Evli olmak nasıl bi şey mantık aşk pişmanlık

eşim ilk bulusmamiza geldiginde sanirim bekar evinde yasiyor olmanin vermesi sebebi ile turuncumsu pacalari yere surunmekten parcalanmis bir pantolonla yakisi bagri kaymis bir tisortle geldi hic ses etmedim benim icin giyim onemlidir ancak pahali seyler degil renk uyumu ütüsü yamalida olabilir ama duzenli olmali yani 1 2 hafta sonra benim bulusmaya nekadar ozenli gittigimi farkedince bana alisveris yapalim mi giyecek hic bir seyim yok dedi ki ben bu kelimeden once dogum gunumde guzel bir gomlek alip hediye etmistim
alisverisini yaptik magazalari ben secmedim butcesi nereye uygunsa oraya girer nasil olsa diye girdigi yerlerden kiyafet sorununu hallettim
disleri fircalniyordu ama cay kahveden sanirim azda olsa sararmisti hic ihtiyacim yokken dislerimi yikattim birlikte gidip 1 hafta sonra kendi dislerini yikatmak istedigini soyledi mesela bunlar halledilmeyecek seyler degil onemli olan kirmadan yapmak
insanligi karakteri hayat gorusunuz uyuyorsa gerisi hallolur dis gorunusune bakarak insanlari elemek cok yanlis onun cabaladigi kadar sizde cabalayin bence

Işte öyle görünce karşımda elimde olmadan soğuyorum çok yanlış biliyorum kendime kızıyorum ama yok. Sizi ne çekti peki eşinizin nesini sevdiniz??

Işte öyle görünce karşımda elimde olmadan soğuyorum çok yanlış biliyorum kendime kızıyorum ama yok. Sizi ne çekti peki eşinizin nesini sevdiniz??
dürüsttü efendiydi bana değer veriyordu beni dinliyordu beni merak ediyordu yanimda mutluydu seviyordu benim için çabaliyordu
bir gun bir isim düşmüştu tabiri caizse iki eli kandaydi yinede geldi hemde hiç düsünmeden geldi
beni kalabalikta yanina giderken gorunce gozlerinin isiltisini gorurdum
birlikte gülebiliyorduk bazen paramiz kalmazdi evden ekmek arasi atardik cantamiza posetimize oyle bulusurduk bir duvarin ustune oturur yerdik acikinca ikimizde keyif alirdik bundan en pahali restorantlarin yemeginden bile tatli gelirdi
halada oyle bazen yoka düşüyoruz bir paket makarna haşlayip yiyoruz bir onceki hafta yedigimiz iskenderden bile o tadi alamiyoruz desem yeridir ayni hisleri paylasmak cok onemli

eşimden önce dısardan bakinca çok havali afilli duran erkek arkadaslarimda oldu bir parfumu benim 2 aylik maasim olan arabasi altinda yemek yerken alisveris yaparken fiyatina bile bakma tenezzulune bulunmayan yokluk gormemis insanlar oldu ama içi pisti işte
vijdani leş gibiydi pacalari yirtik turuncu pantolona kurban olsunlar

Çok güzel anlatmışsınız maşallah..
Bunun yarısı kadar içime sinen birini bulsam hemen yıldırım nikahı ile evlenirim..

Ben sizin yerinizde olsam; hayat görüşüm uyuşuyorsa, bana saygılı davranıyorsa, dürüst, vicdanlı biriyse, bana olan sevgisini hissedebiliyorsam ve fiziksel çekim az çok var ise evliliği düşünürdüm.
Tabi evlilik istiyorsam..
Evlilik için hazır değilsem de böyle biriyle devam ederdim. Zamanı gelince zaten evlilik olurdu..

4/4lük insan yoktur ama. Gerçekten çok iyi yönleri varmış. Bunlar önemli. Giyimi kuşamı evlenince sen yaparsın alışverişini, beğenmediğin yakıştırmadığın şeyleri rızası da olursa atarsın, ihtiyaç sahibine verirsin. Onlar tolere edilebilir şeyler gibi geldi bana. Polismiş, kendini savunabilir. Heyecandan ve efendiliğinden pasif duruyordur. Zamanla geçer gibi.
Aşık olmadığın için heyecanlı değilsin, zaman verin ilişkinize. Eğer aşık olursan o heyecanı bulacaksın. Ekimde 7sene olacak bi beraberliğimiz var eşimle. Yaklaşık 3senedir de evliyiz. Şu an onu ilk günkü gibi sevmiyorum. İlk günden daha çok seviyorum mesela. Her an aynı duyguları yasamayabilirsin. Umarım siz de gün geçtikçe daha çok seversiniz

Öncelikle birisini belli etmeden olumlu yönde değiştirdiğiniz için tebrik ederim. Başkası olsa ya uğraşmazdı, ya da belli ederek yapardı. Ama bence siz bu kişiyi sevmiyorsunuz . İnsanlar sevdiklerine karşı bile bir yere kadar tahammül edebiliyor. Birde arada sevgi olmazsa onun her şeyi size batar, katlanmak istemezsiniz.

Ben buradaki bazı yorumları doğru bulmadım.
Zaten evlilik daha çok akıl ve mantıkla yapılan bir şey olmalı.
Evet aşk tutku vs.onemli ama sırf o yüzden evlenenler de pat diye düşüyorlar havadan yere malesef.

Benim 5 yıllık evlilikten cikardigim sonuçlar şunlar:
Birkere hanımcı olacak önce karımın mutluluğu diyecek .
Anasına danasina suna buna ezdirmeyecek sizi.
Rafine zevkleri olacak hayattan keyif almasını bilecek.
Vicdanlı ve merhametli olacak.
Böyle bi adamla yüzden doksan hiçbir kadın mutsuz olmaz diye düşünüyorum
Ha tabi bir de cinsel çekim de çok önemli tabi ki.

Bir de siz çok detaycisiniz okurken bana fenalık geldi sizde kolay biri değilsiniz bence.
Dominant bi karakteriniz var gibi sanki.
O nedenle bi tik onun pasif olması falan dengeler aslında.
Bende esimin pasif olmasından şikayetciydim başlangıçta ama şimdi dengemizi bulduk.Iki tarafta baskın ve gösterişli olunca ilişki sıkıntılı oluyor.

Bir de uzun yoldan gelen biri bu sıcaklarda terleyebilir yahu insanlık hali bunlar.
Yanı illa ki sıkmıştır deodorant vs.ama şimdi çok sıcak bi yerde de parfüm deodorant pek işlemiyor illa ki terliyor insan.

Tek sorun adamın giyim tarzı duruşu ise zaten evlenince o işler hep size bakıyor. Benim eşim 6 senedir bensiz bir iğne almaz kendine (ben kendisinin çıkıp alışveriş yapmasını istediğim halde) parfümünü bile birini beğendiyse bana koklatır nasıl çok beğendim diye burun kıvırırsam anında bırakır sen seç der. Yani ister istemez bu işleri siz yönetiyosunuz evlilikte. Kafan uyuyosa kalben sevdiğine inanıyosan çok mutlu olursun heyecan geçici bir heves sadece

Böyle bir tanıdığım var iki ay evli kalan karı koca eğitimli insanlar.
Kadın erkeğin ona kymet vermemesinden hoşlanıyodu resmen.
Nasıl oluyo derseniz nişanlıyken başka bir ilden iş ziyaretinden otogara geliyo kadın ve nişanlısından onu alması için ricada bulunuyo ve herif banane kendin gel diyo.Hanım kızımız bu atara gidere vuruluyo tabiri caizse ve evleniyo.Buna da aşk evliliği deniyo neden adam yüz vermiyo süründürüyo kadın da kovalıyo falan heyecanını yitirmiyo.Adamıın ilgisizliğine tav oluyor buna da tutku diyo çok değişik psikolojiye sahip bazı insanlar.Aşk böyle bişeyse mantık evliliğine sonuna kadar varım.

Tek sıkıntın kendine bakmaması gibi gördüm ben, bunu anlatın o zaman, ne tarz giyimden hoşlanıyorsanız ona o tarz gömlek tshirt pantolon hediye edebilirsiniz, akışına bırakın

Bence siz bu adamı sevmiyorsunuz. Seviyo olsanız burada kimseden fikir alma ihtiyacı duymazdınız. O beğenmedim dediğiniz şeyler iyice gözünüze batar daha fazla insan üzülür. Bence evlenmeye filan kalkmayın

Kişiye göre değişir beklentiler ama ben baştan beri eş ten öte arkadaş olması konuşabileceğim beni anlayacak biri olarak olarak baktım bence bu varsa yeterli

Kusura bakmayın ama çok sebepler buluyorsunuz evlenince terlemeyecek mi bu adam :)

Evlendikten sonra bende eşimle isteği yönünde biraz değiştim oda benim isteğimle ilgili degisti

Ben buraya takıldım. Lütfen eleştiri gibi algılamayın sadece fikrimi paylaşmak istiyorum. Ben 25 değil 30 yaşındayım. 6 aylık değil 3 senelik ilişkim vardı. Sizin gibi çok tecrübeli olduğumu düşünürdüm ama 3 sene sonunda ne hayal kırıklıklarına uğradım. Yani bu kadar kısa zamanda bu kadar az yüz yüze görüşmeyle asla karakterini tam olarak doğru anlayamazsınız. Bence acele etmeyin daha yaşınız genç bekleyin uzunca bir süre daha. İyice tanıyın daha çok görüşüp vakit geçirin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…