Evli olmak nasıl bi şey mantık aşk pişmanlık

Heh aynen kendime bunu da söylüyorum içime sinmeyen şeyler saçma ben ailesinde eğitimli kişi sayısı az diye bile kafama takıyorum halbuki çok sağlam duran akıllı mantıklı beni çok seven bi erkek var karşımda önemli olan evlendikten sonra elde kalacak şey bu farkındayım. Ama hadi artık adım atalım dediğinde içim sıkılıyor bunu napıcam 😢 birde çok üzerime geliyor istemiyorum dedim bi kez ağladı hıçkıra hıçkıra çünkü gerçekten temiz birisi öyle sen olmazsan başkası olur yapmıyor

Bu kadar baskı kurması, ağlaması falan iyi bir şey değil. Zorlamak denir buna.
Acele etme.
Bu kadar hissizken, ruhun daralıyorken yapamazsın.
Bak ben çok severek evlendim. Aşıktık yani. Ama bazı yanları beni o kadar daraltıyor ki sana anlatamam. Çok zor evlilik. Sevgililiğe benzemiyor, bekarlığa benzemiyor. Canını sıkıyor mesela yüzünü göresin yok ama o hep aynı evde kaçamıyorsun. Bu bile zorlayan bir şey.
Ailesi mesela ısınamadıysan sevmediysem hiç zorlama. Ben burjuva sayılacak bir ailedenim eşim gecekonduda büyüyen, okumamış, farklı memleketli bir aile. Tek okuyan koca sülalede eşim ve kardeşi düşün işte. Ben ömrümde köye gitmedim onlar her sene köylerine hasada gider. O zaman yaparım sandıklarım şimdi çok gözüme batıyor. Ortaya tabak konup ordan yenmesi mesela beni sinir ediyor. Çocuğum oldu ordan kaşıklayacağını düşünemiyorum bile. Tuvaletleri mesela eski tip tuvaletlerden ben klozet hariç rahat edemem. Tuvalete gidesim gelmiyor. Böyle ufak ufak bir sürü batan şey var. Mutsuz oluyorum onlarla özetle. Ama kaçamıyorum oğlumun akrabası hepsi.
Ondan ufak ya idare ederim deme en ufak pürüzü bile değerlendir. İnsan yaparım diyor ama zor çok zor

Böyle bir tanıdığım var iki ay evli kalan karı koca eğitimli insanlar.
Kadın erkeğin ona kymet vermemesinden hoşlanıyodu resmen.
Nasıl oluyo derseniz nişanlıyken başka bir ilden iş ziyaretinden otogara geliyo kadın ve nişanlısından onu alması için ricada bulunuyo ve herif banane kendin gel diyo.Hanım kızımız bu atara gidere vuruluyo tabiri caizse ve evleniyo.Buna da aşk evliliği deniyo neden adam yüz vermiyo süründürüyo kadın da kovalıyo falan heyecanını yitirmiyo.Adamıın ilgisizliğine tav oluyor buna da tutku diyo çok değişik psikolojiye sahip bazı insanlar.Aşk böyle bişeyse mantık evliliğine sonuna kadar varım.
Bu kadar değil tabiki ama buda beni etkiliyor çünkü her ne yaparsam yapayım ya da ben ne kadar bakımsız olursam olayım bana çok fazla aşık olduğunu söylüyor bırakmıyor bi sorun olduğunda olumsuz konuştuğumdaa ağlıyor kafamın böyle karışmasına böyle yapmasıda sebep oluyor kaç kez konuştum yapma diye hâlâ aynı hareketler

eşim ilk bulusmamiza geldiginde sanirim bekar evinde yasiyor olmanin vermesi sebebi ile turuncumsu pacalari yere surunmekten parcalanmis bir pantolonla yakisi bagri kaymis bir tisortle geldi hic ses etmedim benim icin giyim onemlidir ancak pahali seyler degil renk uyumu ütüsü yamalida olabilir ama duzenli olmali yani 1 2 hafta sonra benim bulusmaya nekadar ozenli gittigimi farkedince bana alisveris yapalim mi giyecek hic bir seyim yok dedi ki ben bu kelimeden once dogum gunumde guzel bir gomlek alip hediye etmistim
alisverisini yaptik magazalari ben secmedim butcesi nereye uygunsa oraya girer nasil olsa diye girdigi yerlerden kiyafet sorununu hallettim
disleri fircalniyordu ama cay kahveden sanirim azda olsa sararmisti hic ihtiyacim yokken dislerimi yikattim birlikte gidip 1 hafta sonra kendi dislerini yikatmak istedigini soyledi mesela bunlar halledilmeyecek seyler degil onemli olan kirmadan yapmak
insanligi karakteri hayat gorusunuz uyuyorsa gerisi hallolur dis gorunusune bakarak insanlari elemek cok yanlis onun cabaladigi kadar sizde cabalayin bence

Ya kötü giyinir pis kokar ama bilgisi kültürü çeker seni bi konuşur hayran kalırsın. Ya da çok eğlenceli olur güldürür o kötü giyim bile sempatik gelir. Ya da normal birisidir ama çok titizdir bakımlıdır bu ilgini çeker.
Yani diyeceğim şu ki benim hayran olacağım bi özellik lazım ilk tanışmamızda anladım düzgün temiz bi karektere sahip olduğunu tamam çok aşık vs akıllı olaylara yorumu saçma değil.
Bilmiyorum kafam çok karışık ben bu kadar tereddütle mutlu olamam.
Belki bir gün canımı birisi yakar ve bu insan aklıma gelir belki ileri de eşime aşık olurum ama beni aldatır dünya başıma yıkılır bütün bunları hesaba katıyorum ama başa gelmeden de anlayamıyorum.

Ya kötü giyinir pis kokar ama bilgisi kültürü çeker seni bi konuşur hayran kalırsın. Ya da çok eğlenceli olur güldürür o kötü giyim bile sempatik gelir. Ya da normal birisidir ama çok titizdir bakımlıdır bu ilgini çeker.
Yani diyeceğim şu ki benim hayran olacağım bi özellik lazım ilk tanışmamızda anladım düzgün temiz bi karektere sahip olduğunu tamam çok aşık vs akıllı olaylara yorumu saçma değil.
Bilmiyorum kafam çok karışık ben bu kadar tereddütle mutlu olamam.
Belki bir gün canımı birisi yakar ve bu insan aklıma gelir belki ileri de eşime aşık olurum ama beni aldatır dünya başıma yıkılır bütün bunları hesaba katıyorum ama başa gelmeden de anlayamıyorum.
için ısınmadiysa olmaz zaten sen kabullenememissin bu arkadaşı elektirik alamamissin diyelim

Bir de uzun yoldan gelen biri bu sıcaklarda terleyebilir yahu insanlık hali bunlar.
Yanı illa ki sıkmıştır deodorant vs.ama şimdi çok sıcak bi yerde de parfüm deodorant pek işlemiyor illa ki terliyor insan.
Tabiki mutlaka öyledir zaten ama yeni tanımaya başladığım birisi kafamda şekillenmeye başladığı anlar insan neyi sever zaten ben bunları görmezden gelebilen kişilere şaşırıyorum bi erkeğin bakımlı olması benim ilgimi çeker hatta akıllı olduğunu düşünürüm böyle birinin daha kendi kokusundan haberi yok bunu düşünememiş nasıl aile olucak, baba olucak.

Bu kadar baskı kurması, ağlaması falan iyi bir şey değil. Zorlamak denir buna.
Acele etme.
Bu kadar hissizken, ruhun daralıyorken yapamazsın.
Bak ben çok severek evlendim. Aşıktık yani. Ama bazı yanları beni o kadar daraltıyor ki sana anlatamam. Çok zor evlilik. Sevgililiğe benzemiyor, bekarlığa benzemiyor. Canını sıkıyor mesela yüzünü göresin yok ama o hep aynı evde kaçamıyorsun. Bu bile zorlayan bir şey.
Ailesi mesela ısınamadıysan sevmediysem hiç zorlama. Ben burjuva sayılacak bir ailedenim eşim gecekonduda büyüyen, okumamış, farklı memleketli bir aile. Tek okuyan koca sülalede eşim ve kardeşi düşün işte. Ben ömrümde köye gitmedim onlar her sene köylerine hasada gider. O zaman yaparım sandıklarım şimdi çok gözüme batıyor. Ortaya tabak konup ordan yenmesi mesela beni sinir ediyor. Çocuğum oldu ordan kaşıklayacağını düşünemiyorum bile. Tuvaletleri mesela eski tip tuvaletlerden ben klozet hariç rahat edemem. Tuvalete gidesim gelmiyor. Böyle ufak ufak bir sürü batan şey var. Mutsuz oluyorum onlarla özetle. Ama kaçamıyorum oğlumun akrabası hepsi.
Ondan ufak ya idare ederim deme en ufak pürüzü bile değerlendir. İnsan yaparım diyor ama zor çok zor
Bizim ailelerimizde bu kadar fark yok aynı kültürdeniz ama ben kendi ailemdende bazı şeylerden şikayetçiyim zaten(15 yaşında evlenen kuzenler var) içim yine de ısınmadı ailesine belki çok iyi insanlar ama ben daha eğitimli birileri olsun isterdim. Bide sizin yorumu okuyunca gözüm çok fena korktu :) umarım hissettiğim kadar mutsuz değilsinizdir

Bizim ailelerimizde bu kadar fark yok aynı kültürdeniz ama ben kendi ailemdende bazı şeylerden şikayetçiyim zaten(15 yaşında evlenen kuzenler var) içim yine de ısınmadı ailesine belki çok iyi insanlar ama ben daha eğitimli birileri olsun isterdim. Bide sizin yorumu okuyunca gözüm çok fena korktu :) umarım hissettiğim kadar mutsuz değilsinizdir

Benim memletimde yaşıyoruz biz. Ailesini yılda iki kere beş ile yedi gün arası görüyoruz🙂 Yani evlilikte mutluyum ama yılda iki hafta mutsuzum öyle söyleyeyiim.

Öyle adamlarla karşılaşıyorum ki toplum içinde bazen, karılarına acıyorum nasıl bu adamlarla aynı yatağa giriyor bu kokuyla diye 🤢 Azıcık bir ter kokusu değil de baştan aşağı kokuyorsa teni kokuyordur, kaldıramayabilirsin ileride.

Aslında mesela tam bu da değil, içine sinmeyen birşeyler var senin. Zamana bırak, evlilik düşünme şimdi derim.

Benim memletimde yaşıyoruz biz. Ailesini yılda iki kere beş ile yedi gün arası görüyoruz🙂 Yani evlilikte mutluyum ama yılda iki hafta mutsuzum öyle söyleyeyiim.

Çok şükür içim rahatladı 😂 mutluluklar dilerim

Piskolojim alt üst oldu o kadar huzursuzum ki yardımınıza fikirlerinize çok fazla ihtiyacım var.

25 yaşındayım. Üniversite mezunuyum 2 yıldır kpss çalışıyorum başarılı olamıyorum. İş arıyorum olmuyor. Bu yaşıma kadar sevdiğim, sevildiğim her şey güzel olan bi ilişkim olmadı(çok fazla ilişkim oldu) ama hiç birinde dengeyi kuramadım benim çok sevdiğim kişiler üzdü amacı başka oldu, beni çok sevenlerde ben hep bi kusur buldum her ne kadar kendimi zorlasamda sevemedim.
Yaşadığım kültür de 25 yaş artık evliliğin zamanının geldiğini düşündükleri bi yaş. Piskolojik baskıyı tahmin edebiliyorsunuz.
Yaklaşık 6 ay kadar önce sosyal hesaptan birisi ile tanıştım. İşte dedim yıllardır ben bunu beklemişim her anlamıyla istediğim şeyler onda var. Zor bi karekteri rahat olamıyorum bi erkeğin ilgisizliği güvensiz birisi olması vs bunlara sabırlı olamam ama bu kişi hiç öyle değildi. Benimle tanıştığı günden itibaren asla bi yalan bi açık görmedim her şeye çok özen gösterdi sadakati ilgisi saygısı sevgisi muhabeti çok güzeldi akıllı nerde ne konuşacağını bilen biriisiydi ayaklarım yerden kesildi resmen taaki ilk karşı karşıya gelene kadar kafamda oluşturduğum o profili karşımda göremedim.
Çekingen, sesiz, özgüvensiz, bakımsız denebilecek kadar özensiz giyimli, oturuşu, duruşu, bakışı vs hiç bir şey beni çekmedi etkilenmedim çok üzüldüm o gün içim burkuldu yanındayken. Ama uzakta da olunca kafam allak bullak oldu bi türlü tam anlamıyla çözemiyordum onu. Ayda bir görüştük 6 ay boyunca tereddütlerle geçirdim ilk aylar telefondan çok iyi anlaştığımız güzel muhabet ettiğimiz için hoşlanıyordum mutluydum ama onunla her görüşmemde bi şey eksildi çünkü çok bakımsız geldi yanıma ben gösterişli sayılabilecek birisiyim önemlidir böyle ayrıntılar benim için ter kokusundan tutun özensiz eskimiş kalitesiz giyinmeler bi Cafe ye girince kasılarak oturmalar ve sessiz duruşlar vs böyle böyle kafamdaki karizması yok oldu.
Bu zaman aralığında sabır gösterdim ufak ufak değiştirdim onu kırmamaya özen göstererek daha güzel giyinebileceğini ima ettim giyimi tarzı vs değişti gayet iyi oldu son buluşmada tanıyamadım hatta parfüm, kıyafet vs beğendiğim şeyleri hediye ettim. (parası yok değil polis ve ailesiyle yaşıyor)

Gelelim meseleye ben bu insanla çok mutlu oldum aslında başlarda ruhen kafa yapısı olarak ruh ikizimi bulduğumu düşündüm (ya da ben kafamda o profile soktum onu) bilemiyorum.
Karekteri bu devrin erkeklerine oranla çok iyi bu kadar zamanda anlayamazsın diyeceksiniz yeterince tecrübem oldu ve onu da çok denedim ama hiç çizgisini bozmadı benimle evlenmek istiyo(dediğim gibi çok iyi anlaşıyoruz çünkü oda bunun farkında)
Ama ben artık başlardaki gibi değilim içim içime sığmıyor modum yok 😢 böyle yürümesi duruşu rahatsız ediyor ne yapayım sizce?? Evlilik için anlaşmak çok daha önemli mi? Yoksa hep böyle heyecan dolu olmam mı gerekli??

Birde olumlu yönleri belirteyim, çok sadık, asla yalan söylemez (şimdiye kadar görmedim) bana yaklaşımı niyeti tam da istediğim gibi (ciddi çünkü belirsiz ilişkiler yaşayamıyorum) benimle evlenmek için her türlü fedakarlığa hazır ve katlanıyorda, efendi, ağzı bozuk değil. olayları, yönetebilen akıllı mantıklı biriisi. Sorun olduğunda anlatıyor ve dinliyor yapıcı. Aile yapımız kültürümüz aynı. Hayattan beklentilerimiz aynı evinde eşiyle ailesiyle mutlu olmayı isteyen bundan zevk alan bi karekter.

Sonuç olarak ben bu insanla anlaşıyorum, mutlu olmam için emek veriyor, yakınlaştığımızda ki bunu özellikle yaptım nasıl hissedicem diye içimin almaması gibi bi şey olmadı gayet arzuladım sorun olmadı.

Evlilik nasıl bi şey bilmiyorum gençlik heveslerine kapılıp heyecan aşk diye cahilce kararlar almaktan korkuyorum nolur bana bi şeyler diyin bi akıl fikir verin.
Teşekkür ederim şimdiden.
Söyle bir şey var evlilik kaderdir. Kimileri için ödül kimisine de büyük bir imtihandır. Öncelikle kendinize değerli olduğunuzu söyleyin hep. Sonra da evlilikten ne istiyorum diye bir sorun. Karşınızdakini iyi gözlemleyin. Çalışıyor mu sorumluluk sahibi mi bunlara hep bakın.

Çok şükür içim rahatladı 😂 mutluluklar dilerim
🙂
Teşekkürler
Ama siz yine de göz ardı etmeyin mutsuzluk değil bahsettiğim şey. Evlilik gül bahçesi değil.
Biz üç sene sevgililikten sonra evlendik. Bana batan rahatsız eden hiç bir özelliği yoktu. Gexer tozardık sabaha kadar eğlenirdik. Sonra ayrı evlere dönüp keyfimize bakardık. Tartıştığımızda kapardık telefonları siniri geçen dönene kadar konuşmazdık.
Şimdi ama bazen ikimizde yorgun oluyoruz, yapılması gereken işler oluyor. Birimiz yapacak bunu ama hangimiz. Yada tartışıyoruz mesela adamla aynı koltukta oturuyoruz susarak. Ama daha sinif bozucu oluyor. Mesela uykuyu sever, sevgililkte de severdi. Tatile gittiğimizde öğlene kadar uyumak isterdi ben sabah insanıyımdır zorla kaldırırdım gülerdik falan. Batmazdı ikimize de. E şimdi çocuk var ikimizde ekstra yorgunuz zaten o uyuklamaları beni çok sinirlendiriyor eskisi gibi sevimli gelmiyor mesela. Eskiden o uyuklamalarını çekerdim ya ne tatlısın diyr şimdi yine uyuyor manda gibi diyorum. E adam aynı uyuklama aynı ama bende tesiri farklı😅 O da artık uyandırmalarımı sempatik bulmuyor.
Bunun daha hastalıkları falan var zaten. Yani özetle şimdi ter kokusundan rahatsız olduğun adamla aynanda viral hastalık kapar ishal olursan ortak tuvalete girip kapıda çık diyr yalvaracaksın. Ne kokular hiç bahsetmeyeyim yani😅
Ondan diyorum evlilik o hislerle çok zor olur

Öyle adamlarla karşılaşıyorum ki toplum içinde bazen, karılarına acıyorum nasıl bu adamlarla aynı yatağa giriyor bu kokuyla diye 🤢 Azıcık bir ter kokusu değil de baştan aşağı kokuyorsa teni kokuyordur, kaldıramayabilirsin ileride.

Aslında mesela tam bu da değil, içine sinmeyen birşeyler var senin. Zamana bırak, evlilik düşünme şimdi derim.

Sinirleniyorum ben gerçekten sanki başka bi çözümü imkanı yok gibi gerçi benim erkek arkadaşım polis 24 çalıştığı için işten çıkıp benim yanıma geliyordu ondan olmuş olabilir çok fazla değil yani.

🙂
Teşekkürler
Ama siz yine de göz ardı etmeyin mutsuzluk değil bahsettiğim şey. Evlilik gül bahçesi değil.
Biz üç sene sevgililikten sonra evlendik. Bana batan rahatsız eden hiç bir özelliği yoktu. Gexer tozardık sabaha kadar eğlenirdik. Sonra ayrı evlere dönüp keyfimize bakardık. Tartıştığımızda kapardık telefonları siniri geçen dönene kadar konuşmazdık.
Şimdi ama bazen ikimizde yorgun oluyoruz, yapılması gereken işler oluyor. Birimiz yapacak bunu ama hangimiz. Yada tartışıyoruz mesela adamla aynı koltukta oturuyoruz susarak. Ama daha sinif bozucu oluyor. Mesela uykuyu sever, sevgililkte de severdi. Tatile gittiğimizde öğlene kadar uyumak isterdi ben sabah insanıyımdır zorla kaldırırdım gülerdik falan. Batmazdı ikimize de. E şimdi çocuk var ikimizde ekstra yorgunuz zaten o uyuklamaları beni çok sinirlendiriyor eskisi gibi sevimli gelmiyor mesela. Eskiden o uyuklamalarını çekerdim ya ne tatlısın diyr şimdi yine uyuyor manda gibi diyorum. E adam aynı uyuklama aynı ama bende tesiri farklı😅 O da artık uyandırmalarımı sempatik bulmuyor.
Bunun daha hastalıkları falan var zaten. Yani özetle şimdi ter kokusundan rahatsız olduğun adamla aynanda viral hastalık kapar ishal olursan ortak tuvalete girip kapıda çık diyr yalvaracaksın. Ne kokular hiç bahsetmeyeyim yani😅
Ondan diyorum evlilik o hislerle çok zor olur

😂 😂 Ben kokuya çok hassasımdır insanları kokularıyla bağdaştırırım kafamda kokularını unutmam mesela düzenli disiplinli zeki oluşlarını severim. Garsonla diyalogu bile dikkatimi çeker. Bi arkadaşımla tanıştırdığımda onunla olan sohbeti vs insan neyi sever zaten hayran olduğu güzel bulduğu şeyleri sever

😂 😂 Ben kokuya çok hassasımdır insanları kokularıyla bağdaştırırım kafamda kokularını unutmam mesela düzenli disiplinli zeki oluşlarını severim. Garsonla diyalogu bile dikkatimi çeker. Bi arkadaşımla tanıştırdığımda onunla olan sohbeti vs insan neyi sever zaten hayran olduğu güzel bulduğu şeyleri sever
Şuan da yalnız kalıp uzun süre düşünmek istiyorum bunu da söyledim erkek arkadaşıma başarabilirsek (ki çoğu zaman dayanamayıp aradı ve daha çok bunaldım) uzak kalıcaz bi süre bakalım ne olacak

Sevgiliyken eşim bir gün ter kokmadı. Her zaman güzel koktu. Ama aynı evde bu mümkün değil işte. Adam işten geliyor kaliteli de ayakkabı giyse (ki öyle yapar) tüm gün ayakta elbette banyoya girene kadarki o beş dakikada ayağı kokuyor. Yada grip olur çok terlerse kokuyor. Adamı hasta hasta beş dakikada bir temizleyemeyezsin ki? Evlilik böyle bir şey demek istediğim bu. Yani ben doğumdan sonra yanımda eşim kalsın istedim ilk banyonu dahi o yaptırdı. Ameliyatlı ve lohusaydım, benden tiksinmesi lazımdı mesela. Ama evlilik bu işte. Sadece sarılıp film izlemek, sevişmek, gülmek eğlenmek, gezmek yok. Aynı ev içinde pek çok şey var.
Midesini üşütünce mesela kusabilir, ishal olabilşr, grip olabilir. Bunlar iyi ihtimaller daha ağır hastalıkları da görebiliriz Allah gecinden versim. Sevmeden bunları yapamazsınız. Siz daha ter kokusu, kıyafet kısmında bu kadar bunalıyorsanız o adamla olmaz yani.

Söyle bir şey var evlilik kaderdir. Kimileri için ödül kimisine de büyük bir imtihandır. Öncelikle kendinize değerli olduğunuzu söyleyin hep. Sonra da evlilikten ne istiyorum diye bir sorun. Karşınızdakini iyi gözlemleyin. Çalışıyor mu sorumluluk sahibi mi bunlara hep bakın.

Genel düşündüğümde eli yüzü düzgün (bi çoğuna göre yakışıklı), mesleği var, aile yapısı düzgün kardeşleri annesi babası ahlaksız illegal işler yapan insanlar değil, evliliğe hazır, lafı sözü yerinde olan bi insan kimine göre eee daha ne istiyosun böyle yaparsan evde kalırsın diyebilir.
Ama ben içimdeki sıkıntıyı yok edemiyorum 😢

Adamda biraz sinsilik hissettim bu 6 ayda ne evlenmesi ? Ne kadar iyi tanıyosunuz ki karar veriyorsunuz ? Adam belki kötü karakterli ve iyi adam rolü yapıyor . Evlenince görürsün anyayî konyayı. Erkekler kolay kolay evlenmeyi düşünmez . Iyi analiz et

X