Evli olmak nasıl bi şey mantık aşk pişmanlık

6 ay evlilik dusunmek icin cok erken. Yasiniz da genc. Nedem acele ediyorsunuz bu kadar? Biraz zaman gecirin daha iyi taniyin gozlemleyin. Sonra nasilsa su akar yolunu bulur.

Evlenmek zorunda mısınız? Allah aşkına yürüyüşünü duruşunu bile beğenmediğiniz biriyle evlenilir mi? Çok iyi anlaşıyoruz diye en yakın arkadaşımızla evlenelim hepimiz madem. Evlilik amacıyla tanışmanın en kötü tarafı bu körlük bence. Kafanızdaki hayale uydurmaya çalışıyorsunuz ve uyduğuna inanıyorsunuz ama durum öyle değil maalesef.
Ya nasıl oluyor biliyor musunuz mesela boyu uzun güzel bu ama yürümesi bi farklı, gözleri çok güzel gamzesi var ama yüzü biraz fazla iri. Yani tam anlamıyla çirkin beğenmiyorum diyemiyorum ondanda arkamı dönemiyorum

Ter kokan insandan ben de çok soğuyorum. O konuda haklısınız. Bir de daha sevgiliyken dışarıda ter kokuyorsa, evde dikkat etmez onu bilin.

Onun dışında biraz şekilci misiniz acaba? Yürüyüşü, oturuşu derken maganda gibi oturup yürüyen bir insansa bilemem ama bu kadar her şeyine kimsenin karışamazsınız ve yönetemezsiniz. Bana siz biraz hayatınızı geçireceğiniz insanı değil de kafanızda oluşturduğunuz listeye uyan bir eş arıyorsunuz gibi geldi. İkisi aynı şey gibi duruyor ama aslında çok farklı. İnsan aradığınızda kendi özellikleriyle gelecek.

Mantık, aşk, evlilik olayına gelince de herkesin farklı durumları var. Ben eşimi bir ortamda yeni insanlarla, arkadaşım da olabilir ailem de olabilir, tanıştırırken gurur duyuyorum. Beni mahçup etmez, kimseye terbiyesizlik etmez, merhametlidir. Bunlar benim için çok önemliydi. Ama mesela şort giyip altına çorapları uzun giyer. Hiç sevmem ama o öyle rahat ediyor. Büyük ihtimalle başkaları da ne biçim çorap diyordur, o umursamıyorsa ben de umursamam. Siz de kendiniz için gerçekten, samimi bir şekilde önemli şeyleri bulun ve bunlar var mı yok mu düşünün.

Bazen hanımlar “ay benim için fiziki görünüş hiç önemli değil” diyor ve beğenmedikleri adamlarla evleniyor. Sonra muhabbet ederken, eşlerinin görüntülerini kompleks yaptıkları belli oluyor. Çok kalp kırıcı bence.

Cümleleriniz umut oldu 😊 bende mükemmeli beklemiyorum ama beni tatmin edici bi özellik istiyorum içime sinsin istiyorum aslında çirkin biriisi değil zaten tam anlamıyla beğenmediğim birisi gelse bunu bilirim olmaz derim ama bu insanda eksiklikler var.
Ama insan içinde sızıylada karar alamıyor kendimi zorlamıycam.

Siz bilirsiniz belki aşabilirseniz bu dusunceleriniz gecer neden olmasin ama içinize sinmeye sinmeye "daha iyisi mi olacak" dusuncesine kapilarak haraket etmeyin.

Kimse 4 4 luk mukemmel degil. Emin olun ayni evde yaşamadan bilemezsiniz ayda 1 gorustugunuz insani hic bilemezsiniz. Kotu biri degildir belki ama sandiginiz kadar, kafanizdaki olusan kadar iyi olmayabilir herşey birebir. :)))

Eşim iyi bir insandir genel anlamda ama kanatsiz melek degil kimse. 5 yillik evliyiz bu sürecte biz de tartiştik zaman zaman, benim de sevmedigim bazi huylari var. Ayda bir gorüsmeyle "bu kişi asiri iyi, daha iyisini bulamam" kafasi cok yanlis.

Piskolojim alt üst oldu o kadar huzursuzum ki yardımınıza fikirlerinize çok fazla ihtiyacım var.

25 yaşındayım. Üniversite mezunuyum 2 yıldır kpss çalışıyorum başarılı olamıyorum. İş arıyorum olmuyor. Bu yaşıma kadar sevdiğim, sevildiğim her şey güzel olan bi ilişkim olmadı(çok fazla ilişkim oldu) ama hiç birinde dengeyi kuramadım benim çok sevdiğim kişiler üzdü amacı başka oldu, beni çok sevenlerde ben hep bi kusur buldum her ne kadar kendimi zorlasamda sevemedim.
Yaşadığım kültür de 25 yaş artık evliliğin zamanının geldiğini düşündükleri bi yaş. Piskolojik baskıyı tahmin edebiliyorsunuz.
Yaklaşık 6 ay kadar önce sosyal hesaptan birisi ile tanıştım. İşte dedim yıllardır ben bunu beklemişim her anlamıyla istediğim şeyler onda var. Zor bi karekteri rahat olamıyorum bi erkeğin ilgisizliği güvensiz birisi olması vs bunlara sabırlı olamam ama bu kişi hiç öyle değildi. Benimle tanıştığı günden itibaren asla bi yalan bi açık görmedim her şeye çok özen gösterdi sadakati ilgisi saygısı sevgisi muhabeti çok güzeldi akıllı nerde ne konuşacağını bilen biriisiydi ayaklarım yerden kesildi resmen taaki ilk karşı karşıya gelene kadar kafamda oluşturduğum o profili karşımda göremedim.
Çekingen, sesiz, özgüvensiz, bakımsız denebilecek kadar özensiz giyimli, oturuşu, duruşu, bakışı vs hiç bir şey beni çekmedi etkilenmedim çok üzüldüm o gün içim burkuldu yanındayken. Ama uzakta da olunca kafam allak bullak oldu bi türlü tam anlamıyla çözemiyordum onu. Ayda bir görüştük 6 ay boyunca tereddütlerle geçirdim ilk aylar telefondan çok iyi anlaştığımız güzel muhabet ettiğimiz için hoşlanıyordum mutluydum ama onunla her görüşmemde bi şey eksildi çünkü çok bakımsız geldi yanıma ben gösterişli sayılabilecek birisiyim önemlidir böyle ayrıntılar benim için ter kokusundan tutun özensiz eskimiş kalitesiz giyinmeler bi Cafe ye girince kasılarak oturmalar ve sessiz duruşlar vs böyle böyle kafamdaki karizması yok oldu.
Bu zaman aralığında sabır gösterdim ufak ufak değiştirdim onu kırmamaya özen göstererek daha güzel giyinebileceğini ima ettim giyimi tarzı vs değişti gayet iyi oldu son buluşmada tanıyamadım hatta parfüm, kıyafet vs beğendiğim şeyleri hediye ettim. (parası yok değil polis ve ailesiyle yaşıyor)

Gelelim meseleye ben bu insanla çok mutlu oldum aslında başlarda ruhen kafa yapısı olarak ruh ikizimi bulduğumu düşündüm (ya da ben kafamda o profile soktum onu) bilemiyorum.
Karekteri bu devrin erkeklerine oranla çok iyi bu kadar zamanda anlayamazsın diyeceksiniz yeterince tecrübem oldu ve onu da çok denedim ama hiç çizgisini bozmadı benimle evlenmek istiyo(dediğim gibi çok iyi anlaşıyoruz çünkü oda bunun farkında)
Ama ben artık başlardaki gibi değilim içim içime sığmıyor modum yok 😢 böyle yürümesi duruşu rahatsız ediyor ne yapayım sizce?? Evlilik için anlaşmak çok daha önemli mi? Yoksa hep böyle heyecan dolu olmam mı gerekli??

Birde olumlu yönleri belirteyim, çok sadık, asla yalan söylemez (şimdiye kadar görmedim) bana yaklaşımı niyeti tam da istediğim gibi (ciddi çünkü belirsiz ilişkiler yaşayamıyorum) benimle evlenmek için her türlü fedakarlığa hazır ve katlanıyorda, efendi, ağzı bozuk değil. olayları, yönetebilen akıllı mantıklı biriisi. Sorun olduğunda anlatıyor ve dinliyor yapıcı. Aile yapımız kültürümüz aynı. Hayattan beklentilerimiz aynı evinde eşiyle ailesiyle mutlu olmayı isteyen bundan zevk alan bi karekter.

Sonuç olarak ben bu insanla anlaşıyorum, mutlu olmam için emek veriyor, yakınlaştığımızda ki bunu özellikle yaptım nasıl hissedicem diye içimin almaması gibi bi şey olmadı gayet arzuladım sorun olmadı.

Evlilik nasıl bi şey bilmiyorum gençlik heveslerine kapılıp heyecan aşk diye cahilce kararlar almaktan korkuyorum nolur bana bi şeyler diyin bi akıl fikir verin.
Teşekkür ederim şimdiden.
Şimdi ben anlamadım evlenmek için nasıl bir profil istiyorsun. Mükemmel yok ben bir yıllık evliyim kocamı görmeyim dediğim günde oldu aman yanımdan ayrılmasın dediğim gün de. Herşey Allahtan yani. Ama bu kafayla evlenirsen zaten mutlu olamazsın sen akışına bırak. Rabbim önüne güzeli çıkarır

aşk sonsuza kadar sürmez ama saygı var ise seviyorsan kafa yapınız uyuşuyorsa neden olmasın bunlar aşktan daha önemli bence çünkü hayat arkadaşı olacaksın dost olacaksın aşk bitince saygı sevgi yoksa ne yapacaksın

Değiştiririm diye yola başlama.
Giysi falan olsa sorun değişir ama siz duruşu oturuşu kaşkışı yani komple adamın kendinden rahatsızsınız.
Şimdi altı ayda bir görüp rahatsız oluyorsunuz bu adamla evlenseniz her gün her gün çekebilir misiniz?
Çok aşık olanlar evlilikte bıkıyor bazı şeylerden rahatsızlık duyuyor, rahatsızlıkla başlayıp mutluluğa evrilmesi çok çol zor

Her zaman derim bir insanı koklamadan evlenmeyin diye.
Şimdi terden rahatsız olan yarın aynı yatakta uyurken çıkardığı seslere,kokulara, zırıltılara hiç dayanamaz.
İnsanlık hali bir bir türlü anımız var. Şu an mis gibi kokuyorkan aldığımız ilaçlar ten kokumuzu bile değiştirir. Ben bir ara hep limonlu su içiyordum,vücudum sürekli limon kokuyordu. Kocam da kışın çok ağır üşütür maalesef. Değiştirdiğim atletin sayısını bilmiyorum.
Tuvalet ihtiyacı,banyo durumları,yemek yenirken koluna salça değmesi,bacağına salatanın yağı dökülmesi,gülüşürken karpuzu fışkırtmak vs.
Hele ki sevişmek denilen eylemde ter olmadan nasıl devam edilir ki?
Gerçekten bu evlilik olayı gönül işi. Gönülden sevmeyince yürümüyor,tökezliyor,ya boşanılıyor ya da ömür boyu azap oluyor boşanma düşünmeyenler için,burada da okuyoruz.

Eğer gerçekten seviyor olsaydınız giyimi vs gözünüze batmazdı. Özbakım becerilerindeki eksikliği ayrı tutuyorum ama kıyafetlerini eski olması, parfüm kullanmaması vs. Çok da önemli değil aslında. Eski kıyafetlerle temiz gezdikten sonra, kokmadıktan sonra, gerisi önemli değil diye düşünüyorum. Ha ana derseniz buluşmaya gelirken özen göstermiyor, o zaman haklısınız. Sevgilisiniz sonuçta, özenmesi isteğinin olması vs lazım.

Ama yazdıklarınızdan sevdiğinizi ya da aşık olduğunuzu düşünemedim. Sadece mantığınıza uyan biri ve bu nedenle kendinizi sevmeye zorluyormuşsunuz gibi hissettim. Yaşınız da daha çok genç, o yüzden kendinizi böyle çıkmazlara zorlamayın. Çünkü evlenince her halini göreceksiniz; ter de kokacak, hasta da olacak, pejmürde de olacak vs. Sevmelisiniz ki bunları göz ardı edebilesiniz.

Sadece iyi anlaşmakla evlilik yürümez. Saatlerce konuşabilirsiniz, karakteri çok iyi olabilir vs... ama sonuçta aynı yatakta uyuyacaksınız. Fiziksel olarak çekim hissetmediğiniz biri size dokunduğunda ne olacak? Böyle bir ömür geçer mi?

Piskolojim alt üst oldu o kadar huzursuzum ki yardımınıza fikirlerinize çok fazla ihtiyacım var.

25 yaşındayım. Üniversite mezunuyum 2 yıldır kpss çalışıyorum başarılı olamıyorum. İş arıyorum olmuyor. Bu yaşıma kadar sevdiğim, sevildiğim her şey güzel olan bi ilişkim olmadı(çok fazla ilişkim oldu) ama hiç birinde dengeyi kuramadım benim çok sevdiğim kişiler üzdü amacı başka oldu, beni çok sevenlerde ben hep bi kusur buldum her ne kadar kendimi zorlasamda sevemedim.
Yaşadığım kültür de 25 yaş artık evliliğin zamanının geldiğini düşündükleri bi yaş. Piskolojik baskıyı tahmin edebiliyorsunuz.
Yaklaşık 6 ay kadar önce sosyal hesaptan birisi ile tanıştım. İşte dedim yıllardır ben bunu beklemişim her anlamıyla istediğim şeyler onda var. Zor bi karekteri rahat olamıyorum bi erkeğin ilgisizliği güvensiz birisi olması vs bunlara sabırlı olamam ama bu kişi hiç öyle değildi. Benimle tanıştığı günden itibaren asla bi yalan bi açık görmedim her şeye çok özen gösterdi sadakati ilgisi saygısı sevgisi muhabeti çok güzeldi akıllı nerde ne konuşacağını bilen biriisiydi ayaklarım yerden kesildi resmen taaki ilk karşı karşıya gelene kadar kafamda oluşturduğum o profili karşımda göremedim.
Çekingen, sesiz, özgüvensiz, bakımsız denebilecek kadar özensiz giyimli, oturuşu, duruşu, bakışı vs hiç bir şey beni çekmedi etkilenmedim çok üzüldüm o gün içim burkuldu yanındayken. Ama uzakta da olunca kafam allak bullak oldu bi türlü tam anlamıyla çözemiyordum onu. Ayda bir görüştük 6 ay boyunca tereddütlerle geçirdim ilk aylar telefondan çok iyi anlaştığımız güzel muhabet ettiğimiz için hoşlanıyordum mutluydum ama onunla her görüşmemde bi şey eksildi çünkü çok bakımsız geldi yanıma ben gösterişli sayılabilecek birisiyim önemlidir böyle ayrıntılar benim için ter kokusundan tutun özensiz eskimiş kalitesiz giyinmeler bi Cafe ye girince kasılarak oturmalar ve sessiz duruşlar vs böyle böyle kafamdaki karizması yok oldu.
Bu zaman aralığında sabır gösterdim ufak ufak değiştirdim onu kırmamaya özen göstererek daha güzel giyinebileceğini ima ettim giyimi tarzı vs değişti gayet iyi oldu son buluşmada tanıyamadım hatta parfüm, kıyafet vs beğendiğim şeyleri hediye ettim. (parası yok değil polis ve ailesiyle yaşıyor)

Gelelim meseleye ben bu insanla çok mutlu oldum aslında başlarda ruhen kafa yapısı olarak ruh ikizimi bulduğumu düşündüm (ya da ben kafamda o profile soktum onu) bilemiyorum.
Karekteri bu devrin erkeklerine oranla çok iyi bu kadar zamanda anlayamazsın diyeceksiniz yeterince tecrübem oldu ve onu da çok denedim ama hiç çizgisini bozmadı benimle evlenmek istiyo(dediğim gibi çok iyi anlaşıyoruz çünkü oda bunun farkında)
Ama ben artık başlardaki gibi değilim içim içime sığmıyor modum yok 😢 böyle yürümesi duruşu rahatsız ediyor ne yapayım sizce?? Evlilik için anlaşmak çok daha önemli mi? Yoksa hep böyle heyecan dolu olmam mı gerekli??

Birde olumlu yönleri belirteyim, çok sadık, asla yalan söylemez (şimdiye kadar görmedim) bana yaklaşımı niyeti tam da istediğim gibi (ciddi çünkü belirsiz ilişkiler yaşayamıyorum) benimle evlenmek için her türlü fedakarlığa hazır ve katlanıyorda, efendi, ağzı bozuk değil. olayları, yönetebilen akıllı mantıklı biriisi. Sorun olduğunda anlatıyor ve dinliyor yapıcı. Aile yapımız kültürümüz aynı. Hayattan beklentilerimiz aynı evinde eşiyle ailesiyle mutlu olmayı isteyen bundan zevk alan bi karekter.

Sonuç olarak ben bu insanla anlaşıyorum, mutlu olmam için emek veriyor, yakınlaştığımızda ki bunu özellikle yaptım nasıl hissedicem diye içimin almaması gibi bi şey olmadı gayet arzuladım sorun olmadı.

Evlilik nasıl bi şey bilmiyorum gençlik heveslerine kapılıp heyecan aşk diye cahilce kararlar almaktan korkuyorum nolur bana bi şeyler diyin bi akıl fikir verin.
Teşekkür ederim şimdiden.
o heyecan, hiç bir evlilikte kalmaz, mümkünde değildir...aşk zaten gelip, geçen bir duygu, evlilikte anlaşmak daha önemli bence...gençlikte aşk duygusuyla hareket ediliyor ama şimdiki aklımla anlaşmak öenmli diyorum...

o heyecan, hiç bir evlilikte kalmaz, mümkünde değildir...aşk zaten gelip, geçen bir duygu, evlilikte anlaşmak daha önemli bence...gençlikte aşk duygusuyla hareket ediliyor ama şimdiki aklımla anlaşmak öenmli diyorum...

Işte böyle diyenler çok fazla ilk defa biriyle bu kadar anlaştım ama kendimi zorluyorum sanırım beğenmediğim şeyler var aklımla hareket etsem evlenirdim bu kişiyle çünkü daha önce hiç bu kadar ahlaklı birini tanımadım 😢

Işte böyle diyenler çok fazla ilk defa biriyle bu kadar anlaştım ama kendimi zorluyorum sanırım beğenmediğim şeyler var aklımla hareket etsem evlenirdim bu kişiyle çünkü daha önce hiç bu kadar ahlaklı birini tanımadım 😢
beğenmediğin şeyler, eften püften şeyler...asıl önemli olan konuları, zaten beğeniyorsun...

Heh aynen kendime bunu da söylüyorum içime sinmeyen şeyler saçma ben ailesinde eğitimli kişi sayısı az diye bile kafama takıyorum halbuki çok sağlam duran akıllı mantıklı beni çok seven bi erkek var karşımda önemli olan evlendikten sonra elde kalacak şey bu farkındayım. Ama hadi artık adım atalım dediğinde içim sıkılıyor bunu napıcam 😢 birde çok üzerime geliyor istemiyorum dedim bi kez ağladı hıçkıra hıçkıra çünkü gerçekten temiz birisi öyle sen olmazsan başkası olur yapmıyor

Hijyene onem veren birisi olarak ter kokusu beni de acayip iterdi herhalde. Bilemedim dogrusu. Yasiniz daha kucuk bence acele etmeyin.

15 yaşında evlenmiş kızlar var ailemde durum bu olunca kaldıramıyorlar maalesef hissediyorum baskıyı

15 yaşında evlenmiş kızlar var ailemde durum bu olunca kaldıramıyorlar maalesef hissediyorum baskıyı

15 yasinda evlenmisler de cok iyi bir halt mi etmisler??! Cocuk yasta evlenmislerin sizin uzerinizde baski kurmasina neden izin veriyorsunuz? Size bu sekilde baski kurulmasima izin vermeyin.

X