Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

basiretiniz bağlanmamış kendinizi havalı zannetmişsiniz ona mavi boncuk buna mavi boncuk herkes peşimde..
yeni nesil ilişki şekli buysa bilemiycem zira herkesin yaptığı şeyler diye kendi içinizde bir normalleştirmişsiniz.
eşiniz boşanmaktan vazgeçtiğine göre bir şekilde affetmeyi seçmiş eskisi gibi olmak için zamana ihtiyacı olabilir.

E adam boşanmaya kalkmış zaten. Avukata kadar gitmiş. Belli ki konu sahibinin ve ailesinin ısrarıyla vazgeçmiş.
Burada nice konular görüyoruz kayınvalidenin veya görümcenin sinirini yıllarca evinden çıkaran kadınlar. Bu konunun sindirilememesi normal geliyor bana

Empati yaptınız mı eşinizle, siz olsanız ne yapardınız? Sırf havalı görünmek için sizle ve başka bir kadınla görüşse, o kadınla tatile gitse ve bunu saklasa gizlese, evlendikten sonra da siz bunları görseniz ne yapardınız? Evli kalmaya devam mı ederdiniz yoksa boşanmak mı isterdiniz? Hep erkeğe, hep kocaya, hep eş ailesine yükleniyoruz ama bu konuda siz hatalısınız hatta suçlusunuz. Bunu bilse belki evlenmek istemezdi sizinle, niye bu hakkı tanımadınız ona? Evlenmeden önceki hayatınızı açıklamak anlatmak zorunda değilsiniz, eğer o şekilde sizi zorlasaydı haklıydınız ama adamı fikren aldatmışsınız.

Ailesinin üstündeki eve taşınmak, adamın eski sevgilisiyle kanka olmak düğününe gitmek çok ezikçe ve çaresizce. Olan olmuş kendinizi bu kadar ezdirmeyin artık. Çocuğu kullanarak yumuşatıyorum demeniz bile evliliğinizin bitmek üzere olduğunu gösteriyor. Üzülerek yazıyorum ama bence de evliliğiniz bitmeye mahkum. Adam, acaba başka ne yalan söyledi, neyi farklı anlattı bana diye gece gündüz düşünüyordur.

Eleştirileceğim fakat yorumların aksine ben sizin gerçekten pişmanlık duyduğunuzu ve tek isteğinizin ailenizin eski konforuna ulaşmak olduğunu düşünüyorum. Evet yaptığınız çok büyük bir hata fakat sonrasında eşinizle bir uyum yakalamışsınız birbirinizi sevmiş ve bu sevgiyi bir çocukla taçlandırmışsınız. Eşiniz için çok zor bir süreç fakat ben pişman olmuş birisine hele ki aynı yastığa senelerce baş koyulmuş birisine bir şansı çok görmemek gerektiğini düşünüyorum. İlişkinin başında bunu yaptığınız için söylüyorum. Yoksa evliyken veya artık ciddi bir yoldayken yapılsa tahammülüm asla olmazdı fakat tanıma aşamasındayken daha bir sevgi bir his yokken çok büyük bir yanlışa düşmüşsünüz. Kendinizi de ispatlamışsınız bir bedel ödemek gerekiyor ise de ödemişsiniz gayet. Umarım zamanla yoluna girer

zona geçirecek kadar , fedakarlıklar yapmış biri olsam da ...

size yapmayın diyorum, herkese de yapmayın diyorum
ve niye bu kadar yaptınız diyorum allah aşkına

resmen hayatı da ılıskıyı de sız yonetmıssınız, hayatındakı herseyı harıka hale getırmıssınız esınızın. kendınce cok haklı olsa da tepkısınde, cunku gecmısten gelen yalanlar ve kıskanclık ıle bogusuyor kendısı, yanı bu anlamda haklı olsa da, sız adama, mukemmelı kusursuzu oynadıgınız ıcın , artık sızde ve hayatınızda kusur kabul etmez. yalanınızı, gecmısınızı de bu yuzden buyuk kusur olarak gorup, kabullenemez, sındıremez yanı ... oyle dusunuyorum

ama cıdden sanki topal, sagır, kör bır ınsan olarak evlendınız de, adamın hayatındakı her konuda asırı tavızlı olmussunuz eskı sevgılıye kadar nedir yahu....

Bu ne be hikayenin başı aşçı bahçıvana bahçıvan aşçıya.
Hikayenin sonunda köle isaura

Daha önce dediğim gibi Gidiyorum zaten. Hocamın önerilerini de ana çizgim yaptım. İşe de yaradığını düşünüyorum. Dediğim gibi çok uğraşıyorum.

Beni okuyanlar affetsinler ama "boşan" yazmış çoğu, bunu istememeyi geç, hayal dahi edemiyorum. Belki kolaydır ordan bakınca. Korumak için Her türlü fedakarlığı hak eden bir yuvam var. Ne yapayım? gece kucağımda çocukla pişman pişman duvar mı izleyeyim? oğluma hem anne hem baba mı olayım? yoksa başka birini mi arayayım?

amam tabi buna da katılıyorum cunku zaten sız evlılıkte yapmadınız ve harıka bır evlılık hayatı sundunuz

kırılması, guvensızlıgı normal . tamamen gecer mı dersenız ınanın emın degılım. ama tabı kı ozunde affedılmeyı hakedıyorsunuz

Sindirilmemesi normal ama evliliği bu şekilde sürdürmesi normal değil. Herkese yazık, başta kendine ve çocuğuna.

bence sorun gecmisiniz değil, en basta esinize bunları anlatmamış olmanız. su anda da esiniz bir ilmek buldu söke söke gidiyor, durumdan faydalanıyor gibi geldi.

ben sırf bu yüzden esime ilk tanıstığımız gün tüm gecmisimi anlattım. yarın bir gün öğrenebileceği hiçbir sey bırakmadım. kendisi de her seyi anlattı sanıyordum ama nişanımızdan sonra benim de tanıdığım bir kızın ailesi sağda solda “o çocuk bizim kızla evlenecekti, Lady onu nasıl kandırdı da ikna etti evliliğe” vs lafları döndü. laf da bana değil direkt aileme geldi. benim haberim bile yok. esime durumu anlatınca her seyi anlattı kız 3 yıl önce esimi kuzeniyle aldattığı için ayrılmışlar ve asla evlilik falan muhabbeti olmamış. ama üzüldüm mü? evet. cünkü bilsem aileme karşı da kendime karşı da o kadar mahcup olmazdım. esim de kendince özürler diledi ve bu olayı unutturdu ama mesela gecen kv aradım cenaze varmış X kişisi ölmüş, onun cenaze evine yemek yapıyorum dedi (kv bu olayı bilmiyor) ben de tanımıyorum ben dedim. telefonu kapattım esime söyledim X kişisi ölmüş diye. esim de o kişi eski sevgilim olan kızın babası dedi. o an bi rahatsız oldum yine. sanırım hala içimde kalmis uzun süre ortaya çıkmasa da.

o yüzden keske en basta anlatsaydınız, esiniz de su an bu durumu kullanamazdı. ben de gecmiste çok “hızlı”ydım ama esim her seyi ona anlattığım için en basında benim dürüstlüğüme %100 güvenir.

Zamanında yediğin hurmalar şimdi yavrum tirmalar demişler. Yapacak bir şey yok boşanmayacaksan bu şekilde devam edeceksiniz çünkü her zaman açılacak bu konular

Huzursuzluk içinde bir yalan içinde yaşamaya zorlayacaksınız kendinizi de çocuğunuzu da belli ki. Ama bu olay kocanızın cesaretini toplamasına kadar sürecek. Eninde sonunda adam bir gün bitirecek dışardan o kadar net belli ki.
Boşanmak isteyen, avukata bile giden bir adamla evli kalmak için çaba ve ısrarı da hiç anlamadım açıkçası. Hiç mi gurur yapmıyorsunuz? Sizin zorlamanızla devam etmesi hiç mi gücünüze gitmiyor?
Ben şahsen böyle bir evlilik yaşamak istemezdim.

Kocanızın da söz hakkı var, istediği istemediği - kabul ettiği kabul edemediği var. Boşanmak için avukata gitmiş, annesi ve çocuğu nedeniyle vazgeçmiş sizi affettiği için değil. Hep sizin istediğiniz olamaz bu hayatta. Kimbilir ne fırtınalar kopuyor adamın içinde. O yaptığınızı geçmiştir, acaba başka neler vardı da gizledi benden kısmındadır belki. Fedakarlıklar yapıp durmanız, ailesine kendisine köle gibi olmanız tekrar sizi seveceğinin garantisi değil. Sizin için değil eşiniz için boşanın diyorum, adamlara da yazık. Erkek yapsa beddua bile ediliyor tanımadığımız adama, kadını niye kayıralım? Sadece tek bir fotoğraf değil; fotoğraflar, mesajlar, kayıtlar, sohbetler... hepsi dökülmüş adamın önüne.

Siz affeder miydiniz, hiç bir şey olmamış gibi devam eder miydiniz diye soruyoruz, cevap yok. Her kızın yaptığı şeyler, herkese olan şeyler gibi de abuk subuk savunmalarınız var, hayır her kadın her kız böyle değil. Kafede buluşup kahve içmekten bahsetmiyoruz, bildiğin tatile gitmişsiniz diğeriyle. Bırakın da adamın midesi bulansın o kadar da.

Eninde sonunda yapacak bence de. İçinde bitiremiyor belli, haksız da sayılmaz çok üzücü. Baştan bilmeye hakkı vardı kesinlikle

bu adam seni aldatacak çok net. Çünkü sen onu aldatmışsın ve yıllar geçse de içi soğumuyor senden en sonunda böyle intikam alacak
En sonunda da boşanacaksınız çünkü erkek aldatınca bi şekilde devam ediyorlar ama kadın aldatınca erkek asla unutmuyor istersen ailesine kul köle ol yinde bu evliliğin sonu yok

Eninde sonunda yapacak bence de. İçinde bitiremiyor belli, haksız da sayılmaz çok üzücü. Baştan bilmeye hakkı vardı kesinlikle
Avukattan dönmüş, bebek ufakmış. Annesi de bebek ufak diye döndürdü belli ki.
Ama hala gidip yazlıkta tek başına günlerce kalmasından belli. Adam ufak ufak hazırlanıyor aslında.
Boşanmazsa bile sonunda kendine ayrı bir hayat kuracak. Aldatacak belli ki.
Bu evlilikten şu saatten sonra hayır gelmez.

Yine çocuk için de mi? Kimse rahatım bozulmasın diye demiyor. Çocuk iyi ki varmış.
Erkeklerin rahatının kolay kolay bozulduğunu düşünmüyorum katip. Forumda da her gün okuyoruz, boşanan adam ya hemen sevgili yapıyor ( çoğu evlenmemiş kadında buluyor) ya da ailesi birisini bulup baş göz ediyor. Çocuk varsa adamları ara ki bulasın, çoğu 3 kuruş nafaka vermemek için 50 tane takla atıyorlar.

Ben çocuk olduğu için zamanını beklediğini düşünüyorum. Kafasında birşeyler bitmiş ama ittire ittire götürüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…