Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boşanmaya çalışmış ama karısı anasını çocuğunu salmış üstüne. Çocukla anneyle bastırıp geri döndürmüş. Adam o yola girmiş yoksa.
Israr eden konu sahibi
Boşanmak isteyen her şekilde boşanır bence. Anası ısrar etti, çocuğu var diye boşanmamak bana fazla ütopik. Neler neler okuyoruz, duyuyoruz çünkü. Bence adam hem affedemiyor hem de ayrılık konusunda net değil. Şahsen adama üzüldüm, konu sahibine de üzüldüm. Ne olursa olsun arada çocuk var, umarım sorunlarını çözerler de aile ortamında büyür yavru kuş.

İma ettiğin oysa ben cinsel olarak hiç biriyle hiç bir şekilde birlikte olmadım. Görüştüklerim arkadaş sosyalleşmesinden farksızdı. hatta bunun yanlış olduğunu o geziye gitme hatasına kadar düşünmedim bile.

Aldatmak sadece cinsellik yaşayarak olmaz ki. Siz aynı anda iki kişi ile görüşmüşsunuz. Belki birisinin yanında iken diğerine sevgi mesajları attınız... Elinizi vicdanınıza koyun, eşiniz aynı şeyi yapmış olsa öğrenseniz neler hissedersiniz?

Yoo evlenmeden önce bakire olmasaydınız ama sadık başlasaydınız sorun yoktu.
Siz herkesi aynı anda idare edip, yalan söyleyip enayi yerine koyuyorsunux.
Geçmişte sevmek, sevişmek normal. Adı üstünde geçmiş. Ama aynı anda birileriyle idare edilmek çok çirkin. Kimse hazmedemez bunları

Erkek yapsa boşanırdım diyen bir grupta var ama kadın yapınca nedense gereksiz bir destek oluyor. Aldatma her şekilde aldatma, yalan her şekilde yalan degil sanki
Daha ilişkinin başındaymış diyenler oluyor aklamak için. Diğerinden ayrılma süreci bir iki hafta olsa tamam da üç ay nedir? Zaten eşi mesajlarını okumuş. Ayrılma sürecinde olsaydı bir şekilde anlaşılırdı mesajlarından. Aşkımlı canımlı konuşup tatil planı yapılıyorsa bu pek de ayrılık süreci değildir.

Bu şey gibi olmuş, zar hariç her yerine dokunulmuş ama bakireyim, namusluyum konu sahibi böyle yapmış demiyorum.

Biriyle sevişmediysen, ahlaka uygunsuz davransan bile mübah sanki ihanet edip, yakalanıp, rahatı bozulmasın diye düzelme rolü yapan erkek modelinin, kadın versiyonu.

Erkek yapınca boşan deniyor, bu da aynısı ne farkı var? İmza altına alınmamış olsa bile adı konulmuş bir ilişkide bunlar yaşanmış.

Kadın üç ay aldatmış evlendiği adamla sevgili iken. Adamın haberi yok. Nasıl bile bile evlenmiş oluyor ?

Maalesef iki kişiyi aynı anda idare etmişsiniz hem de uzun bi süre. hata yapmışsınız evet ama samimi şekilde pişman olduğunuzu düşünüyorum. bilemiyorum eşinize hak verdim yine de, benim de başıma böyle bi durum gelse aklıma geldikçe ara ara sinir olurdum eşime. affetmem bile şüpheli yani, o da bebek var diye unutmaya çalışıyor belli ki

Tatil Çok ayrı anlamlara gelebilecek bir kelime. Aslında kafamda bitirdiğim biriyle gezmeye gitmiştik. Bana kesinlikle inanıyor demek haksızlık olur ama şunu söyleyebilirim ki ondan önce kimseyle birlikte olmadığımı biliyor. Ki öyle zaten, o konuda hiç bir çekincem yok. Zannettiğin gibi biri de değilim, aramızdaki şeyin ismi bile belli değilken birileriyle emrivaki kahve içmem dünyanın sonu değil. fakat eski sevgilimle kestirip atmalıydım, onun akıllanma taklidiyle paçamdan düşmemesine sebep oldum. bir gün sürprizle geliyordu, bir ay sonra benim yüzümden okulu bırakma tehdidiyle... bunu da düzeltmek için sadece hayatımı verdim, veriyorum, vereceğim.

Bile bile evlenmemiş. Kadın hamileyken çıkmış ortaya.

Adamdan saklamış evet. Adam evlenmeden bunu bilip ona göre tercih yapmamış katip.
İstediği eş tercihini yapamamış. Kendini aldatan bir insanla ömürboyu yüz yüze gelecek.

Zaten ahlak anlayışı buradan belli.
Saklıysa sorun yok. Bekaret de cinsel deneyimi saklamanın bir yolu. Cinsel anlamda yakınlaşmalar yaşayıp sadece bir zar koruyarak bakire diye birilerine ispat ediyorsun.
Aldatmayı da bitecekti de bilmem ne diye aklıyor. Tamamen kandırmak

Sizin birisiyle sevişmemeniz bu durumu aklamaz. Sonuçta ortada bir ilişkiniz vardı ve bitirmeden başka ilişkiye adım attınız.

Burda böyle yapan erkeklerden konu açılınca sevgilisi ise ayrıl, karısı ise boşan diyoruz. Çünkü ortada duygusal bile olsa ihanet, yalan söyleme var.

Karşı cinsle tamamen düşman moduna bürünmüşsünüz eşiniz yanlış anlayacak diye.

Ben de memurum, Sosyal erkek arkadaşlarım var. Sosyal arkadaşım olur, iş arkadaşım olur, evli bir kadına yakışır şekilde konuşurum, kahve içerim bazen yemekte yeriz. Eşim bunları sorun etmiyor çünkü beni biliyor ve ona tramva yaşatmadım.

Ufak bir heyecan uğruna ne gerek vardı özgürlüğünüzü bir ömür mahkum etmeye?

Kadın üç ay aldatmış evlendiği adamla sevgili iken. Adamın haberi yok. Nasıl bile bile evlenmiş oluyor ?
O kısmı yanlış anlamışım. Ama şöyle de bişey var.
Zaten bir şeyler sezmiş adam başlarda, bitirmiş. Sonra tekrar bir araya gelmişler. Kadın flörtöz bi tipmiş yani burdaki kapalı anlatımdan bu çıkıyor. Evlenince öğrenmiş bi daha okuyunca anladım ama her huyu da evlenince ortaya çıkmamış sonuçta.

Bir yerde okumuştum, "İnsan hata yapmadan evvel, vicdanını rahatlacak bahaneler bulurmuş"

Bunun telafisi ve bahanesi olmaz zaten. Sevişip veya sevişmeyin dürüst davranan insanlar daha onurlu bir duruş sergiler her zaman. Kandırılmak ne kötü

İyi de ondan önce değilmiş ki. Sevgiliyken 3 ay başkalarıyla tatile falan gitmiş. Kocan sevgiliyken başka kadınlarla tatile gittiğini öğrensen ne tepki verirsin ?

Evet hata etmişsiniz ama o zaman evli veya nişanlı değilmişsiniz, bence bu "hafifletici" bi durum olarak görülebilirdi. Eşinize karşı bu kadar ezilmek yerine kendinizi savunmalıydınız. Bence artık "yeter artık, ciddi bi ilişkiye girdiğimiz andan itibaren senden başka kimseyle konuşmadım, seni aldatmadım, bi gençlik hatasıydı geçti gitti" tarzında bi konuşma yapıp güçlü durun biraz. Ne o öyle arkadaşlarının eşlerine söyletmek gitmek istediğiniz yerleri falan. Bulduğunuz çözümler hepsi birbirinden saçma.

Hayır o dönemden sonra tekrar bir araya gelmişler. Adam bunları yapmıyormuş. Ama kadın saklamış.
Ben böyle bir yalanla yaşamak istemezdim. Ben kocaya hak verdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…