Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Avukattan dönmüş, bebek ufakmış. Annesi de bebek ufak diye döndürdü belli ki.
Ama hala gidip yazlıkta tek başına günlerce kalmasından belli. Adam ufak ufak hazırlanıyor aslında.
Boşanmazsa bile sonunda kendine ayrı bir hayat kuracak. Aldatacak belli ki.
Bu evlilikten şu saatten sonra hayır gelmez.
Valla helal olsun, başka kaynana olsa konu sahibinin canına okurdu, sabah akşam doldurur doldurur üstüne salardı oğlunu. Kadın çoluk çocuğa acımış da canını bağışlamış gelinin.

Sindirilmemesi normal ama evliliği bu şekilde sürdürmesi normal değil. Herkese yazık, başta kendine ve çocuğuna.
İşte bazen insanlar kestirip atamıyor maalesef. Tam affettim diyorsun fotoğraflarda gördüğün bir detay karşına çıkıp hatırlatıyor tekrar. Yada mesajlarda gördüğün bir sözü tekrar duymak,bir şarkı. Hatırladığında tekrar bir bocalama anına düşüyor insan. En nihayetinde unutulur amaaaa kimi için 3 yılda kimi için 5 kimi için 10

Erkeklerin rahatının kolay kolay bozulduğunu düşünmüyorum katip. Forumda da her gün okuyoruz, boşanan adam ya hemen sevgili yapıyor ( çoğu evlenmemiş kadında buluyor) ya da ailesi birisini bulup baş göz ediyor. Çocuk varsa adamları ara ki bulasın, çoğu 3 kuruş nafaka vermemek için 50 tane takla atıyorlar.

Ben çocuk olduğu için zamanını beklediğini düşünüyorum. Kafasında birşeyler bitmiş ama ittire ittire götürüyor.
Ailesi zorluyor aşkım. Aile zoru olmasa adamın gözü çocuk mocuk görmez zaten.

Her kadının az çok yaşadığı şeyler derken? Herkesle kendinizi bir sanıp genelleme yapmayın.
Memur oldum diye şımarmışsınız, sonrada bir bir karşınıza gelmiş yaptığınız hersey.
Burada tam tersini yaşamış olsaydınız, eşiniz sizi sevgiliyken aldatmış, affedemiyorsaniz ayrılın' derdik.
Sizde belliki affedilmeyeceksiniz, böyle bir evliliği durdurmanın anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Şu kısmı anlamadım. Eski sevgilinizleyken, eşinizle tanışınca aranızdaki ilişkinin adını koydunuz mu? Yoksa sadece bi kahve içme görüşme şeklinde miydi? Diğer tatile gittiğinizde de eşinizle tam olarak sevgili miydiniz? Bunu şu açıdan soruyorum, herkesin sevgililik anlayışı farklı. Bazıları cinsellik yaşamadıysam sevgili değilimdir der, bazıları öpüşmediysem bu sevgililik değildir der. Bazıları sadece bir kahve içmeyi sevgililik olarak görür. Bazıları 'ee 3 kere oturup kahve içtiysem nolmuş' der. Siz eşinizle ciddi bir ilişkiye başladıktan sonra, diğerleriyle görüştüyseniz eşiniz tepkilerinde haklı. Ama eşinizle sadece tanışma aşamasında, oturup çay içer seviyesindediyseniz, ortada ömür boyu bedel ödenecek bir hata da göremiyorum.
İnsanın hatalar yaptığı bir dönem oluyor.

Evliliğiniz bu güvensizlik çerçevesinde ve sizin ömür boyu bedel ödediğiniz bir sistemde çok da ilerlemez. Rasyonel kararlar verin bence.
Bunu ben de açıklamak istiyordum; Atandığımda Eski sevgilim dediğim adamla bir süredir adı konmuş uzak mesafe ilişkisindeydik. Ben atanınca biraz tavsadı, adı olsa da iletişim koptu sürdü yaza kadar, yazın arada cafe oturması şeklinde geçti sayılır ben ayrılmak istedim, o biraz yapıştı, orada o birlikte geziye gitme hatasını yaptım, dönünce kendime gelip bitirdim.
Eşimle de ilk atandığım gün tanıştım, onun olacağımı zaten biliyordum sanki. bi denedik, benim şımarıklığım, zaten sevgilimin olması bi de hem iş hem ailevi meseleler yüzünden... yani vaktim yoktu olmadı. yazın ailemin yanına gidince kimi istediğime emin oldum, bu sefer eşimle uzak mesafeden tekrar denedik, tam hangi noktada "sevgili" sayılırdık bilmiyorum ama oldu işte. işe dönünce her şeyi geride bıraktım, mesafe koydum, ordan sonra rüya gibiydi, kendimi ona teslim ettim, asla yapmam derdim ama ne komşuları, ne idarecilerimi takmadım onun evine yerleştim, neredeyse yıl boyunca hiç ayrılmadık. sonra nişan düğün.

Bunu ben de açıklamak istiyordum; Atandığımda Eski sevgilim dediğim adamla bir süredir adı konmuş uzak mesafe ilişkisindeydik. Ben atanınca biraz tavsadı, adı olsa da iletişim koptu sürdü yaza kadar, yazın arada cafe oturması şeklinde geçti sayılır ben ayrılmak istedim, o biraz yapıştı, orada o birlikte geziye gitme hatasını yaptım, dönünce kendime gelip bitirdim.
Eşimle de ilk atandığım gün tanıştım, onun olacağımı zaten biliyordum sanki. bi denedik, benim şımarıklığım, zaten sevgilimin olması bi de hem iş hem ailevi meseleler yüzünden... yani vaktim yoktu olmadı. yazın ailemin yanına gidince kimi istediğime emin oldum, bu sefer eşimle uzak mesafeden tekrar denedik, tam hangi noktada "sevgili" sayılırdık bilmiyorum ama oldu işte. işe dönünce her şeyi geride bıraktım, mesafe koydum, ordan sonra rüya gibiydi, kendimi ona teslim ettim, asla yapmam derdim ama ne komşuları, ne idarecilerimi takmadım onun evine yerleştim, neredeyse yıl boyunca hiç ayrılmadık. sonra nişan düğün.
Üzgünüm ama eşinizi garantilemeden ötekini bırakamamışsınız. Ne kadar kendinize bile itiraf etmeseniz de olan bu. Duygularınızdan bir süre daha emin olmasanız bu durum bi süre daha böyle gidermiş yani

İyi günler ablalarım, kardeşlerim. Buraya aslında bunalıp iç dökmek için geldim. İlk yılları mükemmel olan 5 yıllık bir evliliğim ve rabbim bağışlasın bir oğlum var. Tanışma ve sevgililik döneminde yaptığım bazı hatalar sonradan gelip buldu beni ve bütün hayatımı zehirliyor.

Evliliğimden iki yıl kadar önce okulumu bitirip kamuya atandım. Eğlenceli bekar bir arkadaş grubum oldu, eşimle de orda tanıştım, farklı ilde okuyan bi sevgilim olmasına rağmen daha ilk günden kalabalıkta ona çekildim, garip ama bi tanıdık, yakın geliyordu, fakat farklı düşündüğümüz için onun bırakıp gitmesiyle olmadı(o ciddiyken ben biraz takılmak istiyordum). Yeni atanan memur kızlara yoğun bi talipli ilgisi oluyor, yaşayanlar bilir. Komşudan arkadaşa kadar herkes birini tanıştırıyor, emrivaki yapıyor. Bazen Grup ya da çift olarak onlarla gezmeye gidiyoruz, eşim henüz aramızdakinin daha adını bile koymasak bile kıskanıyor, karışıyordu. üzerine ona biraz şımarıkça hoyrat davranınca da “ya onlar ya ben” tartışması sonucu bitirdi. İlk dönem böyle geçti. Yaz tatili için memlekete gittiğimde uzak mesafe ilişkimden bi yol olmayacağını anladım, mezun olamamış, sahilde bira içip gezmekten başka hevesi yok, batmaya başladı her şeyi, üstelik annesi kendi hallerine bakmadan benim ailemi, muhitimi filan aşağılıyor… o ara eşime mesaj atıp tekrar görüşmeye başladık. Kahve içmekten ileri gitmeyen başkaları da vardı. Sevgilim de çabalamaya başladı, hep görmek istediğim yere bi kaç günlük gezi/tatil filan ayarlamış… kaybolduğum, hala anlam veremediğim, karmaşık bi üç ay geçirip sonunda eşim olacak adam hariç hepsini, kavga gürültüleri ona hissettirmemeye çalışarak yavaşça hayatımdan çıkardım. Sonrası klasik Sevgililik, nişan, evlilik… Hiç özür dilemedim, çevremdeki çoğu kızın yaşadıklarıydı bunlar, sonradan davranışlarımla dilemeye çalıştım o özürü gerçi. Can sıkıcı şeyler Olmamış gibi davranmak ikimize de kolay geldi.

Hamileliğimin son haftalarında eskisini kırdığımdan bana yeni bir telefon almış. Onu kurunca nasıl oluyorsa eski fotoğraflar, mesajlar, sohbet geçmişleri filan telefona yüklenmiş, çoğu tamamen unuttuğum olay, sanki başka birinin hayatı kadar yabancı geldi. Böyle kişi - yer - zaman şeklinde birbiriyle ilişkilenip rezalet bir şeye dönüşüp önüme geldi. onunlayken İlk üç ay bir sevgilim olduğunu ve tatile gitmem gibi Bilmediği şeyleri, bildiğini zannettiği ve ona dediğim şeylerin doğrusunu öğrendi, Zaten doğum geliyordu, yeni ev almıştık taşınma telaşı, aileler ordaydı… aylarca bir şey olmadı, çoğu zaman normale yakın davransa da bi kaç ayda bir günlerce bunalımda oluyordu, ben de alttan alıp oğluyla yumşatıyordum. Sonunda feci kavga ettik. Çok ağır konuştu, bardak vitrin indi, Beni aldattın diyip Boşanmak istedi. Avukatla felan konuştu. Bu kısmı uzun uzun anlatmak istemiyorum. Tam sebebini bilmeseler de Aileler araya girdi, sonradan öğrendiğime göre sağolsun kayınvalidem çok bastırmış. Ben de Yuvam dağılmasın diye Çok çabaladım, çok fedakarlıklar yaptım, allaha şükür halimiz kötü değil, iki evimiz iki arabamız varken dargın olduğum kocama haber bile vermeden kayınbabama gidip onların üst katının içini düzmesini, oğlum için yabancı bakıcı istemediğimi gerekçe gösterip orda oturmak istediğimi söyledim. Bi kaç sebebi daha var ama Aslında eşim ailesinin arkadaşlarının yanında mutlu olsun diyeydi. Doğum kilolarımı verdim, eşim huzursuz olmasın diye, tayin olduğum yeni kurumumda adım gudubete çıkacak kadar karşı cins iş arkadaşlarımla arama mesafe koydum, hamilelik ve ertesi yıl onu ihmal ettiğimden bir koca çekmece dolusu özel kıyafet aldım, Ailesine görümcemden daha iyi bir kız olmaya çalıştım, biri eski sevgilisi olan komşu kızları gocunmadan evime çağırıp ağırladım, düğününe gidip oynadım, hala arkadaşlık yapıyorum, kendi ailemin yanındayken istemediği halde onu düzenli güncelliyorum, “onca okudu etti, kaynanasının üzerinde oturuyor, okumasa da o kadar olurdu zaten” diye defalarca kulağıma geldi, hiç umursamadım… daha bir sürü şey. İki yılı geçti, evliliğim devam ediyor, ama hala bi kaç ayda bir bu konu yüzünden triplere giriyor. Bir iki gündür gene öyle, Hiç konuşmadık ama bakışlarından anlayabiliyorum artık. bizi bırakıp yazlığa gitti. Hafta sonu gelir geri. neredeyse altı aydır böyle olmuyordu. Arkadaşlarının samimi olduğum eşleriyle, pek benimkini anlatmadan, bu konuları konuşuyorum, çoğunun benzer hikayeleri var ama ben çok elime yüzüme bulaştırmışım. Kendimi suçluyorum, çok gençtim ve şımarıklık yapmışım. Havalı olduğunu zannediyordum, geçmişi değiştirebilsem keşke. Bilmiyorum sonu nereye varır. Genel olarak dediğim gibi mutluyum, eşimi çok seviyorum, sarılırken içime sokasım geliyor, normalde oldukça iyiyiz, bi daha boşanma lafını anmadı ağzına, yaptığım fedakarlıkları gördüğünü, çok daha iyisini hak ettiğimi söyledi defalarca, benim isteğimle kendi evimizi de kapatmadık, duruyo eşyaların çoğuyla, hatta o kriz dönemleriyle de başa çıkabiliyorum. kavga çıkarmayıp(yoksa bi kaç dakikada kontrolden çıkıyor), terapistin önerisiyle önce onu anladığımı söyleyip sakinleşmesi için biraz kendi haline bırakma ve sonunda şevkatle. Ama bazı şeyler var ki, böyle saçma ama üzüldüğü şeyleri hatırlatan, günlük hayatta onlar ortamı bozan mayınlar gibi; mesela balık yerken kılçıklarını ben temizlerdim, yıllardır dokunamıyorum, eşimle gidip gezmeyi hayal ettiğim ama muhtemelen ömrümün sonuna kadar gidemeyeceğim şehirler var. İki senedir şehir ötesi gidip görmek istediğim yerlere gezilerimiz şöyle oluyor; ben arkadaşlarının eşlerini ayartıyorum, onlar kocalarını, kocaları da “kızlar konuşmuş” diye anonim şeklinde bizimkine geliyor. özel anlar dışında eskisi gibi sevgi sözcüklerini azalttı, çiçek ve hediye konusu hiç geçmedi bi daha, şu philipsin yeni buzlu kahve yapan makinasına heves etmiştim. lazım mı? Alayım mı? Kargo iki güne gelir Şeklinde oluyor hep. Önceden olsa haberim olmaz, sürprizle olurdu… buna benzer şeyler evliliğimi zehirliyor. Sanırım ölene kadar tamamen ne affedecek ne de unutacak.

Çok çok zor, inat ve öfkeli ama daha bu yaşta espri yapabilen, babası gibi hiçbir şeyi unutmayan dünya tatlısı bir de oğlum var, bazen aşırı bunalıyorum, ağlıyorum, Çabalıyorum, yoruluyorum, gene de değdiğine düşünüyorum. Bu da benim sınavım.
İnanılmaz abartmışsınız, eşinizle sevgiliyken olmamış sanırım değil mi? Yani ilişkiniz varken başkalarıyla flört etmediniz? Hali hazırda adayları değerlendirmişsiniz gibi anladım ben. Suçlu psikolojisine girmeniz hata adam şimdi sizi aldatsa anca içi soğur o seviyeye getirmişsiniz olayı. Eşinizi aldatmadıysanız ve o bu şekil kompleks yapıyosa gitsin psikolojik destek alsın, özgüven sorunlarını yensin. Hayatınızı böyle zehir etmeye hakkı yok ne demek gezemiyoruz bazı şehirler bilmem ne, yahu insanlar yıllarca evli kalıyor boşanıyor tekrar evleniyor, evliyken yaptığı şeyleri yapmayacak mı? Gezmeyecek mi? Ne saçma bi düşünce. Karşınıza alın konuşun güven sorunu varsa ayrılsın yoksa saçma triplere girmesin.
Ben 20 yaşında yoktum atandığımda ve sizin gibi sürekli teklif eden, kahveye yemeğe çıkmak isteyen kişiler oluyodu, belli seviyede bi kahve içiyodum. Eşimde arkadaşımdı(kanka değil aynı sektör tarzı) başta beni ayartana kadar bana olan ilgininde farkındaydı hatta bana bakmazsın sanmıştım dedi cool yapıyodu bende ona tutulmuştum bu kadar ilgi varken neden bir tek onun ilgisini çekmiyorum ne şansızlık demiştim😄😂 şimdi tutup 20 yaşında sana ilgi vardı sen kahve içtin triplerine girse ne alaka derim yani tabi ben saklamadım eşimle görüşünce ilan edip herkesin önünü kestim. Sizin o kısımları tam anlamadım açıkcası?

Ailesi zorluyor aşkım. Aile zoru olmasa adamın gözü çocuk mocuk görmez zaten.
O da doğru, kayınvalide ağırlığını koymuş, adam da hayır diyemiyor şimdilik ama konu sahibi ailenin detayları bilmediğini söylemiş... Adam ailesine böyle böyle oldu dese belki destek de kalmaz.

Off ortada bebek var diye konuya ayrıca üzüldüm 😞 hani derler ha iki ucu b.klu değnek.

Yani ülkede kaç bin yeni atanan memur var hepsi ilk göreve başlayınca sevgilisini aldatmiyor. Kadın yada erkek olsun aynı anda birkaç kişi ile görüşmek hoş değil zaten sizde pişman olmuşsunuz.esiniz ona yalan söylemesini hazmedemiyor olabilir. Sizde sürekli parmak uclariniza basarak yuruyemezsiniz. En sonunda yine büyük bir patlama gelecek sadece siz bu büyük patlamayı öteliyorsunuz. Şuan suçlu hissetiginiz için alttan alıyorsunuz ama bir yerde sizde soğumaya başlayacaksınız. Bence eşinizle açık konuşun eğer bu durum sürekli karşınıza çıkacak ve unutamayacaksa ayrılın yoksa bu şekilde ömür geçmez

İnanılmaz abartmışsınız, eşinizle sevgiliyken olmamış sanırım değil mi? Yani ilişkiniz varken başkalarıyla flört etmediniz? Hali hazırda adayları değerlendirmişsiniz gibi anladım ben. Suçlu psikolojisine girmeniz hata adam şimdi sizi aldatsa anca içi soğur o seviyeye getirmişsiniz olayı. Eşinizi aldatmadıysanız ve o bu şekil kompleks yapıyosa gitsin psikolojik destek alsın, özgüven sorunlarını yensin. Hayatınızı böyle zehir etmeye hakkı yok ne demek gezemiyoruz bazı şehirler bilmem ne, yahu insanlar yıllarca evli kalıyor boşanıyor tekrar evleniyor, evliyken yaptığı şeyleri yapmayacak mı? Gezmeyecek mi? Ne saçma bi düşünce. Karşınıza alın konuşun güven sorunu varsa ayrılsın yoksa saçma triplere girmesin.
Ben 20 yaşında yoktum atandığımda ve sizin gibi sürekli teklif eden, kahveye yemeğe çıkmak isteyen kişiler oluyodu, belli seviyede bi kahve içiyodum. Eşimde arkadaşımdı(kanka değil aynı sektör tarzı) başta beni ayartana kadar bana olan ilgininde farkındaydı hatta bana bakmazsın sanmıştım dedi cool yapıyodu bende ona tutulmuştum bu kadar ilgi varken neden bir tek onun ilgisini çekmiyorum ne şansızlık demiştim😄😂 şimdi tutup 20 yaşında sana ilgi vardı sen kahve içtin triplerine girse ne alaka derim yani tabi ben saklamadım eşimle görüşünce ilan edip herkesin önünü kestim. Sizin o kısımları tam anlamadım açıkcası?
Yanlıs anlamissiniz. Esiyle sevgiliyken aldatmis. Yoksa adam niye bu duruma gelsin

Konu sahibi eşi ile görüşürken eski sevgilisi ile görüşmeye devam etmis

Eski sevgilimle bitiriyordum. Üç ay görüşmemiz bile sayılıdır. o çabalayınca uzadı. Kahretsin ki çok çok önceleri konuştuğumuz geziyle birden karşıma çıkınca basiretim bağlandı, gittim. çok pişmanım.
kusura bakmayın aldatmışsınız
ailesine yaptığınız gereksiz hareketler hatta eski sevgilisiyle kankiş moduna girmek de iyice iğrenç bir hal almış

ben yaptım senin için herşeyi yaparım ı abartmış da abartmışsınız şaka gibi

Ay evet yorumları okuyunca anladım bende tam boynuz spor 😄 adam haklı tamamen. Bende sandım ki eşi ona eskiden olan ilgiyi eski sevgililerini kafaya takıyor.
Valla bende esiyle aynı tepkiyi verirdim. Beni aldatan bir insanin sevgisine asla inanmazdm. Konu sahibi rahatı bozulacak telaşına girmis bence.

Konu sahibi eşi ile görüşürken eski sevgilisi ile görüşmeye devam etmis
Evet yorumları okuyunca aydınlandım bende geçmişi takıyor diye düşünmüştüm. Hiçkimse böyle bir şeyi kabul etmez, ben o zamanlar sevgili değilken bile görüşmeye başladığımızda paylaşımlar yaparak, bahsederek önünü kesmiştim herkesin. Sonuçta o niyete giriyosun görüşüyosun birileri gel kahve içelim gel tatile gidelim falan diyemez. Hayatında biri olduğunu saklamak ihanettir net.

Evet ortada bir durum var ama ya eşin gençlik hatasıdır diyerek bunu silecek böyle triplere girip hayatınızı zehir etmeyecek ya da gidecek, sen böyle sürekli fedakarlık ve tavizle ne kadar devam edebilirsin, sürdürülebilir bir durum değil. E insanoğlu da ne kadar fedakarlık yaparsan yap hep daha fazlasını ister sonra da “ben mi istedim, sen yaptın, yapmasaydın” der.

Valla bende esiyle aynı tepkiyi verirdim. Beni aldatan bir insanin sevgisine asla inanmazdm. Konu sahibi rahatı bozulacak telaşına girmis bence.
Bide adamı kafalamış hamileyken çıkmış meydana elini kolunu bağlamış, bence adam biraz zaman geçsin boşar bu kadını. Herkes genç oldu bu gençlik hatası değil yani boynuzlamak oluyor😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X