Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç sormayacaklar mı oğlum nedir bu halin diye? İkide bir tek başına yazlığa gidiyorsun, yüzünden düşen bin parça mutsuzsun neyin var diye demeyecekler mi? Adamın yaşam enerjisini söndürmüşsünüz. Ailesi sizi öyle bir bırakır ki, herkesin evladı kıymetli. Evlenip çocuk sahibi oldu diye evladın değeri sıfırlanmıyor. Sizin yaptığınızı kimse kabul etmez, oğlumuzla sevgiliyken başka adamla tatile gitmiş ne medeni ne hoş mu diyecekler? Bu kadar eminseniz anlatın aranızda olan biteni, yardım edin boşanmayalım deyin. Çoluk çocuğu kullanmadan etmeden dürüstçe anlatın yaptığınızı. Kadın bilse engel olmazdı oğlunun boşanmak istemesine. Karı koca arasında olan biten kimseyi ilgilendirmez ama siz onları kullanıp ayakta uyutuyorsunuz. Bilsinler neye alet edildiklerini.

Kendinizi masum masum anlatmayın. Çok tehlikeli birisiniz, çok hırslı çok egoistsiniz. Bir dalı tutmadan diğerini bırakmamışsınız ama bastığınız tahta yaş o kesin. Bir gün gider o yazlığa ve kendisine yalan söylemeyen dürüstçe yaklaşan, duyguları gerçek birine denk gelir, o zaman o sırtındaki yükü atıverir. Yatıp kalkıp başka ne yalanlar söyledi, ne işler çevirdi arkamdan diye sabaha kadar düşünüyordur.
Niye sorsunlar ki? siz ilk yazdığım yazıyı okusaydınız eşim mutlu olsun diye neler yaptığımı görürdünüz. ki istesin fazlasını da yaparım. yazdığım bazı problemlere rağmen oldukça mutluyuz da dedim. eşimin ailesi ayda yılda bi defa iki günlüğüne oğullarının keyifsiz olmasına takacak olsa zaten orda oturamazdım ben.

avukata gitmesi benim hatamdı, tartışmaya kalktım, bir daha yapmam. Boşanacağımı hiç zannetmiyorum, iki yılı çoktan geçti, üstelik oğlum, Ailesinin tek torunu ve çok düşkünler. zaten onlar bakmaya başladı ücretsiz iznimden sonra, Ben işe giderken kapıdan sokuveririm, o da gider aralarına girip yatar, kayınbabam istiyor diye üç tane akülü araba almıştır, beni de severler sağolsunlar, kv'm anlattı komşularının resmen gelinleriyle arasını bozmuşum. Kocam konunun ayrıntılarını ailesine anlatmaz, ailesi de oğlumla beni bırakmaz.
Boşanmamaktaki ısrarınız neden ? Neden size kötü davranan adamın ailesine yaranmak için kendi hayatınızı yok sayıyorsunuz
Böyle ömür geçer mi? Sürekli o aileye yaranmaya çalış sürekli kendini sevdirmek için dön dur yorulmayacak mısınız

Bu kadar planli programli yasamak yormuyor mu? Ne yasadiysan yasadin o sadece seni ilgilendirir de basindan beri hep bi oyun icinde gibisin. Cok garip geldi hayatin

Onu ilk tartışmada dener gibi oldum ama pek iyi sonuçlanmadı. Kendimi savunurken üzgün adamı kızdırmakla ve aynı gün avukata gitmesiyle sonuçlandı. Dediğim gibi danışma aldım bir süre, boşanmak istemiyorsan sakın bi daha yapma dedi. Sürekli onu anladığımı hissettirmek en sağlıklı yolmuş.
Eşiniz ve siz kaç yaşındasınız ?

Valla helal olsun, başka kaynana olsa konu sahibinin canına okurdu, sabah akşam doldurur doldurur üstüne salardı oğlunu. Kadın çoluk çocuğa acımış da canını bağışlamış gelinin.
Kadın konunun tamamını bilmiyordur muhtemelen. Oğlu annesinin karşısına geçip, "al oku şu yazışmaları, bak şu fotoğraflara da sonra bana yuvanı dağıtma de vb" dememiştir herhalde.

Boşanmamaktaki ısrarınız neden ? Neden size kötü davranan adamın ailesine yaranmak için kendi hayatınızı yok sayıyorsunuz
Böyle ömür geçer mi? Sürekli o aileye yaranmaya çalış sürekli kendini sevdirmek için dön dur yorulmayacak mısınız
Eşimi, yuvamı, onlara sahip olmayı seviyorum. aksini istemiyorum. Bana kötü davrandığını nerden çıkardınız? Beni sevmese zaten iki yıl önce boşanmıştık. Aradaki gergin dönemi haricinde kendimi suçlu hissettirecek kadar iyi davranır.
Zannettiğiniz kadar Yorulmuyorum, Çok zor şeyler değil, özellikle içinden gelince. en zoru ve rol yaptığım olayı anlatayım; bu eski sevgilisiyle tanışmaktı, yutkundum, eşime dedimki "akşama eski yavuklun çaya gelecek, kendine plan yap". kapımdan girer girmez kolaylaştı, tavsiyeler verdim, sonra düğününe gittim, bütün arkadaşlarımız mevzuyu biliyordu, telefondan imalı şarkı açıp bütün masamızı kopardım. sonradan öğrendim uzun süre konuşulmuş. eşim tüm gece kolunu omzumdan çekmedi.

bunun dışında zorlandığım bir şey yoktu ki. kv'min üst katında oturuyorum, çalışan insanım, çocuğum emin ellerde bahçeli evde büyüyor. akşamları yemeğe, etkinliğe giderken bırakabiliyorum, Seneye kreşe Kayınbabam götürüp getirir, sıkışırsam temizliğime, ikramıma da yardım ediyorlar... bu katlanılması gereken bir şey değil. Ki bazı eşyaları alsak da evimizi kapatmadık.

Son düzenleme:
Kadın konunun tamamını bilmiyordur muhtemelen. Oğlu annesinin karşısına geçip, "al oku şu yazışmaları, bak şu fotoğraflara da sonra bana yuvanı dağıtma de vb" dememiştir herhalde.
Evet bilmiyomuş. Bu durumda fikrim değişti, adam belli ki kafada tam bitirmeden ailesine her şeyi anlatma taraftarı değil, durduk yere huzursuzluk çıksın istememiş.

Biz de bekar memur olarak doğuya atandık hiç öyle kimin eli kimin cebinde ortamlar görmedik. Siz dallas a mı atandınız onu anlamadım nasıl gençlik bu hey maşallah :KK70:
Sonra bir ortamda bazı meslek grupları için neden kötü konuşuluyor vb diyoruz işte. Nasılsa tayinciyim, bir daha nerede göreceğim vb diye; istediği her şeyi bile isteye yapıp, sonra cahilliğin ardına saklanan insanlar da var maalesef.

Uzun yıllardır evli bir kadın olarak hayat tecrübem bana bu evlilik er ya da geç biter diyor.
Konuda %100 siz hatalısınız.
Böyle bir yalanın, aldatmanın mazereti de affı da olamaz bana göre.
Evlilik sevgiyle başlasa da güvenle sürdürülür.

Hatanızı affettirmek için aşırı alttan alan tavırlarınız da bir müddet sonra eşinizin size saygısını yitirmesine sebep olacak.

Güven zaten yok
Saygı bitti
Bunların olmadığı yerde sevgi kalır mı?
Üçünün de olmadığı evlilik yürür mü?

Maalesef hayır.

İlk atandığınız dönemde yaptıklarınızın ne memur olmanızla ne yaşınızla hiçbir şeyle ilgisi yok. Örnek veriyorum bazı insanlar var, birileriyle takılırlar bi dönem ama kafalarında da dillerinde de ciddi bi şey düşünmüyorum olur. Kimseye de umut vermemiş olurlar. Ama şımarıklık yapıp birkaç kişiyle olduğunuzda evliliğe giden bi ilişkinin dinamiğini kötü etkilemişsiniz. Hani eşinizde değil sorun , bunu bi kafanıza sokun. Çünkü güven çok değerli.

Ama şu var, zaman geçmiş ve bu süreçte değiştiriğinize inandıysa ve siz her yönden sadık evine bağlı biriyseniz bence eşinizin de çok uzatmasının bi mantığı yok. Ya olan oldu diyecek güvenmeye devam edecek, ya da zamanla soğuyup uzaklaşacak. Seçim onun. Özrünüzü dilemişsiniz, ona davranışlarınızla onu sevdiğinizi hissettirmişsiniz. bundan ötesi ne yapabilirsiniz ki zaten ? Habire onu mutlu etmeye el üstünde tutmaya çalışma da saçma bence. Olan oldu, üzgünüm seninle evlendikten sonra her zaman evime aileme sadık oldum ve bir ömür boyu da olucam, ama bana habire bunun tribini atma diyip bi tepki koyun konu uzamasın. Laçkalaştırmaya gerek yok. Boşanıcaksa boşansın , ki bence bu yüzden boşanmaz. Boşanmıyorsa da kendi içinde halletsin.

İnanılmaz abartmışsınız, eşinizle sevgiliyken olmamış sanırım değil mi? Yani ilişkiniz varken başkalarıyla flört etmediniz? Hali hazırda adayları değerlendirmişsiniz gibi anladım ben. Suçlu psikolojisine girmeniz hata adam şimdi sizi aldatsa anca içi soğur o seviyeye getirmişsiniz olayı. Eşinizi aldatmadıysanız ve o bu şekil kompleks yapıyosa gitsin psikolojik destek alsın, özgüven sorunlarını yensin. Hayatınızı böyle zehir etmeye hakkı yok ne demek gezemiyoruz bazı şehirler bilmem ne, yahu insanlar yıllarca evli kalıyor boşanıyor tekrar evleniyor, evliyken yaptığı şeyleri yapmayacak mı? Gezmeyecek mi? Ne saçma bi düşünce. Karşınıza alın konuşun güven sorunu varsa ayrılsın yoksa saçma triplere girmesin.
Ben 20 yaşında yoktum atandığımda ve sizin gibi sürekli teklif eden, kahveye yemeğe çıkmak isteyen kişiler oluyodu, belli seviyede bi kahve içiyodum. Eşimde arkadaşımdı(kanka değil aynı sektör tarzı) başta beni ayartana kadar bana olan ilgininde farkındaydı hatta bana bakmazsın sanmıştım dedi cool yapıyodu bende ona tutulmuştum bu kadar ilgi varken neden bir tek onun ilgisini çekmiyorum ne şansızlık demiştim😄😂 şimdi tutup 20 yaşında sana ilgi vardı sen kahve içtin triplerine girse ne alaka derim yani tabi ben saklamadım eşimle görüşünce ilan edip herkesin önünü kestim. Sizin o kısımları tam anlamadım açıkcası?

Adamla sevgiliyken olmuş. 😒

arkadaşlar şaka mısınız beni neden eksiliyorsunuz, ben kimseyi aldatmadım ki aksine herkese karşı dürüst oldum.. aldatmam mı gerekiyordu, beğenmediniz mi dürüstlüğümü?

eşimle tanıştığımda 6 yıllık bi ilişkim vardı ama çok sallantıda gidiyordu, sonuçta yine de ayrılmamıştık sevgilimdi.
ben eşime söylemiştim sevgilim olduğunu ama durumları da anlatmıştım, eşime aşık olunca sevgilimden ayrılmak istedim, ayrılığımız çok zor oldu beni bırakmak istemedi. ama tüm bunlardan eşim haberdardı, hiç ondan gizli iş çevirmedim, buluşacaksam da söyledim vs vs.. gün geldi eşim bana dedi ki "ben sana iyice tutuluyorum, sevgilinden bir an önce ayrılıp herşeyi bitrmezsen ben seninle telefonda bile konuşmayacağım, hemcinsime bunu yapamam" dedi.
sonra sevgilimle son kez buluşup -ki zaten eşimle tanıştıktan sonra sevgilimle buluşmalarımız hep ayrılık üstüneydi, hiç aramızda özel bişey olmadı yaşanmadı- başkasına aşık olduğumu, onu artık sevmediğimi falan anlatıp ilişkiye son noktayı koydum..

şu an 5,5 yıllık evliyiz, totalde 10 yıldır beraberiz. bu konu bir daha asla önüme gelmedi, iması bile yapılmadı.

keşke siz de eşinize karşı en baştan itibaren dürüst olsaydınız.

Hiç sormayacaklar mı oğlum nedir bu halin diye? İkide bir tek başına yazlığa gidiyorsun, yüzünden düşen bin parça mutsuzsun neyin var diye demeyecekler mi? Adamın yaşam enerjisini söndürmüşsünüz. Ailesi sizi öyle bir bırakır ki, herkesin evladı kıymetli. Evlenip çocuk sahibi oldu diye evladın değeri sıfırlanmıyor. Sizin yaptığınızı kimse kabul etmez, oğlumuzla sevgiliyken başka adamla tatile gitmiş ne medeni ne hoş mu diyecekler? Bu kadar eminseniz anlatın aranızda olan biteni, yardım edin boşanmayalım deyin. Çoluk çocuğu kullanmadan etmeden dürüstçe anlatın yaptığınızı. Kadın bilse engel olmazdı oğlunun boşanmak istemesine. Karı koca arasında olan biten kimseyi ilgilendirmez ama siz onları kullanıp ayakta uyutuyorsunuz. Bilsinler neye alet edildiklerini.

Kendinizi masum masum anlatmayın. Çok tehlikeli birisiniz, çok hırslı çok egoistsiniz. Bir dalı tutmadan diğerini bırakmamışsınız ama bastığınız tahta yaş o kesin. Bir gün gider o yazlığa ve kendisine yalan söylemeyen dürüstçe yaklaşan, duyguları gerçek birine denk gelir, o zaman o sırtındaki yükü atıverir. Yatıp kalkıp başka ne yalanlar söyledi, ne işler çevirdi arkamdan diye sabaha kadar düşünüyordur.
gözümle görmesem ben de ailesi çocuğunu düşünür bırakır her şeyi öğrenirse bu durumlarda derdim. ama herkes bir değil bırakmayabilir. eş ailesi kendisi varolan durumdan mutluysa gerçekleri öğrenseler bile umursamadan evlilik için zorlamaya devam edebilirler açıkçası. konu sahibi de baya gönüllerine girmiş gibi görünüyor.

Aldatmışsınız net.
Bunun aksi iddia edene pes derim…

Bu durumun vicdan azabını çekmez hayatın tadını çıkarırken, olay patlak verince yapabileceğiniz en düşürücü hareketleri yapıp eşinizden takdir beklemişsiniz.
Özellikle eski sevgilisiyle kanka olup, kocam beni bırakır ama ailesi destek olsun diyip üst kata taşınmanız(ki konu detaylı bilinmiyor ailesi öğrense alnınızdan öpmeyecek herhalde)
Bu zekayı adamcağızı üç ay salak yerine koymadan düşünemediniz mi?

Burada sizin çabanızı şak şak etmemizi bekliyorsanız yanılıyorsunuz, ben eşinizin duruşunu çok sevdim şu an dünyalar kadar sevdiğim eşim bu durumu yaşasa bir saat sonra gidip ailesine anlatmış beni kapı önüne koymuşlardı. Eşin hâlâ içinden çıkamadığı bu konuyu kimseyle paylaşmamış helal olsun…

Ben bu evlilik biter diyorum, hayırlısı neyse o olsun.

Konuyu okurken ben bile tribe girdim aldatılmış hissettim

Sadece kocanı değil ikisini birbiriyle aldatmışsın belliki hangisinden bana koca olur diye ölçtün biçtin 😉

Pişmansın ve çabalıyorsun inşallah geçmişi geçmişte bırakırsınız ama ben unutur muyum asla eşinde ihaneti unutmayacak bunu kabul et

Ve kul köle olmayı bırak bu suçlu olduğunu hatırlatır herşey normal gibi davran olmuyorsa da zorlamanın faydası yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X