Eşimin yalanları

İkinizde tembelsiniz bence. Hazır parayı, altınları yemiş bitirmişsiniz.
Özeti işte bu kadar aslında...Kadın gorumcelere guvenmis çalışmamış , yetmemiş adamı da işten çıkarmış ... Adam kadına ve altınlara guvenmis zaten çalışası yokmuş yan gelip yatmış....Altınlar bitip gorumceler de haklı olarak yeterbea diyince kıyamet kopmuş...sorsan ikisi de çok fedakar çok mükemmel ebeveyn ama olan yine çocuğa olmuş.

Ben çalış diyormuşum sürekli, tartışma çıkarıyor muşum, biraz sussam ne olurmuş!!!

Nasıl kıydı bebeğin altınlarına da eli gitti bu erkek milleti gerçekten bazen çok düşüncesiz. Bunlar bi çözüm değil ki hadi altınları bozdurdu ödedi sonraki aylar ne yapacaksınız. Yarın birgün de evdeki eşyaları mı satmaya kalkacak nedir planı ? Konuşman gerek son kez de olsa. Şuanda da yalnızsın desteğin yok çok üzücü. Ailenle aranı açman hiç iyi olmamış annenle bence konuşmalısın evladısın sen bitane annen var oraya git çocukla hiç hırpalama kendini yazık yani sana da. Şubatta da kendine. Yeni düzen kurarsın

18 yıllık öğretmenim, ben mi tembelim? Üniversite boyunca sünger pazarlamacılığı ve yoğurt standında tadım yaptım bi ajansta. Mezun olduğum yıl da atandım. Neden tembelim pardon?
İşsiz sorumsuz adama bile bile çocuk doğurup iki yıl ücretsiz izin kullanamazsin tatlım...Yasım geciyordu, illa anne olmak istedim dersen başımla beraber ama baba diye sectigin adam buysa en geç 4 ayda ise dönüp hem çocuğuna hem kendi hayatına sahip cikmaliydin....Bak çalışmadın, sorumsuz kocanı baba yaptın , gorumcelerin eline baktın da noldu ? devlet hastanelerinde sıra beklerken çocuğun basit bir hastalık yüzünden heder oldu... Fedakarlık mi yapmış oldun şimdi? Sorumlu annelik bu mu sence ?

Dün bir başka konuda daha okudum sanki evdeki altınları gizlice satan kocayı yanlış hatırlamıyorsam.
Evde altın saklamak nasıl bir tedbirsizlik?
Ya hırsız çalar ya kendi malının hırsızı kocalar gördüğümüz üzere.
Benim bildiğim altın ya banka kasasında saklanır ya da online altın hesabında.

Biraz aklımızı kullanalım hanımlar lütfen.

Ben çalış diyormuşum sürekli, tartışma çıkarıyor muşum, biraz sussam ne olurmuş!!!
Yani haksız da sayılmazlar....Ben görümce olsam sorumsuz yalancı işsiz hırsız kardeşimle yedi yıl evli kalıp, üstüne bir de bunları bile bile çocuk doğurup yıllarca ücretsiz izne ayrilan gelinin para dirdirini en çok iki kere dinlerim ...üçüncüde cok ağır konuşurum, hiç kusura bakmasın....Seninkiler yine insafliymis kiranizi filan ödemişler, ben bunu da asla yapmazdım....İki tane sözde meslek sahibi yetişkin İnsan sırf evde yan gelip yatarak üreyecek diye ben kiralarını ödeyecem, anadan kalma evi satıp bunlara vericem he mi? Haha çok beklerler....

Son düzenleme:

Peki bu adam 1 yil boyunca nereye gitmis? Sabah cikip aksam gelmis bunun aciklamasini yapti mi? Adam durmadan yalan soyluyor bu iste bir is var sanki.

notdefteri2_ sen sanırım dönmeyi düşünüyordun işe geçen sene sanki öyle yazistik diye hatırlıyorum .Zaten eşin evdeymis baksaymis bu kadar yalan dolan çevrip daha cok açılmaya gerek yoktu. Peki kızının kusması gecti mi?

Bunu söyleyen ablası ben evlenmek istemiyorum dediğimde 3 yıl bana mobing uygulattı iş yerinde. Beni ablası tanıştırıp, kaç kez ayrılmama rağmen yalvar yakar ailemi bulup ikna etmeye çalıştı. Şimdi anlıyorum neden ısrar kıyamet evlendirmişler kardeşlerini. Size daha fazla cevap vermeyeceğim, attığınız mesajlar çözüm üzerine değil, hakaret üzerine, yordunuz beni. Bu öfke neden anlamış değilim, görümcemle mi yazışıyorum şüphelendim vallahi. Sakin olun kimse sizden para istemedi. Ben kimseden istemedim ayrıca, bana kakaladıkları kardeşlerinin açığını kapamaya çalışmışlar akılları sıra. Evde yatacağına çalış desinler çok mu zor.

Yeni doğum yaptığımda misafirler altın getiryordu,, çocukla kasaya gidemedim. Ayrıca kasa benim adımaydı eşim kabul etmişti. Düğün altınlarım oradaydı. Kabul etmezse eşlerin ikisi de kasadan alabilyor onları, kasa da çözüm değil yani. Boşanma anında banka hesabındaki altınlar, kasadaki altınlar da bölüştürülüyor. Dediğim gibi her misafir sonrası altın götüremedim kasaya. Yoksa o kadar tedbirsiz değilim tabi.

Çocuğumun doğduğundan ber özel sigortasını yaptırıyorum, hiç devlet hastanesine gitmedi Allaha şükür. Ve evet 38 yaşında doğurdum, yaşım da geçiyordu. Doğurduğumda da kocamın çok güzel bir işi vardı, bölge müdürüydü. İşsiz sorumsuz kocaya çocuk doğuracak kadar cahil değilim. Ama herkesin kocası pat diye işsiz kalabilir, gerisi de karaktere kalmış. Benimki karaktersiz çıktı, bana niye saldırıyorsunuz

Di mi insanın eli titrer, gerçekten bilemiyorum. Şimdiki çözümü boşanmak. Onu doladı diline. Çünkü sorumluluktan kaçıyor. Aile mevzusu çok ayrı, affedemiyorum onları. Şimdi görüşüyoruz ama bitti aramızdaki anne kız ilişkisi. Zorla güzellik olmuyor, istemiyor bizi

Yani bilemedim issizlik çok zor, adam da kalifiye müdürken issiz kaldı diyorsunuz. Şu durumda asgari ücretle çalışsın demisler adam 80binden 11e inecek, niteliksiz bir iş yapacakçok kötü bir durum. Sıkıntı herkesin dediği gibi koskoca 1 yıl boyunca yalan söylemesi ve gizlice altın satması.

Adam işsiz, sorumsuz değil ki gayet güzel işi varmış, kaybetmiş. Ekonomi berbat, bu forumdaki herkes her an işini kaybedebilir ve yenisini bulamayabilir.

Sen de şahitsin o dönem sana özel hastane soruyordum sürekli, nasıl didindiğimi biliyorsun az çok. Bi burda tembel, sorumsuz anne diye suçlanmadığım kalmıştı. Devlet hastanelerinde çocuğu mahvetmişim..evet canım keşke öyle yapsaydı. İnan iş benim için dinlenme aracı olurdu, insanlar sanıyorki tembellikten çalışmıyorum. Ben evde tuvalete gidemiyorum, iş arkadaşlarım işte dinlendiklerini söylüyorlar.

Adam işsiz, sorumsuz değil ki gayet güzel işi varmış, kaybetmiş. Ekonomi berbat, bu forumdaki herkes her an işini kaybedebilir ve yenisini bulamayabilir.
Anlatamıyorum ki, evlendiğimde de doğurduğumda da adamın çok güzel işi vardı. Tamam evlendiğimizde maaşı benden düşüktü ama güzel bi şirketteydi, pandemide battılar. Doğurmadan önce Türkiye yi gezdirdi bana hamileyken, en refah dönemimizdi. Kendine hırka almadı, bütün parasını bize harcadı. Kocamı övmüyorum, gerçekleri söylüyorum. Ben maaşımı biriktirdim, benden kira fatura hiç bir şey istemedi çalıştığı dönem boyunca. İşsiz kalınca yalan, dolan, sapıttı işte. Halen şokunu atamıyorum, tanıyamıyorum adamı. Ama bu kadar sesini yükseltmesini affedemiyorum çocuğumun yanında

Çocuğumun doğduğundan ber özel sigortasını yaptırıyorum, hiç devlet hastanesine gitmedi Allaha şükür.

Alttaki yorumları siz yazmadiniz mi? Bunlar gibi pekcok yorumunuz var...Sürekli devlet hastanesi, araştırma hastanesi ve sağlık ocaklarından bahsetmişsiniz, pahalı olduğu için özele gitmemekte direniyorum demişsiniz üstelik...Parasız olmak da devlet Hastanesi'ne gitmek de ayıp değil ama göz göre göre yalan söylemek çok ayıp bence....

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-29-00-19-07-39_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    75,9 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2024-09-29-00-16-14-36_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    109,2 KB · Görüntüleme: 16
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…