Eşimin yalanları

İyi günde kötü günde sözünü hiç duydunuz mu?

Demek ki siz zor zamanların insanı değilsiniz..

Eşinize moral verip herhangi bir işe tutunmasını sağlamalısınız..

İyi günde, paranın olduğu zamanlarda herkes herkesin yanında olur. Önemli olan zor zamanlarda yanında olmak. Hemen boşanmak da neyin nesi?

Sonuçta adam altın paralarını da sizinle yemiş. Kumarda, sokakta başkalarıyla yememiş..

Eşiniz şu süreçte bebeğinize baksın. Siz evdeyken de iş görüşmeleri yapsın. Mutlaka bununda bir hayrı vardır bir nedeni vardır..

Adam işsiz, sorumsuz değil ki gayet güzel işi varmış, kaybetmiş. Ekonomi berbat, bu forumdaki herkes her an işini kaybedebilir ve yenisini bulamayabilir.
7 yıllık evliler adam son 5 yıldır net işsiz ve son 2 yıldır (doğumdan beri) sabah evden işe gidiyorum diye çıkıp akşam elinde evden çaldığı altınların parasıyla veya kizkardeslerden dilendikleriyle dönüyormuş kanka ...Sence de bu işte talihsizlikten öte bı iş yok mu?

Boşanmazsanız da, işe başlayınca kira ve bakıcıyı siz ödeyeceksiniz. Ekstradan kocanıza da bakacaksınız. Boşanıp en azından kocanızın masrafından kurtulun

Alt tarafı dandik bı üniversiteden işletme mezunu. Ekonomi ne kadar kötü olursa olsun İnsan çocuğu varken ve eşi de çalışmıyorsa, lise mezunu bile olsa 5 yılda 50 kere iş bulur, ama bu adam iş değil müdürlük arıyor , ceoluk kovalıyor ....neyine güveniyor o da belli değil...

Pandemide yaşadıklarımızı okumadınız sanırım. Bana işsiz kaldığını söylemedi, ev sahibi arayınca haberim oldu. Maaş kartımı ona verdim, biz artık biriz, herkes işsiz kaldı, neden benden sakladın dedim. Bunalıma girmesin diye hediyeler aldım. 2,5 yıl maaş kartım onda kaldı, ben geçindirdim evi. Yüzüne vurmayı bırakın, ailemi bile uyardım sürekli lafı geçmesin üzülüyor diye. Kardeşim kiramıza yardım etti o dönem de. Bu arada boşanmayı o istiyor

Son düzenleme:
Doğurduğumda da kocamın çok güzel bir işi vardı, bölge müdürüydü. İşsiz sorumsuz kocaya çocuk doğuracak kadar cahil değilim.
Madem dogurdugunuzda çok güzel işi vardı niye ben tek başıma bebeğe bakamıyorum , yoruluyorum , zor geliyor diyerek yeni işe girmiş adamı zorla işten çikardiniz? Ayrıca pandemide 2-3 yıl işsiz kalan adam hangi ara bölge müdürü oldu da siz doğum yapınca işten çıktı? Çocuk zaten 2 yaşında, 1 ay mi bölge müdürlüğü yaptı?

Son düzenleme:
İşten ben çıkarmadım, o çıktı. Bence siz mesajları okumuyorsunuz, kocaman yazmışım oraya bebek 6 aylıkken işi bıraktı. Ben iş bırak der miyim sizce ücretsiz izindeyken? Adama gelme iyiyiz dememe rağmen yatışı duyunca kaza yaptı yolda.

Zaten hep hayali kendi işini yapmaktı ben güvenemedim, zorla işe sokan benim. Orada bile isteksizdi kendi şirketimi kurucam diyip duruyordu. Çok güzel kurdu gördük

Mesela bu yoruma tutunmayı çok istiyorum. Gerçekten çocuğa bakayım sen çalış dese hemen işe başlayacağım. Ama kabul etmiyor, annen baksın diyor bakmayacağını bile bile. Kendisi evde oturup işin ona gelmesini bekleyecek

E akıllanmasını bekleyip besle o zaman, biz ne diyelim ki

Hangisi doğru? Biz mi doğru okumuyoruz yoksa siz mi yazdığınızı unutuyorsunuz?

Ben açıkçası gerçekte iş arayan ama bulamamış bir adam gibi düşündüm. Sanırım siz yeni dogum yaptığınız için size söyleyemedi iş bulamadığını. Altınları bozdurup geçimi sağladı ki iş bulunca yerine koyarım diye ama iş de bulamayınca sıkıntıya düştü. Ben bu şekilde olduğunu düşünüyorum.
Eğer durum buysa bence öfkeyle kalkıp zararla oturmayın. Sonuçta iyi günde olduğu kadar kötü günde de eş olmalıyız.
Yapmanız gereken şey belli aslında konuşun eşinizle, siz işe başlayın eve maaş girmeli çünkü. Eşiniz de iş bulana kadar (ki uzun sürecek gibi) çocuğa bakıp ev işleri ile ilgilensin. Çocuğunuz 2 yaşına gelmiş sizden ayrı kalabilir, babası da iyi bakar gibi görünüyor anlattıklarınızdan.

Ben mi yanlis anladim, adam 1 yildir issiz diye anladim

Ben mi yanlis anladim, adam 1 yildir issiz diye anladim
Yok tatlım, adam pandemide 3 yıl işsiz kalmış, sonra 5-6 ay bı işe girip , kadın doğum yapınca hemen istifa etmiş (kadın bebeğe bakarken çok yıpranıyormuş) , doğumdan sonraki 2 yıldır da adam sabah işe gidiyorum diye evden çıkıp akşam evden çaldığı altınların parasıyla veya ablalarindan dilendikleriyle geri geliyormuş. Yani 7 yıllık evlilikte toplam anca 2 yıl çalışmış....Konu sahibi de çocuğu çok hassas değerli ve kendisine bağlı olduğu için 2 yıldır izindeymis, daha da çalişmayi dusunemuyormus, bu süreçte son 2-3 yıldır kiralarını ve masraflarını gorumceleri öduyormus ama iki -uc aydır onlar da musluğu kapatmış. Konu sahibi bu yüzden gorumceleriyle de kavgaliymiş Karı koca muhteşemler anlayacağın...

Son düzenleme:
Ben sizi bebeğinizle ilgili açtığınız konulardan biliyorum, ilgisiz anne diye yazılanlar acımasızca geldi. Bir sürü şey deneyip çare arıyordunuz. Bence eşinizden ne köy olur ne kasaba. Çalışkan bi adam olsa bekle derdim insanın basireti bağlanır tökezler hayat bu her şey olabilir ama sizinki böyle değil.
Evde yan gelip yatmak istiyor adam, derdi ne iş ne bebek böyle adamdan kocada babada olmaz şimdi ittirirsin ama 3-4 sene sonra daha büyük patlak verir. Evde durmasına rağmen çocuğa bakmak istemiyor, annenle aran iyi olmamasına rağmen anneyi seçenek görüyor hatta belki bakıcıyıda.
Benim eşim 24 saat nöbet tutuyor sabah eve gelip ben işten gelene kadar (akşam 5) uykusuz bekliyor çocuk bakıyor ki 2 yaşında en zor zamanları. Anne baba olmak fedakarlık istiyor bu adam sana kambur olacak. Hemen bi aksiyon alma iş/ev/çocuk düzeni bi otursun, kenara para koy sonra ayır yollarını. Bu süredede bakıcıya falan verme para ya otursun baksın ya annenle aranı düzelt.

Söyledikleriniz hangi konusa yazıyor bilmiyorum ama bu konu değil. Bence doğru yere yorum yapın

Çok teşekkür ederim, ben de böyle düşünüyorum, bir şeyleri yoluna koymadan yolları ayırırsam çocuğa da yetememekten korkuyorum. Dediğiniz gibi kreş ya da bakıcı olacaksa çalışmamın da anlamı kalmıyor. Ya o bakacak ya da annem. Haklısınız.
Yani ben anlamadım zaten, konuyu okuyup, bana kin kusmak, kötü anne, tembel anne, rahat anne demek nedir anlamadım ki. Herkes başına gelince anlar hastalığı, çaresizliği. Sağolun yazdığınız için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…