Eşimin sınır bilmeyen annesine kötü olmadan nasıl sınır koyabilirim?

kaygılı biri falan değil aramasının veya habersiz gelmesinin hamile olmamla alakası yok evlendiğimiz günden beri böyle!!! ne merak edecek beni güldürmeyin koskocaman kadınım!
Koskocaman kadınsanız kayınvalidenizle kocaman bir kadın gibi konuşun, şımarık kız çocuğu gibi afra tafra yapıp eşinize paslamayın..O kadar aramaya anne evdeyim uyuyorum yazmak zor olmasa gerek..

Önce bi okuduğunuzu anlayın evliliğimizin en başından beri çat diye habersiz gelme gitme huyu var köylü kadın dememin sebebide buydu zaten
çünkü eşim hep der annem köyde doğup büyüdü komşular akrabalar olsun kapıları bile açık olurmuş pat diye giriyorlarmış
şunu anladım insanlar okuduklarını anlamadan saldırıya geçiyor empati yaparak yorum yapan insan kalmamış maalesef

Koskocaman kadınsanız kayınvalidenizle kocaman bir kadın gibi konuşun, şımarık kız çocuğu gibi afra tafra yapıp eşinize paslamayın..O kadar aramaya anne evdeyim uyuyorum yazmak zor olmasa gerek..
bu durumu artık her gün yapıyor her gün artık cevap yazmaktan ve aramalarına dönmekten bunalmış durumdayım kendi oğlunu aramıyor bi kere anne arasana oğlunu görüntülü dedim yok rahatsız olur dedi ee sen kendi öz oğlun rahatsız olur diye düşünüyorsun da elin kızını niye hiç düşünmüyorsun? bişey desem bi türlü demesem ben sıkışıp kalıyorum buraya rahatlamak için yazdım ama bir çok insan ya düzgün okumuyor yada okuduğunu anlamıyor

Okuduğunu anlamayan sizsiniz. Size bu sorunların sorumlusu eşiniz diyoruz. Anlamıyorsunuz. Bunları çözmesi gereken siz değilsiniz. Eşiniz. Ama beceremiyor belli ki. Herkes kendi anasıyla danasıyla uğraşmalı.

Kayınvalidemden bu denli nefret etsem asla çocuk yapmaz eşimden ayrılırdım sanırım. Sonuçta bu nefret ettiğim aileye torun veriyoruz. Ya çocuğum ona benzerse?
kayınvalidenizle evlenmiyorsunuz yalnız eşinizle evleniyorsunuz. Ayrıca herkes anahtarı eşimin verdiğini falan yazmış ne kadar komiksiniz ya kafanızda bişeyler üretip yazıyorsunuz anahtarı eşim falan vermedi onlar bu ev taa tadilat zamanındayken yaptırmış anahtarları eşimin bile sonradan haberi oldu sanırım buraya açtığım son konu olacak çünkü insanların algıda sıkıntısı var üstüne bir de yazmadığın şeyleri kafalarından uydurup yazıyorlar komik

Yahu eşiniz bu kadar arkanızda durabilecekse değiştirin kilidi? Bu kadar basit bir çözüme rağmen buralarda sizin çıldırmanız komik esas.

Okuduğunu anlamayan sizsiniz. Size bu sorunların sorumlusu eşiniz diyoruz. Anlamıyorsunuz. Bunları çözmesi gereken siz değilsiniz. Eşiniz. Ama beceremiyor belli ki. Herkes kendi anasıyla danasıyla uğraşmalı.
Eşime şu an konuş desem arayıp söyler arayıp şey mi desin eşimi her gün her gün arama
evede habersiz gelme eşim rahatsız olmuş
anahtarıda verin bize bizim evimizin anahtarının sizde işi yok eee sonrasında nasıl olacak? bu konu hakkında bi fikriniz var mı? bir daha nasıl yüz yüze bakacağız? ben de mesafeli durarak bişeyleri çözmeye çalışıyorum belki kalbini kırmadan benim yapımı huyumu suyumu anlar diye sadece en son geldiğinde surat astım çünkü artık dermanım kalmadı hamileliğim zor geçiyor vitamin değerlerim yerlerde

Yahu eşiniz bu kadar arkanızda durabilecekse değiştirin kilidi? Bu kadar basit bir çözüme rağmen buralarda sizin çıldırmanız komik esas.
zaten dedim ya değiştirelim yada üçüncü anahtarı al dedim annesinin yaptığı saçmalıklarının farkında beni onaylıyor ama ne de olsa annesi bi süreden sonra yüzü düşüyor burada bana saldırıya geçen insanlar bi düşünsünler bakalım evinin anahtarının başka birinde olduğunu her şeyden önce ev hali diye bişey var ayrıca hamileliğime laf edenler bile olmuş yok biz doğurduk bizde hamile olduk falan o kadar saçma ki… her beden her hamilelik farklı bunlar kıyaslanabilecek şeyler değil ben buraya yardımlaşmak için üye oldum fakat anladım ki insanlar patlamaya hazır bir bomba olmuş bence kendi hayatlarında da ciddi problemler var

Şöyle bir prenses hamilelik geçirmedim ya ona yanarım çarpılmış gibi hiç yatamadım daha da anamın babamın işlerine koşardım hergun
o sizin hamileliğiniz ve sizin bedeniniz bu hamilelik kıyaslamak o kadar saçma bir olay ki her beden farklı her hamilelik farklı ee koşmasaydınız sizde yatsaydınız baya içinizde kalmış demek ki ben yatıyorum eşim hafta sonu t

ben yatıyorum eşim hafta sonu 3 oda 1 salonu pırıl pırıl yapıyor midem bulanmazsa yemek yapıyorum bulanırsa yapmıyorum sizinde içinizde kalmış sanırım bir daha hamile kalınca yatın güzelce emiiiii

yahu paniklemedi diyorum hamile olmamla alakası yok evlendiğimiz günden beri huyu suyu aynı 3 aydır hamileyim ondan öncesi?

Kaynanamın oğluna söylerim, alır anasından anahtarı. Bi güzel de uyarır. Yüz yüze bakar mıyım bakmaz mıyım onunla ilgilenmem. Bana göre her türlü hava hoş. Sınır bilmeyen paldır küldür evime özelime dalan düşünsün daldıran düşünsün. Köylü diye küçümsediğim kadının oğlunu da lord sanmam. Elma ağacından düşen armut değildir. Daha çok gençsiniz. Çok toysunuz. Anlarsınız ilerde, kaynanaya sınır çizmek kolay, yatağınızdaki askeri ile ne yapacaksınız sonra?

Konu sahibi senin davranışın çok yersiz. İsteklerini ifade etmeden, pasif agresif tavırlarla karşındakinin anlamasını bekliyorsun. Kadın 10 kere aramış, aç gerekirse uykulu ses taklidi yap, noldu uyuyorum acil birşey mi oldu de panikle. Sonra hadi uykum açılmasın sonra konuşuruz de. Böylece kadının meraktan delirip kapıya dayanmasını önlemiş olursun. Baktın yine geliyor, ben uygun olmayabiliyorum duşta vs olabilirim, her an ulaşamayanilirsin, 2-3 saat bekle de. Mesafe böyle yavaş yavaş konulur
Veya oğluna git yat derse ay valla geç oldu benim de uykum geldi ikimiz de yatalım hadi iyi geceler de git.

anahtarı veren eşimin olduğunu hangi yerimizdeki elementle uydurdunuz? bu ev tadilat zamanındayken eşimin babası o zaman yaptırmış anahtarları bir tanede kendilerine almışlar element uydurarak yorum yapmayın

Mutfağa girişmen hata gidip yatmalıydın. Kayınbabanın yanında uzun uzun oturman farz değil git yat. Çay may eşin yapsın . Hayati kendine sen zehir etmişsin

kayınvalidem evlendikten sonra istanbul’da yaşamış eşimin iyi bir eğitimi ve bir hayat görüşü var yoksa birlikte olamazdık zaten. Köylü yazmak küçümsemek olmuyor köy yerleride insanlar daha samimi olurmuş kapılarında kilit bile olmazmış hani izin almak uygun musun değil misin toplaşırlarmış eşimin annesinin aklı hala köyde kalmış şehire adapte olamamış bu küçümsemek değil isteyen istediği gibi anlıyor ben bugün kendi kız kardeşimin evine habersiz gitmem asla annemin evinede aynı şekilde biz böyle gördük böyle öğrendik

Anahtarı kadına veren sizsiniz yada eşiniz
Kadının telefonlarını açmayan hamile halinizle onu on kat merakta bırakan sizsiniz
Kadın eve girdi diye mi suçlu onu anlamadım.
İnsanın aklına kırk türlü şey gelir düştü kaldı mı hamile haliyle başına bişey mi geldi diye merak eder
Bence suçlu arayacaksaniz kocisko beye bakın

Evet aynen böyle yapacak. Benim eşim yaptı mesela. Eşimi çok sık arama, hoşlanmıyor dedi. Ben de söyledim. Nefret edip tiksindiğimiz kimseye arkadan giydirmiyoruz çok şükür. Açık sözlü ve açık yürekli, cesur olmakta fayda var. Onlar tarafından yaptırılan evde falan oturuyorsanız o başka tabi.

Ben de söyledim bunu. Aynen de öyle. Ben de hamileyim, gıcık olduğum her şeyi hamileliğe bağlamıyorum. Abartıyorsunuz.

Ya bi de su yaptığın ne kadar da iki yüzlülük 45 dakika kadinla konuşup arkasından sevmediğini söylüyorsun ben sevmediğimle oldursen o kadar konuşmam. Sevdiğim insanlarla bile nadiren yani. Bahane bul isim var de hastayım de. Mesgule atıp mesaj at. Hatta kitap okuyorum diye meşgule at film izliyorum diye meşgule at ki iyice sinir olsun. Hayret bisey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…