Eşimin sınır bilmeyen annesine kötü olmadan nasıl sınır koyabilirim?

Şöyle bir prenses hamilelik geçirmedim ya ona yanarım çarpılmış gibi hiç yatamadım daha da anamın babamın işlerine koşardım hergun

yanı Allah sizin elinize o kayınvalideyi düşürmesin çok üzüldüm kadına, diyeceklerim bu kadar.
Bence bi erkek çocuğunuz varsa Rabbim o gelini sizin elinize düşürmesin,nasıl kafa he.! Yoruma bak! Giremez kardesim anne veya baba, gelin veya damat herkimse.. evine! Oh at kostur öyle şey olurmu ya..ben erkeğe kızıyorum ne demek yani evin anahtarı annede yol geçen hanı gibi girsin ciksin.. eve yanlış!

Ben genelde kendi yasadiklarim üzerinden yorumlarım burdaki konuları.
Ben de bir anahtar mevzusu yaşamıştım. Kilidi degistirdim. İki kilit vardı. Birini değiştim. Canım hangisini isterse onu kitliyorum. Sizin ifade edisiniz çok yanlış. Köylü köylü demeniz çok itici. Biz 4 kuşak İstanbulluyuz , en merkezi yerlerinde doğdum büyüdüm okudum çalıştım. Keza babam ile annem de öyle. Kimseyi köylü diye kucumsemem.
Biriyle 40 dk muhabbet etmek üstelik hergun... illa onu sevmekle sevmemekle ilgili olduğunu düşünmüyorum.
Ben çalıştığım halde bunu kimseye anlatamadım. Esimi çok araya soktum baktım ona bileniyorlar. Ben dedim kötü gelin olayım. Mesafe koyarsan kötü olacam , kötü olayım bari. Sadece kaynana değil. Ben komşu da gelsin lak lak yapsın sevmiyorum. Ama malesef başıma geliyor işte . Habersiz gelen misafiri hiç sevmem. Biz yabancı değiliz kelimesinden hiç hoşlanmam. Ama malesef bı şekilde ayar koyup gemiyi yürütüyorum. Çünkü milletle küs yaşamak da güzel değil. Sınırlarını öğrensinler kâfidir.
Sizin ifadeniz aşırı nefret dolu. Belki çok dolduginuz için. Kaynananizla çekinmeden "anne kusura bakma uyuyorum bugün dinlenmek istiyorum. sonra konuşuruz arama şimdilik " yazın . Öpücük atın. Bitti bu kadar yani. Kadın ne kapınıza gelirdi. Ne başka bişey vs.
Ayrıca anneniz olgun yani yaşça olgun olmasına rağmen şimdi kız olcagini bilsem kız dogururrum lafına niye bu kadar şaşırdı ki. Anneniz bilmiyor mi bu geleneksel olarak edebiyatta abartılı anlatımdir. Ya da si sehirli olarak bu abartılı söylemleri biliyor olmalısınız . Sanki hakikatten kalkıp çocuk yapacak.yani iki kız çocuk doğurdu diye annenizi ve sizi kiskanmadi aksine kadın arkadaşa kadına hasret kalmış bıkmış erkeklerden . Sizinle çok hayal kurmuş. Bence biraz daha ılımlı yaklasabilir , mesafeni açıkça koyabilir, kilidi degistirtebilirsin. Çocuk doğunca.daha çok gelmeler gitmeler karismalar vs vs olacak. Ben doğumdan sonra mesela açıkça demiştim ki anne sakin kimseyi getirtme valla delikten bakar kapıyı acmam. Kimseye hürmet etmem. Çünkü çok ama Cook perişan haldeydim. Ve kimse destek olmuyordu o da dahil.
Açıkça konuşmak herzaman daha iyi. O an sinir oluyolarlar ama sonra anlıyorlar ..

İnsanları yargilarken ve mesafe koyarken , biraz niyetlerini de sorgula. artniyetli değil iseler bu kadar nefretli olmana gerek kalmaz. Cahil işte der görmemiş o böyle görmüş ne yapalım . Bı şekilde anlatcaz der daha az sinirlenirsin

İnşaallah seninde oğlun olur ve gelinin oğlunu sever ama seni hiç sevmez....evine oğlun dışında hiç gelmez...diceklerim bu kadar

Arayıp kapıya gelme meselesinde hamile olduğunuz için merak etmiş, art niyet yok diye düşünüyorum. Müsait değilim diye mesaj atsanız belki gelmeyecekti.
Anahtar meselesinde haklısınız. Bir şekilde alın elinden vermeyin bir daha, isterse de oyalarsınız.

Ayy ne kötü kalpli birisiniz. İnsanlar ile önce konuşmayı öğrenin. Benim kayınvalidemde de anahtar var bir gün bile gelmediler. Ama her aradıklarında cevap veririm. Yatıyorum diye ölü numarası yapmaya ne gerek var. Ayrıca sadece hamilesiniz. O kadar abartmışsınız ki bu doğuran kadınlar nasıl 3 5 tane çocuk yaptılar diye bir düşündüm. Amannn sizin gibi gelin Allah’ım düşmanıma vermesin. Siz insanın tüm enerjisini sömürürsünüz.

konu sahibi millete cevap yetiştirdiğini sanıp peki on yorumdan sekizine boş insan, boş yorum vs yazması peki.. boş kelimesinden başka bir şey bilmeyip millete laf söyleyeceğim diye sadece 'boş' diye sallama yapması? önce iletişim kurmayı, konuşmayı bilmeyi, aslında boş olanın kendisi olduğunu, üstelik bu kadar boş olup da bu kadar egonun ancak kendisine zarar olduğunu öğrenmesi gerekli...

birincisi, burada önemli olan benim kafam değil konuyu ben açmadım o nedenle size benim kafamla ilgili yorum yapmak düşmez, özetle sanane..
ikincisi yoruma bak demişsiniz, yine konu sizin olmadığından yine size yorum yapmak düşmez, istediğim gibi de yorum yaparım, yineee özetle sanane..
değerli vaktinizi bana, kafama, ve yorumuma harcıyacağınıza kızcağıza yardımcı olunuz,boş yorum yapmışsınız.

Umarım bu nefret dilinizin sebebi sadece hormonlardandır.
Köylü diye küçümsediğiniz kadın, tamamen insani duygularla ve sizin için endişe duyduğu için gelmiş işte.
Benim kayınvalidem de sözde şehirli, iş hayatı olmuş ve annem de okuma yazma bilmeyen, ömrü dört duvar arasında geçmiş, sizin tabirinizle cahil biri. Ama emin olun bir çok bilgeden daha bilgedir.
Kayınvalidemi kendi kızı bile görmek istemiyor ama annemi üç tane gelini el üstünde tutuyor. İnsanlık köylü ya da kentsoylu olmakla belirlenmiyor ne yazık ki.
Ortada ne sınır ihlali var, ne de abarttığınız ölçüde büyük bir problem.
Gayet iyi niyetli bir kadını, nefretiniz sayesinde oğlundan ve kendinizden soğutursunuz bu tutuma devam ettikçe.
Aile çok büyük bir kavramdır. Bu çocuğun üst soyu olan insanların hayatınızda olmasına bu tahammülsüzlüğünüzü anlayamıyorum. Kaldı ki eviniz ayrı, yolunuz sapa. Aynı evin içinde beş gelin, torun torba bir arada yaşıyor gibi bir nefret var içinizde. Ne yapsın eşiniz, ailesini mi silsin artık sizle evlendi diye?
Onlar anne oğul bir şekilde yaralarını sarar ama sonra siz kaçacak delik ararsınız.
Yazık kadına, gerçekten onun için üzüldüm.
Biz de hâlâ insanlıktan umut etmek istiyoruz. Çok kırıcı sözleriniz var. Değişmekten ve iyiye doğru evrilmekten, bakış açınızı değiştirmekten çekinmeyin.

Eve girmesi, zile fütursuzca basması tam delirmelik.

Diğer davranışları ama gözünüze battığı için size abartılı gelmiş. İnşallah kız olur demesi falan gayet normal geldi bana. Kız hasreti çeken birisi olarak.

Anahtar var eşimin ailesinde de bizimkilerde de.
Daha bir kere habersiz girmediler içeri. Ki yakın oturuyoruz bir de.
İnsanların mahremiyet anlayışlarının da çok etkisi var bu noktada.
Duştasındır, kıyafetin, evin müsait değildir vs..
Hem kültürel, hem dini faktörler bu sınır noktasında önemli.

Ancak ben mesela öyle uyanıp suratımı asıp mutfağı toplamaya gitmektense oturup kendime gelmeye çalışırım. Sonra da anne bir daha habersiz kapıyı açma, müsait olsam zaten telefona da kapıya da bakardım. Görüyorsun ne ben ne ev müsait değil. Zaten buradan anlaması lazım. Yok hala anlamıyorsa da eşiniz bir şekilde bunu çözmeli idi.

Konu sahibi banlanmış ama belki girip başka yerden okur diye yazmak istedim.
Benim amcamın 2 oğlu var amcamla birlikte evde 3 erkek öyle düşünün yazık yengem perişan oldu arkalarını toplayacam diye amcam 50 yaşında kuzenlerm 24-28 yaşlarındalar bi bardak su almazlar mutfaktan odalarında sigara içerler heryer leş gibi yengem yıllarca kendini yedi bitirdi hayatını yaşayamadı arkalarını toplamaktan.. Hep hasret kaldı kız çocuğa hala da der valla olacağını bilsem yaparım diye. Ve biz çok üzülürdük bu haline.. Sizin bu kininiz bu öfkeniz kadını bencillik ve cahillikle suçlamanız çok üzdü beni.. Kadın zaten olacağını bilsem yaparım demiş olsun diye uğraşmıyor ki olmayacağını biliyor..

Annem kaç yaşında kadın 2-3 kere aradığımda açmazsa en az 1 saatte de dönüş yapmazsa elim ayağım titremeye başlıyor tedirgin oluyorum ben komşuyu aradığımı bilirim üniversitedeyken abla anneme bi bakarmısın aradım açmıyor merak ettim diye. Hergün haberlerde bi ton şey okuyoruz ayağınız takılıp düşebilirsiniz başınızı çarpmış olabilirsiniz. Evinize hırsız girmiş size zarar vermiş olabilir. elektrik çarpmış olabilir gazdan zehirlenmiş olabilirsiniz ve daha bir sürü ihtimal.. kocam var benim kimseye ihtiyacım yok ne kadar bencilce bir söylem.. Benim arkadaşım doğalgazdan zehirlenip öldü komşular apartmandaki kokudan farkettiler ama artık çok geçti ölmüştü. Arkadaşımın ailesi yokmu ablası kardeşleri o an denk gelmeyebiliyor..

Kadın defalarca aramış açmamışsınız görüp dönmemişsiniz kadın gelmiş kapıyı çalmış yine açmamışsınız son çare anahtarla girmiş nasıl girer diye celalleniyorsunuz. Kadın hiç aramadan gelseydi amenna haklısınız yada kapıyı hiç çalmadan anahtarla girseydi yine haklısınız ama kadın söylediğinize göre elini zilden çekmeden aralıksız çalmış son ana kadar girmemek için direnmiş yani..

Anahtar konusuna gelince bu konu eşinizde biten bir konu bu konuda kayınvalidenize değilde eşinize çemkirin. benimde evimin anahtarı annemde var evime temizliğe kadın geliyor haftada 2 gün güvenemediğim için annem karşılıyor kadını. Yada bazen bende eşimde çalıştığımız için evde yemek yapmışsa gelir banada 2 tabak bırakır sağolsun.. Hiçbir zaman habersiz girmez eve.

Lütfen biraz iyi niyetli olun anlattığınız herşeyde tek sıkıntı olan konu anahtarınızın onda olması bunuda eşinizle çözün. nefret güzel birşey değil sizi yer bitirir üstelik hamilesiniz bebeğiniz yaşadığınız bütün gerginliği hissediyor yapmayın..

Sevgili üyeler, hanginiz verdi evin anahtarını? Sevgili kocası vermemiştir heralde. Karısını insan yerine koyan koca önce danışır haber verir. Ya da adaletli olsun diye bir anahtar senin annene, bir anahtar benim anneme verelim der değil mi?
Yine bir kocam mükemmel ama çevresi kötü muhabbeti. Kocalar yapar yapar ama kayınvalide kötüdür. Kociş başka çünkü.

Kayınvalidem dediğiniz kocanızın annesi, yani sokaktan geçen kadından farkı evli olduğunuz kişinin annesi. Oğlunun başına silah dayayıp almadı değil mi anahtarı? Bizlere boş insanlar boş muhabbetler diyorsunuz ama eşinize göre boş insan olan sizsiniz. Sorma danışma gereği bile duymamış çünkü fikriniz boş hükmündeymiş.

Hiç aramasa sormasa bu sefer öldüm mü kaldım mı aramıyor, hamileyim bir kap yemek yapıp getirmiyor diye şikayet edersiniz. Kadına anne iyiyim dinleniyorum seni sonra ararım diye bir mesaj gönderseydiniz merak edip gelmezdi evinize. Belki de çok sevdiğiniz kocanız fişteklemiştir, telefonu açmıyorsa anahtarınla aç gir eve demiştir.

Iyi valla , kötü gelin olmayayım diye herşeye sus, esin evin anahtarını anasına versin ses çıkarma, sonra gel deki yok kv şöyle böyle, net bir şekilde sınır çizmeden ve o anahtarı kv nin elinden almadan huzur yok sana, eşin de iyi bir eş olsa anasına ev anahtarını vermez , senin kv değil eşin sorunlu...

Hamilelik psikolojinizi sarsmış olmalı. Belki kayınvalideniz size ulaşamayınca koşup geldi. Biraz sakin olun ve sakince rahatsız olduğunuzu siz söyleyin.

Bence siz biraz sorunlu bir tipsiniz. Hamilelik hormonu desem, hamile değilken de gereksiz yükselmişsiniz kadının doğurabileceğimi bilsem kız çocuk isterim tarzı lafına. Zaten 50 yaşında olmasam isterdim demek o, ne duyar kasmışsınız kendi kendinize yaşlı ebeveyn olmak çocuğa yazık filan diye saçma sapan.

Sizi ard arda arayıp sonra kontrole eve gelmesi konusu da bence endişelenmesinden kaynaklanıyor. Ölü taklidi yapmak yerine aramasını reddedip yorgunum dinleneceğim sonra sizi ararım tarzı bir mesaj atsanız böyle olmazdı. Süreç yönetmeyi beceremiyorsunuz.

Anahtarınızın olması baştan saçmalık, habersiz eve girmek falan da olacak iş değil. Bu konuda hak verdim size, evli barklı insanların evine ne münasebet dan dun zart diye dalmak. Eşiniz anahtarımı kaybettim vs. diye bir bahane uydurup yedek anahtarı alsın onlardan.
Mesafe iyidir güzeldir ama siz çok kalın duvarlar örüyorsunuz bu da yanlış bence.
Her an her dk değil tabi ama arada biraz da onun gönlünü hoş etseniz sonuçta eşinizin annesi. Eşinizin hatırına bile olsa birazcık katlanamaz mısınız ? Ya da “Anne kusura bakma kendimi hem ruhsal hem fiziksel hiç iyi hissetmiyorum, üstüme düşülmesini sevmiyorum sinirlerim çok bozuk kalbini kırmaktan korkuyorum biraz kafamı dinlemeye ihtiyacım var.” tarzı bir konuşma yapsanız belki anlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…