Eşimin sınır bilmeyen annesine kötü olmadan nasıl sınır koyabilirim?

Allah yardımcınız olsun..
Sizin konunuz ile konu sahibinin konusu farklıymış.
İnsallah şimdi eskiye nazaran bu sorunlar devam etmiyor ve daha iyisinizdir
Tesekkur ederim. Ne yazik ki bazi seyler hic yasayamadan icimde kaldi. Esimle daha yeni yeni birbirimize adapte olabildik birbirimizi tanima firsatimiz olabildi evlendik evleneli. Cunku su an farkli sehirlerdeyiz ama tabi yine bazi problemler oluyor yine mudahaleler devam ediyor eskisi kadar olmasa da. Allah herkesi mutlu etsin kendi yuvasinda sevdiklerini de olmasi gereken sinirlar icinde birlikte eylesin insallah

İzinsiz eve girilmesine bende kızardım ama bence kız çocuğu özlemi çekip öyle istemesinde bir sorun yok ayrıca sizi evladı yerine koymaya çalışıyor hamilesiniz diye paniklemiş bunlar bana gayet normal geldi.

Cidden okurken bende sinir oldum. Bi kere evinizin anahtarı neden onda var ya çok saçma. Eşniz nasıl degiştirmenize misade etmez? Ya siz banyodayken müsait degilken girse ? Bemce hemen degiştirin bide hamilesiniz eşiniz sizi bu konuda ters teperse kendisi düşünsün artık öyşe şey mi olur benim evimin anahtarının başkasında işi ne ne alaka yani? Hemen degiştirtin hemen

Anahtar konusunda haklısınız ben olsam asla verdirmem. Ama tek konu bu değil siz kadının varlığına gıcık olmuşsunız bence. Çünkü kadın sadece kız çocuğu hasretini mecazlı bir dille anlatmış ona bile sinirlenmişsiniz. O kısımlar hiç mantığa oturmuyor. Bence ağızları ile kuş tutsalar yine sevmeyecektiniz çünkü kafanızda bir kayınvalide-gelin şeması oluşturmuşsunux

Yani kadına hic rahatsiz oldugunuzu drmemissinizki anlamamis olabilir. Kapiyi acip girince gidip yatsaydiniz niye mutfak topluyorsunuzki. Kibarca deyin koyde olsam ben de sizin gibi yapardım ama boyle boyle musait olmayabilirim. Anahtari da alayim deyin hatta esiniz desin. Iki küser sonra alisirlar. Ama siz boyle icinizde biriktirirseniz bi patlarsinız telafisi zor bir durum olur

Ay ben de hamileyim bu tuhaf halinizi hamileliğe veremeyeceğim resmen kötü kalplisiniz benim temennim inşallah oğlunuz olur ve kendiniz gibi bir gelininiz

Senin gibi gelin benim kaynanamin başına inşallah:)))

Öfff amma abartmışsınız içim şişti. 33 haftalık hamileyim sizin binde biriniz prensesliği yapmadım, başımdan neler geçti hiç ihtiyaç da duymadım valla. Suyunu çıkarmışsınız resmen. Kadının kız çocuğu hasretine bile kin gütmüşsünüz, size neyse. İsteyen doğurabiliyorsa 60’ında doğurur. Millet kukusunun hesabını size mi verecek?
Köylü köylü deyip duruyorsunuz da bu köylülükle değil kocanızın basiretsizliğiyle ilgili. Benim kocam doğma büyüme köylü, 1.5 senedir şehirde yaşıyor. Sizin başınıza gelenler asla başıma gelmedi, gelmez.

Kolik bebek hazırlığı yapıyorsunuz. Şimdiden geçmiş olsun.
Merhaba bu ne anlama geliyor acaba, gereksiz sinirli hamilelikten kolik bebek mi doğuyor demek istediniz yoksa her şeyi kafaya takan annenin bebeği mi kolik oluyor, konuya damladım ama bilginiz varsa paylaşmanızdan mutlu olurum

Hayatınızı nasıl yöneteceğinizi bilmediğiniz için öfkeden deliye dönmüşsünüz. Evet kayınvalidenin bazı noktaları benimde kabul edebileceğim şeyler değil kesinlikle ama bu kadar çılgına dönüpte saldırıla geçmem. İsteğimi hayata geçirmenin yollarını bulur uygularım sakin sakin.

Bence olacağı kadar kötü olmuş zaten, buraya konu açıp akıl sormak neden ki? Zaten bu kadar tripten sonra kıyamet kopmadıysa kayınvalidenin iyi niyetindendir, başka bir şeyden değil.
Konuda kadının "köylülüğüne" yapılan vurgu da ayrı ve oldukça rahatsız edici bir ayrıntı. Cahil ve görgüsüz kayınvalidenin eziyet ettiği kültürlü ve hamile geline acıyamadım ben nedense. Geleceği düşündükçe yazık o kadına diyorum, torununu istediği gibi sevemeyecek.
Bir de sürekli hamileyim diye tekrarlamak... yani hamile olunca gelen aramalara "yorgunum, uyuyacağım. sonra konuşalım" diye mesajla dönmek imkansız mı oluyor? Hamilelik insanı bir mesaj bile yazamayacak duruma getiriyorsa insanoğlunun hala neslini devam ettirmesi bir mucize olsa gerek.

Son düzenleme:
Benim eşimin ailesi de kıza hasret sürekli inşallah kız olur diyorlar. Ya bu belki ben erkek istiyorum. Ki aklımda bir cinsiyet yoktu.

İnsanlar yaşamadıkları duyguları yaşamanın bir yolunu arıyor. Allah kolaylık versin size …
Zamanla mesafenizin daha iyi anlaşılacağı kanaatindeyim.

Canim benim senin uslubunda sorun var. Haklı ve haksız tarafların var.
1- Bu forumda bir sürü kadın tüp bebek derdinde. 35ten sonra da artık herkes anne oluyor. Yazdıklarından incinen olabilir. Ben kendi isteğimle , bilerek 36 yaşında spontan hamile kaldım. Senin genç yasinda mizmizlandigin kadar mizmizlanmadim.
2- İki sen kadının oturmasına kalkmasına, kız çocuk özlemine bile laf ediyorsun. Konuşurken sana hesap mı verecek? İsterse 60 yaşında hamile kalırım Sen yaz kadın konuşsun amirim.
3-Hamile kadın 3-4 kez telefonu acmazsa herkes telaslanir. Düşük mü oldu, bayıldı mi diye.
4- Eviniz anahtarı onda olması kesinlikle dogru değil. Ancak bu dönemde malum sizde de bu mizmizlik varken anahtar kalsın. Hamilelik sonrası alın.
5- O anahtarı köylü kadın oğlunun cebinden çalıp cogaltmadi herhalde. Köylü kadının köylü oğlu bastırdı. Klasik ailesi köylü ama kocam lord tripleri
6- Ben de çok mesafeli biriyimdir. Öyle kizkiza yatma vs hiç sevmem. Herkes ben bu konularda çok net olduğum için kabullendi. Kimi isteyerek, kimi zorla. Ama kimseyi en öfkeli olduğum zaman bile hayat tarzından vurmadım.
7-Kv tipik sınır problemi olan, kendi hayatı olamayan bir kadın. Doğum gününe akrabalarını çağırması bile ondan.Ama şimdi oğlunu da farklı zannediyorsun değil. Tekrar söylüyorum anahtarı veren o.
8- Hikayenize başlık koysam Köylü kadının köylü kızı ve kasaba kızı olurdu:)

Ayıp be iki de bir köylü köylü diye diye resmen irrite oldum sizden. Ne hakla karisinizdaki insani köylü diye kucumsersiniz. Evlenirken aklınız nerdeydi. Dikkatinizi çekerim kocanizi o köylü dediğiniz kadın doğurdu. Tamam sınırlarını bilmeyen bir kadın olabilir ama bu size onu küçümseme hakkını vermez. Sizin anne babanız İstanbul beyefendisi ve hanimefendisimi hepimiz köylü degilmiyiz köken olarak

yani bu nasil bir öfke cevplrin normal degil. Hamilesin ölüm döseginde degilsin biraz abartmissin. Evet eve gizlice gelmesi normal degil ama aramis acmamissin merk etmis olabilir kadina bukadar kin duymani anlamadim. Istemiyorsan acik acik söyle sende kurtul kadinda kurtulsun. Kaynana arasa dert aramasa dert.

Kaynanızla ilgili sık araması dışında sevmemeniz hatta nefret etmeniz için bir sebep göremedim. Bu arada evet abartmış belki amacı rahatsız etmek değil merak etmiş muhtemelen hamilesiniz sonuçta oda endişelenmiştir. Ama asıl sorun niye anahtar onda var? Buna en başta izin verilmemesi gerekirdi ne olursa olsun karşı çıkmalıydınız. Sizde annenize verin o zaman gelsin anne babanız habersiz eşiniz ne tepki verir çok merak ediyorum. O duruma bende kızardım. Ama sizibn tepkileriniz aşırı. Kin nefret dolusunuz adeta. Sanki hamilelik bahane olmuş gibi. Sakin olun. Öncelikle anahtarı alın annesinden ama arayıp sormasına bence bir şey demeyin yinede. Daha torunlarını görmek isteyecekler şimdiden böyle olursanız huzursuz bir evliliğiniz olur.

Aferin kız sana. Yüz verme. Bi yüz bulsa kapıdan ayrılmaz. Aynen devam et ama bu kadar sinir yapma bebeğe 'de geçer be inan ki kvnle açık açık konuşsan sinir filan kalmayacak. Sen ger3k3n yerdi tepkini koyamadığın için içinde patliyo. Hiç tutma içinde sana dert olacagina ona dert olsun.

Not: BEN YAPAMADIM SEN YAP LÜTFEN

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…