Eşimin sınır bilmeyen annesine kötü olmadan nasıl sınır koyabilirim?

ben de iş böyle çözülsün istemiyorum biliyorum ki her gün aramasa pat diye gelmese ben o kadına karşı kinlenmeyeceğim sinir olmayacağım! onların yaptırdığı ev derken bizim oturduğumuz bina 7 katlı ve komple eşimin aynı şekilde diğer kardeşininde binası ayrı bunun benimle bir ilgisi yok babası daha bunlar küçükken yaptırmış vermiş oğullarına orası beni bağlamaz

Çok gördük o iyi eğitimli aydın hayat görüşlü paşaları, en rahat oldukları ilişki modelinde içindeki ortadoğu köylüsünü çıkarıveriyorlar. Dedim ya, şimdi yaşınız genç, gözünüzü de aşk bürümüş. O paşa ile çok işiniz var sizin. Sizin de aklınız kesiyor ondan cesaret edip ses çıkaramıyorsunuz. Şimdi hiç ık mık etmeyin. Gerek yok. Biz kimiz zaten. Dönün kendinize dürüst olun.

Oturduğunuz evin masrafına eşinizle ortak biçimde dahilsiniz. Tabi ki sizin de yarısından sorumlu olacağınız kira masrafını üstünüzden almış oluyorlar. Neyse bu başka bir konu.
Bence olması gereken rahatsızlıklarınızı açıkça konuşmanız. Kendi kendinize sinirlenip ne elde edeceksiniz? Küsen de 2 gün sonra barışır. Bu kadar büyütmemek gerek.

Ben de söyledim bunu. Aynen de öyle. Ben de hamileyim, gıcık olduğum her şeyi hamileliğe bağlamıyorum. Abartıyorsunuz.
bakın bu gıcık olmamın hamilelikle ilgisi şu şekilde var çok yorgunum anlatabiliyor muyum kansızlığım var her beden aynı değil sizin hamileliğinizle benim hamileliğimi kıyaslamanız doğru değil hamile kaldıktan sonra aramaları x4 sinir yaptı ben de

Aile apartmanı mı? Aboooo. Köylü halimle ben girmem o cehenneme, sizdeki de iyi cesaret.

Anlıyorum. Ben de daha hassas, daha sinirliyim. Ama normalde de sinir eden bir şeye tahammül etmem, siz de etmemelisiniz.

öö

size kötü bir haber vereyim mi? aile apartmanı değil eşimin apartmanı en üst katta biz oturuyoruz 6 tanede kiracımız var
Ay migrenim var tam anlayamadım. Tabi siz ondan kıvranıyorsunuz böyle, akar çeşmenin suyu kesilmesin diye. Kolay gelsin efenim.

Sizi baglamayip kimi baglayacak? Gordugunuz gibi sizi bagliyor ki dertleniyorsunuz. Sizde iyi cesaret varmis aile apartmanina evlenmek her yigidin harci degildir. Adamlarin evinde oturup mesafe koymak zor olsa gerek. Kolayliklar dilerim.

Ay migrenim var tam anlayamadım. Tabi siz ondan kıvranıyorsunuz böyle, akar çeşmenin suyu kesilmesin diye. Kolay gelsin efenim.
adam oğluna küçükken yaptırıp vermiş bu beni ilgilendirmez anladınız mı? tapu eşimin üstüne zaten onun olduğu için sorun yok ayrıca benimde babamdan bir tane evim var insanın ailesinin durumu uygunsa varsa herkes evladına bişeyler veriyor bunu abartmayın isterseniz

Sizi baglamayip kimi baglayacak? Gordugunuz gibi sizi bagliyor ki dertleniyorsunuz. Sizde iyi cesaret varmis aile apartmanina evlenmek her yigidin harci degildir. Adamlarin evinde oturup mesafe koymak zor olsa gerek. Kolayliklar dilerim.
Size kötü bi haberim var aile apartmanı değil en üst katta biz oturuyoruz 6 tanede kiracımız var

İlgilendirmiyorsa gidin kocanıza söyleyin de alsın anahtarı. Neden söylemiyorsunuz? Kötü olurum diye mi korkuyorsunuz yoksa çeşmenin suyu kapandığında kocanızın geleceği hâlden mi endişe ediyorsunuz?

Size kötü bi haberim var aile apartmanı değil en üst katta biz oturuyoruz 6 tanede kiracımız var

bu benim icin kotu bir haber degil ama sizin icin kotu cunku cici gelin olmaktan hic bikmayacaksiniz. Gordugunuz gibi her turlu sizi bagliyor. Boyle anahtarlar falan veriliyor ve siz kotu olmamak icin kivraniyorsunuz. Zor ya valla ne diyim kolay gelsin.

İlk olarak anahtarı kayinvalidenizden alsın eşiniz.Esinizle konuşmalısınız.
Ben de köylü biri olarak söylüyorum ki evet bizim köydeki insanlarda da bu sınır meseleleri çok ihlal ediliyor.Bizim orda da insanlar birbirlerinin evine böyle Cat kapı gider,misafirliğe giderken misafir çağırabilir.Daha neler neler.Baska köyleri bilmem ama kötü olmasalar da bazen çok zorlu olabiliyorlar.Yapman gereken şey olay olduktan sonra konuşmak değil.Olay anında kırıcı olmadan az ve açık cümleyle cevap vermek.Mesela Cat kapı geldi diyelim,keşke önceden haber verseydiniz,müsait değildim diyeceksiniz.Bulasiklari yıkamayın ve hatta çok uykunuz olduğunu söyleyin ,esneyin ve az muhabbet edin.Gibi gibi.Bir de uyurken uçak moduna alın telefonunuzu ,ben hep böyle yaptığımdan insanlarda alıştı,acaba şöyle mi böyle mi diye,ya da üst üste arayıp darlamiyorlar.
Kız çocuk erkek çocuk muhabbetine de takılmayın.Benim de iki aylık kızım var ,kayinvalidenin dediği ne ki ?İnsanlar daha ne kadar hadsiz yorumlar yapacak şaşırıp kalacaksınız.He he diyip geçin .İnanın değmez.Zaten kayınvaliden de kötü niyetle dememiş.Kirmayin ,hevesli demek ki.
Güzel bir hamileliginiz,sağlıklı bir bebeginiz olur umarım.

Ailesinden zırnık alamayan biri olsaydı nasıl da bağlayacaktı sizi. Altınlar da havada uçuştu evlenirken değil mi? O yüzden kötü de olunmuyor tabi. Köylülük gömerken gelenekselliğin kralını yaşıyorsunuz farkında değilsiniz.

Ne kaprislisiniz ya... Bence kendinize çeki düzen vermelisiniz.

Anlattığınız olaylarda hep sizi haksız buldum. (Anahtarları olması dışında)

Telefonu açmadığınızda gelmesi iyi olmuş. Mazallah düşüp bayılmasın, başınıza iş gelse akşam eşiniz gelene kadar öyle iki seksen yatmanız mı daha iyiydi kayınvalidenizin gelip bulması mı?

Bir kadın vücudu doğum yapmaya el verdiği her yaşta doğum yapabilir. 35inden sonra hamile kalanlara laf etmekten saçma bir şey yok çünkü daha menapoza 10-15 sene oluyor genelde?

Ayrıca eskiden farklı olaylar yaşamış, kayınvalidenize bilenmiş olabilirsiniz. Belki haklısınızdır ama bu anılarınız bizde yok. Bugün derste hocam "2-3 yaşlarındaki çocuklar zihinlerindeki bilginin karşı tarafta da olduğunu zanneder, her insanın bir bilinci olduğunu anlayamazlar" demisti yemin ederim benzer bir durum bence sizinki de. Anlatmazsınız biz nereden bilelim hanımefendi? Burada yazdıklarınıza göre yorum yapıyoruz.

Ayrıca anlatmazsınız kayınvalideniz de nereden bilsin? Konuşursam nasıl yüz yüze bakacağım diyorsunuz. Ee zaten böyle nasıl yüzüne bakıyorsunuz kadının? Arkasından konuşup konuşup yüzüne gülünce iyi mi oluyor ben anlamıyorum. İletişim problemleriniz var maalesef

sonuda düzgün yorum yapan biri çıktı şükür ya
köylü dedim diye demediklerini bırakmadılar amacım aşağılamak değil köylü demek kötü bişey değil mesela ben isterdim ki beni her Allahın günü aramasın 3-4 gün aramasın ki telefonu elime aldığımda ben arayayım halini hatrını sorayım ama yok fırsat vermiyor uçak moduna alırsam eşim benim için endişelenir tek bunlar değil inanın ki bazı saçma sapan sözleride var kendi binası ayrı diyor ki çocuk doğduğunda alt katınıza taşınırız beraber yer içeriz gibi gibi yani benim kendi mutfağım kendi düzenim var ve daha bir sürü şey insanlar burda bana saldırıya geçiyor istiyor ki sabah akşam birlikte olalım öyle bir dünya yok maalesef herkesin işi gücü var. kendi oğlunu aramıyor arasa bile eşim en fazla 3 dakika konuşup kapatıyor he iyi tamam anne hadi görüşürüz diyo beni arıyor 40 dakika telefonda esir alıyor kaç kez yemeğimi yaktım onun yüzünden işlerimi yarım bıraktım arıyor mesela anne yerleri sürüyordum ben de diyorum insan bu lafı duyduktan sonra der ki öyle mi kızım tamam sen işine devam et sonra konuşuruz der kapatır ama bu kadında sınır diye bişey yok şu an beni aramıyor 2 hafta olacak neredeyse ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten çok taktım kafaya

hayatımın hiçbir döneminde maddi sıkıntı çekmedim ailemin durumu gayet iyi hepimizin mesleği var mal mülk bizim için bir lüks değil zaten her zaman her şeyimiz vardı onun için ne taktıkları altın ne de binaları beni etkilemiyor zaten kendi ailemde her şeyi fazlasıyla yaşamış bir insanım eşiyle evlenip hayatı değişmiş biri değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…