Eşim beni aldattı, boşanmak istiyorum, ama o çok pişman..

"Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı. "

Bu o kadar tanıdık ki..
Aslında o an anlamalıydınız ama konduramamışsınız belli.
Sadece seks amaçlı konuşması suçu için hafifletici bir neden olamaz ama belki sizin için öyledir bilemeyiz.
Biz kadınlar, yani bazılarımız "aşık olmasın da yeter ki diğer türleri affedebilirim" diye düşünüyor.
Yakalamasanız birakmaya niyeti yokmuş.
Hem karnım doysun hem pastam dursun.
Elinden gelse ayni evde yada alt alta dairelerde oturalim bile derdi kim bilir belki de kurmustur kafasinda boyle bir hayal..
Garip.
Erkek kendinde nasil bunlari yapacak ozguveni ve hakki bulabiliyor da roller yer degistirdi mi; yapan veya yapmasindan supheye dusulen kadin oldu mu direk infaz ediliyor bunu anlamis degilim!!!
Bunu yapan siz olsaydiniz emin olun yasamadiginiz izdirap kalmazdi.
Herkes icin gecerli olmayan adalet, adalet degildir.
Bilemiyorum.
Ne diyecegimi bilemiyorum.

Cok haklisiniz soyleyecek kelime bulamadim. Sizin de basinizdan gecmis belli ki boyle bir aldatma olayi. Evlimiydiniz? Ne yaptiniz?

Cok haklisiniz soyleyecek kelime bulamadim. Sizin de basinizdan gecmis belli ki boyle bir aldatma olayi. Evlimiydiniz? Ne yaptiniz?
Benim degil de cok yakin bi tanidigim hemen hemen aynisini yasadi.
Affetti ve adam bir daha yapmadi.
Ya da o oyle saniyor.
Ama bu bir kumar bence.
Risk almaya deger mi?
Cocugunuz olsa belki bi nebze risk almaya degerdi diyorum.
O da yok.
Yani yol yakin. Donmek kolay.

Ben olayin icerisinde oldugum icin mi farkli dusunuyorum acaba anlamadim? Ya ben simdi kocasina soylesem gostersem goruntuleri. Adam ciksa vursa esimi. Ortada bir cocuk var, aileler var, ben varim benim ailem var. Boyle bir facia ile nasil yasanilir? Esimin ailesi benim de ailemdi. Onlari kendi annem babam kardesim gibi sevdim. Siz sevdiklerinizi dusunmeden nasil boyle bir karar alirdiniz?

Eşiniz kadına garsoniyer tutarken, sizin evinize kadını getirirken bilmiyor muydu evli olduğunu, anne olduğunu? Bir karısı olduğunu, onun bir ailesi olduğunu, kendi ailesini, annesini, babasını bilmiyor muydu? Ne emeklerle yuva kurduğunuzu, onun için ülke değiştirdiğinizi bilmiyor muydu? O düşünmemiş, neden siz düşünüyorsunuz ben anlamıyorum. Valla çok enteresan bu konu. Çocuk yok bir şey yok, hala bu adamı seviyor musunuz bunca şeye rağmen? Mideniz filan bulanmıyor mu?

Çok mu iyi niyetlisiniz anlamadım ki !!!
Eşiniz arkanızdan iş çevirirken sizi,kendi ailesini , sizin ailenizi düşündümü ?
Kızkardeşi sizi arayıp "abim yemeden içmeden kesildi"demek yerine "bunu abim nasıl yapar biz senin yüzüne nasıl bakıcaz"dedi mi ?demedi.
Eee siz neyi düşünüyorsunuz bu kadar ???

Burda hata kimde? Esimde. Ailesinin hic bir sucu yok. Onlar istemezdi boyle olmasini. Ben bosanarak zaten esime hakettigi cezayi vercem. Ama gidipte butun elaleme ailesini rezil etmeme gerek yok.

KEsin derdinden yataklara düşmüştür midesiz. !! Asla affetmeyin bir daha yapmayacak bile olsa sizin içinizdeki şüphe sizi bitirir. Belki herkes bir değildir ama halam eşini affetti aradan kaç yıl geçti eşinin keyfi yerinde ama halam depresyon ilaçları kullanıyor hep şüphede hep acaba ..kendine yediremedi bu durumu şimdi keşke diyorum hiç affetmeseydi yoluna devam etseydi belki şimdiki halinden çok çok iyi olurdu
Tabi o öylr oldu diye siZde öyle olacak değilsiniz ama bu da bir örnek

Herkesin soyledigini farkli bir açıdan soyleyeyim size
Sizin gozunuz bir adama kaysa ya da anlik bir şehvete aldanip bir gece birlikte olsaniz ertesi gün büyük bir vicdan azabi büyük hir suclulukla ne yaptim ben diye dövünur durursunuz degil mi bunu 9 yillik askiniz var diye soyluyorum
Aslinda aldatmadan aldatmaya fark vardir tabi sonucunda hepsi aldatma ama bazi aldatmalar adamin karakterini ele verir şöyle ki
1 seferden ya da 3 5 kezden bahsetmiyoruz 1 yıldan bahsediyoruz ve siz geldiginizde de devam etmis yani sizin onu sevdiğiniz kadar o sizi vermiyor ve karakteri bozuk malesef evli bir kadini midesi alacak kadar karaktersiz hem de.
Pisman olan kendine çeki düzen verir sizi kaybetmekten korkar eve geldiğiniz halde gozunun icine baka baka sizi aldatmaz siz sizi sevmeyen bir adamla tekrar birlikte olmaya katlanabilecek misniz?
Konuyu detayli dusundugunuzde aslinda bir şansı haketmedigini siz de göreceksiniz bir gecelik bir hata olsa hadi bende bir sans verin derdim ama bu size kuma yapmış resmen milletin lafini ailenizin baskisini umursamayin yolunuza bakin bence çünkü ileride hamilelik logusalik vs de adam yine boslukta olacak simdi affetme gücünüz var ya da cekip gitme ama o zaman bu secenekler hic kolay olmayacak emin olun.

Tekrar sorucam cunki cok merak ediyorum. 9 ay icinde neden gorusemediniz?

Cok tesekkur ederim yorumunuz icin, cok haklisiniz. Ailemin yaklasimi cok tuhaf bu konuya. Kesinlikle arkamda degiller. Arti esimi de getirmek istiyorlar yurtdisinda bizimle kal diye. Bana da: "gozumuzun onundeyken hicbisey yapamaz, temiz bir sayfa acarsiniz burda" diyorlar. Dediginiz gibi ben ilerde depresyonlara bunalimlara girmek istemiyorum. Gerekeni yapicam. Tesekkurler.
Bir de yurt dışı ile ödüllendirmeyin onu. Sen onun için yerini yurdunu bırakıp geldin. Ve sen hemen tepki vermeyerek ona bir şans verdin aslında.

Sizin evde sizi aldatirken hicmi dusunmedi. Bu kadinin kocasi takip edip sizin evi bassaydi sizin evde kan cikardi diye. Bu kadarmi basi dönmüş. Sadece seks olayi degil o kadina aşık yoksa bu kadar riski goze alamazdi.
Siz aileyi dusunuyorsunuz ama ailesi hala oglusumuz eriyip gidiyor modunda

Sizin evde sizi aldatirken hicmi dusunmedi. Bu kadinin kocasi takip edip sizin evi bassaydi sizin evde kan cikardi diye. Bu kadarmi basi dönmüş. Sadece seks olayi degil o kadina aşık yoksa bu kadar riski goze alamazdi.
Siz aileyi dusunuyorsunuz ama ailesi hala oglusumuz eriyip gidiyor modunda
Sence asikmi? Risk degildiki bunun karisi zaten evde degildi, digerinide bi sekilde halletmisler iste.. 9 ay uzun bi sure prof olmuslqrdir artik

ya arkadaş madem affedecektin niye konu açıyorsun. millet de burda ikna etmeye çalışıyor. kocana dön ne yaparsan yap ne halin varsa gör tecrübe olsun. sinir oldum. kalkmış kocasıyla kocasının ailesini savunuyo burda. kocişleriniz olmasa yaşayamazsınız dimi

Benden mi bahsediyorsun anlamadim? Oyle bir izlenim verecek birsey soyledigimi hatirlamiyorum. Kocami hic bir sekilde savunmadim, ona donmeyi de dusunmuyorum zaten 100 defa dile getirdim. Ama ailesinin bu konuda hic bir sucu yok. Bana her zaman iyi davrandilar, kotulugu hak etmiyorlar. Sucluyla sucsuzu ayiracak kadar aklim var allaha sukur.

Sence asikmi? Risk degildiki bunun karisi zaten evde degildi, digerinide bi sekilde halletmisler iste.. 9 ay uzun bi sure prof olmuslqrdir artik

Kesinlikle prof olmuslar, sadece is yerinde birbirlerini gorduklerinde mesaj atiyorlardi, ben de evden izliyordum. Obur turlu asla mesajlasma yok. Kadinin ismi zaten erkek ismiyle kaydedilmis, profil fotograflari silinmis vs. vs..

Kızlar çok kötü durumdayım. Biraz uzun oldu yazim ama okuyun yorumlariniza ihtiyacim var.
Ben yurtdışında doğup büyüdüm 28 yaşında bir bayanım. 25 yaşında yıllarca büyük aşk yasadığım adamla evlendim onun için doğup büyüdüğüm yerleri bırakıp ailemden çevremden uzakta yaşamaya karar verdim ve Türkiye’ye taşındım. 3 senelik evliyiz, çocuğumuz henüz yok.

Geçen sene yurt dışında staj görmem gerekti ve eşimi 9 ay yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bu sürenin sonunda büyük bir sevinçle sıcak yuvama döndüm.

Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı.

Bir akşam evde koltukta oturuyoruz, benim elimde laptop, dizi izliyorum, eşim de tv izliyor aynı zamanda telefonunda oyun oynuyordu. Benim sırtım ona dönük oturuyordum ve kafamı hafif çevirdim telefonuna baktım ne yapıyor diye. Biriyle mesajlaşıp ardından o konuşmayı siliyordu. Şaşkınlık içerisinde gözümün ucuyla bakmaya devam ettim. Bir kaç kez yazışıp silince şüphelendim. Ama aldattığından değil, acaba doğum günüme sürpriz falan mi yapacak diye, çünkü eşim asla çapkın biri değildir aldatması aklımın ucundan geçmedi.

Günler geçti aradan ama benim içim içimi yedi ne yapıp ettim bir programla eşimin telefonundaki bütün anlık yazışmalarını laptop’imdan takip edebildim.

Bir de ne göreyim, bir bayanla yazışıyor. Eşimin iş yerinden biri. Evli ve 2 yaşında bir çocuğu bile var. Tabi dünya başıma yıkıldı.

İlk başta suçu kendimde buldum 9 ay ben onu yalnız bıraktım o yüzden yapmıştır diye. Eşime hiç bir şey söylemedim. Bekledim, 1 senedir görüştüklerini anladım. Ben yurtdışında hasretimden ağlarken, eşim onu kendi evimize bile getirmiş. kiralık ev tutmuş istedikleri her türlü pisliği yapmışlar. Bir kaç ay yazışmalarını takip ettim belki vaz geçer ondan, artık eve döndüm ya bana yönelir diye.

Ama yok, adam bir yandan çocuk yapmak istiyor benden, diğer yandan kadını cebinde tutuyor ara sıra lazım olur diye. Öyle aşkımlı falan da konuşmuyorlar, sadece seks amaçlı görüşüyorlar. Bu mesaj takip durumunda sadece aldattığını değil, bana günlük yalan söylediğini, çok karşı olduğumu bildiği halde sürekli iddaa oynamasını da yakaladım.

Soğumaya başladım. Birlikte olmak işkenceye dönüştü, dokunmasına bile tahammül edemedim ve ona hiç güvenim kalmadı. Boşanmaya karar verdim kendimce. Avukatla görüştüm. Delillerimi toparladım aileme anlattım. (Ailem arkamda değil bu arada, şans vermemi istiyorlar.)

2 hafta önce yine bana yalan söyledi mesaiye kalacağım diye ve ben sonunda ona patladım. Boşanacağımı söyledim ve yurtdışına aileme dönmek için uçak bileti aldım. Eşim binlerce kez özür diledi, çiçekler yolladı. Ben hata yaptım kabul ediyorum diyor, ama bundan sonra sadece seni mutlu etmek için yaşayacağım diyor. Yeminler ediyor ayaklarıma kapanıyor. Beni çok sevdiğini ve benim yokluğumda boşluğa düştüğünü söylüyor. Bir daha da o döngüden çıkamadığını farkında olmadığını söylüyor, ta ki ben her şeyi anlatana kadar. Ben kararım kesin dedikçe ağladı mahvoldu, hayatımda hiç onu bu kadar üzgün görmemiştim.

Ailemin yanındayım şuan. Ondan km’lerce uzakta. Bana yaşamak istemediğini söylüyor. Evimizde kalamıyor, ailesinde kalıyormuş, her yerde beni görüyormuş, bunalıma giriyor, yemek yiyemiyormuş. Görümcem bana abim gözümüzün önünde eriyip gidiyor dedi.

Internette günlerdir okuyorum. Bir aldatan bir daha aldatıyor, yalan söyleyen, bir daha söylüyor. Pişman oluyorlar sonra affedince devam ediyorlar. Ama ailem bana şans vermezsen nerden bileceksin diyor. Her insan bir şansı hak eder. Affetmek büyüklüktür diyor.

Basınızdan böyle bir olay geçti mi? Affettiğiniz için pişman mısınız yoksa mutlu musunuz? Siz benim yerimde olsanız napardınız?

Ben çok arada kaldım... Ilerde pişman olmak istemiyorum. Ama eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı da çekmek istemiyorum. 2 haftada 5 kilo verdim yiyemiyorum, uyuyamıyorum düşünmekten. Huzur denen bir şey kalmadı..
Selam canım benim bende aldatildim çok yakın bir zamanda kocam sürekli yalan söyler evlendiğimden beri o huyundan vazgeçmez kolay kolay aldatma olayına gelince senin ki benden çok daha da ağır bir yıldır ve evine yatağına kadar getirmiş sen gelince de devam etmiş sen döndüğünde ayrılsay mis o kadın neden devam etmiş. İyi ki çocuk yok sende eğer dönmeyi düşünsen bile çocuk yapma benim çocuk var diye boşanma yo göze alamadım ben o yüzden sana boşan ya da boşanma demem o senin kararın ben de bu hafta psikolog a gideceğim şimdilik psikoloğa git önce kendini toparla ondan sonra sağlıklı karar ver öfke ile kalkıp pişman olacağın kararları verme önce psikoloğa git terapi al kafanı toparla derim bende aynı durumdayım ve benim 6 aylik bebegim var

Benden mi bahsediyorsun anlamadim? Oyle bir izlenim verecek birsey soyledigimi hatirlamiyorum. Kocami hic bir sekilde savunmadim, ona donmeyi de dusunmuyorum zaten 100 defa dile getirdim. Ama ailesinin bu konuda hic bir sucu yok. Bana her zaman iyi davrandilar, kotulugu hak etmiyorlar. Sucluyla sucsuzu ayiracak kadar aklim var allaha sukur.
Canım benim konumda da hep kocamı savunduğumu yazmışlar burda bir dert yazılınca millet dalga ya alıyor ciddi cevap vermek çok mu zor acaba !!!

Bu konuları açan çoğu kadının derdi boşanmak değil, kocalarını affetmek, suçunu hafifletmek için destek arıyorlar.
Tabi bizde gerçeği dan diye yüzünüze vurunca hiç hoşunuza gitmiyor.

Bu konuları açan çoğu kadının derdi boşanmak değil, kocalarını affetmek, suçunu hafifletmek için destek arıyorlar.
Tabi bizde gerçeği dan diye yüzünüze vurunca hiç hoşunuza gitmiyor.
Haklısın kafamız karıştığı için forum açıyoruz tek seçenek olsa zaten forum açmaz kimse bende dahil

Selam canım benim bende aldatildim çok yakın bir zamanda kocam sürekli yalan söyler evlendiğimden beri o huyundan vazgeçmez kolay kolay aldatma olayına gelince senin ki benden çok daha da ağır bir yıldır ve evine yatağına kadar getirmiş sen gelince de devam etmiş sen döndüğünde ayrılsay mis o kadın neden devam etmiş. İyi ki çocuk yok sende eğer dönmeyi düşünsen bile çocuk yapma benim çocuk var diye boşanma yo göze alamadım ben o yüzden sana boşan ya da boşanma demem o senin kararın ben de bu hafta psikolog a gideceğim şimdilik psikoloğa git önce kendini toparla ondan sonra sağlıklı karar ver öfke ile kalkıp pişman olacağın kararları verme önce psikoloğa git terapi al kafanı toparla derim bende aynı durumdayım ve benim 6 aylik bebegim var

Insanin kendi basina gelmeyince cok kolay konusuyor. Bana da bundan bir kac ay once sorsalardi esin aldatsa naparsin diye, cevabim hazirdi: bosanirdim. Ama is ciddiye binince etraftaki faktorler o kadar cok etkiliyor ki. Benim durumumda aile baskisi. Senin durumun da cok agir bebegin var daha 6 aylik. Sirf onun icin bile kendi gururundan kendi hayatindan mutlulugundan vaz gecebiliyor insan.

X