Eşim beni aldattı, boşanmak istiyorum, ama o çok pişman..

Hadi bi günlük bisey de gec dersin de adam 1 yildan fazla yemis ayni boku. Pisman olmak icib senin ogrenmen mi gerekiodu. Pisman olmak icin bile cok gec zaten epey uzunca sure sans vermissin ki. Bu isin affi olmaz ki ömür boyu icinde tasirsin ezik hissedersin. Diger turlu gururun sana iyi gelir. Birak gebersin. Ben olsam bicaklardim herhalde. Birak dokunma yapiosa kendi yapsin. Totosu yemez hiç sanmıyorum.

24 sayfayı sabırla okudum, önce kendimi tebrik ediyorum.
siz nerdeyse ikisi kendi odanızdan çıkarken kolonya tutacak kıvamda midesizleşmişsiniz. kocanız üzülmekte çok haklı yani, nerden bulacak bir daha böyle kadını. siz 9 ay gittiniz diye her haltı yiyebilir, çünkü sizin var oluş sebebiniz ve asli göreviniz kocanıza seks hizmeti vermek. bu görevinizi aksatırsanız da her türlü aşağılanmayı kabul edebilirsiniz. siz kendinize değer vermiyorsunuz ki kocanız babanız versin.
avrupanın göbeğinde seçe seçe bu herifi seçtiğiniz için de ayrıca tebrik ediyorum:KK9:

gerçekten tavsiye istiyorsanız:

bu sayfanın yanında yeni tab açın hemen, 1google- 2search-3psikolojik destek+4boşanma avukatı

Yorum yapmadan once biraz empati kurmayi deneseniz? Bazen insanlarin kafasi karisabiliyor, itiraf ettim ben de zaten kac defa neyin icerisinde oldugumu goremedigimi. Ben bosanma karari almis bir sekilde actim zaten konuyu. Ama kendimi bir turlu iyi hissedemedim. Etrafimdakilerin etkisi ve baskisi altindayim.

Tavsiyelerin icin tesekkur ederim zaten hem Turkiye'de hem burada piskologa gittim, avukatim da var.

Kızlar çok kötü durumdayım. Biraz uzun oldu yazim ama okuyun yorumlariniza ihtiyacim var.
Ben yurtdışında doğup büyüdüm 28 yaşında bir bayanım. 25 yaşında yıllarca büyük aşk yasadığım adamla evlendim onun için doğup büyüdüğüm yerleri bırakıp ailemden çevremden uzakta yaşamaya karar verdim ve Türkiye’ye taşındım. 3 senelik evliyiz, çocuğumuz henüz yok.

Geçen sene yurt dışında staj görmem gerekti ve eşimi 9 ay yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bu sürenin sonunda büyük bir sevinçle sıcak yuvama döndüm.

Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı.

Bir akşam evde koltukta oturuyoruz, benim elimde laptop, dizi izliyorum, eşim de tv izliyor aynı zamanda telefonunda oyun oynuyordu. Benim sırtım ona dönük oturuyordum ve kafamı hafif çevirdim telefonuna baktım ne yapıyor diye. Biriyle mesajlaşıp ardından o konuşmayı siliyordu. Şaşkınlık içerisinde gözümün ucuyla bakmaya devam ettim. Bir kaç kez yazışıp silince şüphelendim. Ama aldattığından değil, acaba doğum günüme sürpriz falan mi yapacak diye, çünkü eşim asla çapkın biri değildir aldatması aklımın ucundan geçmedi.

Günler geçti aradan ama benim içim içimi yedi ne yapıp ettim bir programla eşimin telefonundaki bütün anlık yazışmalarını laptop’imdan takip edebildim.

Bir de ne göreyim, bir bayanla yazışıyor. Eşimin iş yerinden biri. Evli ve 2 yaşında bir çocuğu bile var. Tabi dünya başıma yıkıldı.

İlk başta suçu kendimde buldum 9 ay ben onu yalnız bıraktım o yüzden yapmıştır diye. Eşime hiç bir şey söylemedim. Bekledim, 1 senedir görüştüklerini anladım. Ben yurtdışında hasretimden ağlarken, eşim onu kendi evimize bile getirmiş. kiralık ev tutmuş istedikleri her türlü pisliği yapmışlar. Bir kaç ay yazışmalarını takip ettim belki vaz geçer ondan, artık eve döndüm ya bana yönelir diye.

Ama yok, adam bir yandan çocuk yapmak istiyor benden, diğer yandan kadını cebinde tutuyor ara sıra lazım olur diye. Öyle aşkımlı falan da konuşmuyorlar, sadece seks amaçlı görüşüyorlar. Bu mesaj takip durumunda sadece aldattığını değil, bana günlük yalan söylediğini, çok karşı olduğumu bildiği halde sürekli iddaa oynamasını da yakaladım.

Soğumaya başladım. Birlikte olmak işkenceye dönüştü, dokunmasına bile tahammül edemedim ve ona hiç güvenim kalmadı. Boşanmaya karar verdim kendimce. Avukatla görüştüm. Delillerimi toparladım aileme anlattım. (Ailem arkamda değil bu arada, şans vermemi istiyorlar.)

2 hafta önce yine bana yalan söyledi mesaiye kalacağım diye ve ben sonunda ona patladım. Boşanacağımı söyledim ve yurtdışına aileme dönmek için uçak bileti aldım. Eşim binlerce kez özür diledi, çiçekler yolladı. Ben hata yaptım kabul ediyorum diyor, ama bundan sonra sadece seni mutlu etmek için yaşayacağım diyor. Yeminler ediyor ayaklarıma kapanıyor. Beni çok sevdiğini ve benim yokluğumda boşluğa düştüğünü söylüyor. Bir daha da o döngüden çıkamadığını farkında olmadığını söylüyor, ta ki ben her şeyi anlatana kadar. Ben kararım kesin dedikçe ağladı mahvoldu, hayatımda hiç onu bu kadar üzgün görmemiştim.

Ailemin yanındayım şuan. Ondan km’lerce uzakta. Bana yaşamak istemediğini söylüyor. Evimizde kalamıyor, ailesinde kalıyormuş, her yerde beni görüyormuş, bunalıma giriyor, yemek yiyemiyormuş. Görümcem bana abim gözümüzün önünde eriyip gidiyor dedi.

Internette günlerdir okuyorum. Bir aldatan bir daha aldatıyor, yalan söyleyen, bir daha söylüyor. Pişman oluyorlar sonra affedince devam ediyorlar. Ama ailem bana şans vermezsen nerden bileceksin diyor. Her insan bir şansı hak eder. Affetmek büyüklüktür diyor.

Basınızdan böyle bir olay geçti mi? Affettiğiniz için pişman mısınız yoksa mutlu musunuz? Siz benim yerimde olsanız napardınız?

Ben çok arada kaldım... Ilerde pişman olmak istemiyorum. Ama eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı da çekmek istemiyorum. 2 haftada 5 kilo verdim yiyemiyorum, uyuyamıyorum düşünmekten. Huzur denen bir şey kalmadı..
valla tatlım bu basit bir hata değil. öyle anlık bir hata da değil. sen yakalamasan hala yapardı bu pislik. o kadar kötüki hem sana iyi hem de diğer kadınla iyi. boşan ve kurtul asıl eriyen sensin. güya eve gidemiyomuşta ablası eriyo demişte eriyen adam bu haltları yemezdi arkadaşım

Bugün açılan aldatma konularında konu sahibeleri sadece bir şans daha ver diyenlere cevap veriyor.Geri kalanlarımız kendi kendimize takılıyoruz.Hatta diğer konu sahibi bir tık ileri gidip aşağılıyorlar beni dedi.Bunu bize diyene kadar kocasının yüzüne söylese laf yerini bulurdu.
Benim anladığım burada beklenen fikir almak değil.Yeniden denemek için onay almak.Ben de kalmadı o onay taze bitti kusura bakmayın.
Son olarak şunu ekliyim,barışacaksınız besbelli.İnşallah pişman olmazsınız.Gönülden diliyorum inşallah biz yanılıyor olalım.

Ama siz boyle cevaplar yazarsaniz copy+paste yapar gibi, tabiki cevap vermek icimden gelmez. Sanki basinizdan gecmis bosanmissiniz cok kolay birseymis gibi konusuyorsunuz. Fark ettim de bosananlar konuya empati kurarak yaklasiyorlar yapici yorumlar yaziyorlar. Sizin yaptiginiz gibi assagilayarak degil.

Ben burada kimseden bosanmamak icin onay beklemiyorum. Esimi sevsem donmek istesem coktan ailemi dinleyip kocama donmustum zaten. Caresizlikten hikayemi paylasmazdim buralarda.
Yine de yorum icin tesekkurler.

Bu içten yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten dışardan bakması boşan gitsin demesi o kadar kolay ki. Şuan hangi evli mutlu bir kadına sorsan, "kocam aldatsa 1 dakika düşünmeden boşarım" diyebiliyor. Ama malesef bu kadar kolay değil. Aile karışıyor etraftaki insanlar ve benim gibi merhametli biriysen vicdan azabı bile cekebiliyorsun 9 senedir sevdiğin adam üzülüyor pişman diye. Kendimi düşünen biri olsam baştan yaşadığım yerleri onun için terkedip onunla evlenmezdim.
Ama bir tane hayatim var neden kendime haksizlik edeyim ki, ilerde pişman olmak istemiyorum. Tecrübeli bunları yaşamış insanlar baş baş bağırıyor yapmayın etmeyin diye. Kafam bu yuzden cok karisik..
Konuya yorum yapmayacaktım,
Ta ki bu yorumunuzu görene kadar.
Aslında siz farkında olmadan birşey dediniz...
"KENDİMİ DÜŞÜNEN BİRİ OLSAM BAŞTAN YAŞADIĞIM YERLERİ ONUN İÇİN TERKEDİP ONUNLA EVLENMEZDİM"
Siz zaten başta kendinizden vazgeçip başka bir insanın benliğine,hayatına,düzenine,ülkesine gitmişsiniz.
Ben bu hayatta herkesten önce kendimi düşünürüm.
Çünkü herkes birgün gider...
Kalben gider,beynen gider,v.s
Yani herkes gider işte.

Şu seni seviyorum,ölüyorum,bitiyorum felan 14 yaşındaki oğlanlar bile söylüyor artık.
Laftan bol ne var? E dilin kemiği de yok.
Kullan son limitine kadar.
Aldatan tekrar aldatır mı? Sorusuna gelince
Benim felsefemde hep şu vardır,
Bir hataya evet diyen,ikinci hatayı da beraberinde getirip evet demiştir!

Siz affedeceksiniz zaten, ne söylense boş olur.
İyiyi duyar,kötüyü duymazsınız.
Genelde o duruma odaklanınca kör oluruz.
Kadınlık ruhumuzda var be.. çok vicdanlıyız :işsiz:

başına gelmeyen anlamaz, sizi anlayabiliyorum. evli değilim ama uzun bir ilişkinin içindeyken ben de aldatıldığımı öğrendim. bana herkes tamamen hayatından çıkar demişti ama ben denemeyi seçtim. şu an hala deneme sürecindeyiz diyebilirim.. sizin meselenizi kendiminkinden daha ciddi buluyorum resmi bir bağınız olduğu için. ama kendi tecrübelerimden bahsedecek olursam, ne yaparsa yapsın tam anlamıyla güven hissedemiyorum. bi konuda yalansız konuşuyor olsa da içimde bir şüphe kalıyor. benimki de her şeyin farklj olacağını söylemişti. davranışları bu söylediğini destekler nitelikte ama ne olursa olsun benim icin eskisi gibi olamıyor. kararınız ne olursa olsun, umarım sizin için en iyisi olur.

Öncelikle geçmiş olsun.Lütfen bu yazacaklarımı size akıl vermek,yol göstermek için algılamayın.Vebal almak istemem.Dediniz ya siz olsanız ne yapardınız.Bir kere benim yokluğumu aklınca fırsata çeviren eşim,beni madem çok seviyordu,dönüşümle anında bu işi bitirip bu kadını elinin tersi ile itmeliydi.İşte o zaman ikinci şansı hakedebilirdi belki.Ama devam etmesi,hatası ortaya çıkınca kuyruğunu gizleme çabası beni asla etkilemezdi.Ayrıca ben bu kadar sakin kalmaz,önce çıktı alır bu kadının eşine kendi ellerimle ulaştırır,sonra eşimin iş yerine gider bütün iş arkadaşlarına bu çıktıları dağıtır,kadını da eşimi de yerin dibine sokar,önce kendi içimi rahatlatırdım.Bu adamın hayatının sona ermesi de umurumda bile olmazdı,çünkü bedenen yaşasam da ruhen bende ölmüş olurdum,o yüzden onun yaşaması,yaşamaması umurumda olmazdı.Bu söylenen yalanlara da inanmaz,yoluma bakardım.O adam ölmeyi düşünüyorsa beni kaybettiğinden değil,topluma,ailesine rezil olduğundan düşünüyordur bence.Belki düşüncelerim ağır gelebilir ama dediğim gibi bu benim başıma gelseydi(Allah korusun)yapacaklarımdır.Allah yüreğinize ferahlık versin,ne karar verirseniz verin kolaylıklar nasip etsin

Cok tesekkur ederim. Benim yanimda olmayi birak, bir de beynimi yikamislar aldatmak normal biseymis gibi. Eski kafa iste. Zaten doner donmez is ve ev arayisi icerisine girdim. Belki o zaman kararima saygi gosterirler biraz daha. :KK64:
saygi gostersinler ya da gostermesinler sen en dogru karari veriyosun inan buna kendine guvenin gelecek dunyaya yeniden gelmis gibi hissedeceksin :)
omur boyu bununla yasayamazsin cunku her gun o yataga girmek iskence gelir.sana sen borc harc oderken o kadinlarla gununu gun ediyodu bunlari sakin unutma....

Ama siz boyle cevaplar yazarsaniz copy+paste yapar gibi, tabiki cevap vermek icimden gelmez. Sanki basinizdan gecmis bosanmissiniz cok kolay birseymis gibi konusuyorsunuz. Fark ettim de bosananlar konuya empati kurarak yaklasiyorlar yapici yorumlar yaziyorlar. Sizin yaptiginiz gibi assagilayarak degil.

Ben burada kimseden bosanmamak icin onay beklemiyorum. Esimi sevsem donmek istesem coktan ailemi dinleyip kocama donmustum zaten. Caresizlikten hikayemi paylasmazdim buralarda.
Yine de yorum icin tesekkurler.
Canım sen farketmesen aldatmaya devam edecekti. Sana ihanet etti ayrıca seni salak yerine koymaya çalıştı. Senin yanında oturuyordu ama onunla mesajlasiyordu. Sana bakarken vicdan azabi çekebilir pişman olabilirdi. Ama o sen ogrenene kadar bir rahatsızlık duymadı. Bazı şeyler özel olmalı. O özel anları başka bi kadınla daha yaşadı. Belki de ondan çok fazla memnun kaldı o yüzden onunla olan cinselliğini kaybetmek istemedi. Bunlar cok ağır şeyler. Yanlış anlama sadece biraz daha geniş açıdan bak istiyorum. Nolursun affetme eşini. Bir kere ar damarı çatlamış adam seni yine üzer. Anlıyorum vicdanlı bi kadınsın haline üzülüyorsun ama sen de eriyorsun. 2 haftada 5 kilo ne demek. 9 yıl onu düşündün kıymetini bilemedi artık kendini düşün ve seni hakedecek sonsuza dek sana bagli kalacak biriyle hayatını devam ettir. Alışmış kudurmuştan beterdir 1 sene cok uzun bir sure. 1 kerelik bişey olsa şeytana uymuş boşanma diycem pisman olduguna o zaman inanirsin. ama 1 sene hic mi vicdanin sizlamadi be adam. Yapma guzelim üzülürüm lütfen affetme. Biri seni bir defa kandırırsa bu onun suçudur. 2. Kere kandırırsa bu senin suçundur. Umarım dogru olani yaparsin

Bence kadının kocasına kendi eşini düşündüğü için duyurmuyor.
Adam başlarına bela olur, rezillik çıkar, kocasına birşey yapar diye susuyor.
Kesinlikle size katılıyorum ben olsam yedi düvele duyurmuştum bu rezilliği konu sahibi inanılmaz sessiz ve pısmış durumda sanki suçlu oymuş gibi... anlam veremedim

Toto korkusundan yapıyor bunları net, seni sevdiği için falan değil. Bu konu beni çok üzdü yaa umarım affetmezsin bu karakteri bozuk herifi. Ailen de en fazla bir iki söylenir sonra kabullenirler, senin nasıl hafiflediğini görünce karşı çıktıklarına pişman olurlar bile.

Profiline baktım aynı yıl aynı gün doğmuşuz :))

Inan ki buradaki yorumlari okudukca gozum acildi, ruhum ferahladi. Dogru karari verecegimden artik eminim.

Ya öylemi? tesadüfe gel :) :)

Bosanmak istiyorsunuz boyle bir durumda bosanmak gerektiginin bilincindesiniz.
Ama aileniz ve esiniz uzerinizde psikolojik baski olusturmus.
Sanki sorunu siz yaratmissiniz da çõzümü de siz engelliyormussunuz gibi.
Aileniz affet erkektir yapar bosanirsan daha mutsuz bir hayatin olacak diyor esinizin ailesi cok pisman yemeden icmeden kesildi diyor
esiniz zaten bin pisman(!) basiretim baglandi havasinda...
Aldatilma olayini herkes çoktan gecmis zaten sorun barisma evresinde sizin yûzünüzden tikanmis gibi hava olusturmuslar.
Kararsizliginiza ve vicdaniniza oynuyorlar.
Secim sizin hayat sizin.

(Bir de nasil sizin yaninizda mesajlasabilmis hayretle okudum :KK57:)

Sirtim ona donuktu, kucagimda laptop dizi izliyorum. Normalde o saatte bi daha asla yazismadilar, muhtemelen onemli bir sey soylemek icin benim yanimda yazmak zorunda kalmis olabilir o aksam.. Oyle olmasaydi benim su an hala dunyadan haberim olmayacakti ve aldatilmaya devam edilecektim.

:dua:
Kızlar çok kötü durumdayım. Biraz uzun oldu yazim ama okuyun yorumlariniza ihtiyacim var.
Ben yurtdışında doğup büyüdüm 28 yaşında bir bayanım. 25 yaşında yıllarca büyük aşk yasadığım adamla evlendim onun için doğup büyüdüğüm yerleri bırakıp ailemden çevremden uzakta yaşamaya karar verdim ve Türkiye’ye taşındım. 3 senelik evliyiz, çocuğumuz henüz yok.

Geçen sene yurt dışında staj görmem gerekti ve eşimi 9 ay yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bu sürenin sonunda büyük bir sevinçle sıcak yuvama döndüm.

Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı.

Bir akşam evde koltukta oturuyoruz, benim elimde laptop, dizi izliyorum, eşim de tv izliyor aynı zamanda telefonunda oyun oynuyordu. Benim sırtım ona dönük oturuyordum ve kafamı hafif çevirdim telefonuna baktım ne yapıyor diye. Biriyle mesajlaşıp ardından o konuşmayı siliyordu. Şaşkınlık içerisinde gözümün ucuyla bakmaya devam ettim. Bir kaç kez yazışıp silince şüphelendim. Ama aldattığından değil, acaba doğum günüme sürpriz falan mi yapacak diye, çünkü eşim asla çapkın biri değildir aldatması aklımın ucundan geçmedi.

Günler geçti aradan ama benim içim içimi yedi ne yapıp ettim bir programla eşimin telefonundaki bütün anlık yazışmalarını laptop’imdan takip edebildim.

Bir de ne göreyim, bir bayanla yazışıyor. Eşimin iş yerinden biri. Evli ve 2 yaşında bir çocuğu bile var. Tabi dünya başıma yıkıldı.

İlk başta suçu kendimde buldum 9 ay ben onu yalnız bıraktım o yüzden yapmıştır diye. Eşime hiç bir şey söylemedim. Bekledim, 1 senedir görüştüklerini anladım. Ben yurtdışında hasretimden ağlarken, eşim onu kendi evimize bile getirmiş. kiralık ev tutmuş istedikleri her türlü pisliği yapmışlar. Bir kaç ay yazışmalarını takip ettim belki vaz geçer ondan, artık eve döndüm ya bana yönelir diye.

Ama yok, adam bir yandan çocuk yapmak istiyor benden, diğer yandan kadını cebinde tutuyor ara sıra lazım olur diye. Öyle aşkımlı falan da konuşmuyorlar, sadece seks amaçlı görüşüyorlar. Bu mesaj takip durumunda sadece aldattığını değil, bana günlük yalan söylediğini, çok karşı olduğumu bildiği halde sürekli iddaa oynamasını da yakaladım.

Soğumaya başladım. Birlikte olmak işkenceye dönüştü, dokunmasına bile tahammül edemedim ve ona hiç güvenim kalmadı. Boşanmaya karar verdim kendimce. Avukatla görüştüm. Delillerimi toparladım aileme anlattım. (Ailem arkamda değil bu arada, şans vermemi istiyorlar.)

2 hafta önce yine bana yalan söyledi mesaiye kalacağım diye ve ben sonunda ona patladım. Boşanacağımı söyledim ve yurtdışına aileme dönmek için uçak bileti aldım. Eşim binlerce kez özür diledi, çiçekler yolladı. Ben hata yaptım kabul ediyorum diyor, ama bundan sonra sadece seni mutlu etmek için yaşayacağım diyor. Yeminler ediyor ayaklarıma kapanıyor. Beni çok sevdiğini ve benim yokluğumda boşluğa düştüğünü söylüyor. Bir daha da o döngüden çıkamadığını farkında olmadığını söylüyor, ta ki ben her şeyi anlatana kadar. Ben kararım kesin dedikçe ağladı mahvoldu, hayatımda hiç onu bu kadar üzgün görmemiştim.

Ailemin yanındayım şuan. Ondan km’lerce uzakta. Bana yaşamak istemediğini söylüyor. Evimizde kalamıyor, ailesinde kalıyormuş, her yerde beni görüyormuş, bunalıma giriyor, yemek yiyemiyormuş. Görümcem bana abim gözümüzün önünde eriyip gidiyor dedi.

Internette günlerdir okuyorum. Bir aldatan bir daha aldatıyor, yalan söyleyen, bir daha söylüyor. Pişman oluyorlar sonra affedince devam ediyorlar. Ama ailem bana şans vermezsen nerden bileceksin diyor. Her insan bir şansı hak eder. Affetmek büyüklüktür diyor.

Basınızdan böyle bir olay geçti mi? Affettiğiniz için pişman mısınız yoksa mutlu musunuz? Siz benim yerimde olsanız napardınız?

Ben çok arada kaldım... Ilerde pişman olmak istemiyorum. Ama eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı da çekmek istemiyorum. 2 haftada 5 kilo verdim yiyemiyorum, uyuyamıyorum düşünmekten. Huzur denen bir şey kalmadı..

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun çok üzücü bir olay yaşamışsın.. Ben de belki faydası dokunur diye birşeyler yazmak istedim.
Benim de başıma geldi ama tek seferlik birşeydi ve ben affettim. Unuttum mu? Asla.. ama benim evliliğim çok yeniydi ve bir şans vermeyi seçtim çevrenin tüm baskılarına ve ailemin tüm itirazlarına rağmen.
Barışalı 9 ay oldu ve ben çok mutluyum, eşim gözümün içine bakıyor. Diyorum ki iyi ki kendi kararımı vermişim.
Ama aksi de olabilirdi elbette.. 2. Kez yanılabilirdim herşeyi göze almıştım kaybedeceğim birşey yoktu çünkü. Ama kazanırsam mutlu olacaktım öyle de oldu çok şükür..
Fakat seninki çok farklı.. Ne yazık ki üst üste tekrarlanan hata var. Bu artık kasıtlı olmuş oluyor. Herşeye rağmen çevre baskısını bir kenara bırakıp sadece kendi içini dinle. Barışırsam ne olur, ayrılırsam ne olur sorularını cevapla ve göze alabildiğini yap..
Çok önemli bir karar ama ne olursa olsun güçlü ol, kendini sev ve asla kendini suçlama.. Umarım hakkında en hayırlısı olur :dua:

Dondukten sonra kac ay sabrettiniz ve gormezden gelebildiniz...
Bu bile sogukkanlilik . normalde insan delirir evi basina yikar.
Bile bile o yataga girmeniz bile zor olmustur .esiniz halinizi gormedi mi ..
Bu bile sans vermis olmaniz aslinda ona .
Ya da ailenizi bildiginiz icin sabretme nedeniniz .
Yani sen kendince zaten o serefsize sans vermissin .ailene de boyle dersin!.
O serefsizin soyadini tasima.

Hepsi de nasil zor oldu anlatamam. Esim haric cogu kisi bana: "sana ne oldu? eski nesen gitmis bir durgunlasmissin" diyen, moralimin surekli bozuk oldugunu goren insanlar oldu. Dedigim gibi ailem beynimi yikamis benim. Tesekkur ederim yorum icin.

Önem verip destan yazdım ama çok etkili olamadım galiba cevap alamadım :) en azından bir teşekkür olabilirdi diye düşünmüştüm ama neyse artık :110:

X