Doğum yapan ben triplere giren kaynanam.

Kaynananızın evi alt katta varmış okuduğum kadarıyla çok istiyorsa misafirleri oraya götürmesini isteyin yeni doğum yapmışsınız misafir için bu ne acele gelen misafirleride anlamiyorum benim yaşadığım yerde bebeğin kırk ciktiktan sonra gidilir oda bebeğe yeni kiyafet takı vs takmak için gidilir bu ne acele emzirme konusunda bende ilk cocugumda öyleydim bir hafta hiç tutmadı kızım ne zorluklarla tuturdum aslında hamileliğin son ayında sürekli memeyi elle sağmak gerekiyormuş öyle hem başı belirgin oluyormuş hemde süt daha rahat geliyormuş şimdiki hamileler hep öyle yapıyor ben şöyle yaptım benim bir yakinimin küçük bebeği vardı 5 aylık falan onu emzirdim arada bir iki gün tabi emzirdikten sonra meme ucunu sabunla yıkıyordum bebeğim hasta olmasın diye sonra meme ucu gittikçe belirgin oldu ve kızım öyle tuttu sizde deneyebilirsiniz çok işe yaradı sütünüzün az gelmesi normal bebek tutmaya başlayınca emdikçe süt cogalir anca emmeye başlayınca bir haftaya sütünüz baya bollaşır hayırlı olsun bu arada sağlıkla büyütün bebeğinizi

Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun.

Bu okuduklarım resmen cinnetlik. Ben olsam gemiyle falan uğraşmaz limanı yakarım.

Söyledik bacım gelicekler kimseyi geri gönderemem misafir anlayışımda yok dedi. Tartıştılar eşimle. Benim hatam ben sert dille hiç söylemedim.

Su kadarini söylicem, görümcem iki yavru kedi aldi, iki hafta kimseyi eve kabul edemem, kedilerin yeni evine yeni ailesine alismasi lazim dedi.

Bu kadar.

Bebeğiniz hayırlı olsun, sağlıkla büyüsün inşallah ben de 6 hf önce doğum yaptım. Burada bu konuları okuya okuya korkmaya başlamıştım benzerini yaşayacağım diye. Herhalde en büyük avantajım iki tarafın da ailesinden farklı şehirde yaşamamızdı. Benim sınavım babam oldu ilk torun heyecanı o kadar yüksekti ki hemen doğumun ertesi gelip günlerce kalası vardı. Anneme ikna ettirttim sonuçta memeler fora bebek sürekli yaka iğnesi gibi duruyor üstümüzde rahat edemem diye. Kendi babamı ve kardeşimi bile 3. Hfda kabul ettim gelip görsünler diye. Geldiklerinde de öptürmedim. Eşim de herkes kendi tarafını durduracak diyor onunkileri de ona bıraktım. Sezaryen mi oldunuz bilmiyorum da onun ayrı bir eziyeti var zaten. Sadece emzirip geri kalan tüm işleri yardım eden kişiye bırakmak gerekiyor, bol uyku iyi beslenme ve stressiz olmak gerekiyor. Delirdim yani kvnizin hareketlerini okurken. Eşiniz yarım ağız yapma etme diyor belli ki, siz ya ona sağlam cırlayın işi ele alsın. Ya da kv ile kötü olmayı göze alın ona cırlayın. Hiç çözülemezse bebeyi vurun sırtınıza annenizin evine . Anneniz de daha rahat eder bu şekilde. Ne demek ya 4. Gün eve misafir doldurmak aaaayy içim şişti. Toplum da anlayışsız valla ben 2-3 ay dolmadan 1. Derece yakın değilsem bebek görmeye gitmem ya da hizmete yardıma giderim be.

E yapmasın, temizlemesin ev falan? Hayrına mı temizliyor, hayatınıza burnunu başka türlü sokamıyor, seni biliyor evi temizle yemeği ikramlığı hazırla geliyoruz derse sen hadi ordan diyeceksin. Kocan da ağzını açamayacak. Hizmeti ile üstünlük kurmaya karar kılmış ve başarmış.

Bak sana bişey anlatıcam, kaynanam bir gün bahçeye çıkmış, domates fasulye toplamış yemek yapacak çocuklarına yedircek. Kaynanası denen deli bunu gördüğü gibi bi tokat savurmuş, sen kim oluyon benim mutfağıma geçip yemek yapıcan diye. Anladın mı kaynanan neden evini temizliyo neden yemek yapıyor mutfağında? Şimdi git o mutfağı başına geçir kocanın da anasının da. Başlıcam şu kocamla kötü olmayacam tribine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…