Doğum yapan ben triplere giren kaynanam.

Kendi yaşadıklarımı okudum sanki.Biz de ayni binadayiz(hayatimin hatasi) maalesef.Ben nasil başettim şöyle anlatayım.Hemsire sütün var bol bol emzir emzirdikce artar dedi.Sürekli sütün yok dedi manüple etti mama verdi çocuğa.Doydukca beni emmeden uyudu çocuk.Hastaneden çıktık.Yardimci olacağım bahanesi ile bize yerleşti 15 gün gitmedi evden.Gece yardımcı olmayı bırak horultusundan sıfır uyku ile durdum günlerce zombiye döndüm.Ayni şekilde sürekli misafir aldı evime bizden izinsiz habersiz.Her şeye karıştı.Yine çocuğa mama vermeye devam etti.En sonunda mastit oldum çocuk tok olunca emmediğinden dolayı.Kafam kadar oldu goguslerim nasil ağrıdı.En sonunda mamayi aldim gözünün önünde çöpe attım.Esim de vardı o da destekledi beni.Bu eve mama girmeyecek çocuk beni emecek dedim.Şok oldu itiraz etti ama ısrar edemedi.Eşim de 15 günün sonunda kibarca gönderdi evden anne teşekkürler biz bakarız artık dedi.Bakamazsiniz dedi mırın kırın etti ama eşim net konuştu evine git dinlen biz de yeni düzenimize alisalim dedi.Kv gitti benim psikoloji düzeldi.Cocuk emince mastit düzeldi.Evdeki gerginlik yorgunluk gitti.15 günde oğlum sadece anne sütü ile 800 gr aldı.Kv hala diyor ki sütün yoktu nasıl aldı bu kadar kiloyu.6 ay sonra tosuncuk oldu oğlum kv hala sütüm olduğuna inanmiyordu:))Demem o ki net bir şekilde tavrınızı koyun.Kırılacaksa kırılsın.Hic bir şey sizden ve bebeginizden önemli değil.Anneme saygısızlık yapma cüretini de kimseye vermem kusura bakmayın.Kv nize net tepki verin.Kesin sınırlar çizin.

Güzel, mesafeli dur. Kadın doğumla beraber resetlendi resmen, seni ve evini yönetme derdinde. Yalnız bu taşınıp gidince her ziyarete geldiğinde aynı şeyi yapacak sana haberin olsun.

Çok şükür bebeğinle başbaşa kalabilmişsin. İyi beslen ve her fırsatta uyu, bunlar çok önemli.
Çok fırsat olmuyormi zemheri. Bebişi uyutmak bi uğraş gaz sıkıntsı derken 1 saatlik uykuda ne yapıcağımı şaşırıyorum. Valla bakalım son iş bu hafta kızımın büyüdüğünü göremeyeceği için çok üzgünmüş. Hemde ne resetlenme.

Bacaklarını sıkıp kasılarak mıkırdıyorsa gazı tam çıkmıyor demektir. Bu durumda Gaz damlası verebilirsin. Hatta sen de gaz damlası içebilirsin, ben hem bebeğe verip hem kendim içmiştim, öyle etkili olmuştu. Kolik müziklerini denedin mi, sürekli aç odada, sessizlik de bebekleri huzursuz eder çünkü anne karnı görültülü bir yerdir. Bir de böyle durumlarda kanguru kullanabilirsin, hiç değilse yemek yeme şansı yaratır sana
Kangurum var canım denemedim hiç denerim. Arada pusete koyuyorum. Evet karnına çekip inledi çocuk. Doktora sormadan aldım eczaneden süte katıp verdim ama her gğn mü vermeliyim be yapmalıyım bilmiyorum. Muzik falanda açtım ama tek sakinleştiği yer meme.

Annen yakınlarda değil miydi Sunshine onu çağır benim kızda ilk bir ay böyle yaptı sonra en azından iki saatlik uykular uyuyordu. Annen ilgilenirken sende iki saat uyu emzir tekrar uyu
Geldi canım 2 gün kaldo gitti. Kaynanamda pazar günden beri uğramıyor benle takışmamış olsaydı severek çağırırdım şimdi uyuduğu an gelsinde geri gitsin diyorum 😂

Kangurum var canım denemedim hiç denerim. Arada pusete koyuyorum. Evet karnına çekip inledi çocuk. Doktora sormadan aldım eczaneden süte katıp verdim ama her gğn mü vermeliyim be yapmalıyım bilmiyorum. Muzik falanda açtım ama tek sakinleştiği yer meme.
Damlayı düzenli olarak günde 3 defa vermen lazım, gazı ancak öyle düzenlersin, onların tadı güzel, ağzına damlatabilirsin. Kendin de iç

X