Doğum yapan ben triplere giren kaynanam.

Ben en çok şaşırmasına şaşırdım.

Burada biz bile hepsinin karakterini tanıdık. Yazık kendisi lohusa haliyle gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldı.
Laale burada sen ben birkaç kişi hep konularına yazdık Sunshine' nın ben sanmıyorum bu kadar masum yazık durumunu . Bir şekilde sırf kocasıyla arası bozulmasın diye susuyor . Tamam ben buna birşey demem . Ama konu bir bebeğin beslenmesi ve sağlığıyla ilgiliyse o kadar sinirleniyorum ki. Hadi eskiden bebek ölümleri yüksekmiş . Bir ülkenin gelişmişlik oranının ölçümü de bununla yapılır zaten . Çok çocuk dogururlarmiş , engelli , ölü doğan veya bir sebeple bebekken ölen çok olurmuş . Zaman geçtikçe insanoglu aşıyı keşfetti , Amerikan Pediatri Derneği bazı önemli şeyler yayınladı . Ama şu kaynanalarin eve insan toplanmasının önüne eğitimli olduğunu iddaa eden anne ve babalar geçemedi . Nasıl olabiliyor gerçekten aklım almıyor ? Ağır konuşmayayim diyorum bu sefer vicdanım el vermiyor . Bu kadar cahil olmaya gerek yok artık ama ya. Ilerlemeye bu kadar dirayetli olmamak lazım. . Açsa youtube Osman Gönülal doktor anlatıyor ilk haftadan itibaren. Çocuk gelişim kitabını oturup okursan zaten ebem usulü çocuk büyütmezsin . Bilemiyorum bu toplum nasıl gelişecek nasıl ilerleyecek

Laale burada sen ben birkaç kişi hep konularına yazdık Sunshine' nın ben sanmıyorum bu kadar masum yazık durumunu . Bir şekilde sırf kocasıyla arası bozulmasın diye susuyor . Tamam ben buna birşey demem . Ama konu bir bebeğin beslenmesi ve sağlığıyla ilgiliyse o kadar sinirleniyorum ki. Hadi eskiden bebek ölümleri yüksekmiş . Bir ülkenin gelişmişlik oranının ölçümü de bununla yapılır zaten . Çok çocuk dogururlarmiş , engelli , ölü doğan veya bir sebeple bebekken ölen çok olurmuş . Zaman geçtikçe insanoglu aşıyı keşfetti , Amerikan Pediatri Derneği bazı önemli şeyler yayınladı . Ama şu kaynanalarin eve insan toplanmasının önüne eğitimli olduğunu iddaa eden anne ve babalar geçemedi . Nasıl olabiliyor gerçekten aklım almıyor ? Ağır konuşmayayim diyorum bu sefer vicdanım el vermiyor . Bu kadar cahil olmaya gerek yok artık ama ya. Ilerlemeye bu kadar dirayetli olmamak lazım. . Açsa youtube Osman Gönülal doktor anlatıyor ilk haftadan itibaren. Çocuk gelişim kitabını oturup okursan zaten ebem usulü çocuk büyütmezsin . Bilemiyorum bu toplum nasıl gelişecek nasıl ilerleyecek
Tabii ki çok iyi hatırlıyorum ilk konularını.

O zamanlar büyük ihtimalle “boşan” demişliğim bile olmuştur.

Çünkü maalesef eş büyük problem bence.

Hiç değişmemiş/düzelmemiş…

Bu çocuğun büyüyünce de çekeceği var . Halası zaten aklı başında değil sürekli kendi cocugunu senin çocuğunun önüne geçirmeye çalışacak . Çocuk babasının artık kimi daha çok sevdiğini sorgular durur . Babaannesi desen zaten cahilliğin vücut bulmuş halı . Çocuğun anne baba otoritesi tanıması gibi birseyi olamaz. Görümcenin çocuğunu beğenmiyordun artık koca kaybetmeme uğruna yapıştır gitsin . Açın karı koca iki kitap okuyun .

Tabii ki çok iyi hatırlıyorum ilk konularını.

O zamanlar büyük ihtimalle “boşan” demişliğim bile olmuştur.

Çünkü maalesef eş büyük problem bence.

Hiç değişmemiş/düzelmemiş…
Konu sahibi duzelmemis ki eşi düzelsin . Ne demek kafasına göre misafir getirmek . Normal şartlarda kim cesaret edebilir ? Kim benim çocuğumun ağzına emzik sokabilir ? Benim kayinvalidem ciddi problemli bir insandır. Yani çocuk konusundaki hassasiyetimin o kadar farkında ki aşırı dikkat eder.

Kayınvalidenize cok sinir oldum ya nasıl vicdanları el veriyor. Ama misafir konusunda sizde haksizsiniz baştan ya da sonradan su zamana kadar misafir kabul etmeyeceginizi söylemeliydiniz. Hadi siz yüz göz olmak istemezsiniz anlarim ama oğlu cok güzel diyebilir

Yani bu kadar hastayken, yorgunken, uykusuzken, yeni bir düzene alışırken nasıl cinnet geçirip kovmadınız evden. Sizin canınızdan ve bebeğinizden daha mı önemli.
Malesef bir çoğumuz yaşıyor bu durumları.
Ben doğum yaptığımda farklı şehirden geldiler kayınvalidemler, aramız pek iyi olmamasına rağmen 1 hafta katlandım, gelip torunlarını görsünler diye. Ama gidip 1 hafta sonra , bir de yanlarında misafirle gelince, ben kendimi odaya kapadım çıkmadım. Kayınvalide delirdi, odaya girmeler filan, misafirler gidince de iyice delirdi, boşanın diye yıktı ortalığı ama eşim odaya girmesine izin vermedi, toplanıp gittiler. Sizin sabrınıza hayran kaldım, 10 kere kovmuştum ben.

Bende bunu anlamam bı arkadasta bende var kaynanam lak dıye anahtarla gırıyor derdı
Bankada müdür pozisyonunda bı arkadasım bu.
Nasıl yediriyor kendını boyle
Bılemıyorum
Para güç vermiyor demek ki
Ben biraz dişli de yapar sanıyordum, yok
Aynen vala eşim anahtar verse ben kilidi gizli değiştirir oğlunu da onuda kapıda bırakırdım ne münasebet

Yanlış biliyorsunuz
Mamaya yani biberon kolayligina alisan bebek anne sütünü bırakır
Emmeyince de süt gelmez maalesef
sürekli emzirecek ki süt üretimi gerçekleşsin
Bende bu yorumu yapan arkadaşa cevap verecektim yorumu kaydı aniden.Aynen size katılıyorum bazen emzik bile meme reddine sebep oluyorken nasıl bol mama verilmesi mantıklı görüyor bu arkadaş ya doğum yaşamadı,Ya erkek,yada bilinçsiz biri

X