Doğum yapan ben triplere giren kaynanam.

5 dakka uğricakmış 5 dakka sonra alta alcam ben diyip 2 saat oturdular biliyor musun ? Altta da inmediler. Suratımdan tersleyeceğiminde farkında.

Hastanede geçirdim güzelim. Hem kocamı hem kaynanamı haşladım. Emziğe alıştı emmiyor bıraktırın hadi bakalım dedim. Bırakmadı. Bırakmaz tabi dedim alıştırdınız çünkü. Ağladı çocuğum emzik olmadan. Yarım saat avutmaya çalıştılar durmadı. Durmaz durmaz verin emziği dedim.

Evden çıkın? Bebeği alın evden çıkın açık havada gezin bu kadar basit.

Çok kızgınım kendime. Normalden sezeryan olduğum için ve bebeğim emdiği için sütüm vardı. Kaynanamı ikna edemedik.

Düşünün nasıl kötüyüm. Çok sancı çektim. Nolur vajinal muayene yapmayn diye ağladım. Zor bir doğumdu. Ameliyathanede uyumuşum.

İhale sana kalsa ne olur. Herkes bilmiyor mu ne olduğunu, o tanımıyor mu ailesini? Bak güzel kızım onlar kırılmasın diye sen yıpranırsan ileride çok pişman olursun. Tavır bile koymuyorsun. Misafir istemiyoruz demişsiniz zaten, misafir geldiğinde ben bebekle ilgilenmeliyim deyip geçeceksin yatak odasına çıkmayacaksın. Gerekirse uyuyor numarası yapacaksın, soran olursa misafiri ben çağırmadım, ağrım var dikişlerim var oturamıyorum çağıran ağırlasın diyeceksin. Kıyamet kopacaksa kopsun arkadaş, sen baştan uyarmışsın o dinlememiş, hem suçlu hem güçlü. Bu kadın senin kaç yılda kazandığın gücü bir doğumla aldı elinden. Lohusalık seni güçsüz yapmaz, aksine çok güçlü olduğun bir zaman bu, el üstünde tutulman gerekirken üstünde hüküm sürüyor. Az ağla naz yap, misafir varken kalk çocuğu acile götür, ateşlendi diye ağla, karnım ağrıyor diye ağla. Hatta misafirler gittikten sonra kocana ağla, bana yazık değil mi uyumuyorum, dinlenemiyorum, evimde misafir bitmiyor, annen hiç acımıyor sen de mi acımıyorsun, neden izin veriyorsun, o annense ben karının, o gidici ben kalıcıyım bunlara izin verdiğini asla unutmayacağım, de.

Ben 10 güne yakın sürekli doğum sancısı gibi sancı çektim ilk doğumda, içimden parçalar düştü. Travmatik doğum dediler. Normal doğumdu üstelik, üzerine dikişlerde enfeksiyon oldu. Kolay değil, üzerine bir de bunları yaşamak. E sen zaten hastasın, bir sürü başka sıkıntı da çıkmış, çoktan cinnet geçirmen lazımdı neden bu sabır? Yeni gelinken sabrettin de haddini mi bildi, höst demezsen durmayacak, sen de gayet iyi biliyorsun. Asıl bu kadar şey üst üsteyken geçirilir cinnet, peygamber misin sen, nereden geliyor bu sabır.

O kadar haklısın ki. En son ki misafirde yatak odasından çıkmadım. Çıkmayınca görümcem geldi sen çay iç ben bakarım diye. Yok dedim ben bakarım. Öyle yapıcam zaten canımı acıttı o cümleniz. Onca gücü tek bir seferde elimden almasına izin vermeyeceğim. Sütüme laf edince “ yeni doğum yapmış birine sütün az denmez” diye terslemiştim. Şuan zaten çok kötüyüm haftasonu kıyamette kopsa kimseyi almıyorum. Dişim kötü elimi yaktım üstüne uykusuz ve yorgunum. Kocalar rahat tabi.

tek isteğim kavga tartışma olmadan çözmektş ama olmayacak. Çocuk emziriyorum sütümden stres kaygı geçsin istemedim. Bir de güçsüzüm zemheri canım çok yandı uykusuzm diye ağlayasım geliyor. Çocuk 45 dakka emip tekrar isteyince tuvalete gidemedim diye ağlayasım geliyor. Bir tek ben mi böyle oldum ?

Hayır bunları herkes yaşıyor. Ağlayasın geliyorsa ağla, sal gitsin, içine gömünce bebek hissetmez diye bir şey yok zaten, öyle daha çok hisseder çünkü dışarı atamıyorsun. İnsan içi falan da demeden ağla hatta ki 'yazık çok yıpranmış, uzun kalmayalım bari' desinler. Sen güçlü göründükçe 'nasıl olsa iyi' deyip daha çok yükleniyorlar. Kv süt muhabbeti yaptı mı koyver gözyaşlarını dik durmana hiç gerek yok, seni ağlarken görünce kocan zaten sepetler onu

Sen çay iç ben bakarım haaa kendi çocuğuna doğru düzgün bakmamış seninkine mi bakacakmış anası yollamış onu sen misafirin yanında otur diye iyi yapmışsın, emzirme bahanesiyle gir ve çıkma odadan, hatta yat uyu, ne halleri varsa görsünler.

O
O Zaman evladin icin pencelerini cikarma zamanin gelmis .Ayrica sana iyiligi dokunacak olsa bile minnet duymaman icin iyiligini kabul etme temizlik mi yalacak yaptirma yiyecek mi verecek var de alma.Benim kv gecenlerde bana konserve yollayacak oldu bebekle yapamadin ben veriyorum kisin yiyin diye yok anne sagol zahmet etmissin ama biz konserve tüketmeme karari aldik dedim kabul etmedim.Sonra bir seyleri basima kakmasin diye en ufak iyiligi dokunmasina müsade etmiyorum

Ben bakarim sen ...yap olayina da sinir oluyorum.Ilk cocugumda lohusayim annem 27 günlükken gitmek zorunda kalmisti kv ile cocugu yikadik küveti neyi ortada kaldi ici su dolu ve agır ben de sezaryenliyim kv aldi cocugu da oturuverdi ben bakiyorum sen toparla dedi.Bir bebege annesi bakar yanindaki kisi islere yardimci olur benim bildigim.Bana ver sen uyu dese anlarim ama seni misafirin yanina süt sorgusuna yollamak istemis cok sacma o kadar düsüncelo olsa anasini üstünden alırdı

Normal olan bu zaten.
İlk aylarda bebek sık acıkıyor, güçlü ememiyor. Haliyle hiç durmadan memede durmak istiyor. Hepimiz geçtik o yoldan.
Ben bebeğim kucağımda ağlarken camdan bakar karşıdaki cafeye giden gençlere bakar ağlardım. Hayatım bitti hep böyle zor olacak derdim. Ablama ne zaman daha kolay olacak hep mi böyle olacak diye ağlardım.
Altı ay üç saat kesintisiz uyuyamadım çünkü.
Zor bir bebekti oğlum.
Ama geçti gitti şimdi 7 yaşında.
İçindeyken geçmez sanıyorsun ama hemen geçiyor.
Sadece ilk iki senesi çok yıpratıcı. Emzirme devam ederken uykusuz kalıyorsun ama sonra geçiyor gidiyor

Düşünün nasıl kötüyüm. Çok sancı çektim. Nolur vajinal muayene yapmayn diye ağladım. Zor bir doğumdu. Ameliyathanede uyumuşum.
3 günde anestezi olmadan doğurdum, anlıyorum seni ama geçti. İlk günler ben de travmatize olmuştum tabi şimdi anlıyorum ama bunun derdine düşecek zaman yok olan oldu. Şimdi korumamız gereken bir canlı var, ona kol kanat olmak zorundayız.

Sunshine sen ne anlatiyorsun ? Senin kayinvalideni tanımadan ben bile biliyorum. Daha çocuğu alıp evine götürüp bu benim çocuğum demedigine dua etmen lazım . Çocuğu hasta edersin tabi . O kadar adamın daha bağışıklığı olmayan çocuğun yanında ne işi var ?? Kendi annem gelmese mi falan diyordun . Yani gerçekten sana çok kızdım . Kendini güçlendirmeden çocuk sahibi olmamaliydın . Küçücük çocuğun çenesi nedir ki eme eme emziği yorulur . Ortalığı yikacaktin ki at kosturamasin . Kocam da kocam paşam da paşamdan devam Sunshine . Aman ağzının tadi kocanla kaçmasın . Toplumun büyük bir yüzdesi bu kafayla çocuk yetiştiriyor zaten. Íte kaka büyür artık

Dogdugu gun emzik istemediginizi anlatamiyorsunuz, daha bunun ek gidasi var, cocuk kendine gelince ekrani sekeri cikolatasi cipsi var. Sizden bilmeli ztn, en basinda anlamali kirilmali bu isin baska yolu yok. Ne demek sizin evinizde misafir agirlamak, sizin o misafirler geldiginde evde olmaniz, kalabalik ve mikrop riski.. hepsi cok buyuk cok kotu olaylar yapmayin kendinizi toplayin o cocugu koruyun bakin ortalik hastalik kayniyor daha yeni covid olumu gordum ben kemik agrisindan agladim risk almayin uzulursunuz.

Allah korusun birinin dudağında uçuk olur o çocuğun neler yaşama ihtimali var. Toplumun çoğu uçuk virüsünün nelere sebep olabileceğini bile bilmiyor . El kadar bebeği koruyamiyorsan dogurmayin kardeşim . Dayanamıyorum şöyle konulara. Konu sahibinin yüz bininci konusu bu. Bir insan bir yerde akillanir

Ben en çok şaşırmasına şaşırdım.

Burada biz bile hepsinin karakterini tanıdık. Yazık kendisi lohusa haliyle gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…