Doğum yapan ben triplere giren kaynanam.

Çözümü cırlamak o zaman ben güzellikle çözeyim istemiştim. Bakalım haftasonu hangi misafir gelicek.
İnsanlıkla halledemezsin sorununu bu kadınla biliyorsun dimi. Eşine diceksin benim iznim olmadan birşey yapılmayacak diye. Misafirmi geldi müsait değilim de kilitle kapıyı. Bütün sorun eşinde annesini üzmemek için hormonları lohusalıktan altüst olmuş kadını üzmeyi seciyor. Seni düşünmeyen bir adamı sen niye düşünüyorsun. Çocuğu doğuran sensin ve senin dediğin olacak. Gerekirse yık ortalığı annenin evine git ama şu süreci huzurlu geçir.

Bende insanlıktan çıkıcam artık napalım

Sadece b12 değil hemoglobin 7 ye düşmüş durumda bende.
Yazık çok kan kayıpetmişsiniz demekki
Ben ikinci doğumdan sonra öyleydim, toparlanmam uzun sürmüştü
İlaçlar, doğal takiyeler vs derken kendime gelmiştim
Sizde kullanın, hem emziriyorsunuz hem değerler yerlerde sinirde olur, hiç bişeye halide olmaz insanın

Doğum sırasında dikişleri hissettim . Narkoz ağır geldi kafama balyoz geçmiş gibi bir hafta sonra tekrar hastaneye kaldırıldim .çünkü kulağımda sürekli cinlima vardı yataktan doğruldugumda baş agrisindan öleceğimi sanıyordum . Bak herkesin belirli süreçler atlattığı oluyor . Eve misafir gelmeyecek dememe engel değil demek ki tüm bunlar . Aglama atakları birkaç ay devam eder normaldir . Sen çocuğa yeterli miyim değil miyim diye sorgularsin normaldir. Ama yeni dogumun üzerine eve insan toplanmaz yeni doğmuş bebeğin ağzına emzik tikistirilmaz eminim bunlara sert şekilde hayır demene engel değil yaşadıkların. Kendin yazmasın kavga olmasın diye sustum

Yani kim kimin evinde at kosturabilir istediği gibi ? Konu sahibi bir önceki konusunu açmış kendi annem gelmese mi falan yazıyordu . O kadar şaşırdım ki . Kayinvalidesini ben görmeden tanıyorum oğluyla kardeşinin de abisiyle tuhaf bir iliskileri var. Aşırı bağımlı davrandılar bu zamana kadar . Doğacak çocuğa nasıl davranacakları az çok belliydi. Hiçbir şekilde önlem almamış . Ortada çocuğun sarılığı tabi ki artar. Çenesi ne ki onun emzik emecek. Yok nazar değmiş ondan hasta olmuş . Çıldırirsin yahu . Konu sahibi de şu an hastalığa açık çocukta . Doğumdan önce bununla ilgili bilgilenmek ne yapacağını öğrenmek gerekiyor karı koca.

Halledicem bu işi. Sizde de depresif hal oldu mu ? Çocuğumu 20 dk emzirdim uyudu yerine koydum kalkrı ağladı tekrar emziriyorum. Kımıldayamıyorum yerimden.
Ağlaması normal dünyaya geldiği için şaşkındır . Yeni şeyler görüyor onun korkusu vardır .en güvendiği yer senin kucagin . Hasta diyorsun ondan huzfusudur

Nefretlik kadın hepsini okuyamadım ama çok sinir bozucu dengesiz karı.

Hastanede annesi varken kayınvalidesinin kalması baştan hata zaten. En iyi kayınvalideye bile gerek yokken oldum olası sorun yaşadığı kayınvalide bir alternatif olmamalıydı. Bazen eş ailesi ile ilgili yazılanlar mı abartılıyor diyorum. O kadar sey yaşadığı insanlara karşı daha net bir duruşu olmalı insanın. Hala eşine karşı haklıyken haksız olmama derdinde kendisi. Koca her şeyden önce geliyor. Öyle değil dese de davranışları bu yönde.

Bence tek sebep kocasının gözünde haklı olmak . Başka bir açıklaması yok . Yani kendi evinde kendi çocuğuyla ilgili insan neden söz sahibi olamaz

Tahin kadına kal demedim ki. Annem kaldı yanımda ve o kalıcaktı. Kendi kendine izin almış çorba yapmış. Eşim eve dinlenmeye gidince aradı beni. Annem çorba yapıyor izin almış ben gelmeyecekmiyim dedi bana napalım dedi. Ben yine annemi tuttum yanımda. Geceye kadar kaldı annem sabahın 6 sında da geri geldi. O gece de tıktı emziği. İnanın kocadan değil ben eşime çok ağır laflar da ettim. İlk evlendğimiz zamanlarda karşıma alıp ya sınırlarımızı korursun ya da biz olduramyız ayrılırız da dedim. Şuan pek kendimde değilim birine tek kelime edicek gücü bulamadım kendimi. İnşallah bulucam.

Çocuğum konusunda dişlerimi göstereceğimden emin olabilirsin. Şuan sadece iyi değilim yapamadım cevap veremedim.

Hemogramda yerlerde. Doktordunuz diye hatırlıyorum. Demir serumuda verdiler takviyelerimi kullanmam lazımdı ama çocuk emzirmekten kullanamadım. Her emzirdiğimde içim sökülüyor sanki. Anneme su verirmisin anne tüylerim ürperiyor başım gidiyor diyorum. Dönüyor gibi de ara ara rengim bembeyaz gözlerim mosmor. D vitaminimde yerlerde. Çocuğum sarılığı atlatsın diye uyumam gereken yerde süt sağıyorum hem emsin hem içsin yesin kilo alsın diye. Benim kendime enerjim yokken kalkıpta kaynanama senkime sordun diyemedim. Eşime rahatsızımda diyemedim. Deseydim eminim ki beni dinlerdi. İstemiyorum deseydim almazdı kimseyi. Ona bile istemiyorum diyemedim. Öyle boş boş baktım.

İyi artık vitaminlerini al silkelen kendine gel.

Eşine bişey demene gerek yoktu eve bir kamyon adamı doldurtmayacaktı. Ona da çok güvenme.

Çocuğum konusunda dişlerimi göstereceğimden emin olabilirsin. Şuan sadece iyi değilim yapamadım cevap veremedim.
Valla ya göstereceksin ya gosteceksin . Görümcenin durumu belli onun çocuğunun şartları da belli aşırı. Kendi çocuğunu kendin yetiştirmek sağlıklı bi psikolojisi olsun istiyorsan bol bol çocuk gelişimi kitabı oku eşine de okuttur

Herkes aslında kendine yakışanı yaşıyor. Bana oyle davranmasaydı şuan torununu güzelce severdi. Bazen gün aşırı bazen 2 günde 1 sadece 10 dakka görüp gidyor. Sirkeli mutsuz huzursuz suratıyla. Çocukta ya emiyor ya uyuyor. Geçen uyandırdı çocuğumu tepesinde konuşa konuşa. Eşime çok zor uyuyor çocuğu uyandıranı keserim ona göre dedim. Sonraki geldiğinde anne uyuyor dedi geri gitti annesi görmeden. Merak etmeyin kendimde olsam kimse kılını kıpırdatamaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…