Derdim kendimle: Keyfime, rahatıma çok düşkünüm.

Brz daha sakin brz daha hosgoruyle bakabilirsin.
Is hayati bunlardan cok daha sert .
Ve seni basarini huyunu suyunu sana dair herhangi bsyi kiskanip zayif yonunu one cikarip seni uzebilirler.
Yurtta bende kaldim ve mesela calisma masasini zaptetmeni hos karsilamazdim senin istemedigin bir durum icin kimseyi kisitlaman uygun olmaz en kibar diliyle bencillik olarak gorurdum. Ztn ben bos masalari bosaltip calisiyordum bizim yurttada kitap yigan tipler -2. Masaya - coktu. Ama kimseyi cs de rahatsiz etmedim ve terlige kadar ses cikarmayandan aldim. Kizdigin insanlar kadar senin kdr dusunceli insanlarda var sen on yargili olma brz rahatla
Insanlari kirmak istemedigini yazmissin ama ben yine o konudada kat kat dikkat etmeni soyleyecegim seni de boyle kabul etmeli isteklerine saygi duymaliyiz ama karsindakini kirmadan orta yolu bularak.
Bu arada yurdun bana kazandirdigi en buyuk en guzel aliskanlik seste ve isikta uyumak su an 1 saatlik yol gidip geliyorum ve uyuyup gune ikinciye basliyorum herkes ozeniyor.

Hepsini ben de yaşadım canım sende kendimi gördüm
Insanlar ugrasmak zordur ama hayatı da ogrenciyken iyi ogrenirsin
3. senede olman çok iyi seneye son , son sınıf kadar çabuk geçen sınıf yoktur
Benim kardeşim de öğrenci aynı şeyleri o da yaşıyor ona söylediklermi sana da söylüyorum
Ne kadar zor zamanlar olsada iyi arkadaşlıklar kurmaya çalış zamanını iyi geçirmeye eğlenmeye çalış aynı zamanda okulunu iyi dereceyle bitirmek en önemli işin o olmalı
Böylelikle pişman olmazsın hicbiseyden

Devlet yurdu insani bu konuda biraz yipratiyor
Yalniz kalmak benimde cok hosuma gider
Bende universiteden once normaldim hic ses filan umursamazdim
Okul bitti ben eski ben degilim
Biraz takintili hale geldim acikcasi
Evde kendim takiliyim ses olmasin hic istiyorm
Arkadas konusuna gelirsek,arkadas edinmeyi severm
Ama cok nadir samimi olurum
Kendimi seviyorum ,yalnizligi ve özgürlüğü de

Yapıcı yorumunuz için sonsuz teşekkürler, eğitimim elbetteki her şeyin üzerinde, eğitimim için katlanıyorum zaten neye katlanıyorsam. İş konusunda hassasım, umarım ileride işini gerçekten düzgün ve özenli yapan biri olurum. Buna gayret göstermek için bugün bunları yaşıyorum zaten. Bir yanım da hep söyle der; 5 yıl sonraki hayatım için temelleri atıyorsun. Ülkedeki tüm olumsuzluklara rağmen içimi karartmıyorum, umarım gelecekteki hayatım güzel olur.

O düşünceli insanlar olmasa bence yurtlarda kimse kalamazdı, herkes birbirini yerdi. :) Ben o yaptığım şeyin bencilliğin boyut atlaması falan olduğunu düşünüyorum ve daha önce hiç yapmadığım birşeydi.

Pozitif yorumunuz için teşekkürler. :) Aslında geçen sene falan bu kadar huzursuz değildim yurtta, bu sene gerçekten çok zor zamanlardan geçiyorum. Geçen yıl güzel bir arkadaş ortamımız vardı, oda içinde ve oda dışında. Oda içindeki grubumuz dağıldı maalesef, sadece arkadaşım ve ben kaldık geriye. Diğer arkadaşlarımızın da birisi değişim programı ile başka şehirde devam ediyor artık, diğerleri de mezun oldu falan, dağıldı yani birşeyler. Arkadaşlarla eğlenmek, muhabbetin dibine vurmak gerçekten yurdun en güzel tarafı sanırım.

İşte burada aynı beni anlatmışsınız. Ayna gibi bir yorum olmuş, aklıma başka bir benzetme gelmiyor açıkçası. :)

Sanki ben yazmisim gibi:)
Bende uzun sure konusacagini tahmin ettiğim kişinin teline cevap vermem sonradan msj aktarım.
Bunun rahatlıkla ya da bencillikle alakası olduğunu sanmıyorum. Trafiğinen yyoğun olduğu saate otobüste car car uzun konuşan insanlar gıcık oluyorum.
Kütüphane ye gittiğim zaman gulenlere , girdiği yerin kapısı yokmuş gibi davrananları kalemiyle ses çıkanlara bileniyorum

geçecektir emin olun hayatın her boyutunda ayrı bir meşgale var bir öncekinin sıkıntısını unutuyorsunuz.
asosyalliği içe kapanıklık manasında söylemedim yanlış kullandım belki toplumdan uzaklaşma gibi aslında ondan ziyade toplumun dışında rahat etme nasıl desem...
o bende de var sevdiğim çekirdek çevre dışında yeni insanlarla tanışmaya bile tahammülüm yok şu aralar. ilk evlendiğimde fanus gibi bir lojman ortamından şehrin göbeğine düşünce şok olmuştum genelde kampüs içinde belli insanlarla muhatap olduğum ve aynı üniversitede okuduğum için toplumdan biraz izole büyümüşüm dediğiniz gibi başkasına saygı göstermeyen insanlara ilk dönem düşman gibiydim. markette trafikte yürüyüşte herşey bana batar hatta insanlarla kavga ederdim.

şimdi biraz alıştım bazen gecenin bir yarısı apartmanda öküz gibi gürültü yapıp kapıları gümmm diye çarpıp çocuğumu uyandıran komşulara laf sayma dışında pek icraatim yok:))) insanlar değişmiyor o beklentiye girerek kendimizi yıpratıyoruz...

Bende kendi halimde olmayı çok seviyorum hiç, yalnızlık çekmeyince yalnızlık değerli oluyor

Yurt insanı usandırıyor, onca insanla dip dibe yaşamak hiç kolay değil.
Yurtta kalmaya başladığımdan beri insanlardan, kalabalıktan ciddi anlamda sıkılmaya başladım zaten, öncesinde yoktu bu izole olmak istemek falan. Hatta bazen kendimi yalnız bile hissederdim. Herhalde yurt ortamı insanı ya kalabalığa iyice alıştırıyor ya da kalabalıktan uzaklaştırıyor. Sanırım yurt yeterince kalabalık ve gürültülü olduğu için evime geldiğimde bu kadar yalnız kalmak, izole olmak istiyorum, sessizlik falan...

Bence gayet normalsin .insanlardan saygi ve anlayis bekliyorsun, ve kendi halinde olmaktan hoslanan bir yapidasin. Anormal bir durum yok.cnm.

Yasadiginiz hayat yeterince zor bence bende olsam daralirdim yine cok iyi idare ediyorsunuz bence..

Aynı duygular içerisindeydim bir zamanlar bence bir psikiyatriste gidin yani ben piskiyarist nedeniyle değişmedim hala sinir olduğum kriz geçirdiğim olaylar oluyor ama çokta takmıyorum yani kafama istesiklerinizin söylediklerinizin büyük kısmında haklılık payınız var ama sizde bir Problem var tıpkı bende olduğu gibi.. aslında olması gerekenler ama birçok insan var eğitimliyim deyip cahil kalan yani zor bir durum size en iyi yardımcı olacak siz siniz birilerinin yardımına da ihtiyaç Duyuyorsanız bu durumdan kurtulmak gibi piskiyarist öneririm başka türlü geçmiyor çünkü

Ne problemi olabilir peki bu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…