Derdim kendimle: Keyfime, rahatıma çok düşkünüm.

O kahveyi eşinizle içseniz daha zevkli hale gelmez mi o an mesela.gerçekten merak ettiğim için soruyorum.
Canım biz esimle de süper egleniyor birlikte çok güzel vakit geçiriyor birlikte Kahveler içiyoruz. Fakat benim eşim en gec 12 ye kadar dayanır uykusu gelir hemen.bende çok geç yatarım ogrencilikten kalma eski bir alışkanlık. Şuan 3 aylık bir bebeğim ve 8 yaşında bir kızım var.ve okadar yoruluyorum ki bazen herkes uyuyunca kendime anca kavusuyorum. Butungun çocuklarla kendime 5 dk ayıramiyorum. Yani esimle hersey yolunda ve cok güzel bu benim kendi özel alanım sadece.herkes kendiyle vakit geçirmeyi sever ben daha çok seviyorum sanırım.

Umarım geçer okul bitince. :) Çünkü buna adapte olmak da zordu ve 3 yıl olmasına rağmen bazı şeyler hala çok zor geliyor. İki tane hayatım var gibi, evimde başka, yurtta başka.

Beni de kendim gibi biri daha olduğunu bilmek rahatlattı desem yalan olmaz. :) Evlilik, eş, çocuklar falan derken bir şekilde kendinize zaman ayırmanız çok güzel birşey bence. :)

Geçen sene bu dediğinizi yapmaya müsait ortam vardı yurtta, bu sene yok mesela. Belki de bütün sorun budur. Bu sene gergin bir ortamdayım, oda arkadaşlarımdan ikisi kavga çıkarmaya çok müsait tipler, yaptığımız yapmadığımız her şey batıyor. Belki de bu kadar izole olmak istememin sebebi bu seneki ortamdır. Geçen yıl süper arkadaşlarımız vardı ama mezun oldular, gittiler...

Aslinda keyifine duskunluk bu devirde herkeste var. Seninkiler daha ayri sanki takinti gibi. Yoksa bende rahatima duskunumdur. Kimseye gitmek istdmem evimde yatiyim ohh miss :)

okul yıllarım aklıma geldi..bizim oda da yurt müdürünün odasının yanındaydı..Hep şikayet ederler di bizi..Oda da sigara içerler vs. neler çektim..aynısını apartmanda da yaşadım evlendikten sonra... kaç kez polis çağırdım zor bela sustular artık..

hayatta değerli olan sadece kendinsin.. senin yerinde olsam bende aynılarını yapardım..geriye kalanlar hikaye.
hiç kimse için kendini üzme yorma tek değerli olan kendinsin..

kim kırılırsa kırılsın sen içinden geldiği gibi yaşa..en azından ben 26 yaşına kadar böyle geldim.hiç keşkelerim olmadı

Kayınvalide birçok insan için sorun. :) Neler okuyorum buralarda. :)
Yurtta insan hiç yalnız kalamıyor, yalnız kalabildiğim tek yerler banyo ve tuvalet ama saygısızlar, orada bile rahat bırakmıyorlar bazen insanı. Bir odada dört farklı insanın yaşamaya çalışması en başından yanlış zaten ama halen 6-8 kişilik yurtlar var. Ülke olarak imkanlar neden böyle anlamıyorum. Düzeltilmesi gereken çok fazla şey var. Geçen sene diğer üç oda arkadaşım cumartesi ve pazar günleri İngilizce kursuna giderlerdi, sabahtan akşama kadar. Ben o odada haftasonları tek başıma kalırdım, kafamı dinlerdim. Akşam onlar gelince de muhabbet ederdik, kursta yaşadıkları şeyleri falan anlatırlardı. Bu durum çok idealdi mesela. Ama bu yılkiler... Kendileri kafa dengim değil, olmak zorunda da değil ama inanın şu an sayacak tek bir olumlu tarafları yok gözümde. Zaten kalabalığı sevmiyorum, bir de akşamları sürekli odaya onların arkadaşları geliyor. Gürültü, patırtı, sürekli dedikodu... Birkaç kez muhabbetlerine dahil olmak istedim, sıkılmak yerine ben de katılayım falan diye... Dahil etmediler. Birşey söylüyorum, cevap verilmiyor. Neyse, edemedim sohbet falan işte onlarla, ben de zorlamadım. Zaten gelen arkadaşları bize selam sabah da vermezler; yerler içerler, kokuturlar ama bir ikram etmezler, davet etmezler falan. Onlar böyle yapınca biz de arkadaşımla daha çok yakınlaştık, birlikte yemek yeriz ikimiz, dışarı falan birlikte çıkarız, gezeriz. Zaten aynı sınıftayız. Ortam böyle olunca iyice soğudum bazı şeylerden.

Önümüzdeki yıl için mümkün olduğunca iyi şeyler ayarlamaya çalışıyoruz şimdiden, bakalım.

Aslinda keyifine duskunluk bu devirde herkeste var. Seninkiler daha ayri sanki takinti gibi. Yoksa bende rahatima duskunumdur. Kimseye gitmek istdmem evimde yatiyim ohh miss :)
Takıntıysa bile umarım büyümezler. :)

Teşekkür ederim, yorumunuz içimi aydınlattı. :)

Rica ederim :) kendini pozitif tutmaya çalış bu zamanlar illaki geçecek. Ben sana göre belkide çok zor geçirmişimdir 4 yılı şimdiki pismanligim ise dolu dolu zamanlarımi geçirip hem mesleki yönden çok fazlq kendimi geliştirmemek hem de sosyal olup zamanlarimi eğlenceli geçirmemek

Kızlar kendinizi Relax tutmaya çalışın emin olun orda herkes sizin gibi ailesini ozluyor sizin gibi bişeyler den sıkılıyor bunalıyor. Yalnız kalmanız hiç sizi mutlu etmez psikolojik olarak çökme yaşarsınız

Senin evli olduğunu düşünemiyorum evlilik baya sorumluluk getiren bişey. Boy rahatını düşkün olamıyorum malesef biraz takintilisin düşünme biseyi b katlanmaya b çalış bazı şeylere yoksa kendine zehir edersin hayatı.

Evli olduğumu ben zaten düşünemiyorum, hiç aklımın ucundan geçmiyor. Nişanlanan, evlenen hatta çocuk doğuran yaşıtlarım var. Çevremdeki çoğu yaşıtım insanın planı da çalışmaya başladıktan sonra geç kalmadan evlenmek, çocuk falan yapmak. Birçoğu 30'una kadar anne olmak istiyor, ortada eş adayı olmayanlar bile. Onların bu tarz planlarını dinlemek bile başımı döndürmeye yetiyor.

Şimdi hava durumuna baktım, nihayet hava sıcaklığı falan artacak önümüzdeki haftadan itibaren, gittiğimde zaten dışarı falan çıkarız, bahardı bilmem neydi derken çabuk geçer diye düşünüyorum. Aylardır beklediğim bir kitap sonunda çıkmış, yanına bir tane daha kitap ekleyip internetten sipariş verdim, elime ulaşmasına daha çok var çünkü bir tanesi ön siparişti, yani Mayıs'ta stoklarına girecekmiş, onun da gelmesini falan beklerim öyle geçer zaman diye düşünüyorum...

:) geçer geçer .sınavlara az kalmıştır onlara çalış bir yandan . bu zamanlar boş zamanlar mutlaka çok çok kitap oku mezun olduktan sonra okumaya vakit bulmak zor. birde sana şunu tavsiye edeyim ;hobi olarak gidebileceğin kurs varsa mutlaka git gitar,boyama, hat vb yapmadığım için çok pişmanım

Ben aslında dil öğrenmek istiyorum, İngilizcem güzel, onda bir sıkıntı yok. Mesleki, teknik boyutta bilmiyorum ama günlük konuşma dilinde kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum, kendi kendime geliştirdim, hiç kursa gitmedim bunun için. Almanca öğrenmek istiyorum, okuduğum yerde kurs araştırdım ve iyi bir eğitim verebilecek kurs olmadığını gördüm bu konuda. Yani "en iyisi" dedikleri kurs İngilizce konusunda bile tatmin edici bir eğitim vermiyor, buna rağmen pahalı. Çevremde var buraya giden bir sürü insan, yerinde sayıyor gibiler bence. Öyle olmasa bile önyargı oluştu ister istemez. Almanca'yı geçtim, mesleki İngilizce için gideyim desem güvenemiyorum. Birçok kişi temel İngilizce eğitimi için gidiyormuş zaten, diğerlerine pek talep yokmuş.

Yurt yönetimi makul fiyata dil kursu veriyor, duyuru yaptıklarında İngilizce, Almanca, Fransızca kursu açılacak falan diyorlardı, gittim Almanca için adımı yazdırdım, bir süre sonra sadece İngilizce için kurs açılacağını, Almanca'nın falan açılmayacağını söylediler. Sebebi de talep eden çok azmış, 2-3 kişi için kurs açılmayacakmış.

ne güzel araştırıyorsun değerlendiriyorsun araştırmaya devam et nasipse iyi bir kurs denk gelir . ama ilgin yeteneğin varsa başka kurslara da git mutlaka

Hayatindaki en guzel en tatli anilari biriktirmeye bak canim.
Rahat olmaya calis.
Bu gunler gececek ve istedgin evine kavusacaksin..
Sen oraya has anilari biriktir.
Gul izle paylas ye ic oku yurt gunleri guzeldir ilginctir..
Dusundugun kadar kotu degilsin sadece bir parca rahatlamaya ihtiyacin var bir adim bir basamak.

Teşekkür ediyorum. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…