Bu evlilik olur mu

Aminn. İnşallah hiç soru işareti olmayan biriyle olurum
Emin ol ondan daha iyisini bulursun.
Üzülme
Sana değer vermiyor.
İnsan evleneceği insan için her şeyini bırakır gelir. Annesini bırakmamış, evlenseydin ne olacagini düşün
İnşallah bulurum. Değer veriyomuş gibi gözüküyordu ondan üzülüyorum.
Kafam uyuyor düzgün biri dedim. Yarı yolda bıraktı.
Bu konuda kesinlikle haklisin. Boylesine sutten kesilmemisini zor bulursun.
dediğinde haklı çıktın
Bulur muyum gerçekten beni seven beğenen benim için fedakarlık yapacak olan

Ben ona dedimki fedakarlık yaparsın gelirsin 2 sene dururuz sonra ben fedakarlık yaparım temelli memleketinde yaşarız dedim. Bunu kabul ediyorsan başlayalım yoksa yok dedim. O da gelicem senin için durucam dedi. Sonra zaman geçtikçe bunun totosu yemedi. Soğuk yapmaya başladı. En sonunda da itiraf etti ben annemi bırakamam gelemem. Evet en azından nişan olduktan falan sonra söylemedi. Ona da demiştim sakın bunu kandırırım işler ciddileştikten sonra gelmem falan deme demiştim.

Ben de sorun şu hala içimden diyorum o soğuk yaptığında trip atmasaydım alttan alsaydım diyorum gelmekten vazgeçmezdi belki diyorum ama sorun kendisi değil mi

Hayır canım emin ol sen ne yaparsan yap gelmeyecekti bak evlenince anlayacaksın Allah iyi insanlarla karşılaştırsın ama herkesin çok farklı bi aile yapısı var. Eminim ki ailesini ikna edemedi.

Ha birde şu var 2 yıl senin şehrinde kalınca ne olacaktı ki ? Alışacaktın belki sen geri dönmek istemeyecektin hem o sabit sayılacak bir meslek yapıyormuş yani şehir değiştirmek herkesin yapabileceği bir şey değil bunu yapmadı diye adama tü kaka diyemeyiz haklı olabilir.

Ama sende haklısın kendi şehrinde yaşamak istemekte. Bu çok ciddi bi konu. Evli birisi olarak sana tavsiyem karar alırken şartlarını iyi belirle ve dışına çıkma.

Eğer sen başka şehirde yaşarsan mutlu olamayacağını düşünüyorsan ona göre birisini bul. Kendini üzme en doğrusu olmuş.

Tabi ki bulursun. Cok daha iyisini bulursun bu zaten olmamis Bu adamdan kurtulduguna sukret. O ne oyle ya anam da anam. Gitsin kumda oynasin. Bir daha asla seninle iletisim kurmasina musade etme.
Engelledim çokta tındığını düşünmüyorum zaten. Balık burcuydu hemen unutur. Twitterına baktım hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor.

Kendi şehrim diye diretmemin nedeni hemen tayin alamamdı zaten. Bir buçuk yıl sonra alıyorum aslında beklesek direkt onun şehrine gidebilirdim ama anneci olduğundan şüphelendiğim için, biraz evliliğe alışıyım daha hızlı evlenelim hem de ailesinden uzak yaşayalım 2 -1.5 sene bari diye direttim.

Anneci olduğunu hissetmesem direkt giderdim çünkü şu an yaşadığım yeri sevmiyorum. Ama his olarak gidesim gelmedi

Engelledim çokta tındığını düşünmüyorum zaten. Balık burcuydu hemen unutur. Twitterına baktım hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor.

Neden? Cunku anasinin yaninda ya bu seni iki manipule etse, seviyorum, cok asigim dese sen buna donersin. Ben sende o isigi gordum. Sonra burada kaynana konulari acarsin, kaynanaya bilenirsin. Cunku bu tip vakalarda nedense es daima masum olur, kayinvalide kotu olur hic sasmaz.

Annesi bence iyi biri ama onun bu yapışık hali beni irrite etti. Valla o ışık ben de olsa tekrar döndüğünde tamam tayin zamanına kadar bekleyip senin şehrine geliyim derdim demedim.
Ha çok istiyorum sevmek srvilmek onun da sevdiğini düşünüyordum ama sevmiyormuş üzülüyorum ama yapacak bir şey yok.

Gurbette yaşayan biri olarak söylüyorum. Anne babandan ayrı yaşayabilecek misin ? Benim sanırım ayrılık kaygım var. Ben 4 yıl oldu hala ailemden ayrılırken zırıl zırıl ağlıyorum. Çok özlüyorum onları. Ya son görüşüm olursa diye çok korkuyorum. Bu sandığın kadar kolay değil. Ben gençken hep özgürleşmenin ailemden uzakta yaşamanın merakında olan birisiydim. Ama benim burda eşiminde akrabaları yok. Biz birbirimizin her şeyiyiz. Birbirimizle çok mutluyuz.
Ama aynı memleketli olduğum bir öğretmen arkadaşımın eşinin ailesi de burda. O aşırı mutsuz. Kendinden kimse olmadığı İçin istemsiz eşini bu konuda cezalandırmaya çalışıyor hep.

Para konusuna gelince. Kesinlikle bir kadın maddi olarak erkekten güçlü olmamalı. Kesinlikle. Birde evlenme konusunda aileniz bir şeylerden hoşlanmadığını söylüyorsa ne olur onları dinleyin. Şöyle bi bakın kültürleri aynı mı ? Bu çok ama çok önemli. Sonra neden evlendim ki ben demeyin. 4 ay konuştum bağlandım demeyin. İyi düşünün şyi karar verin. Anne babanın yanında olmak kadar değerlisi yok. Bunları size gözlerim dolarak yazıyorum. Bilin.

Teşekkürler ben ortada bir şehirde yaşayalım dedim yok dedi. Sadece kendi akrabalarının benim kimsemin olmayacağı şehre gitmek istemedim şart koştum (son mesajlarımı da okuyun) yine olmadı

O halde boşverin gitsin. İçinize bir şey sinmiyorsa hiç oldurmaya çalışmayın. Her şeyin en ayrıntılı en güzel haliyle isteyin Allah tan. Benim bu zamana kadar (evlilikten farklı konular) neler hoşuma gitmedi aklımda bir soru işareti olduysa hep bir yamuk çıktı o kişiler olaylar hakkında. İyi ki iç sesimi dinledim dedim her zaman. Hem iç sesinizi hem ailenizi dinleyin bu konuda. Bu gözlem beni hiç yanıltmadı. Aileler olmayacak şeyi gerçekten iyi analiz ediyor

Cerezcim annesinin iyi biri oldugunu nasil anladin? Iyidir tabi de neye gore? Kime gore? Oglunu bagimli yetistiren bir anne bana gore iyi degildir mesela.

Ayrica sevip sevilme olaylarina cok farkli yaklasiyorsun. Illa ki bir seyler hissetmistir ama adam ana kuzusu ve onceligi kendi sehri ve ailesi. Yani bunlar ugruna herkesten vazgecebilir. Simdi boyle biri seni sevse ne olur? Sevmese ne olur?

Anla artık bu adamdan ne köy olur ne de kasaba , adam ailesine bağımlı evlenirsen hayatını kaydıracaklar...

Annemi bırakıp gelemem demiş tam kaçmalık tip
Kaçma işini de bana bırakmadı kendi kaçtı
Sessiz sakin duruyordu
Evet onun önceliği olamayacaktım hiçbir zaman
Anla artık bu adamdan ne köy olur ne de kasaba , adam ailesine bağımlı evlenirsen hayatını kaydıracaklar...
Evlenmiyorum. Ben istesem o istemez korktu kaçtı kül oldu...

İki sene size zehir olurdu - bir de bunun iki sene sonrası var. Verilmiş sadakanız varmış. Bu forumda o kadar çok örnek var ki bagimli erkek modeli … hepsinin sonu aynı.

Köprüyü geçene kadar yapmacık davranışlar sergiliyor.

Sakın ulaşıp tamam geliyorum deme, burda kaynana konusu yeterince çok senin ki de eksik kalsın.

Sizin şehrinizde yaşarken annesini görmeye gitmiceğini mi düşündünüz? Bu kez de bu sorun olucaktı sizin için. Kusura bakmayın ama ben sizin işi yokuşa sürdüğünüzü, karşınızdaki kişiyi en baştan sınırlayarak , hassasiyetlerini kabul etmeyerek değiştirmeye çalıştığınızı düşündüm.

O iki yıllık süreçte annesizliğe alışacak ve mesafeli bir ilişki kuracağına inanmışsınız zannımca. Ama karşınızdaki 5 yaşında bir çocuk değil. Kemik kişiliği oturmuş bir adam. İlişki de her iki tarafta kendinden bir nebze taviz verir %100 uyumlu olmak nadir karşılaşılabilir bir durum.

Partnerinizin anne hassasiyeti bence sütten kesilmeme boyutunda değil, annesine değer vermeyen bir insanla asla olmazdım ben. Üstelik babası da yok belli ki sorumluluk hissediyor ben olsam saygı duyardım. Annesiyle bağını kesmesi için kadının deccal kaynana olup size ve evliliğinize zarar veriyor olması lazım.

Siz daha en baştan bilenmişsiniz. Bana göre bu temkinli yaklaşmak değil. Siz eşit bir ilişki kurmaktan ziyade ipler benim elimde olsun kafasıyla başlamışsınız.

Maaş ve hediye konusuna gelince. Partneriniz dar bir bütçeyle büyümüş olabilir. Yarın daha çok kazanınca ya da birkaç sene sonra bu konuda özgüven sahibi olunca o da bu tarz konuşmalar yapmayabilir. Siz onun yeni başlangıçlar yaptığı bir dönemde hayatına girmişsiniz. Sizin daha fazla kazandığınızı dile getirmesi de bence halinizden tavrınızdan kaynaklı olabilir baştan bunu belirtmiş ki kabul görüyor mu görmüyor mu sizin açınızdan tepkinizi görsün.
Ben karşı tarafı çok iyi niyetli buldum. Sizi de bazı konularda kabuktan öze inememiş buldum. O çiçeği güzel gösteren kimden geldiği ve sizin ona bakışınız.
Bu ilişkinin bitmesi karşı tarafın yararına olmuş . Ben sizin duygusal bakımdan uyumsuz olduğunuz kanaatine vardım.
Sizde tabiki kötü niyetli değilsiniz ama daha korunmacı yaklaşımlarınız var kendinizi güvene alıp sarıp sarmalamak teslim olmamak istiyorsunuz. Geleceği yönetmek istiyorsunuz bilmediğiniz bir suya dalmıyorsunuz. Bu da karakter meselesi saygı duyarım. Uyumlu değilsiniz ama .

Sizi süzmesinden aşık gibi bakmasından yola çıkarak size aşık olduğunu düşünmeniz çok naif bir davranış.
Erkekler üzerine yok aşık rolü yapmada. Bir erkeğin aşkından emin olmak istiyorsanız aksiyonlarına bakın. Gün sonunda bu adam sizinle birlikte olabilmek için orta yolu bulamamış bir adam. Buna göre değerlendirmeniz gerekiyor size verdiği değeri. Böyle bir daha bulamam dediğiniz şeyi zaten bulmamışsınız. Ortada size aşık bir adam yoktu en başından beri.
Adam yanınızda iyi vakit geçirmek için rol yapmış işte, bu işin istediği gibi olmayacağını anlayınca da memleketine dönünce soğuk yapmış siz ayrılın diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…