Bu evlilik olur mu

Bana istersen çalışma ben bakarım sana demişti.
Bu lafi bana cok ata erkil geldi. En buyuk red flag bu bence.
Onun disinda sizin maasinizin, mezun oldugunuz okulun ondan iyi olmasindan da rahatsiz olmus. Bu konularla ilgili cok fazla tartisma yasarsiniz. Asagilik kompleksi olan adamla olmaz. Sizin ondan daha iyi konumda olmaniz onu hep rahatsiz edecek ve bu durumu degistirmek icin elinden geleni yapacak.
Orta yol bulmuyorsun diyip orta yol dedigi seyin onun memleketi olmasi, harcamalariniza takmasi vb.
Evlenmis olmak icin evlenmeyin bence, ya da biraz daha tanimayi calisin adami. Bu karari hemen almak zorunda degilsiniz.

Bu lafi bana cok ata erkil geldi. En buyuk red flag bu bence.
Onun disinda sizin maasinizin, mezun oldugunuz okulun ondan iyi olmasindan da rahatsiz olmus. Bu konularla ilgili cok fazla tartisma yasarsiniz. Asagilik kompleksi olan adamla olmaz. Sizin ondan daha iyi konumda olmaniz onu hep rahatsiz edecek ve bu durumu degistirmek icin elinden geleni yapacak.
Orta yol bulmuyorsun diyip orta yol dedigi seyin onun memleketi olmasi, harcamalariniza takmasi vb.
Evlenmis olmak icin evlenmeyin bence, ya da biraz daha tanimayi calisin adami. Bu karari hemen almak zorunda degilsiniz.
Bu adamlardaki sen çalışma ben bakarım lafı beni güldürüyor. 😂 Sanırsın aşırı zengin falansin da her ihtiyacıma yetişebileceksin. Ondan sonra eve 3 harfli markalardan peynir alıp evi gecindiriyorum sanıyorlar.😂 Ondan sonra başlasın yetisemiyorum ne gerek var sen okudunda ne oldu vir vir vir aynı laflar.

Bu adamlardaki sen çalışma ben bakarım lafı beni güldürüyor. 😂 Sanırsın aşırı zengin falansin da her ihtiyacıma yetişebileceksin. Ondan sonra eve 3 harfli markalardan peynir alıp evi gecindiriyorum sanıyorlar.😂 Ondan sonra başlasın yetisemiyorum ne gerek var sen okudunda ne oldu vir vir vir aynı laflar.
Ay gercekten, simdiden baslamis ucun besin hesabini yapmaya. Sonra colosmo bon sono bokorom. Daha gecen gun biri yazmisti esim bana dogru duzgun para vermiyor annem babam verince kendime bir seyler alabiliyorum diye. Bu hikayedeki adam da ayni model belli.
Bir de bu cok dusunceli olup karisina kiyamayip calistirmayanlar evde bir bardak bile yerlestirmiyor genelde.

Ay gercekten, simdiden baslamis ucun besin hesabini yapmaya. Sonra colosmo bon sono bokorom. Daha gecen gun biri yazmisti esim bana dogru duzgun para vermiyor annem babam verince kendime bir seyler alabiliyorum diye. Bu hikayedeki adam da ayni model belli.
Bir de bu cok dusunceli olup karisina kiyamayip calistirmayanlar evde bir bardak bile yerlestirmiyor genelde.
Evet o konuyu hatırlıyorum. Ya da calismayip kardeşine para yediren koca yuzunden kullandığı sabun markasıni düşüren kadınlar okudu bu gözler. Zaten bir herif başta sen çalışma ben bakarım diyorsa senin kanatlarindan birini kırmaya çalışıyordur şaşmaz bu bence. Kavga anında o parayla tehdit ve kendilerince terbiye edeceklerini düşünüyorlar çünkü.

Erkeklerin ısrarla memlekette yaşamak istemelerini ailelerine bağlıyorum. Belli ki memleket sevdasından vazgeçmeyecek. Buarada hangi il burası merak ettim

Konuştuğunuz süre boyunca hiç anneci bir tavrını gördünüz mü?

Gitmek istememekte haklisiniz, sırf bu sebeple ayrılıyorsa demek ki sevmiyor.

O yokken hayatımda bu şehirde yaşasam demiştim ama işte onun tüm sülalesinin o şehirde olması benim 0 akrabam olması beni korkutuyor
Göz göre göre ateşe yürüyosun haberin yok. Memursun garantili işin var yaşın genç ne diye hayatını zora sokacaksın? 35+ bile olsan kafana uymayan insanla asla evlenmemen gerek, evlenipte boşanmak hele çocuk olsa çocukla boşanmak ne kadar zor. Hiç forumu okumuyo musun ? Aynı şehirde ailesiyle götle don gibi olacaksınız , maaşı az diye egosunu başka yerden tatmin edecek, siz düzeninizi tüm hayatını değiştirceksiniz o ise hiçbir şeyden fedakarlık etmeyecek. Tüm falsoları vermiş boşverin bu adamı. Sizi düşünmeyecek bile kendi şehrinden bi kız bulur evlenir, derdi aşk yuva değil ,derdi gelin getirmek, başını bağlamak. Siz bunu mu hak görüyosunuz kendinize?

Tamamen katılıyorum sanki çok zenginmiş gibi memurdan az alan haliyle memur kıza istersen sen çalışma diyor. Konu sahibide bunu güzel bi şey sanıyo. Bi evlenme programında 2500lira arabamın mazotuna yetmez diyen kadın vardı karşısındaki adamı gömüyodu o aklıma geldi nedense😂😂

Zaten bir herif başta sen çalışma ben bakarım diyorsa senin kanatlarindan birini kırmaya çalışıyordur şaşmaz bu bence.
Şu dediğiniz aşırı doğru. Konu sahibinin görüştüğü kişi de zaten daha çok kazanmasını kompleks yapmış. O konuda kadından üstün olmaya çalışıyor belli ki.

Erkeğin memleketi dediğiniz yer iş imkanının da olduğu yer diyorsunuz. Memleketi olmasa da yine orada rahat iş bulacak. Niye orada yaşamak istemesin ki? Bana tek neden aileci olması gelmedi.

Daha yeni iş hayatına atıldıysa ve mühendisse maaşı yükselir. İş tecrübesi arttıkça farklı illerde de çalışabilecek konuma gelebilir.

DGS ile 4 yıllığı tamamlamasında da sıkıntı görmedim. Kapasite olmasa bitiremezdi.

Ucuz/basit çiçek dediğiniz de sizin beklentilerinize göre kötüdür belki. Adam belki anlamıyordur çiçek işlerinden. Açıkçası koca çiçekler bana gereksiz geliyor. Basit bir demet beni daha mutlu edebilir hatta tek dal bile. Bana ruhsuz geliyor kocaman demetlerin çoğu.

DBu lafi bana cok ata erkil geldi. En buyuk red flag bu bence.
Red flag değil. Bana illa çalışacaksın derse itici gelirdi. Memur olduğum halde işim zor çok yoruluyorum bir kaç ay falan ara vermek istiyorum( ücretsiz izin) o da istersen bırak benim için fark etmez dedi. Hem dinlenmek hemde mesleğin farklı kollarını araştırmak vs için. Temelli bırakmam çünkü geçinemeyiz😅 O yüzden çalışıp çalışmama kararını kadına bırakanlar benim için green flag.Çalışması için zorlaması veya çalışmaması için zorlaması red flag.
Erkeklerin ısrarla memlekette yaşamak istemelerini ailelerine bağlıyorum. Belli ki memleket sevdasından vazgeçmeyecek. Buarada hangi il burası merak ettim

Konuştuğunuz süre boyunca hiç anneci bir tavrını gördünüz mü?

Gitmek istememekte haklisiniz, sırf bu sebeple ayrılıyorsa demek ki sevmiyor.
Babası yok. O yüzden anneye bağlı bir yandan anlıyorum tek erkek çocuk annesini bırakmama isteğini de işte. Ama ben uzak ilçede bari oturalım diyince tamam demişti :)
Göz göre göre ateşe yürüyosun haberin yok. Memursun garantili işin var yaşın genç ne diye hayatını zora sokacaksın? 35+ bile olsan kafana uymayan insanla asla evlenmemen gerek, evlenipte boşanmak hele çocuk olsa çocukla boşanmak ne kadar zor. Hiç forumu okumuyo musun ? Aynı şehirde ailesiyle götle don gibi olacaksınız , maaşı az diye egosunu başka yerden tatmin edecek, siz düzeninizi tüm hayatını değiştirceksiniz o ise hiçbir şeyden fedakarlık etmeyecek. Tüm falsoları vermiş boşverin bu adamı. Sizi düşünmeyecek bile kendi şehrinden bi kız bulur evlenir, derdi aşk yuva değil ,derdi gelin getirmek, başını bağlamak. Siz bunu mu hak görüyosunuz kendinize?
Başka birini bulmama ihtimalim var onu geçtim. Gerçekten sevdiğim özellikleri de var. Onunla konuşmayı dertleşmeyi seviyorum. Gülüşünü bakışını seviyorum. Espirilerini seviyorumm...
Görücü usulü tanışılan ilişkide tüm düzenini bırakıp erkeğin memleketine yerleşmek hiç mantıklı değil ya. Sırf bu yüzden elerdim. Ben ailemden başka şehirde yaşıyorum ama eşimin memleketi de değil 😬
Tam görücü değil ben tipini beğenip ilk adımı atmıştım :))
Ben de ortak yakınlıkta şehirde yaşayalım diyorun onun işi sıkıntıya giriyor ve pek gönlü yok
Erkeğin memleketi dediğiniz yer iş imkanının da olduğu yer diyorsunuz. Memleketi olmasa da yine orada rahat iş bulacak. Niye orada yaşamak istemesin ki? Bana tek neden aileci olması gelmedi.

Daha yeni iş hayatına atıldıysa ve mühendisse maaşı yükselir. İş tecrübesi arttıkça farklı illerde de çalışabilecek konuma gelebilir.

DGS ile 4 yıllığı tamamlamasında da sıkıntı görmedim. Kapasite olmasa bitiremezdi.

Ucuz/basit çiçek dediğiniz de sizin beklentilerinize göre kötüdür belki. Adam belki anlamıyordur çiçek işlerinden. Açıkçası koca çiçekler bana gereksiz geliyor. Basit bir demet beni daha mutlu edebilir hatta tek dal bile. Bana ruhsuz geliyor kocaman demetlerin çoğu.
Tek olumlu yazan siz olmuşsunuz. Farklı bakış açısı için teşekkürler.
Memleketinde iş imkanı var artı olarak annesi de orada şehiri çok seviyor. Bir iki yıl başka yerde yaşasada oraya dönmek istiyor.
Mühendis okulu bitirince hemen iş bulmuş ve daha iyi iş buldukça değiştiriyor. 1 yıl olmadı başlayalı ama 3 kere iş değiştirdi. İlk 2 işi çok iyi değildi hem çalıştı hem yeni yer aradı bulunca ona geçiş yaptı. Ben mesela mezun olunca daha uzun süre iş aramıştım. İleride yükselir mi bilmiyorum. Çok hedefleri yok gibi atıyorum memur olsa oh şükür der konuyu kapatır ama o şansı pek olmadığı için kendini geliştirmeye çalışıyor mühendislikte nasıl işliyor bu durumlar bilmiyorum ne kadar geliştirir kestiremiyorum.

Çiçek konusunda anlamayabilir en şatafatlısı değil ama aldığının 2 tık üstünü alsa ben tamamdım zaten :) Böyle şey de söylenmez. Arkadaşımın çiçeğini görmüştüm 700 lira civarı falan o da çok değil. çok beğenmiştim sonra bana bundan almaz dedim içimden almadı gerçekten djdjd

Red flag değil. Bana illa çalışacaksın derse itici gelirdi. Memur olduğum halde işim zor çok yoruluyorum bir kaç ay falan ara vermek istiyorum( ücretsiz izin) o da istersen bırak benim için fark etmez dedi. Hem dinlenmek hemde mesleğin farklı kollarını araştırmak vs için. Temelli bırakmam çünkü geçinemeyiz😅 O yüzden çalışıp çalışmama kararını kadına bırakanlar benim için green flag.Çalışması için zorlaması veya çalışmaması için zorlaması red flag.

Babası yok. O yüzden anneye bağlı bir yandan anlıyorum tek erkek çocuk annesini bırakmama isteğini de işte. Ama ben uzak ilçede bari oturalım diyince tamam demişti :)

Başka birini bulmama ihtimalim var onu geçtim. Gerçekten sevdiğim özellikleri de var. Onunla konuşmayı dertleşmeyi seviyorum. Gülüşünü bakışını seviyorum. Espirilerini seviyorumm...

Tam görücü değil ben tipini beğenip ilk adımı atmıştım :))
Ben de ortak yakınlıkta şehirde yaşayalım diyorun onun işi sıkıntıya giriyor ve pek gönlü yok

Tek olumlu yazan siz olmuşsunuz. Farklı bakış açısı için teşekkürler.
Memleketinde iş imkanı var artı olarak annesi de orada şehiri çok seviyor. Bir iki yıl başka yerde yaşasada oraya dönmek istiyor.
Mühendis okulu bitirince hemen iş bulmuş ve daha iyi iş buldukça değiştiriyor. 1 yıl olmadı başlayalı ama 3 kere iş değiştirdi. İlk 2 işi çok iyi değildi hem çalıştı hem yeni yer aradı bulunca ona geçiş yaptı. Ben mesela mezun olunca daha uzun süre iş aramıştım. İleride yükselir mi bilmiyorum. Çok hedefleri yok gibi atıyorum memur olsa oh şükür der konuyu kapatır ama o şansı pek olmadığı için kendini geliştirmeye çalışıyor mühendislikte nasıl işliyor bu durumlar bilmiyorum ne kadar geliştirir kestiremiyorum.

Çiçek konusunda anlamayabilir en şatafatlısı değil ama aldığının 2 tık üstünü alsa ben tamamdım zaten :) Böyle şey de söylenmez. Arkadaşımın çiçeğini görmüştüm 700 lira civarı falan o da çok değil. çok beğenmiştim sonra bana bundan almaz dedim içimden almadı gerçekten djdjd
Tüm bu yazılara cevaplarınız buysa başınıza gelecekleri hak ediyosunuz demektir. Kendi düşün ağlamaz derler hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım herkes yanılır ve çok mutlu olursunuz

Ya şöyle elindeki şeyi vermede cimri değil o yüzden para harcamaya alışkın değil dedim 😅
Mesela benim elimde oyuncak gibi bir şey vardı bi çocuk bakıp duruyo ama seviyorum vermek istemiyom o versene niye vermiyon diye darlamıştı. Kendi böyle şeylerde veriyor o yüzden cimri de gelmiyor ama parada harcamıyor gibi geliyor
Evlenince neden ille de kadın adamın memleketine gitmem zorunda anlamıyorum. Tam tersi duruma hiç denk gelmedim.

Seni çok seviyorsa senin memleketine gelsin. Ülke tarihinde bir ilki gerçekleştirin (!).

Ayrıca konunda adamla ilgili bir sürü olumsuzluk siralamişsin. Senin kafana da yatmamış gibi. Evliliği aceleye getirme, ince eleyip sık doku.

Hemen evlenemeyiz zaten ama evlilik niyetiyle görüşüyorum 12 ayın sonunda da evlilik olmayacaksa görüşmek istemiyorum. Çünkü o hasarı yaşamak istemiyorum
Canım iyi düşün adamın memleketinde çakılı kalacaksın sen memursun eşin özel sektör de çalışacak büyük ihtimal şimdiden benim memlekette iş imkanı çok vs demeye başlamış bile.
Seviyorsa o gelsin senin memleketine.
İyi düşün acele etme.

Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım. Benim pek ilişki tecrübem olmadı sizden tavsiye almak istiyorum. Komşumuzun akrabasıyla görüştüm evlilik niyetiyle ilk başta o bana daha çok ısındı ve sevdiğini beğendiğini dile getirdi. Ben baştan ağır aldım. Ben mesafeliydim başta 1 ay sonunda ben de ısındım. Evlenebilirim dedi.
Hayata bakış açımız değer yargılarımız aynı. İkimizde mütedeyyin insanlarız. Benim için önemliydi bu. Anlaşma sohbet konusunda onunşa konuşmayı gerçekten seviyorum. Komik birisi güldürüyor başta utangaçtı bu utangaçlığını attıktan sonra sohbetlerimizi daha çok sevdim.
Eğitim olarak o dgsye girip 4yıllığa sonradan tamamlamış. Ben üniversite sınavında yüksek puan alıp daha iyi bir üniversite yüksek bi bölüm okudum. Benim için sorun değil örgün üniversiteye gitmiş 4yıllık bitirmiş. Boş biri de değil.
İş olarak ben memurum o özel sektör daha işe yeni başladığı içinde büyük ihtimal ben ondan 1.5 kat belki 2 kat daha fazla alıyorumdur.
Sorunları anlatıyorum. Biraz aşağılık kompleksine girdiğini düşünüyorum çünkü işte sen zekisin çok iyi yapmışsın üni sınavında ben ön lisansta kalsaydım kabul etmez miydin söylemleri oldu. Maaş olarak bir şey demedim ama kendisi dedi sen yüksek alıyorsundur benden.
Para harcama konusunda aynı yaşta olsakta ben daha uzun süredir çalıştığım ve çokta bir sorumluluğum olmadığı için daha rahat harcıyorum bazen ona göre lükse kaçıyormuşum. Ben savurgan değilim kesinlikle ama param varsa harcıyorum abartıya kaçmadan. O cimri değil bence ama aynı ürünün 2 liralığı varsa 4ünü almak saçma. Bunu da yeni işe başlamasına bağlıyorum aslında çünkü ben de yeni başladığımda öğrenci gibi takılıyodum sonra sonra öğrenciyken aldığım kıyafetlerden daha kaliteli pahalı almaya içim acımamaya başladı örnek olarak.
Diğer sorunumuz mesafe. Doğduğu büyüdüğü şehirde yaşamak istiyor. İş imkanları iyi kendisinin. Ve sülalecek o şehirde yaşıyorlar. Evlendikten sonra da kendi şehrinde yaşamak istiyor. Ben onun şehrini seviyorum aslında ama anneci mi olur çok akrabalara gidip gelir mi bilmiyorum. Ona da sordum dediği şey sen istemezsen sık gitmeyiz. Zaten ben de çok giden biri değilim. Anneme de bazem haftada bir bazen ayda bir denk gelişe göre gideriz dedi. Ama ben korkuyorum. Çünkü benim hiç tanıdığım yok gidersem yalnız hisseder miyim diye
Diğer sorun benim. Çocuğa başta biraz fazla üstüne gitmiş olabilirim. Biraz fazla trip atmış olabilirim. Ama gönlümü alınca hemen barışıyordum. Ya da ben hatalıysam onun gönlünü alıyordum. Biraz da ben de toksiklik var ben de biliyorum. Kaçıngan bağlanma mı oluyor bilmiyorum ama bazen ortada sorun yokken sorun çıkartabiliyorum. Bazen bir bakıyorduk kavga ediyorduk. O ılımlı sakin birisi ama onda da manipüleci bir taraf var ona da söylüyorum.
Aileler konusunda da benim ailem (babam bilmiyor) biraz çekimser kaldılar. Aslınsa çocuğu tanımıyorlar ama bi ısınamadı gibi bir şey oldu. Ben de maalesef ki hemen etkilenen birisiyim.
Ben 4 ay sonra bile tam karar veremedim. Aslında verdim evlilik niyetim vardı ama kararsızlığım dile vuruyordu
İşte anlattığım nedenlerden, benim onun şehrine gitmekte muallakta olmamdan dolayı ayrılalım dedi. Çok yoruluyorum ben dedi ben istemedim ama O ilerde ayrılırsak daha çok üzülürüz dedi gitti.
Bir hafta önce tekrar konuşmaya başladık. Aslında öyle çok büyük sorun yok aşılmayacak ama aşamayız diye korkuyorum o da korkuyor. Bu devirde doğru düzgün erkek yok. Görüntü olarak beğeniyorum karakteri iyi. Evlenmek istiyorum ama bu sorunlar aşılır mı? Düğün nişan zamanında daha büyük sorunlar çıkar mı? Ben toksik yanımdan nasıl kurtulabilirim?
Tecrübeli hanımlardan tavsiye almak istiyorumm
madem tecrube istiyorsunuz size tecrubemi yazayim o zaman. 4 sene once esimle bir akrabamizin vesilesi ile tanistik. o, ailesi, sulalesi ile ayni sehirde yasiyordu. ama kendisi aile evini birakip ayri ev tutmus. bu sekilde ayri ev tutmasi ve surekli cekirdek aile ozlemini cektigini hissettirmesi, annesi ve babasinin hicbir beklentide olmadiklarini soylemesi ve kendisinin ailesinden ayrismis bir birey olarak gostermesi cok hosuma gitmis ve ayni zamanda 'duzgun biri' diyerek evet dedim. nisanlilik doneminde sadece bir kere ve maddi sebepten dolayi tartistik. genel olarak cok iyi anlasiyorduk. evlendikten 3 gun sonra baskilar basladi. niye gelmiyosunuz baskilari, bizi niye davet etmiyorsunuz baskilari... inanin evliligin ilk 3 ayi esimle birbirimizi taniyamadan surekli ailesinin beklentilerini karsilar olmstuk hem de maddi manevi. nisanlilikta ve gorusme surevinde anlattiklarinin tam tersini yasiyordum. sonra pandemi yasaklari gelince rahat ettik ama evliligimize surekli herkes karisti. gurbette kimsem olmadigi icin cok zorlandim. ailece zulmettiler bana. sonuc olarak 1 bucuk yasindaki bebegimle evliligi bitirme karari aldim ve bosaniyoruz . siz siz olun kompleksli , ustelik statu olarak sizden dusuk ve ailesiyle ayni sehirde yasayan biri ile evlenmeyin. icinizdeki o hissi dinleyin ve ailenizi de dinleyin

Şu yorumun alnı olsa da öpsem muck muck. 😁

madem tecrube istiyorsunuz size tecrubemi yazayim o zaman. 4 sene once esimle bir akrabamizin vesilesi ile tanistik. o, ailesi, sulalesi ile ayni sehirde yasiyordu. ama kendisi aile evini birakip ayri ev tutmus. bu sekilde ayri ev tutmasi ve surekli cekirdek aile ozlemini cektigini hissettirmesi, annesi ve babasinin hicbir beklentide olmadiklarini soylemesi ve kendisinin ailesinden ayrismis bir birey olarak gostermesi cok hosuma gitmis ve ayni zamanda 'duzgun biri' diyerek evet dedim. nisanlilik doneminde sadece bir kere ve maddi sebepten dolayi tartistik. genel olarak cok iyi anlasiyorduk. evlendikten 3 gun sonra baskilar basladi. niye gelmiyosunuz baskilari, bizi niye davet etmiyorsunuz baskilari... inanin evliligin ilk 3 ayi esimle birbirimizi taniyamadan surekli ailesinin beklentilerini karsilar olmstuk hem de maddi manevi. nisanlilikta ve gorusme surevinde anlattiklarinin tam tersini yasiyordum. sonra pandemi yasaklari gelince rahat ettik ama evliligimize surekli herkes karisti. gurbette kimsem olmadigi icin cok zorlandim. ailece zulmettiler bana. sonuc olarak 1 bucuk yasindaki bebegimle evliligi bitirme karari aldim ve bosaniyoruz . siz siz olun kompleksli , ustelik statu olarak sizden dusuk ve ailesiyle ayni sehirde yasayan biri ile evlenmeyin. icinizdeki o hissi dinleyin ve ailenizi de dinleyin
Teşekkür ederim. Uzaktan böyle olmaz böyle yapmaz diyorum. Eminim siz de demişsinizdir ama yapmış.
Mantığımla duygularım arasında kaldım. O da aynı şekilde ileride mutsuz oluruz diye korkuyor. O da çekimser. Sevsen yaparsın edersin diyorum seviyorum ama kelimeleriyle başlıyor...

X