Bu evlilik olur mu

Gerçekten haklı mıyım bazı şeyleri ben abarttığımı düşünüyordum.

Şu an olduğum şehiri sevmiyorum tek artısı ailem var. O olmadan öncede evlendiğimde yakın ama başka şehire gitmeye okeydim hatta istiyordum ama böyle diretmesi bir itti beni korkuttu.

Bana istersen çalışma ben bakarım sana demişti. Çalışırım yetmez ama hoşuma gitmişti. Çocuk olursa 2 yıl ücretsiz izin alırım onlarda sorun yapmaz.

Seviyorum. Karakteri iyi. çekim hissediyorum kendisine. Ama korkuyorum
Pişman olacaksın da neyse :)
Evlenmeden nerden biliyorsun
Sevmediğin şehri de arasın kocanın memleketinde , şehirle alakası yok
İş güç olayı ekonomik krizde borçla evlenince sana savurgan diyen adam izin alırım diyorsun sence mantıklı mı? Doğmamış bebeğe don biçilmez kervan yolda düzülür. Bunlar tamamen varsayım işler olunca farklı oluyor.
Senin evlenmeye niyetin var da ikna edilmek istiyor gibisin. Zorla oldurmaya öalışma diyoruz. Bir kere ailen de pozitif değil ki bence yeterli bir sebep. Baban erkekleri senden daha iyi tanır.

Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım. Benim pek ilişki tecrübem olmadı sizden tavsiye almak istiyorum. Komşumuzun akrabasıyla görüştüm evlilik niyetiyle ilk başta o bana daha çok ısındı ve sevdiğini beğendiğini dile getirdi. Ben baştan ağır aldım. Ben mesafeliydim başta 1 ay sonunda ben de ısındım. Evlenebilirim dedi.
Hayata bakış açımız değer yargılarımız aynı. İkimizde mütedeyyin insanlarız. Benim için önemliydi bu. Anlaşma sohbet konusunda onunşa konuşmayı gerçekten seviyorum. Komik birisi güldürüyor başta utangaçtı bu utangaçlığını attıktan sonra sohbetlerimizi daha çok sevdim.
Eğitim olarak o dgsye girip 4yıllığa sonradan tamamlamış. Ben üniversite sınavında yüksek puan alıp daha iyi bir üniversite yüksek bi bölüm okudum. Benim için sorun değil örgün üniversiteye gitmiş 4yıllık bitirmiş. Boş biri de değil.
İş olarak ben memurum o özel sektör daha işe yeni başladığı içinde büyük ihtimal ben ondan 1.5 kat belki 2 kat daha fazla alıyorumdur.
Sorunları anlatıyorum. Biraz aşağılık kompleksine girdiğini düşünüyorum çünkü işte sen zekisin çok iyi yapmışsın üni sınavında ben ön lisansta kalsaydım kabul etmez miydin söylemleri oldu. Maaş olarak bir şey demedim ama kendisi dedi sen yüksek alıyorsundur benden.
Para harcama konusunda aynı yaşta olsakta ben daha uzun süredir çalıştığım ve çokta bir sorumluluğum olmadığı için daha rahat harcıyorum bazen ona göre lükse kaçıyormuşum. Ben savurgan değilim kesinlikle ama param varsa harcıyorum abartıya kaçmadan. O cimri değil bence ama aynı ürünün 2 liralığı varsa 4ünü almak saçma. Bunu da yeni işe başlamasına bağlıyorum aslında çünkü ben de yeni başladığımda öğrenci gibi takılıyodum sonra sonra öğrenciyken aldığım kıyafetlerden daha kaliteli pahalı almaya içim acımamaya başladı örnek olarak.
Diğer sorunumuz mesafe. Doğduğu büyüdüğü şehirde yaşamak istiyor. İş imkanları iyi kendisinin. Ve sülalecek o şehirde yaşıyorlar. Evlendikten sonra da kendi şehrinde yaşamak istiyor. Ben onun şehrini seviyorum aslında ama anneci mi olur çok akrabalara gidip gelir mi bilmiyorum. Ona da sordum dediği şey sen istemezsen sık gitmeyiz. Zaten ben de çok giden biri değilim. Anneme de bazem haftada bir bazen ayda bir denk gelişe göre gideriz dedi. Ama ben korkuyorum. Çünkü benim hiç tanıdığım yok gidersem yalnız hisseder miyim diye
Diğer sorun benim. Çocuğa başta biraz fazla üstüne gitmiş olabilirim. Biraz fazla trip atmış olabilirim. Ama gönlümü alınca hemen barışıyordum. Ya da ben hatalıysam onun gönlünü alıyordum. Biraz da ben de toksiklik var ben de biliyorum. Kaçıngan bağlanma mı oluyor bilmiyorum ama bazen ortada sorun yokken sorun çıkartabiliyorum. Bazen bir bakıyorduk kavga ediyorduk. O ılımlı sakin birisi ama onda da manipüleci bir taraf var ona da söylüyorum.
Aileler konusunda da benim ailem (babam bilmiyor) biraz çekimser kaldılar. Aslınsa çocuğu tanımıyorlar ama bi ısınamadı gibi bir şey oldu. Ben de maalesef ki hemen etkilenen birisiyim.
Ben 4 ay sonra bile tam karar veremedim. Aslında verdim evlilik niyetim vardı ama kararsızlığım dile vuruyordu
İşte anlattığım nedenlerden, benim onun şehrine gitmekte muallakta olmamdan dolayı ayrılalım dedi. Çok yoruluyorum ben dedi ben istemedim ama O ilerde ayrılırsak daha çok üzülürüz dedi gitti.
Bir hafta önce tekrar konuşmaya başladık. Aslında öyle çok büyük sorun yok aşılmayacak ama aşamayız diye korkuyorum o da korkuyor. Bu devirde doğru düzgün erkek yok. Görüntü olarak beğeniyorum karakteri iyi. Evlenmek istiyorum ama bu sorunlar aşılır mı? Düğün nişan zamanında daha büyük sorunlar çıkar mı? Ben toksik yanımdan nasıl kurtulabilirim?
Tecrübeli hanımlardan tavsiye almak istiyorumm
Çok tecrübesizsin. Ne gerek var görücü usulü adamın memleketine gitmene.

Ona göre ben hiç orta yolu bulmuyormuşum. (manipüle dediğim bu)
Kendi şehrinden çıkmak istemiyor. Özel sektör olunca başka şehirde hemen işte bulunmuyor

Etmez mi teklif 🥲🥲

Ben başka şehirde yaşayabilirim beraber orta noktadaki şehir olsa okeyim ama kendi şehrinde olacak diye diretiyor ben de zor alışan biriyim korkuyorum gerçekten.
İşi bırakıp onun ailesinin olduğu yere gitmek istememek en doğal hakkınız - orta yolu bulmuyorsun demesi sıkıntılı. Sizi ikna etmeye çalışıyor. Arkadaslarin da dediği gibi aile ile aynı şehirde olup ayda bir görüşmeniz de hiç olası değil.

Katılıyorum, babası zaten haz etmemiş. Benim için yeterli :KK70: babalar az çok erkekleri bilir kızınj da bilir
Ben orayı yanlış yazmışım. Parantez içine almamışım. Babam bilmiyor. Annem hayırlısı diyor ama başka şehir falan diye çokta olumlu bakmıyor sanırım annemi ben de çözemedim.
Yok bence hic zorlamiyor. Cerez cok uzun suredir karsisina kimsenin cikmamasindan yakinan biri. Acikcasi ben bu konuyu acmasina bile sasirdim. Ille de biri olsun diye dusunseydi bence bu konuyu hic acmazdi.
Değil mii. Yıllar sonraa biri çıktı. Gerçekten 28 yıllık hayatımda sevgilim falan olmadı bu çocuk dışında. Sadece 2 3 kişiyle görücü usuluyle mesajlaştım o kadar. Yani benim önüme kısmetler yağmıyor. Bunla olmazsa belki yine uzun süre çıkmayabilir. Kısmet açısından şansızım ve çirkinim diye çok ağladığım zamanlar olmuştur. Niye beni kimse sevmiyor diye sorguladığım. Arkadaşlarım ex yeni sevgililerini anlattığında mal gibi kaldığım ortamlar... yani baya kafama taktığım dönem oldu. Ama bu çocuk sevdi beğendi hissettirdi. Kendi tipi de iyi yakışıklı bence ve kendisine çekim hissediyorum. Ama ileride mutsuz olmak istemiyorum çünkü psikolojim sağlam değil. Atıyorum yüzük almadı diye takar mıyım. Nişana gelirken gösterişsiz çiçekle geldi diye kendi içimde pasif agresif takılıp onu da soğutur muyum
ONun memleketine gidersem iyice anacı çıkar mı düşünüyorum bunları işte...

başlangıç aşamasında cimrilik açısından rahatsızlık bir böyle kekremsi his bıraktıysa sizde net cimridir.
evlenmeden önce ailesiyle sık görüşmeyenler evlenince nedense annem üzülür annem bekler demeye başlarlar.
Ya şöyle elindeki şeyi vermede cimri değil o yüzden para harcamaya alışkın değil dedim 😅
Mesela benim elimde oyuncak gibi bir şey vardı bi çocuk bakıp duruyo ama seviyorum vermek istemiyom o versene niye vermiyon diye darlamıştı. Kendi böyle şeylerde veriyor o yüzden cimri de gelmiyor ama parada harcamıyor gibi geliyor

Çok hayal alemindesiniz. Evlilik niyetiyle görüştüğüm kişi ille de benim taraf çünkü anam babam var burada derse hadi kardeşim selametle derim. Sizinle evlenip yuva kurma derdinde değil, anama babama gelin getireyim derdinde. O aşağılık kompleksleri, kendini aşağıda görmeler falan evlenince alır intikamını bir güzel. Kırmızı bayraklar, tehlike işaretleri var ama görmüyorsunuz.

Ben orayı yanlış yazmışım. Parantez içine almamışım. Babam bilmiyor. Annem hayırlısı diyor ama başka şehir falan diye çokta olumlu bakmıyor sanırım annemi ben de çözemedim.

Değil mii. Yıllar sonraa biri çıktı. Gerçekten 28 yıllık hayatımda sevgilim falan olmadı bu çocuk dışında. Sadece 2 3 kişiyle görücü usuluyle mesajlaştım o kadar. Yani benim önüme kısmetler yağmıyor. Bunla olmazsa belki yine uzun süre çıkmayabilir. Kısmet açısından şansızım ve çirkinim diye çok ağladığım zamanlar olmuştur. Niye beni kimse sevmiyor diye sorguladığım. Arkadaşlarım ex yeni sevgililerini anlattığında mal gibi kaldığım ortamlar... yani baya kafama taktığım dönem oldu. Ama bu çocuk sevdi beğendi hissettirdi. Kendi tipi de iyi yakışıklı bence ve kendisine çekim hissediyorum. Ama ileride mutsuz olmak istemiyorum çünkü psikolojim sağlam değil. Atıyorum yüzük almadı diye takar mıyım. Nişana gelirken gösterişsiz çiçekle geldi diye kendi içimde pasif agresif takılıp onu da soğutur muyum
ONun memleketine gidersem iyice anacı çıkar mı düşünüyorum bunları işte...
Yavru ceylan acaba sen hiç biri ile görüşmediğin için en iyisi bu zannediyor olabilir misin?? Sen ağırdan al süreci

Çok hayal alemindesiniz. Evlilik niyetiyle görüştüğüm kişi ille de benim taraf çünkü anam babam var burada derse hadi kardeşim selametle derim. Sizinle evlenip yuva kurma derdinde değil, anama babama gelin getireyim derdinde. O aşağılık kompleksleri, kendini aşağıda görmeler falan evlenince alır intikamını bir güzel. Kırmızı bayraklar, tehlike işaretleri var ama görmüyorsunuz.
Ya deneyimsizlik bence eğer ilişkileri olsa idi saçma olduğunu fark ederdi. Zamanla çözer mevzuyu

Siz biraz evlilik yapmış olmak için evleniyorsunuz gibime geldi. Ortalıkta evlenilecek iyi insan yok hadi bunu da kaçırmayım der gibisiniz. Ama inanın evlenmemek mutsuz bir evlilikten daha iyi. Aşık olduğu ve mutlu olduğun bir insanla evlilik bile zor, yani evlilik zaten zor bir şey. Evlenmeden önce tepecik gibi görünen sorunlar, evlendikten sonra Everest gibi kocaman dağ oluveriyorlar. Evlenmeden önce öngöremediğin bazı sorunlar da evlendikten sonra göze batmaya başlıyor. Yani çocuk da ayrılalım ileride ayrılırsak daha zor olur demiş. Demek onun da içine sinmeyen bazı şeyler var. İstemediğiniz bir şehre taşınmanızı da hiç önermem. Yani ben evli olmasam bu şehirde yaşar mıydım? diye sorun kendinize cevap hayır ise kesinlikle evlenip de gitmeyin. Net mutsuz olursunuz ve bu evliliğinize de yansır.

Yanlış anlaşılmak istemem ama daha 28 yaşında kıza neden tahsili maaşı daha düşük, üstelik şehir dışından aday bulur bu görücüler hiç anlamıyorum. Her anlamda dezavantajlı
Ya aslında tam görücü değil ben fotoğrafını görüp mesaj atmıştım bir şeyi bahane ederek 😂😂 detaylı tanımıyordum

Siz biraz evlilik yapmış olmak için evleniyorsunuz gibime geldi. Ortalıkta evlenilecek iyi insan yok hadi bunu da kaçırmayım der gibisiniz. Ama inanın evlenmemek mutsuz bir evlilikten daha iyi. Aşık olduğu ve mutlu olduğun bir insanla evlilik bile zor, yani evlilik zaten zor bir şey. Evlenmeden önce tepecik gibi görünen sorunlar, evlendikten sonra Everest gibi kocaman dağ oluveriyorlar. Evlenmeden önce öngöremediğin bazı sorunlar da evlendikten sonra göze batmaya başlıyor. Yani çocuk da ayrılalım ileride ayrılırsak daha zor olur demiş. Demek onun da içine sinmeyen bazı şeyler var. İstemediğiniz bir şehre taşınmanızı da hiç önermem. Yani ben evli olmasam bu şehirde yaşar mıydım? diye sorun kendinize cevap hayır ise kesinlikle evlenip de gitmeyin. Net mutsuz olursunuz ve bu evliliğinize de yansır.
O yokken hayatımda bu şehirde yaşasam demiştim ama işte onun tüm sülalesinin o şehirde olması benim 0 akrabam olması beni korkutuyor

Komşunun akrabasına mı mesaj attın? İnstagramdan mı buldun adını aratıp?
Orası biraz karışık yani tam görücü değil demek istedim.
Kırmızı bayraklar dikkatimi çekiyor o yüzden size soruyorum :KK43:
Yavru ceylan acaba sen hiç biri ile görüşmediğin için en iyisi bu zannediyor olabilir misin?? Sen ağırdan al süreci
Olabilir. Bundan önceki görücü usulü görüştüğüm o kadar kötüydüki güya mesleği çok iyiydi zengindi tek konuştuğu paraydı. Bi daha görüşmedim.

Mantık evliliği yapacaksanız pek mantıklı değil. Ben kendimden düşük maaş alan biriyle olmazdım. Mühendismiş iyi yerlere girmek için çabalasın. Kendi şehrinde evi vs mı var ısrar ediyor? Ben gitmezdim açıkçası. Ben 3.5 yıllık çok aşık olduğum sevgilimle evlenme aşamasındayım o kadar sorun çıktı ki. Evlilik aşaması çok karmaşık her şey can sıkıyor. Hele cimriyse. Düğün vs yapacak ekonomi var mı

X