Bu evlilik olur mu

Sizin şehrinizde yaşarken annesini görmeye gitmiceğini mi düşündünüz? Bu kez de bu sorun olucaktı sizin için. Kusura bakmayın ama ben sizin işi yokuşa sürdüğünüzü, karşınızdaki kişiyi en baştan sınırlayarak , hassasiyetlerini kabul etmeyerek değiştirmeye çalıştığınızı düşündüm.

O iki yıllık süreçte annesizliğe alışacak ve mesafeli bir ilişki kuracağına inanmışsınız zannımca. Ama karşınızdaki 5 yaşında bir çocuk değil. Kemik kişiliği oturmuş bir adam. İlişki de her iki tarafta kendinden bir nebze taviz verir %100 uyumlu olmak nadir karşılaşılabilir bir durum.

Partnerinizin anne hassasiyeti bence sütten kesilmeme boyutunda değil, annesine değer vermeyen bir insanla asla olmazdım ben. Üstelik babası da yok belli ki sorumluluk hissediyor ben olsam saygı duyardım. Annesiyle bağını kesmesi için kadının deccal kaynana olup size ve evliliğinize zarar veriyor olması lazım.

Siz daha en baştan bilenmişsiniz. Bana göre bu temkinli yaklaşmak değil. Siz eşit bir ilişki kurmaktan ziyade ipler benim elimde olsun kafasıyla başlamışsınız.

Maaş ve hediye konusuna gelince. Partneriniz dar bir bütçeyle büyümüş olabilir. Yarın daha çok kazanınca ya da birkaç sene sonra bu konuda özgüven sahibi olunca o da bu tarz konuşmalar yapmayabilir. Siz onun yeni başlangıçlar yaptığı bir dönemde hayatına girmişsiniz. Sizin daha fazla kazandığınızı dile getirmesi de bence halinizden tavrınızdan kaynaklı olabilir baştan bunu belirtmiş ki kabul görüyor mu görmüyor mu sizin açınızdan tepkinizi görsün.
Ben karşı tarafı çok iyi niyetli buldum. Sizi de bazı konularda kabuktan öze inememiş buldum. O çiçeği güzel gösteren kimden geldiği ve sizin ona bakışınız.
Bu ilişkinin bitmesi karşı tarafın yararına olmuş . Ben sizin duygusal bakımdan uyumsuz olduğunuz kanaatine vardım.
Sizde tabiki kötü niyetli değilsiniz ama daha korunmacı yaklaşımlarınız var kendinizi güvene alıp sarıp sarmalamak teslim olmamak istiyorsunuz. Geleceği yönetmek istiyorsunuz bilmediğiniz bir suya dalmıyorsunuz. Bu da karakter meselesi saygı duyarım. Uyumlu değilsiniz ama .
Karşı taraf iyi niyetli mi?
Bana ta ilişkinin başında her erkeğin en kıymetlisi annesidir dedi ve ben buna yönelik hiçbir şey sormadım. Ee böyle diyince ben korktum buradaki okuduklarım olsun çevremde gördüklerim olsun vs.
Annesi bence de iyi insandı ama bana erkek kişisi güven vermedi.

Ayrıca ben 2 senenin sonunda onun memleketine temelli gidecektim ben fedakarlık yaparken o niye 2 yıl fedakarlık yapamıyor? Ki ona da tane tane anlattım. Ben birden iş ev şehir çevre değiştiricem bir de evliliğe alışıcam. Değişikliklere adapte olamayan alışana kadar depresyona giren birisiyim zaten kaç kere yaşadım bunu. En azından evliliğe alışıyım o sürede sonra onun memleketine giderim dedim.

Sizi süzmesinden aşık gibi bakmasından yola çıkarak size aşık olduğunu düşünmeniz çok naif bir davranış.
Erkekler üzerine yok aşık rolü yapmada. Bir erkeğin aşkından emin olmak istiyorsanız aksiyonlarına bakın. Gün sonunda bu adam sizinle birlikte olabilmek için orta yolu bulamamış bir adam. Buna göre değerlendirmeniz gerekiyor size verdiği değeri. Böyle bir daha bulamam dediğiniz şeyi zaten bulmamışsınız. Ortada size aşık bir adam yoktu en başından beri.
Adam yanınızda iyi vakit geçirmek için rol yapmış işte, bu işin istediği gibi olmayacağını anlayınca da memleketine dönünce soğuk yapmış siz ayrılın diye.
Bu zamana kadar bana bir şey yapılmadığı için onun yaptıkları hep kıymetli geldi gözüme canım aşkım demesi bile beni mutlu ediyordu.
Aksiyon olarak da görmeyr geliyordu beni ama şehir değiştirme stresini bile kaldıramadı

Bu zamana kadar bana bir şey yapılmadığı için onun yaptıkları hep kıymetli geldi gözüme canım aşkım demesi bile beni mutlu ediyordu.
Aksiyon olarak da görmeyr geliyordu beni ama şehir değiştirme stresini bile kaldıramadı
İş ciddiye binince geri basmış işte. Her aşık bakana inanmayın bundan sonra. Bu sizin için bir kriter olmasın. Neyse geçmiş olsun, karşınıza düzgün biri çıkar umarım.

Bana ta ilişkinin başında her erkeğin en kıymetlisi annesidir dedi
Bunu diyenden koşarak kaçarım.😂 Hepimizin anası kıymetli ama taa baştan slogan atmanın alemi yok. Bu kafayla bir ömür anasından başka bir dişi buna kıymet vermez zaten. Yirmilerde kandırıp evleneceği birilerini bulurdu ama 30 ve sonrası ıhııı çok zor.

Babası yok. O yüzden anneye bağlı bir yandan anlıyorum tek erkek çocuk annesini bırakmama isteğini de işte. Ama ben uzak ilçede bari oturalım diyince tamam demişti :)

Başka birini bulmama ihtimalim var onu geçtim. Gerçekten sevdiğim özellikleri de var. Onunla konuşmayı dertleşmeyi seviyorum. Gülüşünü bakışını seviyorum. Espirilerini seviyorumm...

Tam görücü değil ben tipini beğenip ilk adımı atmıştım :))
Ben de ortak yakınlıkta şehirde yaşayalım diyorun onun işi sıkıntıya giriyor ve pek gönlü yok

Tek olumlu yazan siz olmuşsunuz. Farklı bakış açısı için teşekkürler.
Memleketinde iş imkanı var artı olarak annesi de orada şehiri çok seviyor. Bir iki yıl başka yerde yaşasada oraya dönmek istiyor.
Mühendis okulu bitirince hemen iş bulmuş ve daha iyi iş buldukça değiştiriyor. 1 yıl olmadı başlayalı ama 3 kere iş değiştirdi.

Babası yok ve tek erkek çocuk, bu bana yetti.Yapma bence. Anneye bağımlı olmama ihtimali yok ki. Siz daha fazla kazanınca bu cimrilik durumunun geçeceğine inanıyorsunuz ama geçmiycek. Bin tane örneğini gördüm.

Bana ta ilişkinin başında her erkeğin en kıymetlisi annesidir dedi ve ben buna yönelik hiçbir şey sormadım. Ee böyle diyince ben korktum buradaki okuduklarım olsun çevremde gördüklerim olsun vs.

Ayrıca ben 2 senenin sonunda onun memleketine temelli gidecektim ben fedakarlık yaparken o niye 2 yıl fedakarlık yapamıyor? Ki ona da tane tane anlattım. Ben birden iş ev şehir çevre değiştiricem bir de evliliğe alışıcam. Değişikliklere adapte olamayan alışana kadar depresyona giren birisiyim zaten kaç kere yaşadım bunu. En azından evliliğe alışıyım o sürede sonra onun memleketine giderim dedim.
Bu sözünden yeni bahsediyorsunuz sanırım konuyu okudum ama bunu görmemiştim.
Kabul edemeyeceğiniz zihniyetini başta gördüğünüz için çok şanslısınız.
Olumlu yanlarından da bahsettiğiniz için ben ilişkiye olur gözüyle bakmıştım. Anne faktörünü zararsız görüp size bu yorumları yaptım.

Bu sözünden yeni bahsediyorsunuz sanırım konuyu okudum ama bunu görmemiştim.
Kabul edemeyeceğiniz zihniyetini başta gördüğünüz için çok şanslısınız.
Olumlu yanlarından da bahsettiğiniz için ben ilişkiye olur gözüyle bakmıştım. Anne faktörünü zararsız görüp size bu yorumları yaptım.
O Sözü söyledikten sonra özür diledi de işte ne bilim kaldı aklımda
Evlenmemek için çok büyük sorun yoktu belki ailesi de çok iyiydi ben risk alamadım o da annemden ayrılamam diye benim için fedakarlık yapamadı

Aminn. İnşallah hiç soru işareti olmayan biriyle olurum

İnşallah bulurum. Değer veriyomuş gibi gözüküyordu ondan üzülüyorum.

Kafam uyuyor düzgün biri dedim. Yarı yolda bıraktı.

😅 dediğinde haklı çıktın
Bulur muyum gerçekten beni seven beğenen benim için fedakarlık yapacak olan
Bak bir kere bulabildiğini düşünmüşsün. Demek ki tekrar bulabilirsin. Hatta daha iyisini.
Allah en güzeline saklıyor belki seni. Az daha sabır. Geç olsun güç olmasın.

Sevgili konu sahibi 4. Sayfadaki guncellemenizi okudum ve cok rahatladim.daha yasiniz genc, oyle hemen evlenme niyetlerine girmeyin lutfen.
Bir de memleketime gidicem, akrabalar var, orda is var vs vs gibi katakullelerle sizi kandirmalarina izin vermeyin.tek dusunceleri annelerinin dizinin dibinde oturmak bu kisilerin.

Bak bir kere bulabildiğini düşünmüşsün. Demek ki tekrar bulabilirsin. Hatta daha iyisini.
Allah en güzeline saklıyor belki seni. Az daha sabır. Geç olsun güç olmasın.
Amin inşallah daha iyi daha güzeli bulur beni çok ihtiyacım var buna
Sevgili konu sahibi 4. Sayfadaki guncellemenizi okudum ve cok rahatladim.daha yasiniz genc, oyle hemen evlenme niyetlerine girmeyin lutfen.
Bir de memleketime gidicem, akrabalar var, orda is var vs vs gibi katakullelerle sizi kandirmalarina izin vermeyin.tek dusunceleri annelerinin dizinin dibinde oturmak bu kisilerin.
Çok genç gelmiyor yaşım🥲

Bana son durumda çok uzamadan bu işin bitmesi hayırlı olmuş gibi geldi. Umutsuzluğa kapılmayın, evlilik gerçekten ciddi bir karar ve karşınızdaki kişiden emin olduğunuzda aldığı çiçek, alacağı yüzüğün boyutu vs gibi şeyler mesele olmuyor. Yüzde 90 emin hissedersiniz ve o insanın her şeyi kafanıza yatar, çünkü amaç bir hayat kurmak ve her şeyi paylaşmak. Bugün olmayan şeyler yarın olabilir, bugün var olan yarın gidebilir.

Fakat anne ile ilgili konuda haklısınız. Çocuğun annesine bağlı olduğu kendi karakteri ve tercihleri oturmamış olduğunu hissetmişsiniz. Zaten bu konuda terslik hissetmeseniz diğer şeyleri gözardı edebilirdiniz. Kendi hayatını ve kararlarını savunamayan biri emin olun iyi bir eş olamazdı.

Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım. Benim pek ilişki tecrübem olmadı sizden tavsiye almak istiyorum. Komşumuzun akrabasıyla görüştüm evlilik niyetiyle ilk başta o bana daha çok ısındı ve sevdiğini beğendiğini dile getirdi. Ben baştan ağır aldım. Ben mesafeliydim başta 1 ay sonunda ben de ısındım. Evlenebilirim dedi.
Hayata bakış açımız değer yargılarımız aynı. İkimizde mütedeyyin insanlarız. Benim için önemliydi bu. Anlaşma sohbet konusunda onunşa konuşmayı gerçekten seviyorum. Komik birisi güldürüyor başta utangaçtı bu utangaçlığını attıktan sonra sohbetlerimizi daha çok sevdim.
Eğitim olarak o dgsye girip 4yıllığa sonradan tamamlamış. Ben üniversite sınavında yüksek puan alıp daha iyi bir üniversite yüksek bi bölüm okudum. Benim için sorun değil örgün üniversiteye gitmiş 4yıllık bitirmiş. Boş biri de değil.
İş olarak ben memurum o özel sektör daha işe yeni başladığı içinde büyük ihtimal ben ondan 1.5 kat belki 2 kat daha fazla alıyorumdur.
Sorunları anlatıyorum. Biraz aşağılık kompleksine girdiğini düşünüyorum çünkü işte sen zekisin çok iyi yapmışsın üni sınavında ben ön lisansta kalsaydım kabul etmez miydin söylemleri oldu. Maaş olarak bir şey demedim ama kendisi dedi sen yüksek alıyorsundur benden.
Para harcama konusunda aynı yaşta olsakta ben daha uzun süredir çalıştığım ve çokta bir sorumluluğum olmadığı için daha rahat harcıyorum bazen ona göre lükse kaçıyormuşum. Ben savurgan değilim kesinlikle ama param varsa harcıyorum abartıya kaçmadan. O cimri değil bence ama aynı ürünün 2 liralığı varsa 4ünü almak saçma. Bunu da yeni işe başlamasına bağlıyorum aslında çünkü ben de yeni başladığımda öğrenci gibi takılıyodum sonra sonra öğrenciyken aldığım kıyafetlerden daha kaliteli pahalı almaya içim acımamaya başladı örnek olarak.
Diğer sorunumuz mesafe. Doğduğu büyüdüğü şehirde yaşamak istiyor. İş imkanları iyi kendisinin. Ve sülalecek o şehirde yaşıyorlar. Evlendikten sonra da kendi şehrinde yaşamak istiyor. Ben onun şehrini seviyorum aslında ama anneci mi olur çok akrabalara gidip gelir mi bilmiyorum. Ona da sordum dediği şey sen istemezsen sık gitmeyiz. Zaten ben de çok giden biri değilim. Anneme de bazem haftada bir bazen ayda bir denk gelişe göre gideriz dedi. Ama ben korkuyorum. Çünkü benim hiç tanıdığım yok gidersem yalnız hisseder miyim diye
Diğer sorun benim. Çocuğa başta biraz fazla üstüne gitmiş olabilirim. Biraz fazla trip atmış olabilirim. Ama gönlümü alınca hemen barışıyordum. Ya da ben hatalıysam onun gönlünü alıyordum. Biraz da ben de toksiklik var ben de biliyorum. Kaçıngan bağlanma mı oluyor bilmiyorum ama bazen ortada sorun yokken sorun çıkartabiliyorum. Bazen bir bakıyorduk kavga ediyorduk. O ılımlı sakin birisi ama onda da manipüleci bir taraf var ona da söylüyorum.
Aileler konusunda da benim ailem (babam bilmiyor) biraz çekimser kaldılar. Aslınsa çocuğu tanımıyorlar ama bi ısınamadı gibi bir şey oldu. Ben de maalesef ki hemen etkilenen birisiyim.
Ben 4 ay sonra bile tam karar veremedim. Aslında verdim evlilik niyetim vardı ama kararsızlığım dile vuruyordu
İşte anlattığım nedenlerden, benim onun şehrine gitmekte muallakta olmamdan dolayı ayrılalım dedi. Çok yoruluyorum ben dedi ben istemedim ama O ilerde ayrılırsak daha çok üzülürüz dedi gitti.
Bir hafta önce tekrar konuşmaya başladık. Aslında öyle çok büyük sorun yok aşılmayacak ama aşamayız diye korkuyorum o da korkuyor. Bu devirde doğru düzgün erkek yok. Görüntü olarak beğeniyorum karakteri iyi. Evlenmek istiyorum ama bu sorunlar aşılır mı? Düğün nişan zamanında daha büyük sorunlar çıkar mı? Ben toksik yanımdan nasıl kurtulabilirim?
Tecrübeli hanımlardan tavsiye almak istiyorum

***Güncelleme 4. Sayfada
Bulaşma yanarsın

Amin inşallah daha iyi daha güzeli bulur beni çok ihtiyacım var buna

Çok genç gelmiyor yaşım🥲
Genç gelmiyor olur mu. Ben de 29 yaşındayım.
Şu an erkek arkadaşım var ama, hiç beklemediğim hatta artık evlenmesem de olur dediğim bi vakitte tanıştım.
Hiç aklıma gelmeyecek biriydi. Nasip, neyin kimin ne olacağı belli değil.
Akışına bırakın🙏

Güncelleme*
Bana söz verdi. Yaşadığın şehire gelip 2 sene kalcam. Sonra benim memlekete dönücez dedi tamam dedim kabul ettim.
Biz tekrar başladık. Ben teklif etmeden beni görmeye geldi gerçekten aşık aşık bakıyordu. Güzel zaman da geçirdik. Benim istediğim şeydi biraz trol olması öyleydi. Kafa yapısı olarak benziyorduk sohbet muhabbet gülerek geçti zamanımız. Döndükten sonra biraz kendini geri geçti. Bende de oldu bu biraz evlilikten mi korkuyoruz anlamadım. Sonra ben kendimi motive ettim ama o hala soğuk davranıyor. Soruyorum bir şey yok diyor. Ama gün içinde çok az mesajlaşıyorız ve konu daha çok ben açıyorum. En sonunda ben patladım. Bu seferde ben ayrılıyım bari dedim. Senin böyle yapman beni soğutuyor sen de olumsuz kötü düşünüyosun vs dedi.
Asıl sen soğuk davranıyorsun beni suçluyosun dedim en sonunda ayrılacaksan ayrıla getirdi lafı ve ben istediğin şehire gelemem annemi bırakıp gelemem dedi. 2 sene de ayrı kalamam annemi arada kontrol etmem gerek dedi. Diğer kardeşleri yakın oturuyor zaten hele birisi aynı mahalle buna rapmen bırakamazmış annesini.

2. Defa beni bıraktı. Bu sefer baya sövdüm saydım. Yine mal gibi üzüldüm. Kendimi değersiz hissettim.
Kadınlarla işi yoktu instagram keşfinde bile kadın yoktu işiyle ilgiki ve komik videolar vardı. Bir de benim her halimi beğeniyordu. Buluştuğumuzda içi gitti resmen süzüp durdu.
Şimdi bir daha böyle bulamam gibi geliyor sonra diyorum güya seviyordu ama 2 yıl bile annesiz duramadı seni tercih etmedi sevmiyordu aslında diyorum. Ya da görebileceğim max sevgi bu muydu?
BEnim anladigim kadariyla siz gosterisi, ellerde ne goruyorsaniz esiniz de de onu arayacak bir kisiliginiz var. PAra konusunu bir erkek olarak evet dusunebilir ama bana kalirsa siz daha cok sorun ediyorsunuz. Ayrica bir iliskide neden erkeklerin "birini" secmesi gerekiyor anlamiyorum. Annenin yeri ayri esin yeri ayri. Cocuk kotu birsey dememis anneme yakin olmak istiyorum derken, siz de aynisini diyebilirdiniz sonucda. Bu isin olmamasinin sebebi yasanilacak sehrin karar verilmesi degil bence sizin kendinize dahi itiraf edemediginiz " bu benim icin para harcamaz" takintiniz. Ben acikcasi cocuk icin olmamasi daha iyi oldugunu dusunenlerdenim. Kendinize sizin aldiginiz para kadar maas alan, arkadasiniza alinan cicek kadar para harcayan, size devamli para harcayacak birini bulmaniz mantikli mutlu olmaniz icin. Bu cocugu rahat birakin bence.

BEnim anladigim kadariyla siz gosterisi, ellerde ne goruyorsaniz esiniz de de onu arayacak bir kisiliginiz var. PAra konusunu bir erkek olarak evet dusunebilir ama bana kalirsa siz daha cok sorun ediyorsunuz. Ayrica bir iliskide neden erkeklerin "birini" secmesi gerekiyor anlamiyorum. Annenin yeri ayri esin yeri ayri. Cocuk kotu birsey dememis anneme yakin olmak istiyorum derken, siz de aynisini diyebilirdiniz sonucda. Bu isin olmamasinin sebebi yasanilacak sehrin karar verilmesi degil bence sizin kendinize dahi itiraf edemediginiz " bu benim icin para harcamaz" takintiniz. Ben acikcasi cocuk icin olmamasi daha iyi oldugunu dusunenlerdenim. Kendinize sizin aldiginiz para kadar maas alan, arkadasiniza alinan cicek kadar para harcayan, size devamli para harcayacak birini bulmaniz mantikli mutlu olmaniz icin. Bu cocugu rahat birakin bence.
Ben de aileme yakın olmak istiyorum. Dedim de. Yine ben onun memleketine gidecektim 2 yıl evliliğe alışana kadar kendi şehrimde yaşamak niye suç oluyor ki? Bence de ikisi de ayrı ama o seçim yaptı sadece annesini seçti.

Biraz para harcamasını bekledim doğru. Ama öyle savurmasını her şeyi saçmasını beklemedim. Buluşmada tek dal çiçek almıştı o hoşuma gitmişti hem taşıması rahat hem düşünmüş ama doğum günüme biraz daha büyük bir çiçek istedim.
Buluşmalarda da bir o hesap ödediyse bir ben ödedim. O ödeyeceği zaman daha ucuz yerler seçmeye çalıştım. Bazen alman usulü olsun diye ısrar ettim kıyamıyordum.
İlk cimri olabilir mi diye korkmuştum ama öyle olmadığını anladım. Karşımdakini de gereksiz zorlamam ama bir hediye alacaksam güzeli olsun isterim. Ben de ona hediye almıştım ve güzeldi bence.

Belki haklısınız ama bizim evde de bu kayınvalideden dolayı annemle babam çok kavga ettiler. Onlar gibi olmayalım diye önlem almak istedim. İlk önce çekirdek aileyi oluşturup tek başımuza ayakta kalmak istedim. O da annemi istemiyor diye korkmuş olabilir.

Meslek ve kazanç olarak erkekten iyi durumdasınız, niye onun memleketine gidesiniz. Hatta eğer bir aileye yakın olunacaksa bu kadının ailesi olmalı. Çünkü doğum ve çocuk büyütme konularında annemize ihtiyacımız oluyor, kayınvalideyle kafa uyuşmama olasılığı daha yüksek.
Bence bu evlilik olmasın. Zaten içinize sinse buraya sormazdınız

Ya böyle kolay mı 2 sene burda yaşayalım, sonra gideriz olmadı geri döneriz.
Çok stres yuklemissiniz.

Meslek ve kazanç olarak erkekten iyi durumdasınız, niye onun memleketine gidesiniz. Hatta eğer bir aileye yakın olunacaksa bu kadının ailesi olmalı. Çünkü doğum ve çocuk büyütme konularında annemize ihtiyacımız oluyor, kayınvalideyle kafa uyuşmama olasılığı daha yüksek.
Bence bu evlilik olmasın. Zaten içinize sinse buraya sormazdınız
Parasi çok olan düdüğü çalsın mi ?,

X