Bu evlilik olur mu

Red flag değil. Bana illa çalışacaksın derse itici gelirdi. Memur olduğum halde işim zor çok yoruluyorum bir kaç ay falan ara vermek istiyorum( ücretsiz izin) o da istersen bırak benim için fark etmez dedi. Hem dinlenmek hemde mesleğin farklı kollarını araştırmak vs için. Temelli bırakmam çünkü geçinemeyiz😅 O yüzden çalışıp çalışmama kararını kadına bırakanlar benim için green flag.Çalışması için zorlaması veya çalışmaması için zorlaması red flag.

Babası yok. O yüzden anneye bağlı bir yandan anlıyorum tek erkek çocuk annesini bırakmama isteğini de işte. Ama ben uzak ilçede bari oturalım diyince tamam demişti :)

Başka birini bulmama ihtimalim var onu geçtim. Gerçekten sevdiğim özellikleri de var. Onunla konuşmayı dertleşmeyi seviyorum. Gülüşünü bakışını seviyorum. Espirilerini seviyorumm...

Tam görücü değil ben tipini beğenip ilk adımı atmıştım :))
Ben de ortak yakınlıkta şehirde yaşayalım diyorun onun işi sıkıntıya giriyor ve pek gönlü yok

Tek olumlu yazan siz olmuşsunuz. Farklı bakış açısı için teşekkürler.
Memleketinde iş imkanı var artı olarak annesi de orada şehiri çok seviyor. Bir iki yıl başka yerde yaşasada oraya dönmek istiyor.
Mühendis okulu bitirince hemen iş bulmuş ve daha iyi iş buldukça değiştiriyor. 1 yıl olmadı başlayalı ama 3 kere iş değiştirdi. İlk 2 işi çok iyi değildi hem çalıştı hem yeni yer aradı bulunca ona geçiş yaptı. Ben mesela mezun olunca daha uzun süre iş aramıştım. İleride yükselir mi bilmiyorum. Çok hedefleri yok gibi atıyorum memur olsa oh şükür der konuyu kapatır ama o şansı pek olmadığı için kendini geliştirmeye çalışıyor mühendislikte nasıl işliyor bu durumlar bilmiyorum ne kadar geliştirir kestiremiyorum.

Çiçek konusunda anlamayabilir en şatafatlısı değil ama aldığının 2 tık üstünü alsa ben tamamdım zaten :) Böyle şey de söylenmez. Arkadaşımın çiçeğini görmüştüm 700 lira civarı falan o da çok değil. çok beğenmiştim sonra bana bundan almaz dedim içimden almadı gerçekten djdjd
Memleketinin bölgesini yazsanız belki fikirler de değişirdi. Mesela Kocaeli'ndeyse ve alanı makine, elektrik vs ise orada iyi yerlerde çalışabilir. Memleketiniz sanayinin gelişmediği bir yer olsun. Oraya gelse ne iş yapacak? Kocaeli'nden ayrılmak istememesi normal.

Memleketler tam tersi olsaydı o sizin ilinize gelirdi. Erkek iş bulamasa sıkıntı olacak. Tayin hakkınız olmasa ve istifa edip gel dese bu evliliği düşünün derdim. Şu anki haliyle bana dertmiş gibi gelmedi.

Şehir seçilemedi diye ortada bir şehri seçmek bana mantıksız geliyor. Verilen kararın en azından bir taraf için olumlu olsa neyse.

Ben mi detay kaçırıyorum acaba?

Bir tarafın memur diğer tarafın özel sektör çalışanı olması statü farkı mı oluyor ya da 2 yıllık okuyup 4e tamamlaması mı onu aşağı çekiyor? Çok mantıksız değil mi bu kıyaslama?

Mühendisliğin adı da önemli tabii ama memurdan daha yeğ.

O yüzden çalışıp çalışmama kararını kadına bırakanlar benim için green flag.
Aaa öyle mi lütfetmişler 😂 Olması gereken bu zaten, bunu green flag diye anlatamazsınız.
Başka birini bulmama ihtimalim var onu geçtim.
Şu düşünce sizi yakacak farkında değilsiniz. Evlenmek için evlenmeyin ve gözünüzdeki perdeyi indirip, uzaktan bakmaya çalışın olanlara.
Mantığımla duygularım arasında kaldım.
4 aydır tanıdığınız adama -bir de uzakta yaşıyor- ne kadar fazla duygunuz olabilir?
Sizin duygular olarak bahsettiğiniz şey evde kalma korkusu, bu adama olan duygularınız değil bence. Ve mantığınız önüne geçen de bu korku.
Bence siz burda boşuna konu açmışsınız, olumlu bir şeyler duymak istemişsiniz belli ki.

İkinizin de memleketi olmayan bir şehirde yaşayabilirsiniz, ortak noktada buluşmak böyle olur. Ama seninki buna da yanaşmaz belli.

Bir de şimdiden seni mezun olduğun okul, kazandığın para yönünden ( başka varsa hatırlamıyorum) üstün görüyor, kendini ezikliyor. Bu kafa yapısındaki biriyle evlenirsen sana " sen zaten beni beğenmiyorsun, ben ezik biriyim" demesi yüksek ihtimal.

Ha ama bir taraftan sen de " başkasını bulamam" diyorsun, ki daha 30 yaşında bile değilsin ( 30 yaş da genç). Bu düşünce çok hastalıklı bir düşünce. Gözüne ilk hoş görünenle evlenmek için can atıyorsun.

Bu yönden bakınca birbirinizi iyi bulmuşsunuz kusura bakma.

Burada o kadar kişi " yapma, etme" diyor. Tanımadığımız biri için o kadar zaman ve emek harcıyoruz, hiçe sayıyorsun.

Madem başka birini bulamayacağını düşünüyorsun , evlen bu adamla. Zaten sen kendine değer vermediğin sürece hep bu adam gibi adamları bulursun. O yüzden evlen, durma.

Arkadaşlar bi sakin olun. Yani akıl almak için açtım kararsız olduğum için. Sadece evlenmek için evlensem ne derse tamam der evlenirdim. Artı özellikleri var. Eğlenebiliyorum, muhabbeti sarıyor. Komik. Çekim hissediyorum yanında olmak istiyorum. Ama olumsuz taraflardan da korkuyorum. Bugün 2 saate yakın konuştuk. Kendi hatalarının farkında ben de hatalarımın farkındayım.
Ona evliliğe alışmak için benim bulunduğum şehire gelmesini en az 1buçuk yıl yaşamasını söyledim. Daha sonra kendi memleketine gidebileceğimi söyledim. Kabul etti. İş arayacak. Bakalım bundan sonra ne olacak. Temkinli davranıyorum. Kaptırmayacağım kendimi. İş arama sürecinde ne kadar ciddi bakıcam. Savsaklayacak mı üstüne düşecek mi o da konfor alanından çıkmak istemiyor ama benim için çıkacak.

Arkadaşlar bi sakin olun. Yani akıl almak için açtım kararsız olduğum için. Sadece evlenmek için evlensem ne derse tamam der evlenirdim. Artı özellikleri var. Eğlenebiliyorum, muhabbeti sarıyor. Komik. Çekim hissediyorum yanında olmak istiyorum. Ama olumsuz taraflardan da korkuyorum. Bugün 2 saate yakın konuştuk. Kendi hatalarının farkında ben de hatalarımın farkındayım.
Ona evliliğe alışmak için benim bulunduğum şehire gelmesini en az 1buçuk yıl yaşamasını söyledim. Daha sonra kendi memleketine gidebileceğimi söyledim. Kabul etti. İş arayacak. Bakalım bundan sonra ne olacak. Temkinli davranıyorum. Kaptırmayacağım kendimi. İş arama sürecinde ne kadar ciddi bakıcam. Savsaklayacak mı üstüne düşecek mi o da konfor alanından çıkmak istemiyor ama benim için çıkacak.
Güncelleme*
Bana söz verdi. Yaşadığın şehire gelip 2 sene kalcam. Sonra benim memlekete dönücez dedi tamam dedim kabul ettim.
Biz tekrar başladık. Ben teklif etmeden beni görmeye geldi gerçekten aşık aşık bakıyordu. Güzel zaman da geçirdik. Benim istediğim şeydi biraz trol olması öyleydi. Kafa yapısı olarak benziyorduk sohbet muhabbet gülerek geçti zamanımız. Döndükten sonra biraz kendini geri geçti. Bende de oldu bu biraz evlilikten mi korkuyoruz anlamadım. Sonra ben kendimi motive ettim ama o hala soğuk davranıyor. Soruyorum bir şey yok diyor. Ama gün içinde çok az mesajlaşıyorız ve konu daha çok ben açıyorum. En sonunda ben patladım. Bu seferde ben ayrılıyım bari dedim. Senin böyle yapman beni soğutuyor sen de olumsuz kötü düşünüyosun vs dedi.
Asıl sen soğuk davranıyorsun beni suçluyosun dedim en sonunda ayrılacaksan ayrıla getirdi lafı ve ben istediğin şehire gelemem annemi bırakıp gelemem dedi. 2 sene de ayrı kalamam annemi arada kontrol etmem gerek dedi. Diğer kardeşleri yakın oturuyor zaten hele birisi aynı mahalle buna rapmen bırakamazmış annesini.

2. Defa beni bıraktı. Bu sefer baya sövdüm saydım. Yine mal gibi üzüldüm. Kendimi değersiz hissettim.
Kadınlarla işi yoktu instagram keşfinde bile kadın yoktu işiyle ilgiki ve komik videolar vardı. Bir de benim her halimi beğeniyordu. Buluştuğumuzda içi gitti resmen süzüp durdu.
Şimdi bir daha böyle bulamam gibi geliyor sonra diyorum güya seviyordu ama 2 yıl bile annesiz duramadı seni tercih etmedi sevmiyordu aslında diyorum. Ya da görebileceğim max sevgi bu muydu?

Güncelleme*
Bana söz verdi. Yaşadığın şehire gelip 2 sene kalcam. Sonra benim memlekete dönücez dedi tamam dedim kabul ettim.
Biz tekrar başladık. Ben teklif etmeden beni görmeye geldi gerçekten aşık aşık bakıyordu. Güzel zaman da geçirdik. Benim istediğim şeydi biraz trol olması öyleydi. Kafa yapısı olarak benziyorduk sohbet muhabbet gülerek geçti zamanımız. Döndükten sonra biraz kendini geri geçti. Bende de oldu bu biraz evlilikten mi korkuyoruz anlamadım. Sonra ben kendimi motive ettim ama o hala soğuk davranıyor. Soruyorum bir şey yok diyor. Ama gün içinde çok az mesajlaşıyorız ve konu daha çok ben açıyorum. En sonunda ben patladım. Bu seferde ben ayrılıyım bari dedim. Senin böyle yapman beni soğutuyor sen de olumsuz kötü düşünüyosun vs dedi.
Asıl sen soğuk davranıyorsun beni suçluyosun dedim en sonunda ayrılacaksan ayrıla getirdi lafı ve ben istediğin şehire gelemem annemi bırakıp gelemem dedi. 2 sene de ayrı kalamam annemi arada kontrol etmem gerek dedi. Diğer kardeşleri yakın oturuyor zaten hele birisi aynı mahalle buna rapmen bırakamazmış annesini.

2. Defa beni bıraktı. Bu sefer baya sövdüm saydım. Yine mal gibi üzüldüm. Kendimi değersiz hissettim.
Kadınlarla işi yoktu instagram keşfinde bile kadın yoktu işiyle ilgiki ve komik videolar vardı. Bir de benim her halimi beğeniyordu. Buluştuğumuzda içi gitti resmen süzüp durdu.
Şimdi bir daha böyle bulamam gibi geliyor sonra diyorum güya seviyordu ama 2 yıl bile annesiz duramadı seni tercih etmedi sevmiyordu aslında diyorum. Ya da görebileceğim max sevgi bu muydu?

Bunla olmaz. Evlenip ayrılmak daha zor. Daha da barışmayın

Güncelleme*

Anne durumu çok riskli malesef. Kimse annesini bırakmak istemez ancak annesi ilişkiye dahil olursa siz çok zorda kalabilirsiniz :/ bir de çok kararsız geldi bana karşı taraf gel git falan bu şekilde iyice aşınma olmuş gibi ilişkide

Anne durumu çok riskli malesef. Kimse annesini bırakmak istemez ancak annesi ilişkiye dahil olursa siz çok zorda kalabilirsiniz :/ bir de çok kararsız geldi bana karşı taraf gel git falan bu şekilde iyice aşınma olmuş gibi ilişkide
Zaten bıraktı. Ayrıldık. Engelleştik. Beni ikinci defa oyalaması korkak olması çok zoruma gitti

Zaten bıraktı. Ayrıldık. Engelleştik. Beni ikinci defa oyalaması korkak olması çok zoruma gitti
zorunuza gitmesin, bu aşamada gördüğünüz için mutlu olun. İlerde daha çok bağlanıp iş resmiyete binseydi çok daha sancılı olurdu. Böyle bir adam annesine karşı sizin arkanızda durmaz. Yolunuz açık olsun 🌺

Ay annemi bırakamam diyorsa zaten kaçarak uzaklaş. Başta o şehirde olmak istemesi de iş değil anası içindir. Direkt senin maaşın benden yüksektir demesi de tuhaf yani ne alaka. İyiki baştan niyetini belli etmişte bitirmişsin Allah korumuş seni. İyi zamanları da düşünüp bi gaflete sakın düşme kendini yakarsın o kadar diyorum. Allah dengin olan ve iyi insanlarla karşılaştırsın yaşında geç değil ayrıca sende kendi kendini küçültüyorsun tamamen içine sinen insanlarla ol

Her yerden engelledim zaten ama üzülmekten de kendimi alamıyorum
Haklısınız. Bu zamanda kafa olarak uyacak ve düzgün birilerini bulmak da zor ama inanın evlenmek bi son değil başlangıç. O sorunlar kar topuyken çığ oluyor. Yalnızlığı tercih edersiniz ama evlenmiş ayrılmış olursunuz işte .. zor

Bence çok mantıklı bir şey olmuş, evlenmeden önce herkes kartları açık oynamalı sevmek değil mesele , beğenmemek değil. Gerçekçi olmak. Asıl bir şekilde evlenip sonra piyasaya annemi bırakamam diyip çıksaydı nefret ederdin.

Evlilik kararı sadece duygularla alınmamalı. Anlaşamamışsınız ki bitirmek en doğrusu olmuş.

X