Bin derdim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okudum. Esinizin tarafi sizi zaten kotu biliyor. Hic degilse tepkinizi ortaya koyun. Ne degisir yine kotu gecimsiz derler? Esiniz fazla pasif. Ya o evden tasinacaksiniz, ya da siz mesafe koyacaksiniz akrabalara. Lafi agizlarina tikayarak. Sizi de biraz cekingen gordum ben

Neden bu kadar naif olma derdi? Çocuğumla ilgili konularda karar mercii benim, istemediğimi de yapamazlar. Ayrıca sevmedigim insanlarla bu kadar çok görüşmem,ordan taşınırım. Eşiniz madem iyi ailesine gek gitsin.

Konuyu okuyamayanlar , " okuyamadım üzgünüm " yorumunu neden bırakıyorlar anlamadım. Etiketleme yok, mecburiyet yok.
Mesaj yazmazsaniz yoklugunuz hiç anlaşılmaz emin olun.
...

Üzgünüm ; kocanız ( eşiniz değil ) asla değişmeyecek . Çünkü birey olamamış. Kendi gücü , idraki yok

Çekirdek aile kavramı sıfır. Yıllar sonra az yol alır o da ihanet yiye yiye ; o zamana kadar da sizden bir şey kalmaz.

Şuan itibariyle madem ayrilamiyorsunuz , kreş yaşına kadar bekleyin . Bu zamana kadar birikim yapmaya çalışın maddi manevi.

Sonra kreş ve iş ile yolunuza bakın derim.

Lütfen bu süre zarfında da susmayın . Bu kadar da kibar olmayın . " Hayır " , bunu demeyi öğrenin.

Niye okuyamadınız çok enteresan, zor değil aslında konu sahibi akıcı ve düzgün yazmış, kitap gibi okudum valla

Konuya gelecek olursak eşinizin neresinden tutsak elimizde kalıyor. Falso 1 değil ki kaç cephede savaşacaksınız. Aile olamamış, 4 kızla beraber bara gitmesi zaten başlı başına ayrılma sebebi benim için. Arkadaşlarının pervasızca yorum yapmalarına sessiz kalması. Ablasıyla telefonda arkandan dedikodunu yapması... Falan filan ayyy beynim uçtu valla. Yok olmamış kocan, çok çiğ. Sizde çok sessiz kalıp meydanı boş bırakmışsınız. İlk bara gideceğini öğrendiğinizde yıkmalıydınız ortalığı. Kendinize gelin, Bi darbeyle yönetimi elinize almanın vakti çoktan gelmiş.

Sonuna kadar okudum. Çok üzüldüm okurken eşinize çok sinir oldum. Maalesef eşiniz değişmedikçe kendini düzeltmedikçe sizin elinizden ne gelir bilemiyorum. Eşiniz laf anlamıyor. Siz konuştukça ne diyor? Bi erkek aileni koruyamıyorsun diyince ne cevap verir? Olgunlaşmamış çocuklarını evlendirip elin kızına sebep olmasın insanlar artık. Eşinizde şiddet aldatma vs de Yok. Dua edin bol bol Allahım eşinize Hidayet versin

Bence aldatma da vardir sadece ayyuka cikmamistir.. boyle biri sanal da olsa reel de olsa illa aldatir... kadina deger vermiyo cunku

Cidden sizin adınıza ben burda sinirden kudurdum o arkadaşları kolundan tutup sokağa atar yada orada o lafı misliyle yedirirdim ikincisi o enişte denen insan bozması magandaya haddini bildirirdim ne demek şimdi değil büyüyünce döversin üçüncüsü o görümce kılıklı örümcek onun söyledikleri cidden tahammül edilemez ve son olarak o adama tahammül edebiliyor oluşunuza cidden hayran kaldım size diyebileceğim tek şey cidden kendinize değer verin bu adama ve çevresine ezdirmeyin kendinizi o kırılır bu kırılır demeyin sakın bırakın kırılsınlar ya bu ne öfke kusmayın falan demişsiniz ama cidden feci sinirlendim kusura bakmayın

Kendimi tebrik ediyorum okudum hepsini. Şunu söylemek istiyorum eşin, çevren, eşinin ailesi hepsi normal. Sen çok ince detaycısın, olayları çok büyütüyorsun. Eşinin arkadaşları şehir dışından gelmiş, eve çağırıyorsun bir sal adamı. Her gece geç gelse amenna ama arkadaşları gelmiş gitsin görüşsün. Enişte olayı çok çok abartı, önce görümceye şikayet etme sonra enişte ile konuşma karşında ilk okul çocuğu yok. Bir gün hoşuna gitmeyen bir şey söylediğinde gülümseyerek öyle yapmasan dersin. Kv’den çocuğa bakarken foto istemek zaten bir üst level. Çocuklar düşe kalka büyür, birbirlerine de vururlar diğeri de 5 yaşında birbirlerine zarar vermedikleri müddetçe olmadı sadece ayırırsın. Çocuklar böyle öğrenecek kavga etmeyi de oynamayı da.
Bu şekilde devam edersen çok mutsuz olursun ve yalnız kalırsın. Bu halinle hiç kimse ile anlaşamazsın. Üzgünüm okurken seni haklı bulacak bir şey bulmak istedim ama yok. Bunları sana ailenden birileri arkadaşların söylemez onlar seni haklı bulur ama değilsin. Bu uzunca anlattığın konuya bakılırsa değilsin.

Eşiniz küçük değil. Karakteri malesef ki bu şekilde oturmuş ve değişeceğini sanmıyorum. Eşinizin ailesi de eşinize çok müdahale edebildikleri için (yine eşiniz yüzünden) size de aynı şeyi yapma çabası içindeler. Siz daha güçlü bir karaktersiniz ama sayı olarak onlar güçlü. Bu insanlarla beraber olduğunuz sürece bunları yaşamanız hayatınızın sonuna kadar sürebilir. İletişimi minimuma indirmelisiniz. Eşiniz de siz de. Evleriniz yakınmış sanırım. Şehirden ayrılma imkanınız olmayabilir belki ama gerekirse onlardan uzak bir yere taşının. Zırt pırt gitmeyin , gelmesinler. Eşiniz degismeyecek bariz. Sönük, kararları onemsenmeyen biri olmuş ne yazık ki. Hayat akıp gidiyor. Bunlarla ugrasamayacak kadar kısa. Akrabalarla iletişimi kesmek iyi bir şey olmasa da evliliğinizin bitmemesi için çıkarın hayatınızdan hepsini.

Allah yardımcınız olsun. Önünüzde uzun bir yok var sabırla yuvanıza sahip çıkmaya devam edin
50 60 yaşına geldiğinde anca anlar sizin yıprandığınızı ama iş işten çoktan geçer o zaman da siz sürekli söylenirsiniz şöyleydin böyleydin diye büyüklerimiz hep böyle yaşlanınca adamın geçmişte yaptığı ne varsa söylenip duruyorlar

Üşenmedim okudum ama "şiddet aldatma olmadığı sürece boşanmam" kısmını en üste yazsaydınız keşke.
Şimdi ne diyelim ki? Benim gözümde şiddetten farkı yok böyle bir hayatın.

Adam ablasıyla dedikodunuzu yapmış, üstelik hakaret ve aşağılamayla. Ben olsam yüzüne bakasım gelmez bir daha.
Değişir diye bekliyorsanız boşuna bekliyorsunuz. Adamın kişiliği bu yaştan sonra değişecek değil.
Eminim öğrenciyken derse geç kaldığında korkup, arkadaşına "ben kapıyı çalayım, sen gir" diyen tiplerdendi. Adam sizi piyon gibi ortaya sürüyor. Sizin üzerinizden hem sorunları çözüyor hem kahraman oluyor.
İçiniz alıyorsa böyle bir adamı, boşanmayın ama düzelmesini de beklemeyin.

Arkadaşlarıyla ilgili kısmı okurken size hak vermedim. Siz de adamın anası gibi davranıyorsunuz. Nasıl onlar yönetmeye çalışıyorsa siz de aynısını yapıyorsunuz.
"Çağır şu arkadaşları bir göreyim", "görüştün artık gitmene gerek yok", "kalk ve eve gel" vs çok itici. Konudaki ilk örnek bu olduğu için okuduğumda "off bu konu sahibi de hiç çekilmezmiş" dedim. Diğer şeyleri okuyunca "amaan bunlar da çekilmezmiş" dedim.

Özetle ortada bir adam var, kişiliği yok ve etrafı onu yönetmek isteyen insanlarla dolu. Ailesi başarılı olmasa sizin yönetiminiz altına girerdi, şu an dert yananlar annesi babası olurdu. Siz avucunuza alamadığınız için onların yönetiminde kalmış. Sorun adamın kendisi yani. Ne yapsanız da düzeleceğini sanmıyorum.

Kayınvalide tamam diyelim kayınpeder hadi oda tamam görünce kişisi hadi yani olmazda oda tamam ama eşinizin eniştesi bilmem nesi dış kapının dış mandalının ortasında düğme ne işi ne derdi var birde ne bu samimiyetsizin yerinizde olsam bir cığlık bir cinnet hiç gidip gelmem onlarda gelmesin eş kişisi de ya ben ve çocuk yada git ananın yanına içim eridi sıkıldı okurken beeeh öhhh yanisiz bi cinnet geçirin sonra bakın nasıl herkez normale dönüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…