Bin derdim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlat olmaktan koca olmaya geçiş yapamamış bir adam işte.
Ay sadece evlat olsa yine iyi , arkadasi neden evlendin bununla diyor adam cevap vermiyor bise kalkip onunla bara gidiyor
Yani benim kocamin arkadasi eve gelip bu lafi etse , hos herhangi bi yerde de etse esim kolundan tuttugu gibi firlatir herifi ki normali bu zaten , yani sadece ailesine degil dis kapinin mandalina karsi bile korumuyor karisini

Aslında, sen bununla niye evlendin diyen arkadaşına sessiz kalarak kendini de koruyamadığını göstermiş kendini korumaktan aciz adamdan eşini korumasını beklemek de hata olur.

Ya onu ben kadına söylenmiş diye anladım. Yani konu sahibine "neden bu adamla evlendin, başka birini bulamadın mı" demiş gibi anladım. Bunu biz de yapıyoruz arkadaşlar arasında ya. Geçenlerde çocukluk arkadaşımın karısına dedim mesela hayatının hatasını yaptın yavrum diye, takılmaca yani. Olur öyle.

Ama senin anladığın gibiyse durum vahim.

Aslında, sen bununla niye evlendin diyen arkadaşına sessiz kalarak kendini de koruyamadığını göstermiş kendini korumaktan aciz adamdan eşini korumasını beklemek de hata olur.
Valla ben okurken cok sinirlendim buna , en cok bu cumleye , kimsin sen yahu , ne hakla evine gidip bir kadinin yaninda boyle bir laf edebilirsin , inanilmaz sinir bozucu bir durum

Kuzum keşke böyle tüm iki yılı değil de farklı konularda yeri geldikçe paylassaydin.Boyle olunca hem hakkını vererek okuyamadım hem içimde "peki bu kız neden bu adamla evlendi veya hala israrla neden evli?" diye bağıran sesi susturup sona kadar gelemedim

Benim anladigim gibi , konu sahibi teyit etti

usenmedim hepsini okudum...

bu kadar zaman aile odakli yasayip çevresini bile onlarla sınırlı olarak yasayan adama yanlış adım atiyosunuz bence.

adam herşeyi onlarla konuşmaya herseyi onlarla yapmaya alışık. ne yaparsaniz aileye yetistiriyo fikir alıyo.

bazı durumlarda sizi kontrolcü ve sert gördüm. hakli olsaniz bile böyle bi adamla haksiz konuma dusmeniz normal.

esiniz büyük ihtimalle tam olarak bagimsiz bı kişilik olmadigindan hatalarini da sizin uzerinizden yansitarak kendini akliyo. siz haklisiniz o haksiz veya üçüncü kisi haksiz. o bu durumda bile suayacak bisey bulabiliyo.

ya cok tatlı tatlı kendinize cekeceksiniz. ya yakıp yıkıp tavır koyacaksiniz. iki durumda da tam sonuc alir misiniz bilemem

Hepsini okudum haklisiniz ancak bosanmayacaksaniz biaey yapamazsiniz bu aileci erkekler ailelerinden vazgecmez bu arada ailesine karsi soylediklerinizden ya esinizden destek beklemeyeceksiniz ya da soylediklerinizin arkasinda durup arkanizdan soylenenleri takmayacaksiniz. Bende soyluyorum arkamdan da cok konusuyorlar duyuyorum ama yapim geregi soylemezsem ya kanser olurum ya da verem

Ben hepsini okudum tek tek .bazen boşanmak için yada kaliteli bir rest çekip herkesi dize getirmek için bence aldatma yada şiddet olmasına gerek yok bilin . Eşiniz çok omurgasız bir adam malesef .aile kavramına saygısı yok .o ölüp bittiği ablası anası yla kalsın bırakın görsün dünya kaç bucak .bu arada anneniz nasıl bir karakter böyle kızının altınlarını alıp gitmek ne demek hangi analiga sığar bu .bunları neden yaptı ? Yani bir açıklaması var mı ?çok üzüldüm malesef

Eşiniz el iyisi derler ya onlardan anlaşılan.Her şeyle siz mücadele edecekseniz evliliğin ne anlamı var ki.Ailesine düşkün erkek görünce kaçmak lazım gercekten. Umarım düzelir aile terapisti en mantıklısi sanırım.

Hepsini okudum, esiniz siddin senede gecse degismeyecektir.
Muhtemelen alismayi deneyeceksiniz, bosanmak istemediginizden.
Umarim hersey duzelir.

Hepsini okudum roman gibi geldi sizin yapacaginiz bir sey yok, esinizin buyumesi evli oldugunu idrak etmesi lazim sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…