Bin derdim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimin yaşı 44 onu anlamadım.

Tamamını okumayı başardım.

Okuma aşkı başka şey :KK70:

Özet:

Evlenmiş, çocuklanmış ama ailesine hatta akrabalarına bile bağımlı yaşayan bir koca.
Onlara bir şey demek yerine karısını kusurlu göstererek sorun çözme becerisinden yoksun bir adam..

Her şeye rağmen de
Yuvasını yuva yapmak isteyen bir kadın var.
Bu kadına ne önerirsiniz?

Benden öneri çıkmaz bu çıkmaz konuya ayy!

görümcenin yaşı 44.

Kimin yaşı 44 onu anlamadım.

Tamamını okumayı başardım.

Okuma aşkı başka şey :KK70:

Özet:

Evlenmiş, çocuklanmış ama ailesine hatta akrabalarına bile bağımlı yaşayan bir koca.
Onlara bir şey demek yerine karısını kusurlu göstererek sorun çözme becerisinden yoksun bir adam..

Her şeye rağmen de
Yuvasını yuva yapmak isteyen bir kadın var.
Bu kadına ne önerirsiniz?

Benden öneri çıkmaz bu çıkmaz konuya ayy!
Alkışlamak istiyorum

Okuyana bin teşekkür demiştim başında, kırpılacak bi özet çıkaramadım açık olmak adına, teşekkür ederim yoruldu gözleriniz. Evet cümlesi eksiksiz buydu arkadaşının. Boşanmayı neden düşünmüyorum çünkü henüz pes etmiş değilim kurtarmak için çabalıyorum sevdiğim insan hala.
Ve esiniz cevap vermedi mi bu soze? Ustune bununla disari cikti , yanlis anlamayin lutfen ama ise baslamissiniz ayrilmissiniz demek ki bir mesleginiz var , iyice dusunun , kurtarmak icin cabaladiginiz sey buna deger mi?
Bir evladiniz var ve anladigim kadariyle iyi yetistiriyorsunuz , bu adamin ailesi ise anormal otesi , deger mi cocugu bunlarin arasinda yetistirmeye?
Sizin bi disardan gozle hayatiniza bakmaniz gerekiyor , tarzinizdan anladigim guclu bir kadinsiniz , ama su anda kendinizle inatlasiyorsunuz kurtarmak adina , abla tavsiyesi olarak alin kurtaricam diye inatlasarak yillarinizi gecirmeyin , en guzel gunlerinizi heba etmeyin , esiniz gercekten buna degmez

Azmettim hepsini okudum.

Çok fazla ve ayrıntılı o kadar farklı konulara değinmişsiniz ki insan neye yorum yapacağını kestiremiyor. Sonuna gelince başını unuttum zaten.

İşin özeti eşinizden memnun değilsiniz, kötü giden bir evliliğiniz var, eşiniz ailesine karşı sizi ezdiriyor ama aldatmadığı sürece boşanmayacakmışsınız. Ne diyelim o zaman sabredin düzelir.

Madem boşanmaya niyetiniz yok, katlanacaksınız.
Ya da her şeyi boş verip laylaylom yaşayacaksınız.
Nasıl eşiniz siz yokmuşsunuz gibi yaşıyorsa siz de o yokmuş gibi yaşayın.
Ona yemek pişirmeyin, kirlisini yıkamayın, ütüsünü yapmayın. Bir sorun olduğunda -eşinizin adı ahmet diyelim- ahmet böyle istedi, ahmet dedi ama size söylememi istemedi vs. O sizi anında satıyor ya siz de onu satın bakalım. Neler oluyor bekleyin ve izleyin sadece.

Çünkü siz onun yerine her şeyi hallettikçe o zahmetten kurtuluyor. Ne de olsa onu idare eden, onsuz da sorunların üstesinden gelen bir karısı var. Neden değişsin, neden çabalasın ki?

Azmettim hepsini okudum.

Çok fazla ve ayrıntılı o kadar farklı konulara değinmişsiniz ki insan neye yorum yapacağını kestiremiyor. Sonuna gelince başını unuttum zaten.

İşin özeti eşinizden memnun değilsiniz, kötü giden bir evliliğiniz var, eşiniz ailesine karşı sizi ezdiriyor ama aldatmadığı sürece boşanmayacakmışsınız. Ne diyelim o zaman sabredin düzelir.
Aslinda anlattigi tum ornekler ve olaylar tek bir konuya cikiyor , koca kisisi esini sevmiyor , onu korumuyor , kollamiyor , cekirdek ailesine sahip cikmiyor

Ben okudum yazim tarzı duzgun cumleleri yormadi beni gayet akıcıydı..
Esinizi tanimlamissiniz zaten öyle bir insan bu saatten sonra değişmez bi laf var ya el iyisi dedikleri tam eşinize uygun ( agir olduysa affınıza siginirim) ama tam tabir edecek kelime buydu malesef başkalarına ailesinden daha cok onem veriyor daha cok kiymetli hele ablasiyla konusurken sizi yermesi tam bir fiyasko ki siz yaptığıniz konuşmada gayet haklısınız ve cok sakin davranmissiniz tebrik ederim ben öyle sakin kalamazdim.
Neyse kisaca son sozlerimi soyleyeyim bu evlilik daha dogrusu esiniz ve ailesi yuzunden kendinizden cok ödün veriyorsunuz yazik ediyorsunuz kendinize kim icin ne için esinizle iki yabanci gibi olmussunuz zaten...
Aldatma siddet olmadığı icin bosanmam demissiniz de böyle bir evlilikte ne sizin psikolojiniz saglam kalır ne de cocugunuz saglikli bir aile ortaminda buyumus olur kopuk ilişkiler ortasinda kalir oylece..
Biraz zaman verin kendinize çocuğunuz biraz buyuyene kadar ve onunuze bakmaya calisin derim

Ben okudum yazim tarzı duzgun cumleleri yormadi beni gayet akıcıydı..
Esinizi tanimlamissiniz zaten öyle bir insan bu saatten sonra değişmez bi laf var ya el iyisi dedikleri tam eşinize uygun ( agir olduysa affınıza siginirim) ama tam tabir edecek kelime buydu malesef başkalarına ailesinden daha cok onem veriyor daha cok kiymetli hele ablasiyla konusurken sizi yermesi tam bir fiyasko ki siz yaptığıniz konuşmada gayet haklısınız ve cok sakin davranmissiniz tebrik ederim ben öyle sakin kalamazdim.
Neyse kisaca son sozlerimi soyleyeyim bu evlilik daha dogrusu esiniz ve ailesi yuzunden kendinizden cok ödün veriyorsunuz yazik ediyorsunuz kendinize kim icin ne için esinizle iki yabanci gibi olmussunuz zaten...
Aldatma siddet olmadığı icin bosanmam demissiniz de böyle bir evlilikte ne sizin psikolojiniz saglam kalır ne de cocugunuz saglikli bir aile ortaminda buyumus olur kopuk ilişkiler ortasinda kalir oylece..
Biraz zaman verin kendinize çocuğunuz biraz buyuyene kadar ve onunuze bakmaya calisin derim
Muhteşem bir öneri

Valla oku oku bitmedi daha fazla direnemedi.. 😅 Eşinizin 4 kızla çıkması tam bir fiyasko onu söyleyeyim de.. Bekar sanki.. Kızlarla bara gitmesine nasıl izin verdiniz anlamadım.. Aile mevzusu da hepimizin başında olan dert, kelin ilacı olsa diyorum.. 🙄

Hepiniz ayrı ayrı çok tatlısınız ya valla gülme geldi hakikaten baya baya uzun olmuş ben bile okuyunca başı kaçtı

Adamlar yüzünden bir başladık mı anlatmaya daldan dala
nereye atlayacağımızı şaşırıyoruz.

Ben şimdi bir konu açsam ön sayfaya yorum düşmez galiba :S

Atlaya atlaya okuyabildim
Tek soyleyebilecegim,calismayip evde cocuk bakmanin zararlari diyorum. Calisiyor olsaydiniz ne kaynana ne gorumce ne de koca gozunuze batacakti. Her ince ayrintisina kadar dusunuo kendinizi kurmayacaktiniz. Hata etmissiniz isi birakarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X