Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Müjdeee.. :))) Dün hamilelik testi almıştım. Sabah yaptım, pozitif göründü. Emin olmak için bir de hastaneye gittik. Beta 986 çıktı. :)) Pozitif dediler. Sonra özele geçtik, oraya gösterdik sonucumu, ordan devam edeceğim. Doktor 2 gün sonra gelmemizi söyledi. Değerlerin 2 katına çıkması gerekiyormuş. Ayrıca keseye bakarız dedi, bu kadar çabuk olacağını düşünmemiştim. :) 2 yıldır evliyiz. Doğum kontrol hapı kullandım 1 sene. Yaklaşık 6 ay kadar önce de bırakmıştım. Nisanda da hadi deneyelim dedik, ilk seferde oldu çok şaşkın ve mutluyum. :))) İnşallah yolunda gider her şey, cumartesiyi iple çekiyorum. :) Allah, isteyen herkese nasip etsin. Belirtilerim de; 12 nisanda ilişkiye girmiştik. 13'ünde akşam eşimin kolunda bayıldım. :KK70: Şaka gibi ama gerçek. Çünkü öyle bir sorunum olmadı hiç 28 yaşıma kadar. Bir de regl günüm 1 mayıstı. Benim 28 nisandan bugüne her gece karnımda şiddetli sancılar oluyor, uykudan uyandırıyor.10 dakika sonra geçiyor. Sordum doktor normal dedi. Başka hiçbir belirtim olmadı. :) :KK200::nazar:

Gözünüz aydın. Bende yeni takip ediyorum bu konuyu bizde daha yeni karar verdik bebiş istediğimize:) ne güzel aslında belirtiler olmuş, benim regl ağrım başlar ardından hemen regl olurum. Peki ovulasyon takibi filan yaptınız mı? Yoksa şansa denk mi geldi :) gözünüz aydın tekrardan

Gözünüz aydın. Bende yeni takip ediyorum bu konuyu bizde daha yeni karar verdik bebiş istediğimize:) ne güzel aslında belirtiler olmuş, benim regl ağrım başlar ardından hemen regl olurum. Peki ovulasyon takibi filan yaptınız mı? Yoksa şansa denk mi geldi :) gözünüz aydın tekrardan
Teşekkür ederim. :) Hayır, ovulasyon testi nedir onu bile burada duydum. :))) Peepap regl takvimi kullanıyorum. Normalde hep bakarım regl günlerimi kaydederdim. Hadi deneyelim bakalım dediğimizde yumurtlama döneminin ilk günü olduğunu gördüm. Sanirim o gün tuttu. Ertesi günü bayılma geçirdim. :))) Uzun süre korunduğumuz için hiç beklemiyorduk açıkçası. 3 ay sonra düşünüyordum. Sinava hazırlanıyorum da. Şimdiden başlayalım ancak olur derken süprizle geldi bebiş. :))

O okyanus2016 Bu arada benim de regl ağrım olduğu an hemen başlar. Ben ihtimal vermediğimden erkenden test yapma gereği duymadım. Bayılmadan da anlamadim. Şimdi anlam veriyorum. :) Regl günüm her zaman 30 gün sonra gelir. Hep böyle düzenlidir. Saati bile geçmez. Geçince emin oldum gibi. Dün test alıp bugün uygulayınca, üzerine kan testi yaptırınca tamam dedim artık. Şükür. :)

O okyanus2016 Bu arada benim de regl ağrım olduğu an hemen başlar. Ben ihtimal vermediğimden erkenden test yapma gereği duymadım. Bayılmadan da anlamadim. Şimdi anlam veriyorum. :) Regl günüm her zaman 30 gün sonra gelir. Hep böyle düzenlidir. Saati bile geçmez. Geçince emin oldum gibi. Dün test alıp bugün uygulayınca, üzerine lan testi yaptırınca tamam dedim artık. Şükür. :)

Harika :) darısı başımıza. Benimde takvimim uygulaması var telefonumda senelerdir 28 günde bir olurdum son 5 aydır filan 30 güne çıktı. Ama hiç aksadığı olmaz. Zaten bu topikte regl günü bekleme heyecanı var, regl günü olmazsak bir ihtimal ama erkenden öğrenmek istiyoruz adeta :) ilişkiden sonraki gün tüm gün boyunca hafif regl ağrısı gibi ağrım vardı hemde ovulasyon dönemi.. Ama çok şiddetli ağrı filan olmadı. Hamile kalanlardan hep duyduğum, şiddetli kasık ağrısı, karın ağrısı vs. İnşallah bizde yaşarız o günleri :)

iyi birşey canım :) yumurtam 24 saat içinde çatlayıp sevgili sperm ile buluşacak demek
artık anlaşıp birleşirlermi begenmezlermi bilemem :)
Severler severler birbirlerini inşallah. Videolu anlatımlar oluyor ya spermler koşa koşa birbirleriyle yarışarak gidiyorlar adeta :) hadi hayırlısı inşallah

Harika :) darısı başımıza. Benimde takvimim uygulaması var telefonumda senelerdir 28 günde bir olurdum son 5 aydır filan 30 güne çıktı. Ama hiç aksadığı olmaz. Zaten bu topikte regl günü bekleme heyecanı var, regl günü olmazsak bir ihtimal ama erkenden öğrenmek istiyoruz adeta :) ilişkiden sonraki gün tüm gün boyunca hafif regl ağrısı gibi ağrım vardı hemde ovulasyon dönemi.. Ama çok şiddetli ağrı filan olmadı. Hamile kalanlardan hep duyduğum, şiddetli kasık ağrısı, karın ağrısı vs. İnşallah bizde yaşarız o günleri :)
Amin canım, inşallah. :) Yalnız o ağrı bende ayın 28'inde başladı. Yani yumurtlama döneminden 16 gün Sonra, reglden de 2 gün önce. :) Şu an 4. gundeyim regl geceli. Her gece ağrıyor. Saat 3 gibi. O da düzenli. :KK70: Bakalim bu gece de bekliyorum. :)

Hay
Teşekkür ederim. :) Hayır, ovulasyon testi nedir onu bile burada duydum. :))) Peepap regl takvimi kullanıyorum. Normalde hep bakarım regl günlerimi kaydederdim. Hadi deneyelim bakalım dediğimizde yumurtlama döneminin ilk günü olduğunu gördüm. Sanirim o gün tuttu. Ertesi günü bayılma geçirdim. :))) Uzun süre korunduğumuz için hiç beklemiyorduk açıkçası. 3 ay sonra düşünüyordum. Sinava hazırlanıyorum da. Şimdiden başlayalım ancak olur derken süprizle geldi bebiş. :))
Haylrlısı olsn darısı bize inşah hamilelern duası kabul olur bize dua et özellikle bu gruptakilere i

Benim adete 5 gun kaldı ama hiç belirti yok umudunda. Hiççç yok diğer ay olur inşlhh
Ne bileyim okuyrm burda belertiler oluyormş karın ağrısı falan oluyrmş ya bende hiççç bi belirti olmayanca bu aydan beklentm kalmadı

Hay

Haylrlısı olsn darısı bize inşah hamilelern duası kabul olur bize dua et özellikle bu gruptakilere i
Cok tesekkur ederim, dua ediyorum zaten. Grupta olan, olmayan, bebek isteyen herkesin olsun inşallah. En kısa zamanda bekletmeden. Güzel haberleri bekliyorum. Takipteyim. :)

Ne bileyim okuyrm burda belertiler oluyormş karın ağrısı falan oluyrmş ya bende hiççç bi belirti olmayanca bu aydan beklentm kalmadı
Benim ağrılarım reglden 2 gün önce başladı canım. Belli olmaz bence. O sıralar başka hiçbir belirtim yoktu. Yerleşme kanaması dedikleri şey de olmadı.

kuzum o belli olmaz herkes aynı şeyi hissedecek diye birşey yok

kuzum o belli olmaz herkes aynı şeyi hissedecek diye birşey yok
Öyle mi dersnz valla ben burda okudukça bi haftadır artk hamile değilm diye iyice inandm ve belkı okumuşsanz bu ay adetten sonra şimdiye kadar hergunu degerlendrdk eşim hergun keçiboynuzu pekmezi içti bende soğan Kuru yaptm ama yıne de derim hep taktir Allah tab

X