Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim Bat'ta, 22 Mayıs :halay:
Yarın, ikinci klomen tedavisine başlayacağım bakalım Hayırlısı İnşallah:KK48:
İlk Klomen tedavisinde kist oluştu ve tedaviyi bırakmıştı doktor.Bu ay tekrar başlayacağız.Haydi BİSMİLLAH diyelim bakalım sonuç ne olacak.Görelim mevlam ne eyler,ne eyler ise, güzel eyler inşallah :dua::KK48:
Sayfalari okudikca soru sorma ihtiyaci duyuyorm..esim klomen tedavisi olalaim diyor..ama ben kist olusunca zaman kaybettigimi dusunuyorum..bi ay igne bi ay kist ilaci gibi oluyor..sizce ne yapmalıyım. .gecen ay yumurtam asiri uyarilmis..cok buyumua yani..ohss oldum..belki dr anladi gebe kalamayacagimi..bosunami ugrastum o ay..doktruma mi guvenemiyorum..gecenin bir yarisi kafamda deli sorular...

Sayfalari okudikca soru sorma ihtiyaci duyuyorm..esim klomen tedavisi olalaim diyor..ama ben kist olusunca zaman kaybettigimi dusunuyorum..bi ay igne bi ay kist ilaci gibi oluyor..sizce ne yapmalıyım. .gecen ay yumurtam asiri uyarilmis..cok buyumua yani..ohss oldum..belki dr anladi gebe kalamayacagimi..bosunami ugrastum o ay..doktruma mi guvenemiyorum..gecenin bir yarisi kafamda deli sorular...
Ben aşılama ve tüp bebek tedavisi dışında iğne ile hiç tedavi olmadım iğneleri bu dönemde kullandım size aşılama mi yapyapildi da iğne kullandınız birde iğne hapa göre çok etkilidir iğne markası ve dozu ne idi iyi ayarlanması sizin adetin ikinci günü yumurta sayımız ve büyüklüğune ona göre bu doz ayarlanır ve yumurtalar hızlı büyür veya birbirinden ayrı ölçülerde büyüme gösterirse doz düşürülür ve önden giden yumurtalar erken catlamamasi için çatlatma önleyici iğne kullanılabilir bende bu anlattığım süreçler oldu

Çok uyarılma olmuş sizin belkide çatlatma ignesi yapıldığında zaten önden gidenler catlamisti arkadaşım kaç yumurtaniz olmuştu iğneler ile ölçüleri ne idi

Ben aşılama ve tüp bebek tedavisi dışında iğne ile hiç tedavi olmadım iğneleri bu dönemde kullandım size aşılama mi yapyapildi da iğne kullandınız birde iğne hapa göre çok etkilidir iğne markası ve dozu ne idi iyi ayarlanması sizin adetin ikinci günü yumurta sayımız ve büyüklüğune ona göre bu doz ayarlanır ve yumurtalar hızlı büyür veya birbirinden ayrı ölçülerde büyüme gösterirse doz düşürülür ve önden giden yumurtalar erken catlamamasi için çatlatma önleyici iğne kullanılabilir bende bu anlattığım süreçler oldu
Bende asilama olmadi..yumurtalarimi artiran igneler oldum..yumurtalar yeterli olgunluga erisincede catlatma ignesi oldum ovitrille..diger ignelerin ismini unuttum..klomeni denemedik ..doktr asilamaya gerek yok dedi..ama yumurtalar asiri büyümüş kist olmus..

Çok uyarılma olmuş sizin belkide çatlatma ignesi yapıldığında zaten önden gidenler catlamisti arkadaşım kaç yumurtaniz olmuştu iğneler ile ölçüleri ne idi
Sen asilama olurken igne vuruluyorsun ya..iste ayni seyler aslinda..sizde asilama olmus bizde ise yumurta catlama ignesinden sonra dogal yolla iliski oldu....şükür bi evladim var..allah isteyen herkese verisn..ama kizima kardes itiyorum 1 yildir istiyoruz hep olumsuz..

Bende asilama olmadi..yumurtalarimi artiran igneler oldum..yumurtalar yeterli olgunluga erisincede catlatma ignesi oldum ovitrille..diger ignelerin ismini unuttum..klomeni denemedik ..doktr asilamaya gerek yok dedi..ama yumurtalar asiri büyümüş kist olmus..

Sen asilama olurken igne vuruluyorsun ya..iste ayni seyler aslinda..sizde asilama olmus bizde ise yumurta catlama ignesinden sonra dogal yolla iliski oldu....şükür bi evladim var..allah isteyen herkese verisn..ama kizima kardes itiyorum 1 yildir istiyoruz hep olumsuz..

Bende ikinci evladimi 6 yıldır istiyorum 3 kapalı miyon operasyonu bir dış gebelik bir aşılama negatif bir tüp Bebek tedavisi kimyasal gebelik yaşadım bu süreçte çok zor beklemek ve hamile kalmamak kaldığında da senin ellerinden kayıp gitmesini görmek nasipte bunlarida görmek varmış

Ben aşılama ve tüp Bebek tedavisinde ganolf kullandım aşılamada 112.5 mg kullandım 4 yumurta büyüdü ikisi dollenecek boyutta idi ama sonuç alamadık

Tüp Bebek tedavisinde ganolf 225 mgve merional 75 mg iki iğne kullandım 12 yumurta toplama oldu 8i dollendi 2si transfer edildi ve kimyasal gebelik oldu

Dr ile tedaviniz bu unsurları konuşun kaç yumurta var büyüklükleri nedir gibi

Birde çok fazla doz altında elde edilen yumurtalar çok kaliteli olmadığını öğrendim bu süreçte tabii yaşta çok önemli

Kistiniz kaç tane büyüklugu ne kadar

Müjdeee.. :))) Dün hamilelik testi almıştım. Sabah yaptım, pozitif göründü. Emin olmak için bir de hastaneye gittik. Beta 986 çıktı. :)) Pozitif dediler. Sonra özele geçtik, oraya gösterdik sonucumu, ordan devam edeceğim. Doktor 2 gün sonra gelmemizi söyledi. Değerlerin 2 katına çıkması gerekiyormuş. Ayrıca keseye bakarız dedi, bu kadar çabuk olacağını düşünmemiştim. :) 2 yıldır evliyiz. Doğum kontrol hapı kullandım 1 sene. Yaklaşık 6 ay kadar önce de bırakmıştım. Nisanda da hadi deneyelim dedik, ilk seferde oldu çok şaşkın ve mutluyum. :))) İnşallah yolunda gider her şey, cumartesiyi iple çekiyorum. :) Allah, isteyen herkese nasip etsin. Belirtilerim de; 12 nisanda ilişkiye girmiştik. 13'ünde akşam eşimin kolunda bayıldım. :KK70: Şaka gibi ama gerçek. Çünkü öyle bir sorunum olmadı hiç 28 yaşıma kadar. Bir de regl günüm 1 mayıstı. Benim 28 nisandan bugüne her gece karnımda şiddetli sancılar oluyor, uykudan uyandırıyor.10 dakika sonra geçiyor. Sordum doktor normal dedi. Başka hiçbir belirtim olmadı. :) :KK200::nazar:
Nasıl bi yöntem denediniz yani özel bişey yaptınız mı hamilelik için. İnşalalh herşey yolunda gider

Bende ikinci evladimi 6 yıldır istiyorum 3 kapalı miyon operasyonu bir dış gebelik bir aşılama negatif bir tüp Bebek tedavisi kimyasal gebelik yaşadım bu süreçte çok zor beklemek ve hamile kalmamak kaldığında da senin ellerinden kayıp gitmesini görmek nasipte bunlarida görmek varmış

Ben aşılama ve tüp Bebek tedavisinde ganolf kullandım aşılamada 112.5 mg kullandım 4 yumurta büyüdü ikisi dollenecek boyutta idi ama sonuç alamadık

Tüp Bebek tedavisinde ganolf 225 mgve merional 75 mg iki iğne kullandım 12 yumurta toplama oldu 8i dollendi 2si transfer edildi ve kimyasal gebelik oldu

Dr ile tedaviniz bu unsurları konuşun kaç yumurta var büyüklükleri nedir gibi

Birde çok fazla doz altında elde edilen yumurtalar çok kaliteli olmadığını öğrendim bu süreçte tabii yaşta çok önemli

Kistiniz kaç tane büyüklugu ne kadar
Gunaydin gece uyumus kalmisim canim..sabah hemen kalkip buraya girdim..Allah yardimcin olsun..zor bir surec gecirmisn..insallah hayirlisyla ikinci bebeklerimizi kucağıma aliriz..buradan bakiyorumda 2.bebek icin ugrasan o kadar cok kisi var ki..tepki aliyoruz bazen zaten bi cocugunuz var olmasin ne olacak ki diye..ama durum oyle degil..kizim 3 yasinda..ve tum arkadaslarim saun gebe :KK43: ailem ve cevreme daha düşünmüyorum diyoruz.kimseye laf anlatamiyorsun.sira sende.2.olsun..tek dalla agac olmaz vs..be cok arastirmadan surece basladim..ignelerin dozunu vs not almadim canim..ilk önce tuplerime baktirdim tupler acik mi kapali mi diye..anestezili biz cekimden sonra tuplerim acikmis..demislerdi ki o sivi tuplerini iyice aciyor obur aya hamile kalirsin..ama yok..sonra yine gittim doktora..ama doktrm kibrisa gittigi icin baska bi dkrtr sectm..o beni tanimiyo ben onu..bana kistin var ama hemen erir dogum kontrol hapi verdi..denielle..hemen eriyen basit bir kismis..sonra gittik erimis..neyse biz asilama olsun dedik..siznki psikolojik fiziken hicbirseyiniz yok..ilk cocugunuz hemen olmuş vs dedi..bizde yumurtalari buyuttuk ve oviitrille ile catlattik..sonra 3 gun gunasiri iliski dedi..ama ben umutsuzdum.yumurtalar aşırı uayrilmis..bu iyi degilmis yani..yumurtanjn milimini felan sormadim ama cok büyümüş..bide yeni bilgi sahibi olmaya basladim..Şimdi onlar kist olmus.. bi ay daha doğum kontrol hapi.dktru aradım pazrtrsi saki adet olursun gel dedi..esim klomen kullan diyor yazdim ya..ama sonra kist oluyo bi ay onun tedavisi..gercekten cok gerginim..ne yapcagimi bilmiyorum..kizima hemen ilk ay hamile kalmistim..Psikolojik olarak nasil kalamiyorum anlamdim..tup bebek mi yaptirsam..artik onu bile düşünüyorum. .

Haklısın tekirdagdan Atatürk havalimanı 3 saati buluyor bir saatte uçak kalkıştan önce orda olacaksın 4 saat Adana'ya in Mersin'e gel 1.5 saat ettimi sana 5.5-6 saat bu uçakla en kolay ve hızlısi
Allah sağlık versin de ne yapalım
ben arabamizla gidince rahat ediyorum

Haklısın yol benimde gözümde büyüyor tayin düşünüyormusun biz istesekte görevimiz gereği memleketlerde görev yapamıyoruz

yok ya düşünmüyorum açıkçası eşim mersine gitme taraftarı ama ben yakın iller olsun mersin olmasın diyorum nasip tabi şimdilik buradayız denizliye daha yeni geldik nasıl olsa..

Amin canım, inşallah. :) Yalnız o ağrı bende ayın 28'inde başladı. Yani yumurtlama döneminden 16 gün Sonra, reglden de 2 gün önce. :) Şu an 4. gundeyim regl geceli. Her gece ağrıyor. Saat 3 gibi. O da düzenli. :KK70: Bakalim bu gece de bekliyorum. :)

Bu ay regl döneminin gelmesini merakla bekliyorum. Çünkü ilişkiden sonraki gün regl ağrısı hemde ovulasyon döneminde hiç başıma gelmemişti . Vücutta adet dönemi düzenli olunca, gebelik için olan ağrıda düzenli oluyor demekki :) :)

ben artik çalismalari biraktim beklemedeyim kizlar :))) ovülasyon testinde 2 çizgiyi koyu gördügum gunu ve 2 gün oncesinide degerlendirdim,koyu gordukten ertesi gun hemen siliklesti o gun bisi olmadi ama olursa diger 3 gunle olur zaten spermler 3 gün yaşıyormuş...allah sağlıklı hamilelik nasip etsin

ben artik çalismalari biraktim beklemedeyim kizlar :))) ovülasyon testinde 2 çizgiyi koyu gördügum gunu ve 2 gün oncesinide degerlendirdim,koyu gordukten ertesi gun hemen siliklesti o gun bisi olmadi ama olursa diger 3 gunle olur zaten spermler 3 gün yaşıyormuş...allah sağlıklı hamilelik nasip etsin

Hayırlısı inşallah. Ama çalışmayı bırakma gibi düşünme, görev gibi oluyor. Hatta korunmadan ilişki olması açıkcası daha eğlenceli. Engel yok bişey yok :)

Şimdi aklıma takıldı. Mesela ovulasyon dönemi ilişki oldu diyelim aslında gebe kalındı diyelim. Sonraki günler ilişki olmasının bir zararı olur mu acaba

Nasıl bi yöntem denediniz yani özel bişey yaptınız mı hamilelik için. İnşalalh herşey yolunda gider
Hayır hiçbir şey yapmadık. Bebek 3 ay sonra düşünüyorduk. Bir anda esti hadi deneyelim, hemen olmaz zaten diye düşündük. O gün de takvime göre ilk yumurtlama günümmüş. O gün oldu. İnanamıyoruz hala. :) Yarın doktora gideceğiz tekrar değerlere bakacak yükselmiş mi diye.

İlişki sırasında mi dediniz anlayamadım. Onda da 10 dakika kadar bekledim. Netten okumuştum. Belimin altında yastıkla. Sonra hiç akma falan olmadı. Reglden sonra 5.günümdü. Regl bittikten sonra da hiç ıliskiye girmemiştik. Zaman geçtikçe spermler daha yoğun oluyorlar. Bilemiyorum katkıları olmuştur belki. Ilk ilişkide olduğunu düşünüyorum. 12sinde oldu. 13unde bayılma gerçekleşti bende. Hayatımda ilk defa. Herkes in bedeni farklı tepkiler veriyor. Bu şekilde.

Bu ay regl döneminin gelmesini merakla bekliyorum. Çünkü ilişkiden sonraki gün regl ağrısı hemde ovulasyon döneminde hiç başıma gelmemişti . Vücutta adet dönemi düzenli olunca, gebelik için olan ağrıda düzenli oluyor demekki :) :)
Nazar degdirdim. :KK70: Ayni vakitte yine oldu gerçi, ama uzun sürdü. 1 saate yakın kıvrandım. Uyudum 7'de yine uyandırdı sancı. Böyle kaşıklarsan başlayıp; bele, tüm bacağa yayılan şiddetli bir ağrı. Kendiliğinden geçiyor, ayağa kalkıp geziniyorum. :)

X