Bana Bedava tatile gelecekler

Merhaba arkadaşlar, ben bir kaç kez buraya yazdığım gibi insanlara ne güvencim nede bir arada olmak isteyişim kalmadı. Üst üste hep kazık yedim.

Şimdi son kazık olayının üzerinden bir hafta bile geçmedi eşim olacak kazıklara doymayan insan tutturmuş başka şehirden iki de bir arayıp gelmek isteyen insana gel demiş. İki çocuklu aile

Yanlarında da kimi daha getirirler sürpriz ( biz salağız ya çünkü insanlar çok rahat bu konuda)

Sinirlerim zıpladı akşamdan beri kavga ediyoruz. Ben nasıl gelme diyim iki yıldır her yaz gelecez diyorlar sen istemiyosun diye bahane söylüyorum diyor. Geçen yine arayınca bişey diyemedim artık gel demiş
Ya yazarken bile sinirden elim titriyor.

Bu insanları anlatacam ekstra gelmelerini istemediğim birileri ama normalde arkadaşlar bu sıcakta babam gelse çekecek halim yok. Yahu evde şort crop zor duruluyor. Bunlar gelince elin adamının yanında bana giyin deyip durcak. Ki zaten mecbur giyincem. Onu geçtim hizmet et yemek yap.

Şimdi bu insanlara geliyorum sırf turistik bir şehirdeyiz diye resmen bedava tatil için geliyorlar. Normal zamanda arayıp sormazlar. Sadece bir iş yeri açmışlardı bunun için eşimden bir kaç işi halletmesini bilmediklerini rica etmişlerdi. Eşimde bedava yapmıştı. Sonra baktılar ki bedava 5 yıldır ne zaman işi düşse tekrar bir iki gün arayıp sonra isteğini bildiriyor. Eşime yapma salak mısın diyorum. Ya boşver arkadaş sonuçta diyor. Ama ona yaptığın iş için verdiğin zamanı benden çocuğundan çalıyorsun.
Onun için de çok gıcığım bunlara

Diğer bir sebebi de bir keresinde bunların bulunduğu şehirde benim yeğenim vardı. İşe ihtiyacı vardı dedim ki eşime bunlara söyleyelimde bir iş versinler öğrenci kız orda burda çalışacağına cep harçlığı verse yeter dedim. Yani düşünün cep harçlığı

Eşim söylemiş rica minnet yeğenimi çağırdılar iş yok demek için miş.
Sonra yine çağırmışlar çay yaparsın temizlersin ofisi diye ki yeğenim öğretmenlik okuyor ve kendi kurumları da eğitim üzerine verilebilecek birsürü iş varken çay demiş kızda tmm demiş yaparım
Sonra telefonla tekrar aramışlar kızı demişlerki diğer ortak çaycı tutmuş haberimiz yoktu kusura bakma.

Şimdi de gelmiş burda bende bedava yicek içicek yatacak birde yemeğe götürmemi turistik rehberlik yapmamı o biçim benzin harcamamı bekliyecekler

Ben haksızmıyım arkadaşlar ya çıldırıyorum şuan eşimden habersiz arayıp reddetmek için

Birde aklımda şey var dedim ki eşime gelirlerse görecekleri de var
Valla aklımda ki şey gezdirmemek evde oturmak
Bu sıcakta gezmek zorundamıyım arabanıza binin gezin herkes nasıl gidiyor
Onlar sizin rahatsiz olabileceğinizi düşünmeden ki -umurlarinda olduğunu düşünmüyorum - geliyorlarsa siz de rahatsız olduğunuzu bariz bir şekilde belirtin. Yoksa bunun hep devamı olur.

Ay böylesini aslında arayıp "ay canım ya eşim size benden habersiz tamam demiş ama ben o vakitlerde evde yokum kusura bakmayın sizi ağırlayamayacağız" demek en güzeli. Yeğeninize yaptığının bir farklısını siz yapıp intikam almış olurdunuz.
Değecek insanlar olsa amenna da değmeyecek insanlar için o kadar emek verip para harcamak bana boş geliyor. Salak yerine koyuyorlar insan.
Gelme diyemiyorsanız bile lütfen gezdirmeyin. Bırakın kendileri gezsinler, eşinizi de tembihleyin. Hastayım, kendimi iyi hissetmiyorum siz ailecek gidin gezin diyin. Bari gezmeyi, dışarıda yeme içmeyi size kitlemesinler.

Hayatta gezdirmem.

Madem gelecekler, akşam yemeğine yoğurt, makarna, karpuz. Sabah da gevrek, haşlanmış yumurta, domates, salatalık.

Gündüz gezdirmem, “onu yer, bunu içer misiniz?” diye sormam, alırım kumandamı açarım televizyonumu. Anlattığınız insanlara çok bile.

Laf arasında hava sıcaklığı geçince, “evet, misafirliği sevmiyorum bu yüzden yazın, mecburen giyinmek zorunda kalıyorum” der geçirirdim.

Dizin ki orayi otel gibi kullanmak olmus yalniz
O kadar pişman oldumki bide biz giderken beni yalnız bırakıyorsun nereye gidiyorsun biraz daha kalın diyor kadın o zamn bunu yapmasın bunun adı iki yüzlülük oluyor. benimde evime misafir geldi Bi günde bağırıp çağırıp çocuk dovmedim ki dediğim gibi elimiz kolumuz dolu geliyorduk sabah cikip gece 1 e kadar eve gitmiyordum kahvaltıda dahil yemegide disarda yiyorduk pek otel gibi olmuyordu yine çağırıyorlar tövbe yani bitti

Nekadar sabah cıkıp aksam gelsende o evın tertıp duzenı vs var
Belkı kadın yatagını toplamayacak ,belkı bulasıgını toplamayacak
Sonucta mısafır var ılla daha tertıplı olmak gerekecek
Yada bıyere gıtmek ıstese sız gelmıyo olsanız bıle elı kolu baglı kalacak
Bide kendınız gezıp yatmaya gıtmek
Birazda onlarıda alıp gezdırseydınız kadının gonlu hos olurdu
Tekne turuna götürdük eşim karşıladı orda da hiç memnun degildi

Arkadaşlar kadına mesqj yazdım görmedi yarım saattir
Görmezse ya da cevap vermezse eşiniz arasın arkadaşını ve tıpkı sizin yeğeninize yaptıkları gibi: "ben gelmenizi kabul ettim ancak eşimin başka planları varmış o yüzden sizi misafir edemeyeceğiz" desin. Kısasa kısas.

Merhaba arkadaşlar, ben bir kaç kez buraya yazdığım gibi insanlara ne güvencim nede bir arada olmak isteyişim kalmadı. Üst üste hep kazık yedim.

Şimdi son kazık olayının üzerinden bir hafta bile geçmedi eşim olacak kazıklara doymayan insan tutturmuş başka şehirden iki de bir arayıp gelmek isteyen insana gel demiş. İki çocuklu aile

Yanlarında da kimi daha getirirler sürpriz ( biz salağız ya çünkü insanlar çok rahat bu konuda)

Sinirlerim zıpladı akşamdan beri kavga ediyoruz. Ben nasıl gelme diyim iki yıldır her yaz gelecez diyorlar sen istemiyosun diye bahane söylüyorum diyor. Geçen yine arayınca bişey diyemedim artık gel demiş
Ya yazarken bile sinirden elim titriyor.

Bu insanları anlatacam ekstra gelmelerini istemediğim birileri ama normalde arkadaşlar bu sıcakta babam gelse çekecek halim yok. Yahu evde şort crop zor duruluyor. Bunlar gelince elin adamının yanında bana giyin deyip durcak. Ki zaten mecbur giyincem. Onu geçtim hizmet et yemek yap.

Şimdi bu insanlara geliyorum sırf turistik bir şehirdeyiz diye resmen bedava tatil için geliyorlar. Normal zamanda arayıp sormazlar. Sadece bir iş yeri açmışlardı bunun için eşimden bir kaç işi halletmesini bilmediklerini rica etmişlerdi. Eşimde bedava yapmıştı. Sonra baktılar ki bedava 5 yıldır ne zaman işi düşse tekrar bir iki gün arayıp sonra isteğini bildiriyor. Eşime yapma salak mısın diyorum. Ya boşver arkadaş sonuçta diyor. Ama ona yaptığın iş için verdiğin zamanı benden çocuğundan çalıyorsun.
Onun için de çok gıcığım bunlara

Diğer bir sebebi de bir keresinde bunların bulunduğu şehirde benim yeğenim vardı. İşe ihtiyacı vardı dedim ki eşime bunlara söyleyelimde bir iş versinler öğrenci kız orda burda çalışacağına cep harçlığı verse yeter dedim. Yani düşünün cep harçlığı

Eşim söylemiş rica minnet yeğenimi çağırdılar iş yok demek için miş.
Sonra yine çağırmışlar çay yaparsın temizlersin ofisi diye ki yeğenim öğretmenlik okuyor ve kendi kurumları da eğitim üzerine verilebilecek birsürü iş varken çay demiş kızda tmm demiş yaparım
Sonra telefonla tekrar aramışlar kızı demişlerki diğer ortak çaycı tutmuş haberimiz yoktu kusura bakma.

Şimdi de gelmiş burda bende bedava yicek içicek yatacak birde yemeğe götürmemi turistik rehberlik yapmamı o biçim benzin harcamamı bekliyecekler

Ben haksızmıyım arkadaşlar ya çıldırıyorum şuan eşimden habersiz arayıp reddetmek için

Birde aklımda şey var dedim ki eşime gelirlerse görecekleri de var
Valla aklımda ki şey gezdirmemek evde oturmak
Bu sıcakta gezmek zorundamıyım arabanıza binin gezin herkes nasıl gidiyor
Yapacağınız sadece şu: İstenmediklerini belli edeceksiniz. Nasıl mi? Yemek yapmayacaksınız, kahvaltı hazırlamayacaksiniz evi temizlemeyeceksiniz. Gezmek isterlerse ben anneme vs misafir komşuya gitmem lazım mevlut var acil deyip onları bir başına bırakacaksınız. Yüzünüz gülmeyecek. Eğer bunun dozu fazla, yapabilirseniz evde 1 kez yemek bile yapmayacaksınız. 3 gün kalacaklarsa 3 gün ya annenizde ya dışarıda yiyeceksiniz. Sürekli olumsuz konulardan bahsedip keyiflerini kaçıracaksiniz. Mesela ekonomi, hastalık, pahalilik bahsedin durun. Sizin evde rahat ettirmeyin ki bir daha asla eşinizi aramasınlar.
Yaptıkları ayıbı yüzlerine şaka ile vurun. Sizden de bir iyilik göremedik ama maşallah hep siz iyilik peşindesiniz deyin. Pat diye. Bunların yarısını yapsanız bir daha kapınıza asla gelmezler. Arkadaşlık ilişkiniz de biter. Ama zaten faydaları yokmuş zaten..biterse bitsin.. Her sene arayıp bedava tatil için ısrar eden, laftan anlamayan, istenmedigini anlamayan insanlara böyle davranmak mubahtir. Hiç acımam. Siz de acımayın. Parayi ayarlayıp bir zahmet otelde kalsınlar. İnsanımız beleşe mezar bulsa içine girecek kıvama geldi..tövbe ya..böyle insanlara böyle davranış.. hepsini uygulayın bence.

Bizde yazlik bölgede yaşıyoruz, tüm sene merhaba bile demeyen insanların yazın yüzsüzce aramasına uyuz oluyorum.. ilk tasindigimizda her arayana buyurun derdik, baya enayi yerine konulduk... artık aile haricinde kimseyi ağırlamiyoruz...

Arayanın ya telefonunu açmıyorum, yada misafirim olduğunu laf arasında söylüyorum..

He bizim kültürümüzde misafir ağırlama çok önemli ki bence de misafir evin bereketidir ama bu devirde ateş pahasi olmuşken hersey misafir ağırlamak çok çok çok zor..
İnsanlar kendilerini çok zeki seni de enayi yerine koyunca ipler kopuyor...

Eşinize de hak veriyorum yumuşak yüzlü biri demek ki, ama kavga etmeden işler büyümeden tane tane anlatın illa hak verecektir... sonrada arayıp kardeşim eşimle konuştum o tarihlerde ailesi geliyormuş sizi agirlayamacagim dedirti

Ayy nasıl neler yapayım valla akıl verin sinirden düşünemiyorum bile
Bence annenizi ya da kardeşinizi falan çağırın 😂 evde onlara yatacak yer kalmasın 😂
Gerçi ben direkt söylerdim ,onlar kardeşinizi arayıp başka bir eleman bulduklarını söylemiş nasılsa ,siz niye söyleyemsiniz ki .

Bende mi bir anormallik var bilmiyorum ama davet edilmedigim yere asla gitmem bu günlük oturmaya gittiğimiz misafirlikte olsun gitmem kimseyi arayıp size geliyoruz demem diyemem davet edilirsem icabet ederim yada çok görüşmek istiyorsam ben davet ederim insanlardaki bu rahatlığı anlamıyorum daha doğrusu nasıl yüzsüz olabiliyorlar onu anlamıyorum

Ne yemek yapın ne başka bişey mutfağa adım atarlarsa yapsınlar yoksa kahvaltılık koyun yesinler enayi buldular çökecekler bari elleri ceplerine gitsin bişeyler alsınlar

X