Bana Bedava tatile gelecekler

İki yıldır reddediyomuş öuş benim yüzümden artık yüzü tutmamış bir bahane sunmaya
Yanı okadar arsızlarkı ıkı senedır diretiyorlarmış gelmek için
Yok canım baya arsızlar
Bikere soyledım oralı olmazsa bırdaha kımseye geleyım dermısın sen
Yok boyle dusuncesız arsız ınsanlarla olmaz

Geldiklerinde ben ne yapayım da hem göze batmasın hemde kapak gibi alsınlar paylarını
İyi de kabahat onların değil ki, size sormadan kabul eden kocanızın?
Söyleyin arasın, siz rahatsız olacağınıza o mahçup olsun: "eşim o hafta ailesini davet etmiş, kusura bakmayın" desin.

İyi de kabahat onların değil ki, size sormadan kabul eden kocanızın?
Söyleyin arasın, siz rahatsız olacağınıza o mahçup olsun: "eşim o hafta ailesini davet etmiş, kusura bakmayın" desin.
Ben geldiklerinden ziyade hem eşimi beleşe kullanım benden vakit çaldıklarına hemde yegenime yaptıklarına gıcığım başkası olsa yine istemem ama gelirlersede kötü davranmam yani
Anlatabildim mi
Bunları ekstra yaptıklarından dolayı suçluyorum

Merhaba arkadaşlar, ben bir kaç kez buraya yazdığım gibi insanlara ne güvencim nede bir arada olmak isteyişim kalmadı. Üst üste hep kazık yedim.

Şimdi son kazık olayının üzerinden bir hafta bile geçmedi eşim olacak kazıklara doymayan insan tutturmuş başka şehirden iki de bir arayıp gelmek isteyen insana gel demiş. İki çocuklu aile

Yanlarında da kimi daha getirirler sürpriz ( biz salağız ya çünkü insanlar çok rahat bu konuda)

Sinirlerim zıpladı akşamdan beri kavga ediyoruz. Ben nasıl gelme diyim iki yıldır her yaz gelecez diyorlar sen istemiyosun diye bahane söylüyorum diyor. Geçen yine arayınca bişey diyemedim artık gel demiş
Ya yazarken bile sinirden elim titriyor.

Bu insanları anlatacam ekstra gelmelerini istemediğim birileri ama normalde arkadaşlar bu sıcakta babam gelse çekecek halim yok. Yahu evde şort crop zor duruluyor. Bunlar gelince elin adamının yanında bana giyin deyip durcak. Ki zaten mecbur giyincem. Onu geçtim hizmet et yemek yap.

Şimdi bu insanlara geliyorum sırf turistik bir şehirdeyiz diye resmen bedava tatil için geliyorlar. Normal zamanda arayıp sormazlar. Sadece bir iş yeri açmışlardı bunun için eşimden bir kaç işi halletmesini bilmediklerini rica etmişlerdi. Eşimde bedava yapmıştı. Sonra baktılar ki bedava 5 yıldır ne zaman işi düşse tekrar bir iki gün arayıp sonra isteğini bildiriyor. Eşime yapma salak mısın diyorum. Ya boşver arkadaş sonuçta diyor. Ama ona yaptığın iş için verdiğin zamanı benden çocuğundan çalıyorsun.
Onun için de çok gıcığım bunlara

Diğer bir sebebi de bir keresinde bunların bulunduğu şehirde benim yeğenim vardı. İşe ihtiyacı vardı dedim ki eşime bunlara söyleyelimde bir iş versinler öğrenci kız orda burda çalışacağına cep harçlığı verse yeter dedim. Yani düşünün cep harçlığı

Eşim söylemiş rica minnet yeğenimi çağırdılar iş yok demek için miş.
Sonra yine çağırmışlar çay yaparsın temizlersin ofisi diye ki yeğenim öğretmenlik okuyor ve kendi kurumları da eğitim üzerine verilebilecek birsürü iş varken çay demiş kızda tmm demiş yaparım
Sonra telefonla tekrar aramışlar kızı demişlerki diğer ortak çaycı tutmuş haberimiz yoktu kusura bakma.

Şimdi de gelmiş burda bende bedava yicek içicek yatacak birde yemeğe götürmemi turistik rehberlik yapmamı o biçim benzin harcamamı bekliyecekler

Ben haksızmıyım arkadaşlar ya çıldırıyorum şuan eşimden habersiz arayıp reddetmek için

Birde aklımda şey var dedim ki eşime gelirlerse görecekleri de var
Valla aklımda ki şey gezdirmemek evde oturmak
Bu sıcakta gezmek zorundamıyım arabanıza binin gezin herkes nasıl gidiyor
Eşinin biraz burnundan getir bidaha ortak karar almadan kimseyi cagirmasin bu seferlik idare et eşinin hatrina napcan yok diyememis karşı taraf biraz yüzsüz belli ben olsam beni her sene kabul etmeyecekler gidermiyim şu anda ne durumda olduğunu çok iyi anlıyorum 🥴

Yeğeninize öyle davranmalarına rağmen nasıl sesiniz çıkmıyor anlamıyorum. Eşinizin misafir tiradı atmasını izliyorsunuz çünkü onlar yüzünden aranız bozulmasın. Siz bozulduğunuzla kalıyorsunuz. Yerinizde olsam. Bir gün önce arar, annem bizden habersiz teyzemlerle gelme kararı almış canım, sürpriz yapmış sağolsun. Daha sonra haberleşiriz ✋🤗 der..... Bırakırım meseleyi kocamın kucağına. Niye siz stres olasınız?

Plan yapın eşinize o zamanlarda böyle böyle bir durum çıktı deyin. Olabildiğince az vakit geçirin. Salak değillerse anlarlar. Şimdi habersiz arayıp gelmeyin demek de kötü. Eşinizle kötü olmayın.

Ya gerçekten boyle mısafırı seven ınsanlarda var ama cok nadırdır yanı
Hanı cok ısrar ettıler gıdersınız bır gece kalırsınız belkı ama 1 hafta yok ya kesınlıkle olmaz.
Gercekten suanda hem maddı hem manevı cok zor
Birde okadar sıcakkı .. lutfen kımse kımsenın evıne gıtmesın .. sahıl yerı dıyorsunuz bırde off kı off sıcakta ne yemek yspılıyor ne bır iş
Mısafır olunca yapmak zorunda olacaklar cok sıkıntı
Klıma altında oturuyorum kahvaltı bulasıgı mutfakta beklıyor
Zaten yazın tatil beldesine misafrlğe gitmeyi sevmem nasipse kasım tatilinde inşAllah... evet arkadaşm çok ısrar ediyor ailecek çok samimiyiz çünkü ve o orda yalnız ama ben rahat edemem gidip onunla vakit geçiremedikten sonra bi anlamı yok... tatil sorunumuzu çözdük yarın ayarladğmz yere gidiyoruz çok şükür...

Eşiniz sizden niye hiç çekinmiyor . Onlar terbiyesizlik yaparken sorun yok siz evinizde rahat etmeniz gerekirken edemiyorsunuz. Niye siz bu kadar eşinizden korkuyorsunuz hiç anlamadım. Konuyu anlayamadım bu sebeple
Neden birbirimizden korkuyor olalım ki
O korkup çağırmasın yada ben korkup susayım

Bu iki durumda yok ortada

Ayy nasıl neler yapayım valla akıl verin sinirden düşünemiyorum bile
Eşinize sevgi göstermeyin öncelikle, bedel ödetin. Bana sormadın bak buna da katlanacaksın diyerek. Tabi ki bunlar bi örnek. Misafirlere de huzursuz olduğunuzu ve başka planınız olduğunu vs dile getirebilirsiniz. En azından eşinize ders olur. Size sormadan iş yapmanın ne demek olduğunu görür.

Erkeklere göre hiçbir şey yok ki tüm yük kadının üstüne biniyor ondan böyle rahatlar.
Falaka lazim bunlara. Valla bana sormadan misafir mi cagirdi. Basar giderim anama. Yapsin yemegini hizmetini. Bak bakalim bi daha cagiriyo mu. Hizmetciligi baskasina yaptirip ahkam kesmek cok kolay

Onlar gelince şunu yapayım,kocamın burnundan şöyle getireyim demek doğru değil O insanlar sonuçta evinize misafir olacak bir yerde tavır yapsanız bir yerde yapamayacaksınız esinizde sizde yumuşak insanlarsiniz En iyisi onlar gelmeden msj bir bahane yazıp o kapıyı kapatmak.Alin eşinizin telefonunu atın msj ya da kadının numarasını biliyorsanız atın msj işi orda bitirin......

Gelmis misafire kotu davranmak turk insanina kodlanmis bi sey degil her ne kadar boyle sinir saciyosa da hanimefendi geldiklerinde yine ev sahibi olarak kendini bi seyleri yaparken bulacak, yani oyle dusunuyorum. Cok zor birine istenmedigini belli etmek. O yuzden gelmeden bi sekilde iptal edebiliyosaniz edin evet yegeninize nasil denmis ya biz bilmiyoduk baskasi alinmis falan diye siz de arayip esim ok demis ama benim planlarim vardi sizi alamiycam insallah baska sefere diyebilirsiniz esiniz ben diyemem derse. Hatta aramayin yazin. Arayinca konu konuyu acar

X