Bana Bedava tatile gelecekler

Mesele birilerini ağırlamak değil. İnsan sevdiği insana sofralar kurar evinde ağırlar. Ama kadının telefonu dahi yokmuş sizde. Ne münasebet aynı evde kalacaksınız. Çok yersiz bence.

Ayrıca insanı enayi yerine koymaya çalışmaları da delirtiyor beni. Tatil mi yapmak istiyorsun ver parasını yap. Paran yoksa da yapma tatil. Bu kadar basit.

<<<<Güncelleme >>>>>
Evet arkadaşlar deminki açtığımın konunun gelişmelerini yazıyorum
Kadını instada buldum takip gönderdim ve mesaj attım aynı yegenimi gönderdiği gibi

Dedim ki kusura bakma haberi yoktu eşimin bana söylemeden daha, ben abimlere tmm dedim bize gelip kalacaklar bir süre dedim. İkimizinde birbirinden haberi yokmuş kusura bakma artık gelirseniz dışarda bir gün buluşur eşlerimiz belki Fırsat olursa topluda buluşuruz dışarda diye sürekli vurguladım aptal değilse anlamıştır artık
Sinirler ya

Sonra eşime yazdım böyle yazdım diye
Olayı çok büyüttü
Sen bunu gönder bir daha süzin aileden biri gelirse nolcak görrsün diye tehdit etti beni

Bende dedim ki çoktan göndermiştim zaten deyip
Bana rest çektiği dakka gönderdim halbuki bana bunu demiyene kadar sadece yazmış göndermemiştim

Dedim ki sen benim ailemle iki gördüğün insanı bir mi görüyorsun
Senin ailenden biri mi onlar
Peki senin ailen gelince sende görürsün o zamn dedim

Terbiyesiz saygısız dedi bana ve yazmayı kesti

Ki o herkesi davet etmeye bayılıyor hem benim ailemi
Ki ailemden ona düşmanlık edenleri bile çağır geşsin kötülüğe gerek yok diyen biri
Bende onun ailesine öyleyim
Kaynana kayınbaba gelse bize nerdeyse elimi öpüp giderler kızımıza gitsek bizi böyle güzel ağırlamaz bizim kıymetlimiz derler bana

Keza eşimde benim aileme öyle

Bilmiyorum Ya gaza geldim yolladım

İyice sinirlendim bedava tatil yapcaklar diye allahın beleşçileri karı kocayı birbirine düşürüyorlar

<<<<Güncelleme >>>>>
Kadını instada buldum takip gönderdim ve mesaj attım aynı yegenimi gönderdiği gibi

Dedim ki kusura bakma haberi yoktu eşimin bana söylemeden daha, ben abimlere tmm dedim bize gelip kalacaklar bir süre dedim. İkimizinde birbirinden haberi yokmuş kusura bakma artık gelirseniz dışarda bir gün buluşur eşlerimiz belki Fırsat olursa topluda buluşuruz dışarda diye sürekli vurguladım aptal değilse anlamıştır artık
Sinirler ya

Olayı çok büyüttü
Sen bunu gönder bir daha süzin aileden biri gelirse nolcak görrsün diye tehdit etti beni

Bana rest çektiği dakka gönderdim halbuki bana bunu demiyene kadar sadece yazmış göndermemiştim

Ki ailemden ona düşmanlık edenleri bile çağır geşsin kötülüğe gerek yok diyen biri
Kaynana kayınbaba gelse bize nerdeyse elimi öpüp giderler kızımıza gitsek bizi böyle güzel ağırlamaz bizim kıymetlimiz derler bana

İyice sinirlendim bedava tatil yapcaklar diye allahın beleşçileri karı kocayı birbirine düşürüyorlar
İyi yapmışsın bişey olmaz elin beleşçileri için size bunu yapıyorsa gitsin biraz o da düşünsün kafasını dinlesin istemediğiniz kişileri ağırlamak zorunda değilsiniz ki zaten aileden de birileri değil hadi zorlasanız kendinisi desem

<<<<Güncelleme >>>>>

Sinirler ya

Olayı çok büyüttü

El iyisi olmuş kocanız, sinir oldum.

Böyle durumlarda evin kadını aranır, o müsait olduğunu söylerse misafir gelir. Ev işlerini eşiniz mi yapacakmış? Yatak aç, kapa. Yemek, temizlik falan. Böyle anlatın

<<<<Güncelleme >>>>>

Sinirler ya

Olayı çok büyüttü

Esiniz ailenizle o insanlari nasil ayni kefeye koyuyo cok mantıksız ya. Neyse tartismayin esinizle artik. Kadin cevao verirse burayada yazın ne diyecek cok merak ediyorum

Ay eşimle boşanmaya gelecez
Gerçekten
Çünkü yapmasam hemen olayı başka yerlere çekiyor. İnsanlık bu değil ayıp misafirliği ne zaman unuttun vs.

Ona çaktırmadan laf söyleyecem gelenlere
Ve o yokken de kılımı kımıldatmayacam suratımdan anlarlar sanırım
İnsanlık bu değil mi :KK70: O zaman eşinizi piste alalım. Yıllık izin alsın ve pek sevgili misafirlerine hizmet etsin.
Yatılı misafirlik aile ve yakınlar dışında, ısrar kıyamet davet edilmedikçe unutulsun zaten.

Mesele birilerini ağırlamak değil. İnsan sevdiği insana sofralar kurar evinde ağırlar. Ama kadının telefonu dahi yokmuş sizde. Ne münasebet aynı evde kalacaksınız. Çok yersiz bence.

Ayrıca insanı enayi yerine koymaya çalışmaları da delirtiyor beni. Tatil mi yapmak istiyorsun ver parasını yap. Paran yoksa da yapma tatil. Bu kadar basit.
Kesinlikle işte bu

El iyisi olmuş kocanız, sinir oldum.

Böyle durumlarda evin kadını aranır, o müsait olduğunu söylerse misafir gelir. Ev işlerini eşiniz mi yapacakmış? Yatak aç, kapa. Yemek, temizlik falan. Böyle anlatın
Yemği yaptırıp getirmiş sen bişey yapma diyor yatağı da o kurarmış mış

Nekadar sabah cıkıp aksam gelsende o evın tertıp duzenı vs var
Belkı kadın yatagını toplamayacak ,belkı bulasıgını toplamayacak
Sonucta mısafır var ılla daha tertıplı olmak gerekecek
Yada bıyere gıtmek ıstese sız gelmıyo olsanız bıle elı kolu baglı kalacak
Bide kendınız gezıp yatmaya gıtmek
Birazda onlarıda alıp gezdırseydınız kadının gonlu hos olurdu
Biz 6 gün kaldık sabah cikip 7 ye kadar geziyorduk 7 den sonra eşim onların sezonluk açtığı dükkanda akşamları çalışıyordu bende oğlumla çarşıda takılıyordum zahm3t vermemi için bu 6 günün Bi gününü tekneye ayırdık onları da götürdük meğersem kadin denizi sevmezmiş bilemedik Bi akşam luna parka götürdük çocuklarıyla onda eglenmistik en son gün eşim çok yorumluyorsun bugün dur dedi evde Bi bagrik cagrik koptu kadin cocugunu gözümün önünde dövdü elim ayağım dokuldu akşamına gidecektik zaten giderken de nereye gidiyorsun biraz daha durun beni yalnız bırakıyorsun dedi eşimin kuzeni zaten yalvardı dükkanında eşim baya çalıştı yani bu şekilde oldu ama ben çok pismanim şimdiki aklım olsa asla kendiler bana gelebilir başımın üstünde yerleri var ama ben daha kimseye gitmem.gitmedim de tut bir pansiyon kal kafan rahat rahat

Muhtemelen sizinle aynı yerde yaşıyoruz 😅
Ben hiç sevmem misafir eşimin çevresi de aynı yazlık yerde olduğu için herkesin ayrı evi var şehir dışından birileri yok.. ama benim tarafımdan bana değil anneme gelmeye çalışırlar annemde beni öne sürer kızımın arkadaşları vs geldi kusura bakmayın diye 😅

Düşüncelerinizde çok haklısınız. Kesinlikle hele böyle bir zamanda pahalılık tavan yapmışken kimse kimseye yatılı gitmemeli.

Ama bence biraz da öfkeyle kalkıp zararla oturdunuz gibime geliyor.

Eşinizle konusarak ortak bir aksiyon alsaydınız keşke.

Düşüncelerinizde çok haklısınız. Kesinlikle hele böyle bir zamanda pahalılık tavan yapmışken kimse kimseye yatılı gitmemeli.

Ama bence biraz da öfkeyle kalkıp zararla oturdunuz gibime geliyor.

Eşinizle konusarak ortak bir aksiyon alsaydınız Vs
Ya evette beni “gönder de gör ne olacak diye” tehdit edince yolladım yine olsa yine yollardım
Tehtit ne demek ya

Ay ben kucuken, yazlari 3-5 gunlugune amcamlara giderdik. Yengem amcam ikiside calisan insanlardi. Her gittigimizde yengem bir kotu davranirdi, laf sokardi anneme 'misafirlik 2 gunden fazla olmaz' diye acik acik bile diyerekten. E amcamla babamda birbirini gormek istiyor en azindan yilda birkac gun ve kontrol edilemiyorlar esler tarafindan. Annemde bende cok huzursuz olurduk. Zaten tatil maiyetinde gitmiyorduk, Malatya daydi o zamanlar onlarin tayinleri, ne yaz tatili olacak allaskina Malatya da. Annem yengemede, babam her yaz zorla goturdugu icin babama da, amcam israrla davet ettigi icin amcama da hala bile kizgin, icinden atamiyor. Bana da travma gibi oluyordu o tavirlari gormek.

Ama yengemi simdi anliyorum. Hele bide ben turistik yerde yasiyorum simdi, ama calisan bir insanim. Kactir gelenler ekmek elden su golden kalip tatil yapip, bana kendilerini gezdirip gidiyorlar. Kac gun kalacaklarini bile bilmiyorum onden. Bazen 'surpriz' diye cat kapi geliyorlar falan. Ben sinir cizdim. Gelenler didinin didisiysa sallayin gitsin. Gelislerini iptal edemiyosaniz bile, bi yerlere gitmek isterlerse, ben bu sicakta cikamam disari siz gidin deyin. Onlar sikca evde vakit gecirirse, yatip uyumaktan cekinmeyin. Yengem gibi 'misafirlik 2 gunden uzun olmaz' diyip surat asip bisey hazirlamayip, onlari rahatsiz edinki bi daha gelmesinler

Ay ben kucuken, yazlari 3-5 gunlugune amcamlara giderdik. Yengem amcam ikiside calisan insanlardi. Her gittigimizde yengem bir kotu davranirdi, laf sokardi anneme 'misafirlik 2 gunden fazla olmaz' diye acik acik bile diyerekten. E amcamla babamda birbirini gormek istiyor en azindan yilda birkac gun ve kontrol edilemiyorlar esler tarafindan. Annemde bende cok huzursuz olurduk. Zaten tatil maiyetinde gitmiyorduk, Malatya daydi o zamanlar onlarin tayinleri, ne yaz tatili olacak allaskina Malatya da. Annem yengemede, babam her yaz zorla goturdugu icin babama da, amcam israrla davet ettigi icin amcama da hala bile kizgin, icinden atamiyor. Bana da travma gibi oluyordu o tavirlari gormek.

Ama yengemi simdi anliyorum. Hele bide ben turistik yerde yasiyorum simdi, ama calisan bir insanim. Kactir gelenler ekmek elden su golden kalip tatil yapip, bana kendilerini gezdirip gidiyorlar. Kac gun kalacaklarini bile bilmiyorum onden. Bazen 'surpriz' diye cat kapi geliyorlar falan. Ben sinir cizdim. Gelenler didinin didisiysa sallayin gitsin. Gelislerini iptal edemiyosaniz bile, bi yerlere gitmek isterlerse, ben bu sicakta cikamam disari siz gidin deyin. Onlar sikca evde vakit gecirirse, yatip uyumaktan cekinmeyin. Yengem gibi 'misafirlik 2 gunden uzun olmaz' diyip surat asip bisey hazirlamayip, onlari rahatsiz edinki bi daha gelmesinler
Ayy bu erkekler kapatılsın ya

X