Bana Bedava tatile gelecekler

Ya ben de şu olaya tutuluyorum. İstemeyen evine kabul etmesin. Kimse mecbur değil sonuçta. Hem kabul edip hem de arkasından atıp tutmak çok ikiyüzlü bir hareket.
Kim kimi kabul etmiş ve arkasından atıp tutuyor anlamadım😏
Siz neyi nerenizle okudunuzki ne anladınız

Son derece haklı olduğunuzu düşünüyorum. Yerinizde olsam asla kabul etmez, arayıp gelmemelerini söylerdim. Gelirlerse de kılımı kıpırdatmazdım, kaldı ki hizmet edip gezdirmek. 🙄
Ay eşimle boşanmaya gelecez
Gerçekten
Çünkü yapmasam hemen olayı başka yerlere çekiyor. İnsanlık bu değil ayıp misafirliği ne zaman unuttun vs.

Ona çaktırmadan laf söyleyecem gelenlere
Ve o yokken de kılımı kımıldatmayacam suratımdan anlarlar sanırım

Çocuğun var mı?
Al onu annenin evine git bir süre kafa dinle. Gerçi bedava boş ev diye daha da sevinirler ama en azından kimsenin hizmetçiligini yapmazsin.
3 gün sonra da anneyi ara 'annemin bir hastane işi var, iki gün sonra onu da getirecegim. Lütfen gitmeden evi tertemiz yapar mısın, banyo falan çamaşır suyu...annem çok hassas,pis eve getirmeyeyim. Bi de yaşlı kadın, kafası kaldırmıyor. O zamana kadar gidersiniz Di mi?' dersin:)
senin yeğenine bu terbiyesizligi yapan insanlara sen de bir terbiyesizlik yap.
aslında yerinde olsam şimdiden arar gelmemelerini söylerdim ama eşin bunu nasıl karşılar bilemem

Gerçekten
Çünkü yapmasam hemen olayı başka yerlere çekiyor. İnsanlık bu değil ayıp misafirliği ne zaman unuttun vs.

Tüm hizmeti kendi yapacak o zaman. Hizmeti kadın yaparken insanlıktan misafirlikten bahseden erkeği ıslak tuvalet terliği ile döverim yani.

Gerçekten

Yok canım oyle soyluyorsun ama ınsanların yuzlerıne yapamıyorsun
Sonra kendı kendını yersın.
Hersey ates pahası kımse kımseye gıtmesın lıtfen
Kac gun kalacaklarmıs

Cok haklisiniz buyuk bi cikmaz bu durumlar...
Sadece senede 1 muhabbet olan tiplerse esinize ciddi bi sekilde istemediginizi soyleyin zaten o cayci muhabbetinden cok gicigim beni sunlarla yuz goz etme iptal et deyin, iki kisi de zevk almiycaksa neden yapilir boyle seyler adamlara borcunuz mu var bi de 2 cocuklu yarabbii

Eşinize gelirlerse sizden bir gram iş beklememesini söyleyin. Ve asla ne yatak hazırlayın ne nevresim verin. Eşiniz yapsın. Yemek yapmayın. Yada makarna karpuz yeter. Surat asın oturun kenarda. Bırakın mahçup olsun. Yakın akraba değil ki mecburiyet hissedesiniz. Surat asın il yapmayın. Döndüklerinde de o çamaşırları eşiniz yıkasın assın. Asla ne bulaşık kaldırın ne çay koyun.

Konunuz tam bizim problemimizin üstüne geldi cuk diye oturdu. Normal şartlarda yarın için apart tuttuk bir haftalık tatile gidicektik apart sahibi yan çizdi. Çok yakın bir dostumuz karadenizde sahil kentinde ve sürekli gelin diye darlıyor. Hatta dün tatile gideceğimizi duyunca kızdı telefonu yüzüme kapattı. Eşim napsak oraya mı gitsek dedi sabah... olmaz dedim sahile gidip milletin evini otel gibi kullanamam çok ayıp... ki kardeş gibiyiz ama bence çok ayıp. Konunuzu okuyunca iyice netleştim asla olmaz. Size gelince asla onlarla dışarı çıkmayın ilk fırsatta maddi olarak zorlandğnzı söyleyin ve evde yemekleri geçiştirin. Rahat ettrrseniz gitmezler...

Arkadaşınızın yaşadığını paylasmissiniz ya ona istinaden yazdım
Karadeniz'e gitmişler didisinin didisi arkadaslarinda kalmislar
Tamam arkadasım esının arkadasında kalmıslar
Ben hoş bulmadım ve yapmazdım .
Diyorum ..
Kımse kımseyı kabul etmıs arkasından konusmuyor yanı ..
Benden bagımsız bır konu ben hoş bulmadım
Kalacak oteller pahalı dıye ınsanlara gıdıp kalınmaz
Sonra bı gecede otelde kalacaklardı baska sehırde
Pahalı olunca yıne gezıp ınsanlara gıdıp kalmıslar
Bana sacma gelıyor ben yapmam .. yapılmasında

Ne iyi oldu geldiğini bende yemek yapmaktan sıkıldım. Yemek yapıp hizmet edecek biri çıktı benim içinde de diyebilirsiniz 😁

Merhaba arkadaşlar, ben bir kaç kez buraya yazdığım gibi insanlara ne güvencim nede bir arada olmak isteyişim kalmadı. Üst üste hep kazık yedim.

Şimdi son kazık olayının üzerinden bir hafta bile geçmedi eşim olacak kazıklara doymayan insan tutturmuş başka şehirden iki de bir arayıp gelmek isteyen insana gel demiş. İki çocuklu aile

Yanlarında da kimi daha getirirler sürpriz ( biz salağız ya çünkü insanlar çok rahat bu konuda)

Sinirlerim zıpladı akşamdan beri kavga ediyoruz. Ben nasıl gelme diyim iki yıldır her yaz gelecez diyorlar sen istemiyosun diye bahane söylüyorum diyor. Geçen yine arayınca bişey diyemedim artık gel demiş
Ya yazarken bile sinirden elim titriyor.

Bu insanları anlatacam ekstra gelmelerini istemediğim birileri ama normalde arkadaşlar bu sıcakta babam gelse çekecek halim yok. Yahu evde şort crop zor duruluyor. Bunlar gelince elin adamının yanında bana giyin deyip durcak. Ki zaten mecbur giyincem. Onu geçtim hizmet et yemek yap.

Şimdi bu insanlara geliyorum sırf turistik bir şehirdeyiz diye resmen bedava tatil için geliyorlar. Normal zamanda arayıp sormazlar. Sadece bir iş yeri açmışlardı bunun için eşimden bir kaç işi halletmesini bilmediklerini rica etmişlerdi. Eşimde bedava yapmıştı. Sonra baktılar ki bedava 5 yıldır ne zaman işi düşse tekrar bir iki gün arayıp sonra isteğini bildiriyor. Eşime yapma salak mısın diyorum. Ya boşver arkadaş sonuçta diyor. Ama ona yaptığın iş için verdiğin zamanı benden çocuğundan çalıyorsun.
Onun için de çok gıcığım bunlara

Diğer bir sebebi de bir keresinde bunların bulunduğu şehirde benim yeğenim vardı. İşe ihtiyacı vardı dedim ki eşime bunlara söyleyelimde bir iş versinler öğrenci kız orda burda çalışacağına cep harçlığı verse yeter dedim. Yani düşünün cep harçlığı

Eşim söylemiş rica minnet yeğenimi çağırdılar iş yok demek için miş.
Sonra yine çağırmışlar çay yaparsın temizlersin ofisi diye ki yeğenim öğretmenlik okuyor ve kendi kurumları da eğitim üzerine verilebilecek birsürü iş varken çay demiş kızda tmm demiş yaparım
Sonra telefonla tekrar aramışlar kızı demişlerki diğer ortak çaycı tutmuş haberimiz yoktu kusura bakma.

Şimdi de gelmiş burda bende bedava yicek içicek yatacak birde yemeğe götürmemi turistik rehberlik yapmamı o biçim benzin harcamamı bekliyecekler

Ben haksızmıyım arkadaşlar ya çıldırıyorum şuan eşimden habersiz arayıp reddetmek için

Birde aklımda şey var dedim ki eşime gelirlerse görecekleri de var
Valla aklımda ki şey gezdirmemek evde oturmak
Bu sıcakta gezmek zorundamıyım arabanıza binin gezin herkes nasıl gidiyor
Ay valla kaçar giderim evden.
Gider ailemde filan kalırım, çok meraklıysa koca kendisi hizmet etsin. Yemeklerini yapsın, arkalarını toplasın.
Size sormadan eve insan çağıracak, bi de hizmet bekleyecek. Oldu.

Çocuğun var mı?
Al onu annenin evine git bir süre kafa dinle. Gerçi bedava boş ev diye daha da sevinirler ama en azından kimsenin hizmetçiligini yapmazsin.
3 gün sonra da anneyi ara 'annemin bir hastane işi var, iki gün sonra onu da getirecegim. Lütfen gitmeden evi tertemiz yapar mısın, banyo falan çamaşır suyu...annem çok hassas,pis eve getirmeyeyim. Bi de yaşlı kadın, kafası kaldırmıyor. O zamana kadar gidersiniz Di mi?' dersin:)
senin yeğenine bu terbiyesizligi yapan insanlara sen de bir terbiyesizlik yap.
aslında yerinde olsam şimdiden arar gelmemelerini söylerdim ama eşin bunu nasıl karşılar bilemem
Kadının numarası bile yok bende
Sadece yıllar evvelki çalıştığımız şehirde ayak üstü karşılaşmıştık o

Eşler samimi
Of çıldırıyorum ben kadını instagramda buldum eşi eşimde ekli diye
Şimdi mesaj atsam eşim duysa çok pis kavga edecez yine birde bunlar için niye kavga edilim

Ben yegenimin de hırsını çıkarmak istiyorum açıkca söyleyim
Geldiklerinde ben ne yapayım da hem göze batmasın hemde kapak gibi alsınlar paylarını

Merhaba arkadaşlar, ben bir kaç kez buraya yazdığım gibi insanlara ne güvencim nede bir arada olmak isteyişim kalmadı. Üst üste hep kazık yedim.

Şimdi son kazık olayının üzerinden bir hafta bile geçmedi eşim olacak kazıklara doymayan insan tutturmuş başka şehirden iki de bir arayıp gelmek isteyen insana gel demiş. İki çocuklu aile

Yanlarında da kimi daha getirirler sürpriz ( biz salağız ya çünkü insanlar çok rahat bu konuda)

Sinirlerim zıpladı akşamdan beri kavga ediyoruz. Ben nasıl gelme diyim iki yıldır her yaz gelecez diyorlar sen istemiyosun diye bahane söylüyorum diyor. Geçen yine arayınca bişey diyemedim artık gel demiş
Ya yazarken bile sinirden elim titriyor.

Bu insanları anlatacam ekstra gelmelerini istemediğim birileri ama normalde arkadaşlar bu sıcakta babam gelse çekecek halim yok. Yahu evde şort crop zor duruluyor. Bunlar gelince elin adamının yanında bana giyin deyip durcak. Ki zaten mecbur giyincem. Onu geçtim hizmet et yemek yap.

Şimdi bu insanlara geliyorum sırf turistik bir şehirdeyiz diye resmen bedava tatil için geliyorlar. Normal zamanda arayıp sormazlar. Sadece bir iş yeri açmışlardı bunun için eşimden bir kaç işi halletmesini bilmediklerini rica etmişlerdi. Eşimde bedava yapmıştı. Sonra baktılar ki bedava 5 yıldır ne zaman işi düşse tekrar bir iki gün arayıp sonra isteğini bildiriyor. Eşime yapma salak mısın diyorum. Ya boşver arkadaş sonuçta diyor. Ama ona yaptığın iş için verdiğin zamanı benden çocuğundan çalıyorsun.
Onun için de çok gıcığım bunlara

Diğer bir sebebi de bir keresinde bunların bulunduğu şehirde benim yeğenim vardı. İşe ihtiyacı vardı dedim ki eşime bunlara söyleyelimde bir iş versinler öğrenci kız orda burda çalışacağına cep harçlığı verse yeter dedim. Yani düşünün cep harçlığı

Eşim söylemiş rica minnet yeğenimi çağırdılar iş yok demek için miş.
Sonra yine çağırmışlar çay yaparsın temizlersin ofisi diye ki yeğenim öğretmenlik okuyor ve kendi kurumları da eğitim üzerine verilebilecek birsürü iş varken çay demiş kızda tmm demiş yaparım
Sonra telefonla tekrar aramışlar kızı demişlerki diğer ortak çaycı tutmuş haberimiz yoktu kusura bakma.

Şimdi de gelmiş burda bende bedava yicek içicek yatacak birde yemeğe götürmemi turistik rehberlik yapmamı o biçim benzin harcamamı bekliyecekler

Ben haksızmıyım arkadaşlar ya çıldırıyorum şuan eşimden habersiz arayıp reddetmek için

Birde aklımda şey var dedim ki eşime gelirlerse görecekleri de var
Valla aklımda ki şey gezdirmemek evde oturmak
Bu sıcakta gezmek zorundamıyım arabanıza binin gezin herkes nasıl gidiyor
Ben kimseye gelmeyin diyemem malesef, ama genel olarak mesafeli bi tip olduğum için kimse cesaret edip de yazlığınıza gelelim diyemiyor benden o yüzü bulamıyorlar. Artık sosyal medyada paylaşım bile yapmıyorum hemen birileri nerde yazlığınız filan napıyosunuz müsait misiniz filan diye soruyor çünkü. Aslında misafir güzel bişeydi, ama ekonomi bu halde değilken ve hava da bu kadar sıcak değilken. Elini cebine atmayan hizmet bekleyen çocuklu misafirin günlüğü 1000 tl mal oluyor bana . Size de tavsiyem illa ki gelceklerse iş yaptırın, uyduruk yemekler yapın birlikte, fazla elinizi bişeye sürmeyin. Rahat ettirmeyin ki bi daha gelmesinler

Konunuz tam bizim problemimizin üstüne geldi cuk diye oturdu. Normal şartlarda yarın için apart tuttuk bir haftalık tatile gidicektik apart sahibi yan çizdi. Çok yakın bir dostumuz karadenizde sahil kentinde ve sürekli gelin diye darlıyor. Hatta dün tatile gideceğimizi duyunca kızdı telefonu yüzüme kapattı. Eşim napsak oraya mı gitsek dedi sabah... olmaz dedim sahile gidip milletin evini otel gibi kullanamam çok ayıp... ki kardeş gibiyiz ama bence çok ayıp. Konunuzu okuyunca iyice netleştim asla olmaz. Size gelince asla onlarla dışarı çıkmayın ilk fırsatta maddi olarak zorlandğnzı söyleyin ve evde yemekleri geçiştirin. Rahat ettrrseniz gitmezler...
Ya gerçekten boyle mısafırı seven ınsanlarda var ama cok nadırdır yanı
Hanı cok ısrar ettıler gıdersınız bır gece kalırsınız belkı ama 1 hafta yok ya kesınlıkle olmaz.
Gercekten suanda hem maddı hem manevı cok zor
Birde okadar sıcakkı .. lutfen kımse kımsenın evıne gıtmesın .. sahıl yerı dıyorsunuz bırde off kı off sıcakta ne yemek yspılıyor ne bır iş
Mısafır olunca yapmak zorunda olacaklar cok sıkıntı
Klıma altında oturuyorum kahvaltı bulasıgı mutfakta beklıyor

Ben evimi asla birakmazdim. Kocamla da buyuk kavga kopardi cunku boyle salakliklar benim icimi sisirir gelene de maske takip eglendiremem yani. Ay kocaniz buyuk sacmalamis ya acik acik soyleyin size sormadan nasil tamam der bu cok saygisizlik
İki yıldır reddediyomuş öuş benim yüzümden artık yüzü tutmamış bir bahane sunmaya

X