ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Sağlıklı ve huzurlu bir günümüz olsun.

İlk öğünümde yine bol yeşillik, havuç, iki yumurtadan bol sebzeli menemen, peynir, zeytin, fıstık ezmesi yedim.

İkinci öğün için de nasipse balık buğulama ve salata planladım.

Sabahtan 24 dk eliptik yaptım.
Öğleden sonra da reformer pilates yapacağım.

Şimdi de yeşil çayımı demledim onu içeceğim...

Suyum da böyle her daim yanımda...

Eklentiler

• IMG20231221130257.jpg
    109,7 KB · Görüntüleme: 39
Afiyet olsun

Merhaba CanTorun, sizi büyük bir hayranlıkla takip ediyorum maşallah azminize ben de 30 yaşındayım 158 cm boy, 73 kiloyum.
Aralıklı oruca başladım 16-8 olarak da sabah kahvaltıyı sağlam yapayım diye acaba çok mu tüketiyorum bugün özellikle şişkinlik hissettim yediklerimin fotoğrafını ekledim maydonozun altinda yarim avokado var hem fistik ezmesi hem de avokado yag açısından bir öğün icin fazla mı sizce? Bir elmanın karbonhidrat çok fazla diğer meyvelere göre dikkatli mi tuketmeliyim elmayı?

Teşekkür ederim...
Yerinde olsam hedef kiloma ulaşana dek meyveyi yemezdim. Çok canım çekerse bütün olarak değil de, yarısını yerdim.
Hedef kilona ulaştıktan sonra da kontrollü olarak yersin.
Sebzeyi biraz daha arttirsan?
Pişmiş havuç değil ama çiğ havuç iyi oluyor. Önceden havucu uzun ve ince bir şekilde doğrar, limon suyu dolu bardakta bekletirdim. Çok lezzetli oluyor.
Avakado sağlıklı yağlardan, fıstık ezmesi de öyle. Ama yine yerinde olsam fıstık ezmesi yerine çiğ fıstığın, bademin, cevizin, fındığın kendisini tercih ederim.
Cenemde sorun var o yüzden genelde ezme yiyorum. Yani bir nevi mecburiyet...
İlk öğün için gayet güzel bence...
Acikip ikinci öğünde kontrolü kaybetmektense, yağdan ve proteinden zengin bir tabak çok daha iyidir.
Ara öğün yapıyorsan onu birakabilirsin.
Ara ara 16/8 değil, 18/6 aralıklı oruç yapabilirsin. Böyle böyle haftanın bir veya en fazla iki günü tek öğün yapabilirsin.

Afiyet olsun, kolaylıklar dilerim.

Çok teşekkür ederim cevabin için idolüm CanTorun ilmek ilmek işlemişsin sağlığını ne güzel verdiğin her bilgi altın değerinde.
Bugün yediğim baya fazla geldiği için ara öğünsüz 2 ana öğün yaptım sadece akşam da çok aç olmadığım için az yedim ilk öğün gerçekten çok önemli.
Aslında evde elma var, sağlıklı yiyecek diye düşündüğüm için tabağıma ekledim biraz aman ziyan olmasın mantığıyla fıstık ezmesi de öyle evde varken bitsin diye yediklerim aslında biraz da bu psikolojiyi düzeltmek gerek sanırım.

Günaydın, henüz kahvaltımı yapmadım. Dün eşimin doğum günüydü hem de komşuda oturma vardı. Kavurma pilav baklava ve daha neler.. kendimce sağlıklı gördüğüm şeylerden ve bol kavurmalı az pilav ve 3 dilim tatlı yedim. Ama gerçekten küçük dilimler saat 16 idi bu arada, akşam bir şey yemedim ve eşimin pastasından da yarısını yemişimdir benim diyet 2 gündür yalan oldu yani, yine ellerim ve ayaklarım şiş uyandım. Tartıda + çıkmak istemiyorum, fire vermeden devam etmek istiyorum ama dışarıdayken hem insanların ısrarı hem de benim yeterince kararlı olmamam etkiledi beni. Üstelik bugün de var gitmeyebilirim bilemiyorum..

Günaydın canım eşinin doğumgünü kutlu olsun.Birlikte nice mutlu yaşlarınız olsun.Sizin orası bayağı hareketli bir yer gibi .Komşularla gününüzmü var ?Bugün gitmeyebilirm demişssin ya gitme gitme. Her gidişin sana yol su elektrik olarak geri dönüyor.O yemekler olmasa sen güzel düzen tutturuyorsun

Son düzenleme:
Hoşgeldiniz

Selamlar...
İlk ve tek öğünüm.
Üzerine fıstık ezmesi sürerek 1/3 muz da yedim...
Bol baharatlı üç adet göz yumurta.
Baharat metabolizmayı hızlandırıyor, yiyecekleri de lezzetlendiriyor.

Eşim de tek öğün yapabilir miyim vs demeye başladı. Aslında hazır olduğunu düşünüyorum, dün 19 saat açlıktan sonra ilk öğünü yapmıştık. Kahve yanında yediği kek ve ilk öğünde yediği bir kaç dilim ekmekten de vazgeçerse rahatlıkla yapar...
Onların yerine sebzelerin üzerine z.yagi döker ,cevizlerin yanına 8-10 badem vs yer, zeytin miktarını arttırır. Olur yani, neden olmasın...

Sabah 24 dk eliptik yaptım.
10 dk kadar da karın egzersizi...

Eklentiler

• IMG20231222104357.jpg
    195,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Israrlara dayanamıyorsan gitmemek de bir çözüm. Bu şekilde bugüne kadarki emeklerine yazık edeceksin.

MerhabaAfiyetler olsun.Eşin haydi haydi yapar bence.19 saat duran 24 saatte durabilir

MerhabaAfiyetler olsun.Eşin haydi haydi yapar bence.19 saat duran 24 saatte durabilir
Eşim önceden çok atistirirdi. Son öğünü 16.30 gibi yapıp, 19 saat ağzına lokma atmaması mucize.
Bu başarısında önceki gibi pilav, makarna, akşamları patlamış mısır, meyve yememesinin ciddi bir payı olduğuna ikna oldu.

Son düzenleme:
En surdurulebilir aralıklı oruç, 16/8 olan. Haftada bir iki gün 18/6, bir en fazla iki gün de tek öğün yeterli. Hızlı hızlı kilo vereceğim diye hazırlıklı olmadan tek öğün sakın yapmayin. Hele hele sürekli tek öğün kadınlara hiç tavsiye edilmiyor..Yavaş yavaş geçiş olsun ki kalıcı olsun.
Zeytin ve zeytinyağı da ihmal edilmesin.

Son düzenleme:
O akşam atıştırmalıkları yokmu çok fena . Pilav(pirinç) ,makarna ise çabucak acıktıran yemekler .Mideye düzgün yiyecekler gittimi insan o kadarda acıkmıyor
Maşallah eşin seni dinliyor anlattıklarından oda yapacakmış hissi aldım

Israrcı olmadan gözünün önünde sadece uyguladım. O şekilde ikna oldu...

Atistirmanin zararlariyla ilgili bir örnek vereyim.
Kızım 167 boyunda, maksimum 56 kg olmuştur. Yani hiç bir zaman kilo problemi yaşamadı.
Daha çok 53-54 kg arasındadır.

Ama gelip gidip atistirmayi çok sever.
Baştan bu problem olmasa da, zaman içinde insülin direnci geliştirdi.
Sürekli uyku hali, düşük enerji vsvsvs.
İki öğün yapmaya başladı.
Gelip gidip bir lokmalık atistirmalari da frenlemeye calisiyor.
Bu kadarı bile faydalı oldu.
İnşallah tamamen keser.

Herşey kilo da değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…