ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Çok teşekkürler, ilaç biraz ona iyi geliyor yoksa pek de bittiği söylenemez. Hep göbekliydi, heralde alışmış kilolu olmak tuhaf gelmiyor kendisine. Ben bi ara pantolonumu eğilip çekemiyordum, oturup kalkamıyordum. Bir gün koltukta otururken kavurgalarım tarafından batan bir şey hissetim, sonra anladım artık kocaman bir kıvrık haline gelen derim olduğunu ben o kadar kilo da almadım ama beni rahatsız etti bu kadar kısa sürede olan değişim. O halinden memnun maalesef.

Bir kere oruç tutmuştum yine, iftarda 6 tane kalbura bastı yemiştim canım istediği ya da aç olduğum için değil, sırf iradesizlik durmayı bilmemek.. o benim için ilginç bir vurdumduymazlık anı olarak kaldı. Allah korusun bir daha

Günaydın, sabah tartıldım 75.5 kg gözüküyorum. Geçen haftaya göre 400 gramlık bir fark var. Tabi gönül daha fazla olsun isterdi birazcık etkilendim sanki olmayacak diye, ya da geçen hafta yeterince tutamadım kendimi diye. Ya yavaş yavaş eski halime dönersem yine umarsızca yersem diye.. inşallah sağlıkla kolaylıkla yola devam

Günaydın 100 gram bile versen onu kar olarak görüyorum .400 gram az değil.Senin düzen daha yeni yeni oturuyor .

Dün akşam yemek yemedim sabahta ayazda yürüyüş yapmıştım .Bu sabah belki bir umut azalma olmuştur dedim gene aynı vücut direniyor sanırım.Bakacağız elmi yapan beymi yaman pes etmeyeceğim

Vücudu şaşırtmak için bu sabah yumurta yemedim sebze yemeği yedim peynir yanında çay ile kahvaltı ettim.
Akşamada çorba, fırında tavuk ve sebze (kereviz ,karnabahar )var.

Bu arada olmak istediğim kilodasın 74-75 olsam bana yeter

Hedefimiz yaklasikmis.Benim de hedefim 75/76 .Diyet günlügü yaptım ben de burda.Benimki 3 öğün beslenme.Aralikli oruç, ya da tek öğün yapamıyorum.Midem çok etkileniyor ve 1 litreden fazla da su asla içemiyorum.Boyum 170 .Menopoz yaşındayım.1 aydır diyet yapıyorum ve 3 kg verdim.En son gecen hafta tartildigimda 81.8 çıktım.Saglikli ve kalıcı kilo vermek niyetim.3 ay falan olacak herhalde benim 75 e inmem toplamda.Sizin boyunuz ve şu anki kilonuz kaç? Hedef kilolarımiz yakın olduğu için öğrenmek istedim.Yasiniz gençtir büyük ihtimal benden.Siz daha çabuk verebilirsiniz

Yeni haftaya selamlar...

İlk öğün bu şekilde, ikinci öğünde de dünden kalan etli nohutu yerim.
Yumurtaların ikisini, bir de çeyrek ithal muz yedim.

Parmak kökü ağrım devam edince, ayağa daha az yük bindirdigi için sabah erkenden 23 dk eliptik yaptım. +1dk, +1dk şeklinde 30 dk'ya inşallah çıkacağım.

Birazdan da pilates yapacağım...

Eklentiler

• IMG20231218110357.jpg
    199,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Son haftalarda hafta sonu tek öğün beslenmeyi saymazsak 7 yıldır iki öğün yapıyorum .Karatay beslenmesiyle beraber vücudum iki öğüne alıştı .

Üç öğün fazla geliyor. Birde çalıştığım için evden yemek getir götür uğraşmak istemiyorum.Öyle olmasa iki öğünle aralıklı oruç + Karatay yapardım.

46 yaşındayım.Boyum 1.60 ama kilomu yazmasam olurmu? Oldukça fazla diyeyim.İşyerinden de yazdığım için iş yaparken bazen ekranı açık unutabilirim yakalanırım diye çekiniyorum açıkcası .Kimseye söylemiyorum .Genelde olduğumdan daha az göründüğümü söylerler.74 kiloya düştüğümde de daha ince görünüyordum.

1 ayda 3 kilo gayet iyi .81 kilodasın hedefte 75-76 .

5 kilo kalmışBir iki ayda hedefi tutturursun diye düşünüyorum olmasada sıkıntı değil geç olsun güç olmasın

Afiyet şifa olsun Geçmiş olsun enerjine maşallah

Günaydın 100 gram bile versen onu kar olarak görüyorum .400 gram az değil.Senin düzen daha yeni yeni oturuyor .

Teşekkürler, moral oldu gerçekten hep denir ya önce çok hızlı kilo verdim sonra yavaşladı diye. Benimki de biraz hızlı yavaşladı aslında bugünlerde adet olmam gerekiyor, o da etkiler mi bilmiyorum. Ben de 65 kg olmak istiyorum, inşallah sağlıkla ilerleriz hedefimize.

Bu hafta aksi gibi haftanın her günü bir program var, bi tek yarın boş gibi. Oruç da tutmadım adet olursam diye. Akşam yemeğimi az önce yedim. Nohut ve düğün çorbası, kapanışı yaptım diye düşünüyorum eşim erken gelirse işten, akşam yürürüm belki..

Amin inşallah, sağlıkla, kalıcılıkla gerçekleşsin hedeflerimiz Rakamlar değil sağlık önemli olan.Ben de 52 yaşına basıcam bir kaç gün sonra.Metabolizma iyice yavaşlamadan gardı alıp, kilo korumaya geçmek lazım diye düşünüp burda günlük açtım kendime.Sonra Cantorun hemsehrimle karsilastim burda ve örnek ve ilham oldu bana çok.5 haftadır günlüğüme not düşmeye calisiyorum beslenme ve egzersizlerimi. İyi ki sizleri tanıdım burda Daha kolay motive olabiliyorum .Umarım hepimiz hedeflerimize sağlıkla ulaşırız

Amin canım Cantorunu ve sizleri tanıdığım için bende mutluyum cantorun efsanehepimizin ilham kaynağı

Etkiler tabi canım .Seninde hedefe ulaşmana az kalmış gayet iyi gidiyorsun

Günaydın, sabah kahvaltımı henüz yaptım. Ekmek yemedim veya türevini fakat 1 yemek kaşığından biraz fazla tahin ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yedim emzirdğim için. Ama sonra kalorili bir beslenme oldu gibi geldi tahin aslında çok faydalı, yediğimiz ballar gerçek bal olsa onlar da faydalı (doğal bal diye aldık ama yine güvenemiyorum)

Sizce tahin ne kadar sıklıkla tüketilmeli?

Günaydınlar hayırlı sabahlar

Nasılsınız?

Sabah daha önceden haşlamış olduğum brokoliler ile tost yaptım.İnternette görmüştüm.Brokolileri ezdim kaşarla beraber tost makinesinde pişirdim.Yanında domates,zeytin,turp ve çay ile kahvaltıyı tamamladım.
Akşama çorba,ton balığı salatası,turşu ve turp var.

Günaydın canım afiyet olsunAçıkcası ne sıklıkta tahin tüketmek gerekir bilmiyorum.Kalorili olduğunu duymuştum.

Sade tahin olarak her gün...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…