ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Ben Karatay diyeti yapıyorum onda doktorun önerisi ilk öğün onda da bir tane yemek sadece bir elma gibi

Neden fındık yerine fıstık ezmesi? Ve ne gibi faydası var?
Benim cenemde sorun var, o yüzden alıyorum. Fıstık ezmesini, fındık ezmesinden daha çok sevdiğim için alıyorum.
Hiç bir sorunum olmasa sürekli olarak fındığın fıstığın kendisini yemeyi tercih ederdim...

İyi akşamlar sabah tartildim bu hafta 3.100 gram vermişim geçen haftayla beraber 5.600 gram.Hedefim bu hafta yine 2 kilo vermek.Sabah peynirli yumurta sebze yemeği yedim bir bardakta çay.Aksam karnabahar haşlamistim kıyma kavurdum salçalı biberli bir sos yaptım yoğurtla karıştırdım karnabahar mantısı yaptım bazen bunu kabaklada yapıyorum çok güzel oluyor.Yumurtalı pırasa kavurması vardı onda da biraz yedim. Kuzenimin kızının ameliyatı vardı ona git gel derken 1 saate yakin yürüdüm.Kuzenler yanında termosla çay yanında poğaca börek elma vs getirmisler onlardan yediler ben sadece çay içtim.

Şimdi baktım diyet ürünü diyor, denemek isterim.

Günde 10-15 tane kabuklu fıstık yemeyi severdim ben de, onun yerine de geçer mi?

Bana da fındık çok ağır geliyor, onu yemekten yoruluyorum

Maşallah harikasın

Ben bugün biraz fazla acıktım, iftarda normal şeyler yedim ama biraz üst üste yedim. Çayı da hepsinin üstüne içtim yarın telafi ederim inşallah

Maşallah harikasın

Ben bugün biraz fazla acıktım, iftarda normal şeyler yedim ama biraz üst üste yedim. Çayı da hepsinin üstüne içtim yarın telafi ederim inşallah
Teşekkür ederim Bu hafta bulgurda yemedim haftasonuda tek öğün yaptım onun etkisidir.Meyve yemiyorum ekmek,börek ,makarna,pilav,poğaça,unlu çorba ,tatlı hicbirsey yemiyorum tatlı olarak bir fıstık ezmesi birde havuç sayilirsa o var .Onun dışında bol sebze bol protein bol su çay kahve kurubaklagiller

Şimdi baktım diyet ürünü diyor, denemek isterim.

Günde 10-15 tane kabuklu fıstık yemeyi severdim ben de, onun yerine de geçer mi?

Bana da fındık çok ağır geliyor, onu yemekten yoruluyorum
Çok daha iyi olur. Fıstık ezmesi nihayetinde işlenmiş. Ben mecburiyetten yiyorum. Her gün tane yesem sorun yaşıyorum.

Günaydınlar sabah kırmızıbiberli peynirli iki yumurta ve humus yedim.Akşam yemeği için karnıyarık hazırladım .Az yağlı olsun diye airfreyde yaptım.Tek seferde fırında kızartsamda olurmuş.

Selamlar...
Hayatın akışında bugün annemin hastane randevusu vardı, o yüzden İlk ve tek öğünüm erken oldu...

Eklentiler

• IMG20231212085726.jpg
    167,1 KB · Görüntüleme: 30
Sabah kahvaltısını 9.30 da yaptıktan sonra az önce 1 kase çorba (unlu şehriyeli bebek çorbası ) içtim. Biraz da kabuklu fıstık yedim dün konuştuk ya sabah yediklerim beni tutar zannetmiştim ama bugün biraz stresli hissediyorum kendimi. Sabah yüzümde bir kızarıklık olmuş ona canım sıkıldı. Benim gibi hastalık konusunda takıntılı bir insan için zor bir durum :/ Allah başka dert vermesin bunlar gelir geçer inşallah. Akşama ne yapsam, siz neler yapacaksınız?

Afiyet olsun .Unlu çorba olduğu için acıkmışssındır şehriye çorbası içtiğim zaman hep daha fazla birşeyler yemek isterdim.O çorbanın yerine yumurta peynir zeytin bol salata olsa ya da menemen türü birşey olsa acıkmazdın bence
Akşama oğlum gelecek nasipse ona karnıyarık pişirmeye karar verdim.Akşamdan hazırladım bir fırına vermesi kaldı yanınada bulgur pilavı salata falan yaparım herhalde ona bende karar veremedim.

Son düzenleme:
Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir günümüz olsun.

25 saatlik oruçtan sonraki ilk öğünüm.
Sarısı az pişmiş yumurtanın yanında, uzuuuun bir aradan sonra canım banmalik yumus yumus, sıcacık ekmek istedi. Tabi ki almadım da, yemedim de.
Yesem hemen kilo mu alırdım?
Tabi ki hayır...
Muhtemelen ikinci öğüne kadar acıkma hissederdim. Bir de vücudum her bir gramı için 4 Gr su tutardı.
Yarın da yine yemek isteyebilitdim, ertesi gün de, daha ertesi günde vsvsvs.
Bağımlılık yapan ne olursa olsun, tamamen birakmadiktan sonra ondan kurtulmak pek mümkün olmuyor.
Yunus yumus, pamuk gibi ekmekler de şekerdir.

Maalesef seker de baş edilmesi zor bir bagimlilik...

Allah herkesi kurtarsın...

Eklentiler

• IMG20231213103841.jpg
    176,4 KB · Görüntüleme: 23
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…