ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

İkinci öğünüm.
Eşim verdiğimiz karara uydu...
Yeterince sebzeli olduğu için, sadece maydanoz ve dereotu ile yetindim.

Bugünü de dinlenme günü yaptım.
Kaslara iyi geliyor.

Eklentiler

• IMG20231210164752.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 41

Burası kesinlikle çok iyi geliyor

Merhaba havuç yemeden dururuzda süt ürünü olmadan nasıl yapacağız bilemedim. Ben peynirsiz 21 gün duramam .Yoğurtsuz nasıl olacak Sebzelerin çoğuna yoğurt koyuyorduk Bayaği sert bir diyet yapıyorlarmış.

Balıkta omega 3 çok ya harika bir fikir.Hele kış mevsiminde

Ne desem bilemiyorum harikasınız gerçekten inşallah bende 40 kilo verebilirim.

Yavaş yavaş oda olacak gayet güzel gidiyorsun

Bugünde tek öğün yaptım11_12 arası. Akşam yemedim.Ben bayağı iştahlı bir insanım yemek yemeyi çok çok seviyorum yiyincede doymak bilmiyorum.Benim yediğimle iki insan doyar.O yüzden haftasonu bari tek öğün olsun dedim. Akşama kadar su içtim akşamda türk kahvesi yaptım yalnız sabahı etmek zor olacak gibi dayanıyorum .Eskiden olsa midem kazininca gecede yerdim atistirirdim peynir domates birşeyler yerdim.Bu gece yemeleri kilo aldırdı zaten.Tek öğünlü günleri saymazsak akşam sekizden sonra lokma koymuyorum ağzıma.Aksam yemeğim işten dolayı genellikle 18-19 arası oluyor .Sabah ola hayirola .Güzel gidiyoruz hep beraber

Ben de peynir deyince şöyle bir durdum.
Peynir düşkünlüğünün aslında şeker düşkünlüğü olduğunu da söylemiş. Bu epey canımı sıktı. Peynire ciddi zaafım var. Bir zamanlar süt muptelasiydim, ondan vazgectim. Yoğurt ve ayran, onlara da bayilirdim. Sanırım bir kaç hafta oldu onları da biraktim. Ama peynir, ne bileyim zor biraz. Allah mecbur bırakmasın diyorum. Sırf arınma amaçlı 21 gün deneyebilirim belki. Yazıyı tekrar bulabilirsem paylaşacağım.

OMAD gününde büyükçe ve tok tutan bir öğün yapmak lazım. Gerçi öyle olsa da, midede illa kazinti oluyor. Biliyor musun, o kazintiyi çok seviyorum.

Sabırlı ol, kolaylıklar dilerim.

Günaydın, bugün oruç tutmaya niyet ettim inşallah. Akşam 18 den sonra bir şey yemedim.

Tartıda 75.9 çıktım, geçen hafta 77 ile bu gruba yazmıştım. Böyle devam inşallah

Sağlık ve huzurla yeni bir haftaya merhaba.

ilk öğün kızım dersim boş geleceğim deyince biraz gecikti. İyi oldu, oruç süresi uzamış oldu. Yumurtanın ikisi benim...

Turplar bu sefer hiç iyi çıkmadı, acı.
Şifa niyetine yedim işte...

Akşam yemeği için de oğlum gelecekmiş, dolma istedi. Artık kıymayı biraz daha fazla koyar, kendime uygun yaparım.
Tabi onun gelmesi çok geç olur, biz normal saatimizde yeriz...

Eklentiler

• IMG20231211112531.jpg
    122,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
İkinci öğünüm.

Dolmadan bir yeşil, bir kapya yedim.
İçine de bolca kıyma ve basmati pirinç+bulgur koydum.

Oğlum geleceği için de evde 21 dk eliptik kullandım, 45 dk tüm vücut reformer pilates yaptım.

Su ana kadar uyanınca 400 ml limonlu su, sade kahve, bir kupa yeşil çay, 1 lt suya 250 ml sade maden suyu+1 yemek kaşığı sirke kattım içtim. Ayrıca 750 ml sade su...
Saat 21.00 kadar biraz daha içerim.

Eklentiler

• IMG20231211163225.jpg
    159,4 KB · Görüntüleme: 34

Fıstık ezmesini nereden alıyorsunuz?

Evet şimdi bunu çok uzman öneriyor ve merak ettiğim şu ki ; meyveyi,sütü ,kuru yemişi ,(mesela bana eskiden diyetisyen 1 top dondurma vermisti haftada ya da 10 günde bir kez),ya da haftada bir kez az şekerli yarım sütlaç ya da yine az şekerli az kabak tatlısı tarzı şeyleri öğün üzerine mi yiycez ? Sade kahve yanına minik bitter vermişti mesela.Tamam diyelim şekeri tamamen çıkardık ama meyve ne zaman tüketilecek? Sanırım sabah kahvaltısına ilave olacak degisimli olarak tüm bunlar.

Şeker her şekilde yok.
Meyveyi de ilk öğünde, porsiyon kontrolü yaparak.
Bitter de %80 kakaolu falan.
Arada yiyeyim, arada içeyim vs olunca şeker dahil hiç bir bagimliliktan kurtulmak mümkün değil.
Kendi adıma kademe kademe beslenme tarzımı değiştirdim.
Pat diye yapan da illaki vardır, o ben değilim...

Bu arada hedefledigim kiloya gelene kadar asla kaçamak yapmadım. Dondurmaymis, sütlü tatlıymış, kabak tatlisiymis vsvsvs. Asla...

Şimdilerde çok canım istese yerim, nefsime zulmetmem. Ama enteresan bir şekilde istemiyor. Unuttum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…