ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Ah ben bugün arkadaşıma davetliydim öğlen çayına. Börek ve tatlı yedim sabah da yaptığım poğaçadan yemiştim evet kabul ediyorum bugün serbest gün oldu biraz. Yarın kaldığımız yerden devam inşallah

Yarın sıfırdan başla ekmek vs yememeye çalış bakalım nasıl olacak

Günün yürüyüşü yapıldı.
Ayaklarım oldum olası sorunludur.
Yok yara olur, su toplar, yok topuk dikeni, yok yanları ağrır. Bu akşam da sol ayağımda iki parmağımın kökleri ağrıyor.
Gerçekten komigim.

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-15-19-26-27-75_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 32
Aslında senin için en uygun yöntem aralıklı oruç bence.Tamamen kesemiyorsan en azından açlık süreni uzun tutarak telafi etmiş olursun.16/8 yapabilirsin.Öğlen 11-12 gibi yesen , akşamda ona göre 18_19 arası . Ertesi gün kahvaltı saatine kadar 16 saat ağzina lokma sürmezsen kilo verirsin

Yarın bol bol suyla telafi edip, yola devam...

Aynen, kesinlikle çok fark var. Bugün epey rahatsız oldum, uykum geldi baya. Midem şiş gibi oldu, değişik bir şeyler. Ben hamurişi şeker tükettiğim gün ile tüketmemişim gün farkını ilk defa anladım. Yine belki kaçamaklar olur ama fark barizken böyle yemeye devam etmem mümkün değil.

Evet ben oruçla çok güzel kilo veririm aslında, sabah erken yiyor sayılırım; bugün 9 da bitmişti kahvaltım. Öğleden sonra da 15.30-16.00 gibi yedim

Kesinlikle hamurisi ve tatlılar vücuda yük.sanki midene ağırlık çökmüş gibi oluyor birde insanın enerjisi düşüyor tam tersi temiz beslendiğinde daha hafif daha zinde hissediyorsun.enerjik oluyorsun.Yapabiliyorsan sabah erken yeme .Yavaş yavaş ileri saate kaydır. önce 10 gibi dene sonra dayanabiliyorsan 11 gibi . Ama asla 8-9 gibi yeme.Sonucta işe gitmiyorsun kısıtlı bir zamanın yok 10 a 11 kadar bekleyebilirsin.Bir hafta bir dene saatleri sonra sana en uygun olacak şekilde sabitlersin.

Akşamda 7 den sonra ağzına lokma koyma .ne kadar erken kapatirsan o kadar iyi bu arada hesap yapacaksın akşam yemeginden sonra 16 saat ağzina lokma koymak yok sadece su çay kahve

Akşamda 7 den sonra ağzına lokma koyma .ne kadar erken kapatirsan o kadar iyi bu arada hesap yapacaksın akşam yemeginden sonra 16 saat ağzina lokma koymak yok sadece su çay kahve

Deneyeceğim inşallah teşekkürler

Rande emzirdigin için ara ogunsuz aralıklı oruç yapmak senin için belki sağlıklı olmayabilir, çok bilgim yok. İstersen araştır...Ama akşam atistirmalarini, mutfağa girip çıktıkça bir lokma da olsa ağzına bir şeyler atmayı (eğer yapıyorsan) bıraksan bile çok faydasını görürsün.

Farkındalık atttikca, sağlıksız gıdalara olan iştah da azalıyor.

Zaten beni yoldan çıkaran bu emzirme oldu emziriyorsun ye, emziriyorum yiyeyim diye diye oldu. İlk zamanlar haftada 1 tahin helvası bitiriyordum. Tatlı mı yaptım mesela yatmadan yerdim dilim dilim ki gece süt olsun. Fikir aldığım diyetisyenler “ kilo alınır verilir sen emzirmeye odaklan” dediler. Ben de elbette emzirmeye odaklıyım ama süt olsun efsaneleri ile beslenmem bozuldu ve tabi değerlerlerim. İnşallah düzeleceğiz bakalım

Güncel kilonu korudun mu ne durumdasın konu başını okudum da 57 lerdeydi

Saglik ve huzur dileklerimle...

23 saatlik oruçtan sonraki ilk öğünüm...

Taze kasar, sebze, toplamda 30 Gr kadar kasap sucuğu ve karışık baharatlı menemen.
Tabaktakiler de klasiklerim.

İkinci öğüne kıymalı karnabahar yemeği var.
Üstüne acı pul biber, misss...

Eklentiler

• IMG20231216105432.jpg
    176,6 KB · Görüntüleme: 27
İkinci öğün ve günün görevi...

Eklentiler

• IMG20231216161551.jpg
    148,6 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2023-12-16-19-34-48-10_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba,

Sabah 10.30 gibi; yumurta, zeytin, peynir, turp, ceviz, kabak çekirdeği vardı tabağımda. Kahvaltıdan 1 saat önce büyük bir bardak su ve gül sirkesi içtim.

14.30 gibi oğluma yerli malı haftasında sınıfında dağıtılan kuru üzüm ve fındık paketi dikkatimi çekti belki 10 kadar sarı üzüm ve evden ilave fındık yedim.

Akşam 17.30 gibi ise bulgur pilavi ve haşlama tavuk ve salata yedim.

3 lt su içtim hala da içiyorum. Hala yürüyüş yapamadım bir gün..

Afiyet şifa olsun.

Youtube 'da çok güzel kardiyo egzersizleri var, onlardan da yapabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…