ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Nasıl bı dıyet bnde sızınle yapmak ısterım dıyet arkadaşı arıyorum ben de
İlk sayfada beslenme şeklimden bahsettim canım. Aralıklı oruç+düşük karbonhidratlı beslenme ve omad yapiyorum. Artık yasam şeklim haline geldi. Şu an ideal kilo araligindayim, iki yıldır koruyorum.

Kaç kilosun, hedefin ne?
Tecrübelerimi seve seve paylaşırım.

Merhaba bnde bırcok dıyet uyguladım aldım verdım aldım verıdm 88 basladım gecen sene 73 kadar ındım şimdi tekrar 85 oldum tartıldım yenı dedım artık dur gıydıgım hıcbıseu yakışmaz oldu 25 yaşında 3 cocuk annesıyım doğum lojusalık derken göbek gıtmez oldu artık 65 e dusesıye kadar dıyetımı bırakmak ıstemıyorum

Kndıme dıyet arkadaşı arıyorum motıvasyon gerçekten ok önemli

Kndıme dıyet arkadaşı arıyorum motıvasyon gerçekten ok önemli
Burada ben sadece sonuç aldığım yaşam şeklimden bahsediyorum. Bu kadarı bana motivasyon sağlar dersen, sen de günlük yaptıklarından bahsedebilirsin. Doğruları, yanlışları beraberce değerlendiririz. Ben kilomu korurken, sen de ideal kilona yürürsün. Yok ben rekabetçi bir ortam arıyorum dersen diğer başlıklara da bak istersen...

Merhaba öncelikle tebrik ediyorum iradeniz için Bu if diyetinde akşam yemeği ile sabah kahvaltısı arasındaki açlık süresi 16 saat olmalı diye okudum. Peki kahvaltıdan akşama kadar 8 saat serbest mi? Bu saatleri anlayamadım açıklar mısınız? Serbest dediğim düşük karbonhidrat yüksek protein.

Teşekkürler canım.
Tokluk penceresinde evet serbest. Ama sürekli bir atıştırma halı olmamali. Ben eğer çok acikirsam bir ara öğün yapıyorum. O da minik bir kase leblebi veya bugunlerde minik bir kase donmuş vişne. Acikmazsam da sadece kalorisiz sıvılar alıyorum. Özellikle karın bölgesine bu program çok etkili oluyor...

Merhabalar...

23 saatlik açlıktan sonraki ilk öğünüm.
Öncesinde sirkeli suyumu da ihmal etmedim.

Gün içerisinde içtiğim su miktari 3 litreye ulaşıyor.

Menemenden bir parça daha yedim. Sabahları ama haşlanmış, ama farklı şekillerde pisirilmis iki yumurta yemeye çalışıyorum. Bu sayede gün içerisinde pek acikmiyorum.

Toz kolojen, omega3, d3k2, megnezyum kompleksi gibi takviyelerimi de düzenli olarak kullanıyorum.

Sağlıklı yaşamak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Allah kimseye yük etmesin, amin...

Eklentiler

• IMG20231102105219.jpg
    181,1 KB · Görüntüleme: 45
Bütün sayfaları bir solukta okudum. Çok güzel bir düzen kurmussunuz maşallah. Bende hep beslenmeme dikkat ederim. İki öğün besleniyorum. 2 çocuğum var onlar öğlende yiyorlar . Benim sorunum ev ahalisi ekmek patates makarna pilav şekerli içecek aşığı. Onlara yapıyorum kalınca israf olmasın diye yiyorum işte o zaman şeker sapitiyor herseyi yiyesim geliyor. Kalan patates pirinç ekmek nasıl degerleniyor acaba sizde? İsraf konusunda aşırı takıntılıyım.

Teşekkürler...
Ekmeği sadece eşim tüketiyor, o da tam buğday. Mecburen b.dolabinda saklıyorum, israf olmuyor.

Pirinç nadiren pişiyor, o da basmati pirinçten. Minik bı sahanda bir çay bardagindan yapıyorum. İlla ki kalıyor. Onu da sokak hayvanlarına tavuk suyuna pisirdigim makarnaya katiyorum, ziyan olmuyor.

Patates de eşime bir orta boy, annem ve bana toplamda bir orta boy pişiriyorum. O da bitiyor.

Evin yaş ortalaması yüksek, çocuklu eve benzemez elbette ..

Kalan şeyleri israf olmasın diye asla yemem. Midem çöp kutusu mu?
Az az kaldıysa ve yenmeyeceginden eminsem, dondurucuda biriktiririm. Dediğim gibi kuşlara, patili dostlara yemek hazirlarim.

İkinci öğünüm.
Nohut, kefir ve karışık ev turşusu.

Eklentiler

• IMG20231102171655.jpg
    153,4 KB · Görüntüleme: 42
Selamlar...

Gün sirkeli suyla başladı.
10.30 gibi ilk öğünüm.
Peynir tabanlı yumurtadan iki tane yedim.
Kahve yanında fıstık ezmesi dolgulu kuru incir vardı.
Kuru incir veya hurma sindirim sistemini düzenliyor.
Diyete ilk basladigim zamanlarda da zeytinyağı içerisine doğranmış kuru incir yiyordum.

Bir süredir tarçın+zencefil+zerdeçal karışımlı yoğurt kürüne ara vermiştim. Bugün ara öğün olarak yapmayı düşünüyorum.
Bu kür haftada iki gün sürekli yapılabiliyor. Metabolizmayı hızlandırdığı ve bağışıklığı güçlendirdiği söyleniyor.
Evet, ben de faydasını görüyorum .

Eklentiler

• IMG20231103102442.jpg
    166,8 KB · Görüntüleme: 41
Selamlar...
Arkadaş günü münasebetiyle disaridaydim.
İkinci öğünüm 15.30 gibi az pideli, tereyagsiz Bursa kebabı oldu.
Neye hayır dedim?
Tereyağlı bursa sutkem helvasina kocaman bir HAYIR dedim ...

Cok tsk ederimm.yogundum.yarin ilk sayfadan baslayip menulerini inceleyecegim.bende katilirm bu kervada borsa sayfasinda oldugu gibi

Sağlıklı, mutlu hafta sonumuz olsun.

İlk öğünüm 10.45 gibi oldu.
Farklı marka fıstık ezmesi aldım. Ham kakaolu ve sade. Kakaolusunu bu sabah denedim, enfes bir tadı var. Çok beğendim. İki adet kuru inciri de yedim.

Kahveyi hemen kahvaltı sonrası içiyorduk.
Bakalım bugün öğlen namazı sonrasında içmeyi deneyelim dedik. Böylesinin daha sağlıklı olduğunu biliyoruz, ama yılların alışkanlığı olsa gerek uygulamada zorluk cekiyoruz.

Programda değişiklik olmazsa, bugün de tek öğün yapayım diyorum.

Eklentiler

• IMG20231104105040.jpg
    118,5 KB · Görüntüleme: 34
Süt ve süt ürünleri bende şişkinlik, gaz, ödem yapıyor. Sütten hemen hemen vazgeçtim de, yoğurt, kefir ve özellikle peynirden vazgeçemiyorum.
Bazı hekimler yemeyin diyor, ne derece doğru bilemiyorum. Her kafadan bir ses.
Ama benim vücudum yememem konusunda sinyal veriyor, hissediyorum.
İleriki zamanlarda bir zararı olur mu, okuyan ve bilgisi olan olursa cevaplarsa sevinirim...

Son düzenleme:
Üç aylık kolojen siparisini de verdim.
Çok faydasını gördüm.
Saçlarım, cildim, tırnaklarım, kemik ve kaslar...
Ama gerçekten çok pahalıya mal oluyor.
Üç kutu bitiriyorum, bir ay ara veriyorum.
Bakalım, gittiği yere kadar devam...

Mutlu bir gün dileğiyle..

23 saatlik açlıktan sonraki ilk öğünüm. İki adet de kuru incir yedim. Yeşillikli omletin arasına taze kasar koydum.

Tabi ki öncesinde de sirkeli su içildi.

Takviyeler de tamam.
Akşam için de nasipse kırmızı et düşünüyorum.

Eklentiler

• IMG20231105111013.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 28
Annemin ziyaretçileri için yaptığım kurabiyelere HAYIR diyorum...

Kilo koruma dönemi, verme döneminden biraz daha esnek oluyor. Ama benim derdim sadece kilo verip korumak değil. Bedenime mümkün oldugunca sağlıksız besinleri sokmamak. Bugüne dek şükür ki başardım.Allah daim etsin. İçerisinde kaşar loru, yumurta, tereyağı, üzüm, badem ve tam tahıllı un var. Bunlar sağlıklılar, ama şeker...

Eklentiler

• IMG20231105153844.jpg
    142,3 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…