ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

16.30 gibi ikinci öğünü yaptım...
Patates airfryer'da az z.yagi ile pisti. Tabi ki yine minik bir patatesin yarısını yedim. Salatam da bol sirkeli....

Eklentiler

• IMG20231105164233.jpg
    161,3 KB · Görüntüleme: 53
Annem daha iyi görünüyordu, inşallah yuruyuslerime geri döndüm. Konu sadece annem de değil. Bir kaç yıl önce bir sakatlik geçirmiştim ve dizimde hizalanma bozukluğu oluşmuş. O da ön dizde ağrı yapiyor. Ara ara dinlendirmek iyi geliyor.Orta tempo 35 dk kadar yürüdüm, geldim.

Şimdi de adaçayı demledim, onu içeceğim.
Menopoz döneminde ateş basmalarina iyi geliyor...

ozrengin
Gel hadi, yürüyüş için birbirimize destek oluruz.

Selamlar...
Siteye girememek ne kötüymüş.

Gün sirkeli suyla başladı.

İlk öğünüm. Peynirden 10 Gr kadar anca yedim, günü daha rahat geçirdim. Şişkinlik, gaz olmadı gibi.
Peynirsizlik zor.

Eklentiler

• IMG20231106103141.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 43
Kahve saatini öğlen namazı sonrasına oturtmaya çalışıyoruz. Bugün 3.gun, yapabildik. Eşim için pek farketmese de, benim için zorlayıcı oluyor.
Sade kahve yanında 10 Gr %85 bitter çikolata yedim.
Bugün ara ogunlu oldu.
Torunu antrenmana götüreceğiz, o yüzden ikinci öğün de 17.00 gibi bitmiş olur.
Sonrası ağıza fermuar.
Su su su ve akşam yürüyüşü sonrası adaçayı...

Torun erken çıkalım deyince 2. öğünü de yaptık.
Ezogelin çorbası, domatesli köy biber kavurması ( çok az yağla, airfryer'da), 30 Gr kadar da hindi füme yedim.

Eklentiler

• IMG20231106160444.jpg
    178,1 KB · Görüntüleme: 35
Yürüyüş yaptım, döndüm.
Kilo verme döneminde bazen Leslie, bazen açık hava yürüyüşü, bazen netten herhangi bir kardiyo egzersizi yapardım. Süreci hızlandırdığı doğru.
Kilo koruma sürecinde genel sağlık için 30-45 dakikalık yürüyüşler bence yeterli. Üç ay öncesine kadar reformer pilates yaptım.
Annemin hastalığı, fiyatların aşırı yükselmesiyle bıraktım. Eve reformer aletini aldık, en kısa zamanda inşallah ona da başlayacağım...

Eklentiler

• Screenshot_2023-11-06-21-02-39-39_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 43
Konunuzu okuduktan sonra daha dikkat eder oldum. Bana çok faydası oluyor yazdıklarınızın. Rica etsem kullandığınız takviyeleri yazar mısınız.

elecda merhaba, diyetin nasıl gidiyor?
Merhaba,
Sene başında 78 kiloydum. Şu an 72 kiloyum. Kendimi çok zorlamadan adım adım ilerlemeye çalışıyorum. Daha önce diyetisyenler ile kısa zamanda çok kilo verip, sonrasında tekrar aldım. Bu nedenle daha sürdürülebilir bir düzende ilerlemeye çalışıyorum. 08:30-18:30 arası çalıştığım için, öğünlerimi iş yerinde yapıyorum.

Hafta içi günlük düzenim şu şekilde:

11:00-12:00 İlk Öğün (İşyerine evden getiriyorum veya vegan bir yer var, oradan sipariş veriyorum.) +D3K2+Omega-3
15:00-16:00 Filtre kahve ve şekersiz bir atıştırmalık
18:00-19:00 Son Öğün ( İşyerinde yoğurtlu granola veya sebze yemeği-yoğurt şeklinde)
20:30 Maden suyu + magzezyum

Hafta sonu ise kendimi günlük akışa bırakıyorum. Canımın istediğini porsiyon kontrolü yaparak tüketmeye gayret ediyorum.

Bu arada hafta içi öğle araları yürüyüşe başladım. Botanik Parka yakınım. Öğle arası çıkıp doğanın içinde yürümek hem bedenime hem de zihnime iyi geliyor.

Tebrik ederim.
Zaten önemli olan beslenme programının sürdürülebilir olması.
Sadece kilo vermeye yönelik bir program seçince, hedefe varıldığında bir gevşeme oluyor. Eski alışkanlıklara hızla geri donuluyor. O yüzden de bir çok kişi verdiği kiloları fazlasıyla geri alıyor.

Bir de tartidaki rakam da çok önemli değil. Önemli olan aynadaki görüntü.

Üç aydır spor rutinlerime ara vermek zorunda kaldım. Beslenme programım aynı ama spor yapmadığım için porsiyonlar biraz daha küçük. Kilo almadım, hatta bazen 0.5 kg gibi az görünsem de, vücudum diri değil. Saldı ve hımbıl oldum gibi...

O yüzden sağlıklı beslenmeyle spor bir arada götürülürse, sonuç almamak imkansız.

Kısaca sağlıklı yaşam=sağlıklı beden.

Son düzenleme:
Selamlar...

İlk öğünüm saat 10.30 gibi başladı, 11.00 gibi bitti. Fotoğraf çekmeyi unuttum, yine her zamanki gibi bir tabak oldu, oluyor, olacak. O yüzden fotoğrafları ara ara paylaşayım diyorum.

Süt ve süt ürünlerine biraz mesafeli olmaya çalışıyorum, en azından çaba gösteriyorum. Peyniri gözüm doysun diye 40 gr kadar koydum, ama 10 Gr kadarını yedim. Kendimi biraz kandırmış olabilirim.

Akşamları yoğurt illaki yerdim, bir kaç gündür yememeye çalışıyorum.
Yoğurdu her zamankinden daha az miktarda haftada sadece iki kez tarçın+zencefil+zerdeçal küründe yiyeyim diyorum.

Dediklerimi yapabildigimde şişkinlik ve gaz hiç olmuyor, oldukça rahatım.

Bugün muhtemelen tek öğün yaparım. Kahve yanında bitter de yemem.

Günlük rutinlerimde asla ihmal etmediğim şeylerden biri de, sıvı tüketimi...

Kilo verme sürecinde günde iki fincan demleme yeşil çayı, sabah ilk ogun öncesinde elma sirkeli suyumu ihmal etmedim.
İstisnasız hergun toplamda 3 lt suyu yudum yudum içtim. Sulugumun icerisine hergun taze olarak kabuk tarçın koydum. İştah kontrolüne faydası çok.

Koruma surecindeyim, gün içerisinde 2-2.5 lt tarçınlı ve sabah sirkeli su, bir kupa yeşil çay, akşamları da bir kupa adaçayı içiyorum.
Demleme veya sallama, artık nasıl denk gelirse...

Son düzenleme:
Tek öğün yapacağımı unutunca kahve yanında eşim için koyduğum leblebi ve bademlerden ağzıma attım, dolayısıyla omad bozuldu. Sağlık olsun, yarına artık...

hafta başı itibariyle çok olmasa da daha dikkatli beslenmeye başladım.porsiyon küçültme ve öğün atlama gibi bir yol izlemeye başladım tam düzen otuttturamadım ama bişeylerin iyi gittiğini hissetmekte benim için + point.ara ara girip okuyorum menüler baya fikir veriyor

Başlangıç yapmışsın, daim olsun...
Hafifledikce, kıyafetler bol geldikçe, sonrasında giyilmeyecek kadar bolluk oluşunca, uzun zamandır görüşmediğin insanlar şok olmuscasina yüzüne bakınca, coook mutlu olacaksın.
Gerçi ne kadar fazla kilon var bilmiyorum ama...

İkinci ogunumde bir orta kase ilikli kemik suyu katkılı tarhana çorbası,
bir orta boy fit karniyarik,
üç dal kuzukulağı ve iki adet çiğ biber yedim..
Ha bir de 50 Gr kadar donmuş vişne.
Taktım cidden...

Bu akşam da 45 dk kadar yürüdüm.

Eklentiler

• Screenshot_2023-11-07-21-54-00-22_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    36,9 KB · Görüntüleme: 41
Merhabalar...

Günün ilk ve tek öğünü.
Yumurtadan bir tane daha var. Sebzeli ve çok az sucuklu.
Peynirleri hiç yemedim.
Ama sonrasında aklıma mom's granola düştü, iki çorba kaşığı granolayi 1/2 bardak sütle yedim.

Takviyelerimi de aldım.
Boğazımı kalori yüklü gemi geçişlerine kapattım.
Su su su, çay, kahve ve gün biter gider...

Eklentiler

• IMG20231108101739.jpg
    172,3 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…