ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Selamlar...
Bugün ilk öğünde kapya biber+mantarlı omlet ve diğerleri.
İkinci öğünde ise fırında çinekop, bolca soğan ve yeşil salata. Patateslerden sadece bir dilim yedim.

Su yatana kadar 3 lt olur. Sabah sade Türk kahvesi, öğleden sonra da yeşil çay içtim.

15 dk eliptik ve diz-bacak egzersizleri yaptım.

Önümüzdeki hafta bir gün iki, bir gün tek öğün şeklinde beslenmeyi düşünüyorum. Günlük enerjimi gerektiği kadar aldığım takdirde en rahat ettiğim gün tek öğün yaptığım günler...

Eklentiler

• IMG20221113105538.jpg
    136,6 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG20221113174909.jpg
    133,5 KB · Görüntüleme: 85
Merhabalar...
Gün elma sirkeli suyla başladı.

Günün ilk ve tek öğünü.
Domates+biber+peynirli omlet ve diğerleri...

Eklentiler

• IMG20221114100802.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 80
Hayırlı geceler...
İlk öğünde z.yagli ıspanak ve klasik kahvaltı tabağı hazırladım...Yumurtaların ikisi benim.
İkinci öğünde misafir olduğu için foto çekemedim, 4 adet İzmir köfte ve salata yedim...
Su 3 lt oldu.
Sade Türk kahvesi ve yanında bitter çikolata vardı. Gün içerisinde de bir kupa yeşil çay içtim...

Eklentiler

• IMG20221115101008.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 73
İyi geceler kızlar...
Tek öğün niyet etmistim ama ailece yemeğe gidelim deyince oyun bozanlik etmedim.

Güne sirkeli suyla başladım.
İlk öğünde domates+taze kaşar peynirli yumurta ve diğerleri vardı.
İkinci öğünde de ızgara kırmızı et ve karışık salata...

Su, sade Türk kahvesi, yeşil çay içildi..
Spor: 15 dk eliptik, diz-bacak egzersizleri..

Eklentiler

• IMG20221116101321.jpg
    147,1 KB · Görüntüleme: 75
Selamlar...

Topigimi şöyle bir ziyaret edeyim dedim.

Kendime koyduğum 55-60 kg sınırlarına aynen riayet etmeye çalışıyorum.

İF+low carb beslenme modelini tamamen kaniksadim. Haftanın 5 günü 16/8 veya 18/6, iki günü de 23/1 yapıyorum.

Mükemmeli hedeflemiyorum, o gün için yapabileceğimin en iyisine odaklaniyorum.

Pilates hocam y.disina gitti, denedigim bir kaç hocayı da açıkçası beğenmedim ve ara verdim. Reformer yerine haftanın 3 günü evde mat pilates yapıyorum. 2 gün yoga ve hemen her gün de en az 30, en fazla 45 dakikalık yürüyüşler yapıyorum.

Çok şükür sağlıklı ve zinde hissediyorum.
Menopoz sıkıntılarına da primosa yağı takviyesiyle çare buldum sayılır. En azından hafifledi.
Bunun dışında omega3, d3k2, toz kolojen ve glukozamin gibi takviyeler kullanıyorum.

D Diyettenvzgctm-olmuyo , E Ezaba , elecda , suspushanimcim sizler nasılsınız, diyetler nasıl gidiyor?

Selamlar

Ben şöyle bir düzen kurdum. İşyerine kahvaltı hazırlayıp götürüyor ve 12:00’de yiyorum. Saat 14:00’de sade bir Türk kahvesi içiyorum. Akşam 19:00’da akşam yemeği yiyorum. Ana yemek+salata+yoğurt şeklinde beslenmeye çalışıyorum.

Akşam yemeğinden sonra d vitamini ve omega-3 takviyesi alıyorum. Yatmadan 1 saat önce de maden suyu içiyorum ve magnezyum takviyesi alıyorum.

Haftada 2 reformer yapıyordum. Ancak hocam işten ayrıldı. Şu an evdeki bantta yürümeye ve birkaç kardiyo hareketi yapmaya çalışıyorum. Ancak bunları yapabilmem için en geç 17:00’de eve varmış olmam gerekiyor. Bu nedenle sürdürmek ile ilgili sıkıntı yaşıyorum.

Bir düzen tutturmuş olman ne güzel!
Mükemmel olmak zorunda değiliz, günün şartlarına göre en iyisi olsun kâfi...

Selamm,iyi gitmesine sevindim. Ben de 59-61 aralıgını koruyorum.

Yulaf tüketiyor musunuz? Pirinç, makarna ve bulgur ile ilgili nasıl bir yol izliyorsunuz?
Coook nadiren köy bulguru ve basmatiden maksimum iki yemek kaşığı pilav yiyorum. Makarna hiç yemiyorum. Haftanın bir veya iki günü de iki yemek kaşığı mom's granolayi ev yogurduyla birlikte kahvaltıda yiyorum.

Selam herkese. YEKTA31 sayesinde sayfamı hatirladim. Güncellensin ki üstlere çıksın, belki faydalanan olur.
Hatta yine paylaşımlar yapmaya çalışayım.

Bu aralar annem hasta olduğu için maalesef yürüyüş yapamadım. Üç ay gibi spordan uzak kaldım. Kilom 57-60 arasında gidip geliyor. Reformer fiyatları fena artınca bıraktık. Ama kızımla ortak alet aldık, kızım eğitimine başladı. Ufak ufak bana da yaptirmaya başladı.

Annem iyilestiginde nasipse yuruyuslere de geri döneceğim.

Sıcağı sıcağına 2. öğünü paylaşayım.
Pirinci çok az, eti bol biber dolması+ev yoğurdu. Yarın en erken 10 gibi ilk ogunum olur, o saate kadar kalorisiz içecekler hariç bogazdan bir şey geçmez.

Eklentiler

• IMG20231030162029.jpg
    160 KB · Görüntüleme: 28
Selamlar.

Güne doğal elma sirkeli suyla başladım.
İlk öğünü hazirlarken yudum yudum içtim.

İlk ogun 10.30 gibi oldu.
Peynirli yumurtanın yarısı benim...

İlk öğünün ardindan sade Türk kahvesi ve 10 Gr kadar %85 bitter çikolata yedim.

Gün içerisinde acikirsam ya minik bir kase donmuş visne veya minik bir kase leblebi yiyorum. Bu aralar donmuş visneye taktım, ekşi ekşi hoşuma gidiyor. Acikmazsam su, soda, yeşil çay devam ediyorum...

Eklentiler

• IMG20231031102340.jpg
    193,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
İyi akşamlar.
Bu akşam dışarıda ızgara balık ve salata yiyeceğim.

Su geceye kadar 3 lt olur.

Bu arada gün içerisinde acikmadim ve ara öğün yapmadım.

Son düzenleme:
Merhabalar.
Bugün hastanede randevum vardı, ilk öğünüm epeyce gecikti. 20 saat kadar açlık sürem oldu. Hastaneye yakın bir çorbacıda kelle paça içtim. Yanıma salatalık ve biber koymuştum, onları da yedim.

Saat 4 gibi sonuçlar için gideceğim. İkinci öğün muhtemelen yine gecikecek.
O sebeple fırsattan istifade bugün OMAD yapacağım.

Hayatın akışı neyi gerektirirse o...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…