Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Kızlar ben 3 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum adetlerim düzensiz olduğu için.
Ama bu aralar aşırı bebek isteği geldi ( Rabbim verirse tabi )
Hapim yeni bitti henüz adet olmadım ama yumurtlamayı neye göre hesaplayacagim hap kullanırken 27. Günde adet oluyordum. Buna göre mi hesaplamaliyim🤔
Adetten hemen sonra vücudunu dinleyerek (özellikle yumurta akı kıvamı akıntı ve kasıklarda hafif batmalar) veya ovulasyon testi kullanarak baslayabilirsin😊 adet gününe göre hesaplamak pek doğru olmuyor en iyisi vücudundaki değişiklik

Evet canım bir süre hapın etkisi devam eder. Sonra düzene girer. Ben de eski Yasmin cilerdenim 😂 bu ay daha yeni hamile kaldım Mayıs'ta bırakmıştım. Ama düzenli ilişkim olmuyordu
Kızlar ben 3 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum adetlerim düzensiz olduğu için.
Hapim yeni bitti henüz adet olmadım ama yumurtlamayı neye göre hesaplayacagim hap kullanırken 27. Günde adet oluyordum. Buna göre mi hesaplamaliyim🤔

Allahım isteyen herkese tez zamanda inşallah nasip etsin 🙏🏼 Canımsınız hep dualarımdasız 🙏🏼
Belirtim şöyle bugün hafif ishallik var. Benim gögüslerim sadece hassaslaştı çok bi agrım olmadı. Özellikle dün ve önceki akşam kahverengi sümümsü akıntım peçeteye sildikçe geldi dün akşamda sürekli iğne batmalarım oluyodu kasığıma kramp giriyodu ara ara. Ciddi gazım vardı.
Allah razı olsun canm benim benim de göğüs uçlarım elleyince sızlıyor birde dolgunluk var beyaz akıntı var

2 güne bir ilişki yasa canim.
Diğer adete göre de belirlersin

Canım çocuğun hasta olacağını hissettiğin an suya yaşına uygun bir şekilde damlatıp içiriyorsun. Eczanede satılıyor. Hastalığın önünü kesiyor ya da hafif geçirmesini sağlıyor. Büyükler de içebilir. Dün verdim mesela
Canım bugün doktora gittik tekrar çok moralim bozuk😔 doktor oğlumun iki kulağına da baktı. Çok enfeksiyon olmuş dedi hatta sıvı birikmiş. Bu enfeksiyon bitmeden ateş asla bitmez dedi. Ben damardan tedavisini vereceğim dedi 5 adet iğne günde bir tane yapılacak dedi bittiği günün ertesi günü kulak burun boğaz doktoruna kontrole gitmelisiniz dedi. Çünkü bunu iğne bile geçirmeyebilir dedi😔😔😔 orda kulağına kamera ile bakarlar hala varsa sıvı hafif anestezi ile uyutulur kulağa tüp takılır o tüp sıvıyı boşaltır dedi 😔 ya çok modum düştü moralim bozuldu yavrum ne acılar çekti inşallah fazlasını çekmez ne olur dua edin hepiniz 😔😔😔 pozitifbiri pozitifbiri Papatyamaviss Papatyamaviss T TASUU @Deepblues

Kızlar yumurtlama oldu diyelim, o süreçten sonra döllenme olduysa bebek tutunsun filan diye neler yiyorsunuz içiyorsunuz? Özel birşeyler var mı?

BEN tüm süreçte aşağıdakileri yapıyorum
1.Her sabah folik asit ve multivitamin içiyorum
2.Her sabah 1 tatlı kaşığı bal içine propolis ve polen koyup karıştırıp yiyorum..
3.Çoğu sabah bi çay bardağı ilik suyu içiyorum.
4.Normalde yarım avakado yiyorum (yağlı diye) ama yumurtlamadan sonra günde 1 tane yiyorum..

Yapmadıklarım:

1.Kafein olmasın diye çayı açık ve çok az içiyorum. Kahve yok :KK43:
2.Yeşil çay içmiyorum

Adet olunca hepsini içiyorum bol bol sonra adet bitince tekrar çayı bırak :)

Canım bugün doktora gittik tekrar çok moralim bozuk😔 doktor oğlumun iki kulağına da baktı. Çok enfeksiyon olmuş dedi hatta sıvı birikmiş. Bu enfeksiyon bitmeden ateş asla bitmez dedi. Ben damardan tedavisini vereceğim dedi 5 adet iğne günde bir tane yapılacak dedi bittiği günün ertesi günü kulak burun boğaz doktoruna kontrole gitmelisiniz dedi. Çünkü bunu iğne bile geçirmeyebilir dedi😔😔😔 orda kulağına kamera ile bakarlar hala varsa sıvı hafif anestezi ile uyutulur kulağa tüp takılır o tüp sıvıyı boşaltır dedi 😔 ya çok modum düştü moralim bozuldu yavrum ne acılar çekti inşallah fazlasını çekmez ne olur dua edin hepiniz 😔😔😔 pozitifbiri pozitifbiri Papatyamaviss Papatyamaviss T TASUU @Deepblues
Canım benim tamam fazla enfeksiyon olmuş ama bu sandığın kadar ağır bir vaka değil kardeşime de doktor küçükken tüp taktı şuan hiç bı sorunu yok allaha şükür geçiyor yani

merhabalar uzun zamandan beri buradaki yazıları takip ediyorum ancak henüz sorularıma cevap bulmuş değilim bu sefer ben sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim. Adet günüm 4 aralık olması gerekiyor ancak benim 1 haftadır göğüslerimde koltuk altıma kadar uzanan bir ağrı var ve kasıklarımdan bacağıma uzanan belimde sancı var karnımda da oluyor sancı ve çok sık idrarara gidiyorum bu sabah erken gebelik testi yaptım ilk israr ile ancak negatif . Aynı zamnda bugün lavaboda idrardan sonra peçetede çok ama çok hafif kahverengi bir leke gördüm ve bir daha olmadı sizce kan testine giymelimiyim yoksa adetimi mi beklemeliyim yada adet mi olacağım acaba ?
Selam canım yumurtlama tarihin önemli aslında. Benim yumurtlama 20 kasım çatlama 21 kasımdı. 4 aralık battı ve bugün silik çizgi gördüm. Söylediğin gibi kahverengi sümüksü akıntıyı bende 2 gün gördüm sonra çıktı . Bence bi iki gün daha bekle . Ayrıca erken gebelik testi yap kaset testler çok hassas değil.

benımkıler tam bır felaket felaket :KK70: karı-koca patronlarım varsın sen düşün biri ikizler biri başak burcu // bbugun neyı farkettım 1 saat 1 saat gelmediğim zamanları bıle not almıslar programa gelmedı dıye bırlestırıp yıllık ıznımden kesecek herhalde :KK70: bizimkide inegölde dış ticaret firması üretim falan yok koca bır depomuz var orda mınık bır ofıs vivense usulu düşünebilirsin :KK70: tek fark yurt içine değil yurt dışına gidiyor bizim ürünler bende dıs tıcaret yapııyorum işte buraya gelene kadar muhasebede bilmezdim :KK70: şimdi fatura falan kesiyorum işte sağolsunlar etınden kemıgınden sutunden herseyımden yararlanıyorlar mesaiye geldimi onları not almıyolar ama hiç :KK70:
İkizler burcuna laf yok bir kere😅

X