Ailem zayıflama ameliyatıma destek olmuyor

Çok sevindim sizin adınıza nasıl bir süreç yaşadınız benimle paylaşabilir misiniz acaba? :)

İnsanlar inanmıyor ama her yolu denedim ben

Saxenda mi?
Ilac ismi yazilabiliyor mu bilmiyorum ama

Aslında bende karşıyım ama artık baska care bulamıyorum inanın sağlık sorunları yaşamaktan bıktım korkuyorum artık

Çok yoğun çalışıyorum bazen akşam yemeği bile yiyemeden uyuyorum ama o kadar harekete hala kilo veremedim

Bende bütün ilaçlardan sağlık sorunlarından bıktım artık sağlıklı olmak istiyorum

Psikolojik destekte aldım verilen ilaçlar iştahımı daha çok açıp kilo aldırdı

Benim annem kullanıyor şuan açıkcası pek bir faydası yok ama teyzemin arkadaşı kullanmış acayip kilo vermiş çok kiloluymuş, herkese farklı olıyor sanırım.

İnst. Dr Rengin Börekçi diye bir hesap var.
Bu konuda acayip motive eden şeyler paylaşıyor ve if yöntemini anlatıyor bir bakın isterseniz.
Birde prf. Dr. Yavuz Yörğkoğlunu araştırın, videolarını izleyin.
Bence bu isimlerin size mutlaka faydası olacaktır.
Benimde bu konuda iradem aşırı zayıftı ama bu isimleri araştırdım birde apa diyeti diye bir şeyle karşılaştım diyetin amacı sağlık, yan etkisi zayıflama :)
bu diyete 2 teyzem kardeşim ve ben başladık. İki ay içinde en az kilo veren 10 kg verdi oda ben daha öncesinde if ile baya zayıflamıştım sanırım ondan ama yine de baya verdik.

Bunları bir araştırın. Bu arada bu apa diyetini yapan teyzelerimden biri tüp mideli bu ameliyatla 100 kilolardan 60 lara düştü ama apa diyetine başladığında 75 kg olmuştu şimdi oda baya verdi şükür. Yani yeme şeklini düzenlemedikçe tüp mide bile bir yere kadar.

Evet uzun bir süreç maalesef o yüzden ailemden manevi destek bekliyorum sonrasında yaşayacağım sıkıntılarda en azından yanımda olsunlar diye
siz ameliyat olunca destek olurlar bence.
endişeleniyorlar bu yüzden olmanızı istemiyorlar.
siz de olumsuz bir şey yaşayacağım korkusuyla girmeyin ameliyata.

Şimdi şöyle düşün
Kilo veremiyorum 2 3 gün diyet yapabiliyorum diyorsunya hani
Yani irade 0
İnsülin direnci yada şeker hastasıda olabilirsin buda ayrıca zorlar
Fakat ameliyat olduktan sonra o 0 iradenle tekrar nasıl olsa yiyemiyorum diyerek
1. Öğünde baklava 2. Öğünde börek 3. Öğün makarna yersen sonuç kaçınılmaz olarak eski hale dönüş olur
Kilo vermenin binbir çeşit Yöntemi var
Hepsi sağlıklı beslenmekten geçiyor
Böyle tanıdıklarımda oldu ayrıca ameliyat olup 2 sene sonra eski kilosuna dönen
Diyet yapıncada mesela bir salatayı 1 kurubakliyat yemeğini sınırsız yeme özgürlüğüne Sahipsin
Ama zararlı şeylerden uzak durursan gayet yiyerek kilo vermekte mümkün
Yani şunu anlayamıyorum bu kadar bıçak altına yatıp çekeceğin sıkıntıyı 3 ay kadar bi süredede ameliyatsız çekebilirsin
Şunu demek istiyorum
Bu tamamen şımarıklık gibi geliyor
Kilo aldıran besinlerden vazgeçilmiyor
Onları yemek için bıçak altına yatılıyor
Hem kilo vereyim hemde tatlı gömeyim
Ameliyat olanların bir çoğu eski haline dönüyor
He ameliyat olayım ağzıma sağlıksız bişey koymayacağım diyorsan
Diyete girmek için önce ameliyat olayım diye kendini şartlamışsan bilemem
Ama ameliyat bana kendini kandırmakmış Gibi geliyor
Kaldıki dr.larında bi bildiği varki önce diyet öneriyorlar
Ağır yaşamlarda olanlar bile önce bi diyet yolundan geçip ameliyat oluyor
Ama 2 günlük 3 günlük diyetleri olmuyor
Kaldıki 200 300 kilo değil 100 kadarsınız

ben de olurdum kesinlikle
olan çok yakın bir akrabamız da var o da halinden gayet memnun
çocukcağız baya yakışıklıymış hatta yıllarca çekti o kiloları
ben de kesinlikle olun diyorum

Evet uzun bir süreç maalesef o yüzden ailemden manevi destek bekliyorum sonrasında yaşayacağım sıkıntılarda en azından yanımda olsunlar diye

seni ameliyatlı halinle ortada bırakacak halleri yok
ben çok mutlu olacağınıza inanıyorum
umarım sorunsuz geçer operasyonunuz

Boyle konularda birden fazla doktordan fikir almak isinize yarar, hem siz kendi kararinizdan daha emin olursunuz,
hem de aileniz birden fazla doktordan ayni seyi duydugunda daha icleri ferahlar.

ben ailenizle empati yapabiliyorum sahsen, kendi birinci ailemde benzer birisi olsa once baska cozumleri denemesini oneririm.

Evet tip 2 ama
Saxenda mi?
Ilac ismi yazilabiliyor mu bilmiyorum ama
Yok diğeri saxenda reçete edilmiyor ücretli

Ben de haşimato hastasıyım ve ayda 1.5 kiloyu bile zorla verdiğim için yediklerime hep dikkat ederim.şu meşhurrrrr kabak detoksuyla hiç kilo verememiş biriyim.irade yoksa diyetisyenlerin hiçbiri işe yaramaz.ben de doğum yaptım ve aldığım 13 kiloyu 40ımdavermiştim bile.9 ay boyunca diyetisyenle devam etmiştim.boyum 163 ve kilom da 56/58 arasında gidip gelir.kilo veremiyorumlar hep bahanedir.tüm gün boyunca yediğiniz her lokmayı bir yere not edip gün sonunda o nota bakarsanız ne dediğimi iyi anlarsınız.tiroid az çalışınca kilo vermek zaten zorlaşır ki bunu en iyi bilenlerdenim.günde 100mg tiroid ilacı alıuorım.ameliyat kolay iş değil.disiplinli bir şekilde kilo vermeye çalışmak çok daha kolay bir yol.

18 yaşında diyabet teşhisi konulup bu kiloyu koruduysanız zaten sağlıklı olmak umrunuzda değilmiş
tamamen görüntü odaklı istiyorsunuz
Acımasızca olacak ama bence bambaşka bi sorun var
Duygusal yeme bozukluğu olabilir
Aşırı stres altında yada depresyondada olabilirsiniz
Önce asıl problemi çözün sonra bence diyet yaparsınız gibi geliyor
Zaten 18inde diyabet teşhisi konmuş
31e kadar hiç bir çabası olmadığı gibi hala görüntüden şikayet ediyor
hastalıklardan memnun bi hali var kabullenmiş gibi
Ameliyatı mucize sanıyor sanırım
Birde hemşire yani
Bizden daha çok şeker hastası görmüş yada kilonun verdiği zararları bizden daha iyi bilmesi gerekir
Yada ilaçların yan etkileri gibi

Yemek %90 duygusal nedenlerle oluy0r. Ameliyat, bir süre kilo vermenizi fiziksel olarak engelliyor. Sonra tekrar yerseniz. Tekrar kilo alıyorsunuz. Bir sürü riski var önce tüm cephelerde savaşmalisiniz. Bir terapiste gitmeyi düşünür müsünüz?

Bu arada Kasım'dan beri diyetteyim. 35 kg. Verdim. Hislerinizi biliyorum yani.

Instagram da muzisyen anneyi takip ediyorum kadın çok kiloluydu migde ameliyati oldu ipince simdiki hali .

Onla irtibata gecmeye çalış. Doktorunu sor ve ya sayfasini incele belki bahsetmistir.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…