Ailem zayıflama ameliyatıma destek olmuyor

Ya gercekten öyle kendini sık iradene sahip ol diyet sporla verirsin kilo demek kadar kolay degil. Bazen olmuyor. Metabolizma diye bir şey olmuyor bazı insanlarda. Benim iki katım kadar yiyip hem de normal hesin de degil abur cubur hala zayıf insanlar var.
Ben şu an hissediyorum metabolizmamın çok yavas oldugunu araya depresyon duygusal şeyler girince de 2 kat daha zor oluyor. İş hayatı zaten yorucu bir şey orada diyet yapmak da zor. Sadece çıkan yemeği yesen pilav makarna yemesen bile yağından mı ne yine veremiyorum. Her gün dışardan ne yiyim? Evden getirsem zaten her akşam ne pisirsem diye düşünüyorum öğleyi de mi düşünüyüm

Kendimi bildim bileli kiloluyum. Ben uzun zamanlar 67 kilolarda dolaştım o zamanlar da zayıflamaya çalışyordum ama takılı kaldı sabit tutabildigim icin de aşırı takmıyordum. Görüntü olarak da normal duruyordum. Bi tık fazlam var gibiydi. Ama sonra hayatım biraz değisti işe girdim depresyona girdim gibi bir sey oldu. Tartım da yoktu o zaman takip edemedim ve yedim sonuc 8 kilo oldu ve 8 aydır vermeye çalısıyorum olmuyor. Bir tarafımı da yırtsam veremiyorum. Bir 1-2 kilo verdim. 1 hafta tartımdan ayrı kaldim tekrar aldım o kiloyu. İşi biraksam beynimde mutluluk nt salgilansa huzursuz hissetme hal gitse daha rahat veririm belki ama şu an olmuyor. Erken kalktığım için de veremedigimi dusunuyorum. Uzar gider. Bazen olmayinca olmuyor.

Konu sahibi bu aralar ameliyattan dolayı ölen bir kişinin haberi var yani iyice araştırın
Zayiflama ignesi ne konuyu biraz daha acar misiniz

Canim eşimin bir akrabasi var gelin 100 kiloydu tami tamina. Şu an bir sene içinde 67 kiloda. Daha da kilo vericrğini soyledi. Yani iradeyle ameliyatsiz da ola bilir. Ama haftada 3 kez yurumek. Zaman buldukca spor yapmakla olmuyor. Ciddi ciddi diyet yapman spor yapman gerekir. Bir diyetisyen ve spor hocasi eşliğinde devam et derim bir sene gibi. Gordun hiç olmuyor ameliyat yaparsin. Ben olduğuna şahit olduğum için ameliyati hemen onermiyorum. Aslinda cok etkili bir yol

38 yaşında devlet hastanesinde oldum ücretsiz 3 seneye yaklaştı keşke daha önce olsaymışım kadere biraz inanıyorsanız zaten bahanesi olacak ve öleceksiniz bana da ölürsün dediler hiç umrumda olmadı keşke 30larimda olsaymışım boşa şisman geçirdim hayatimı

Bu arada diyet spor yap verirsin gibi şeyler bende işe yaramadı insulin direnci troid şeker hepsi vardı full diyet sporla ayda 2 kilo veremiyordum 1 gün kaçirsam geri alıyordum şimdi hiç bir hastalığım kalmadı şükûr ha reglide olmuyordum hemde hiç artik düzenli

Siz inanamamaya devam edebilirsiniz o ameliyat sonrası 3 seneye yaklaşti hala sizin gibi yiyemiyorum çünkü midemin yüzde 80 85 i alindı bu yüzden kilo veriliyor dikkat edersende büyümüyor kolay kolay.
Siz ne kadar sağliklı beslenirim desenizde asla 1 kaşikla doyamıyacağınız için aynı şey olmayacak bebek midesi sonuçta

Aynen benimde 6 ay görmediğim oluyordu ,şimdi bu ameliyatla 40,50 kilo verince düzenli olmaya başladı ,zaten kadın doğum uzmanına gidince artık bana ilaç filan yazmiyordu senin tek problemin kilo ,kiloyu verince düzene girecek zaten diyip yolluyordu

Yok yok iradesizlik herkes kilo verebiliyor da canları istemiyor vermek şu kilo hakkında nasılda ahkam kesiyorlar ama bak midem kücük hala yemekle iceceği karıstırmiyorum ama birkac kilo aldım bile covidden dolayı spora gidemiyorum o bile farketti bakarsan birsey yemiyorum nasıl aliyorum keyiften heralde

Ben hiç olmuyordum 38 yaşıma kadar belki senede 2 senede 1 falan anca artık ilacta içmiyordum kist ameliyatı bile oldum gene düzelmemişti zayıflayinca kendi kendine düzeldi

Dayanamaz kardeşim dayanamaz 10 lt alan ile 1 lt alan bir mi sıvı beslenmeye dayanabilir diyor yahu niye kimse yapamiyor o zaman bu işi ameliyattan sonra bir kaşik çorbayla doyuyordum şimdi aen git bir kaşık çorbayla doy bakalim oluyor mu

Zaten Türkiyede toplumun kilolulara bakis açisi çok igrenç. Tembel, salak, çirkin,... gibi terimler kullanilir. Yada "yaziiiik". Bir insanin psikolojisini tabiki yer ile bir eder bu. Ve bu yetmiyormus gibi, nasil kilo vereceginede karisiyorlar. Ille "aci çekerek" kilo vermen lazim. Eh zaten tüm hayatimiz boyunca hep aci çekerek geçti. Bu amelyati düsünen hiç diyeti yapmamismidir yaa? Bu kadarmi empatiden uzak insanlar?

Burdaki sey konular gibi, adam bildigin öküz, aslinda bosanmalik. Burdaki tavsiyeler "esin ile güzelce konus." yada daha berbati "bir mektup yaz, herseyi anlat". Bosanmak dururken. Yani nasil bir akil tutulmasi ki, burda konu açan birinin hayatinda esi ile konusmadigini düsünülmesi? Yada bir öküze, bir mektubun yariyacagini düsünmek?

Ayni sekilde, biz kilolular sanki diyeti bilmiyoruz. Denemedik. Hayatimiz hep diyet basla, yap boz ile geçmedi sanki. Keyifimizden aliyoruz canim, çünkü istiyoruz. Obezite üzerine, psikoloji üzerine en ufak bir fikri olmayan, bilimsel bir makale okumamislar burda gelip laf anlatiyorlar. Asiri sinir edilcek bir durum.

Bide asla asla olmazdim diyenler var tabi kilo nedir nasıl yaşanır bilmeyen insanlara birsey amlatamıyorsun iyi ki olmuşum mankende olmadı gayet normal bir kadın oldum hiç birseye enerjisi olmayan ben sanki 40 değil 20 yaşindayım siz diyete spora dev biz kestirmekten hoşlaniyoruz

Aynen bunuda kimse bilmiyor o mal gidip 2. Ameliyatı oldu onu ameliyat eden dr da normal değil
Bide harbiden oradan ben 38 yaşina kadar hiç diyet spor yapmamış gibi mi duruyorum da ameliyat olmaya karar verdim valla herkesin ne çok fikri var her konuda

Benim ilk görüştüğüm doktor kadını bu hale getiren , İzmir’de iyi bi isim yapmış bir adam benim içime sinmemişti o zamanlar iyi ki de onu tercih etmemişim,işi ticarete dökmüş.hiçbir aklı başında doktorun 6-7 kilo için birini bıçak altına alacağını sanmıyorum.ben 7 senedir kiloluyum,herşeyi denedim olmadı,veremedim..keşke bu kadar uğraşıp mutsuz olacağıma 30’lu yaşlarımda olsaydım 42 yaşındayım , 5 ayda 10 yaş gençleştim zayıflayınca..kendim için verdiğim en doğru karar , kendimle barıştım,eski özgüvenim yerine geldi..kim ne derse desin umrumda değil,ben mutluyum, iyiyim varsın iradesiz desinler çokta tın

Ben o ameliyati oldum ve coook mutluyum. 5 ayda 42+ kilo verdim. Yeni dogmus gibiyim hala kilolu olmama ragmen. Devam ediyorum vermeye. Bende herseyi denedim olmadi. Bu ameliyatla beraber hergun spor yaptim. Ve zayiflama yarisinda 4. Takim bana coook destek oldu. Suan tatildeyim ve hala veriyorum. Ailen karsi gelsede yap. Sen mutlu oldukca onlar da mutlu olacaklar. Bide soyle dusun; boyle devam edersende ölüme gidiyon. Kolay gelsin karar verirken

valla kuzenlerim oldu gecen sene kız simdi miss gibi 57 kiloya düstü iyi bir doktor ve takım arkadasları ile güven cok önemli seni anlıyorum bende yemeyi cokkkkkkkkkkkk seviyorum valla oyle 3 5 kiloyla olmuyor en az 30 kilo vermek öyle kolay degil seni anlıyorum

hangi sehirdesin doktoru ne kadar ücret istedi nette arastır bakalım doktorun hic kötü vakası varmı sayfasında vardır ameliyat olan diger kisilerle konus nasıl gecmis vs diye

Ve bunu eklemek istiyorum. Ben belcikada oldum bu ameliyati. Tr de onerebilecegim doktor var. Istersen eger.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…