Ailem zayıflama ameliyatıma destek olmuyor

Bu ameliyatı yapan en iyi eğitim hastanelerinden birinde hemşireyim doktorlarımızın hepsini tanıyorum özelde vs olmayacağım yani
E ne güzel işte işin içindesiniz inanın korktuğunuz gibi olmayacak , ben 1 haftada karar verdim gittim görüştüm gün aldım..eve gelip ben ameliyat oluyorum dedim.şimdi nasıl mutlu olduğumu görüyorlar ve herkes iyiki diyor,birgün bile pişman olmadım

Benim de en büyük pişmanlığım kimseyi dinlemeyip daha önce olsaymışım ameliyatı..ben de 5.gün temizlik yaptım ,ağrı kesici dahi kullanmadım o kadar rahat geçti sonrası
aynen oyle.. ne kımseden yrdım aldım ne bırsey herseyımı kendım yaptım temızlık vs. olsun en azından otuzlu yaslarda yaptım bunu

Bende mide ameliyati çok düşündüm ama sonu seren serengil olmaktan korktum
Bide çevremde ameliyat olup vefat eden var korkmuşum
Şunu anladım kilo vermeyi istiyorsanız önce kendin sevmekle başlıyor bence

Obezite ameliyatının tabi ki düşük de olsa her ameliyat gibi ölüm riski var. İkincisi ameliyat sonrası eski yeme düzenine çoğu hasta döndüğü için tekrar eski kilolarına çıkıyorlar, yüzde %30 hatta 5 yıllık sürede %50 si diyebilirim. Endokrin polikliniğinde rotasyonda iken ikinci ameliyatı olanları gördüm. Ameliyat sonrası ömür boyu diyetisyen, genel cerrah ve endokrin takibinde olmanız gerek, ameliyatın getirdiği emilim bozuklukları nedeniyle vitamin ve demir takviyesi gerekebilir. Bir kısım hastada da safra kesesi taş oluşumunu arttırdığı için kolesistektomi olmak durumunda kalıyorlar. Her şeyin artısını eksisini hesaplamak gerekli, ameliyat oldum bitti artık geri almam diye bir durum yok, eski yeme düzenine asla dönmemeniz gerekir. Önerilen insülin tahmin ediyorum isim vermeyeyim, onu da endokrin polikliniğinde takip edilenler gördüm kilo verenler oldu ama insülini bırakınca tekrar onda da geri alma riski var. Aldığımız kalori harcadığımızdan az ise her türlü kilo verilir.

Bir adet mutfak tartısı edinin, kalori sayar programına ağzınıza attığınız her lokmayı tartıp yazın. Gerçekten de göreceksiniz ki fark etmeden fazla kalori alınıyor.

aynen oyle.. ne kımseden yrdım aldım ne bırsey herseyımı kendım yaptım temızlık vs. olsun en azından otuzlu yaslarda yaptım bunu
Benim en büyük pişmanlığım korkup daha önce olmamam..kilo problemim son 7 senedir var.41 yaşındayım keşke daha önce olsaydım ama -35 kilo ile nerdeyse 10 yaş gençleştim.kılığım kıyafetim görünüşüm değişti..bu bile herşeye değer

Bakış açınız için teşekkür ederim evet gercekten insanlar burnunu , göğsünü vs vs yaptıranlara hic c bir şey demiyor. Normalde ameliyatı ben de desteklemem ama burdan bakinca haklısınız

Bende mide ameliyati çok düşündüm ama sonu seren serengil olmaktan korktum
Bide çevremde ameliyat olup vefat eden var korkmuşum
Şunu anladım kilo vermeyi istiyorsanız önce kendin sevmekle başlıyor bence
Yıllarca vefat edenleri okuduk bu yüzden ne ben ne ailem ne de eşim ameliyat düşünmedik,ben 2 yıl önce gizlice gidip gün aldım kimsenin haberi olmadan olacaktım mesela korktum cesaret edemedim…son 2 yıldır çevremde çok fazla ameliyat olan oldu, onlarla konuşup birşey olmayacağına ikna oldum..seren serengil’in olayı farklı yalnız,o 5-6 yıl önce tüp mide olmuş ve zatıflamış.pandeminin başında 6-7 kilo alınca panik yapmış gidip 2.ameliyatı olmuş.bu ameliyat gastrik bypss..normalde doktorun yapmaması lazımken para için yapmış ve şimdi düzelemiyor

Prof.Dr.Yavuz Yörükoğlunu takip edin!!!
ayrica obezite hastalik değildir yeme bozukluğu ,bunuda kendimiz yapiyoruz .
aralikli oruç yada şifa orucu tutun.
Bu oruclarda aclik hissini durdurmak için en önemlisi bağirsak temizliği .Dolu bağirsak sürekli aclik hisi signal verir.Tecrübeden konuşuyorum.
2,3 gün önceden az ve hafif şeyler yemeye gayret edin.
ertesi günler evde olacağiniz akşam koloskopi önceden kullanilan macrogol tozunu suyla beraber icin .Bol su ve şekersiz cay.Birkac sefer WC cikma olabilir .Bağirsaklariniz iyice temizlendiyse aclik hisetmiyeceksiniz .Bunu her iki güne yapin .Gün boyu sadece su,sekersiz cay ,sulandirilmiş meyve suyu ,baharatli kemik suyu veya tomates suyu .Asla süt tükenmeyin ve kati birşey yememeye gayret edin .ilk günleri baş ağrisi ve tansiyon düşmesi olabilir .Magnesium kalium takviyesi alin .
öyle birşey yemedim ben halisizim diyerek yatmayin. Normal gündelik hayatinizi sürdürün .Yürüyüşe cikin ,hafif egsersiz yapin .
Eve abur cubur ,donmuş yüksek yağli ,tuzlu ve şekerli gidalar almayin .Gözünüzün önünde olmadimi akliniza gelmeyecek .

Bunu 20 gün devam ettire bilirsiniz .Son iki üç günü tekrar kati yiyeceklere kendinizi aliştirin.
Püre ve sebze haşlamasi elma dilimleri gibi .Hamur işlerinden uzak durun .

Eklentiler

• Screenshot_20210825-210411_YouTube.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 31
damak tadinin değişimi birazda amelyattan sonra 3 ay yaptiğiniz püre diyettiyle bağli.
demekki insan kendine hakim olabiliyormuş .
Bu 3 ayi amelyat olmadan deneseniz zaten mide kücülür arti damağiniz değişir

Burnumuzu göğsümüzü kendi elimizle değiştiremiyoruz ama kilomuzu
Evet ama bu ameliyatı olmak isteyen kişi tüm yolları denemiştir diye düşünüyorum. Diyet ve psikolojik destek . İnsanların kolaya kaçmak için ameliyat olacağını düşünmüyorum

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Şimdilik ameliyat kararını erteledim. Yeme bozukluğu ile ilgilenen bir psikolog buldum onunla görüşeceğim. O bahsedilen iğne için de kullanma taraftarı değilim açıkçası geçmiş karaciğer enzim bozukluğu öyküm var riski almak istemiyorum. Spor salonuna yazılacağım tekrar

Umarım senin için her şey güzel olur :)

Bir adet mutfak tartısı edinin, kalori sayar programına ağzınıza attığınız her lokmayı tartıp yazın. Gerçekten de göreceksiniz ki fark etmeden fazla kalori alınıyor.
Çok yoğun çalışıyorum ben böyle birşeyi uygulayamam ama sıvı detoxu olabilir belki araştıracağım teşekkür ederim

damak tadinin değişimi birazda amelyattan sonra 3 ay yaptiğiniz püre diyettiyle bağli.
demekki insan kendine hakim olabiliyormuş .
Bu 3 ayi amelyat olmadan deneseniz zaten mide kücülür arti damağiniz değişir

Kendime hakim olma nedenim, midemin zaten küçük olmasi, bisey alamam. Istestem bile yiyemiyorum.

Ayni sekilde bir kirik ayak için alçiya ne gerek var dimi? Ayagini sabit tut iste, demek ki tutabiliyorsun. Bu ayni mantik ve saçma bir mantiktir.

Bilgili olmadigin konu üzerinde fikir sahibi olma derim. En basiti leptin hormonunu biliyormusun? Leptin hormonu doyma hisini saglayan hormon. Diyet yap/dur/yap/dur ile bu hormon zaman ile bozukluk veriyor. Yani kaç diyetten sonra insanlar doyma hisini daha zor aliyorlar çünkü hormon bozuldu. Daha fazla yeme istegi oluyor tatmin olmak için, doymak için.

Ki bu sadece 1 hormon. Kaç tane hormon var biliyormusun? Dünyaca bilim adamlari bu hastaliga karsi çözüm üretmeye çalisirken, obeziteye neler neden oluyor? Nasil çözülür.. gibi daha birçok soru tam cevaplanamadan burdaki fikirler cidden sahane, parlak.

Canım ben 8 temmuzda tüp mide ameliyatı oldum. Boy 1.58 kilo 105 idi. İnan aylaarca ailemle savaştım eşim dışında kimse istemedi. İki ufak cocugun var sana bsy olursa onları düşün, ya ölürsen, biz neler duyuyoruz vb gibi bir sürü iç karartıcı cümle. Araştırdım ve ameliyatı herkese karşı gelerek oldum. Son gün bile vazgeç diye neler yaptılar. Şimdi yaklaşık 48 gün oldu 20 kg verdim. İyi ki diyorum iyi ki olmuşum. Ama beyinde ki obezide butitrebilirim buna hazırım diyorsan ol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…