Ailem zayıflama ameliyatıma destek olmuyor

Öncelikle kendiniz hakkındaki tanımlamalarınıza çok üzüldüm.
Mental olarak her ne olursa olsun kendinizi sevmeli ve barışık olmanız taraftarıyım.
Bu demek değil ki değiştirebileceğiniz şeyleri kabullenip, öyle yaşayın.

Ameliyat sonrası yaşama dair doğru bilgiler edinip, buna uyabileceğinizi düşünüyorsanız kimseden onay beklemeyin.
Aynı zamanda kendinizi iyi hissetmenin yolunu zayıflamaya da bağlamayın.
Zayıf olmak sağlıklı olmak değildir, bunu yaşam biçimi haline getirip, birçok noktayı değiştirip düzgün beslenerek, zinde bir yaşama merhaba deyin.

Kısaca, hayatınızı ve düşünce yapınızı da bedeninizle beraber değiştirirseniz, bambaşka bir hayat sizi bekliyor.

Cözümü bu kadar basit olsa (ki önerdigin çözüm basit bile degil), tüm dünya neden bu illet ile ograsmazdi dimi?
Kilo ve genel olarak obezitenin birçok nedenleri vardir. Metabolizma, travma, duygu boslugu,..

Bilgi sahibi olmadigin üzerine fikir sahibi oluyorsun. Cocuklugundan beri kilolu insanlar için, baska insanlarin 5-10 kilo vermesi ile ayni sey degil. Karsilastirma bile olmuyor. Kilolu insanlar iradesizlikten dolayi kilolu degil. Baska insanlar atiyorum neler neler yiyor kilo almiyorlar, biri sadece bir ekmek yese kilo aliyor. Yada travmalarindan dolayi dugularini yiyerek ancak atlatabiliyor,..

Amelyatin sayesinde beslenme degisiyor. Amelyatin amaci bu zaten. Miden küçülüyor, istesen bile çok yiyemiyorsun. Dedigim gibi damak tadin degistinde, eskisi gibi bazi seyler yemek istemiyorsun,.. Kilo gittikçede spor yapma istegin artiyor,.. Yani seni saglikli bir yasama sürüklüyor.

Bu sey gibi, insulin dururken "yok canim, seker hastaligini iraden ile atlatsanaa". Herseyi tedavi, çözüm varken, niye kilolu insanlar ille aci çekmek zorunda, iradesizmis gibi bakilmak zorunda? Amelyat ve tedavi birseye yardimci oluyorsa, niye olmasin?

Paşalar gibi olun...Refakat etmek sorunda kalıcaklar.En kötü bir dostunuzu çağırırsınız.

5 senem bitti olmasaydm şmdi artı 30 kg la devam edecektm hayatma 5 senede artı 10 kilo aldm..birdaha eskiye dönsem yine olurum en fazla 10 gün sonrası normal hayat. Kimseyi dinleme git ol hayatını kurtar. Bu ameliyat aslında mide kanseri ameliyatı yüzyıllardır mide kanseri kişilerde uygulanıyordu o kişilern zayfladğı görülünce tüp mide olarak günümüze geldi. Ölen var mı var ama kiloluyken kalp krizinden ölme ihtimalin amelyatta ölme ihtimalinden daha fazla

Olmuyor mide büyük ve en önemlisi yeme bağımlılığı ben dünya para verdm diyetisyene kilo verdimmi evet verdim ama 3 ay sonra yenide aldım çünkü eğer obezseniz ağzınızın devamlı oynamasını istiyorsunuz bunu vücudun istiyor beynin istiyor. Psikiyatr destek aldım beynimde yeme bağımlılığımı bitiremedim inanın sıfır bir araç parası vermişimdir olmadı hep eskiye döndüm. En sonunda eşin dşnda herkesten saklayarak kredi çekip gittim yattm o masaya. Çok şükür insana benzedim kendmi keşfettm tarzım oldu. Çok başka bişey inanın sporla diyetle 10 kilo fazlan varsa veriliyor ama 30 40 kilo fazlan varsa olmuyr malesef olmuyor

çok yakın bir akrabamız 2 yıl önce bu ameliyatı oldu. kiloya bağlı tansiyon, şeker vs bir sürü rahatsızlığı vardı gencecik yaşında ve şu an hepsinden kurtuldu. resmen sağlığıma kavuştum diyor. şu an 38 beden giyiyor. boyuna göre ideal kilosunda. evet riskli bir ameliyat ama olmasaydı sağlığı iyice kötüleşecekti. siz kararlıysanız kimsenin onayına ihtiyaç duymayın.

Komşum 25 kilo verdi dietle. Konu sahibi manken olma niyetinde değilse yeterli gelir. @Lyanna Mormont komşum 45 yaşında bu arada. Konu sahibi muhtemelen çok daha gençtir.
Oo pardon komşudan duymalı konunun uzmanı olduğunuzdan haberim yoktu öyle yapsın konu sahibi o zaman :)

Mesajiniz kilo sahibinin kac kilo vermesinin yeterli olacağına dair degil.
Yani ameliyatsız halledebileceğini düşündüm ama buradaki supermodel arkadaşlar şerh koydular ameliyat oldum ohh rahata erdim diye bir şey yok bildiğim kadarıyla. Ameliyat olanlar yeni bir beslenmeye başlar

Ben kilolu değilim. Ama pardon siz çok güzeldiniz değil mi

Evet guzelim de konuyla ne alakasi var?

Konu sahibinin kilosu fazla, doktora gitse "yoo bana fazla gelmedi" demeyecektir.

Genelde göz kiloya aliştikca fazla degil gibi geliyor insanlara ve bu farkinda olmadan zor yuruyecek kivama gelmeye neden olabiliyor, benim gordugum.

Subattan bu yana 18 kg vermis biri olarak ben ameliyatlara supheli yaklasiyorum. Eger sorun psikolojik kokenli ise ameliyatta olsaniz yeme olayini duzene koymazsaniz yine kilo aliyorsunuz ki bu ameliyat sonrasi daha ölümcül bir hal aliyor.
Onerim once bir terapsite gidip aliskanliklariniz psikolojiniz uzerinde calisin. Bunu yola koyduğunuzda hala kilo veremiyorsaniz ameliyat.

Bence ameliyatı olun her ameliyatın riski olduğunu da unutmayın
Diyabet ve tiroidiniz varmış mantıken baktığımızda ikisi de birbirini besler
Ve uzun dönem etkileri de bellidir
Az çok

18 yaşında diyabet teşhisi konulmuş ve şuan 31 siniz ve aşırı kilolusunuz

Yanında tiroid sorunu da var

sizin bu sorunlarınız hayat tarzı değişikliği yapıp kilomu vereyim aşamasını çoktan geçmiş

bunun uzun dönemi de var özellikle menopoz sonrası vs vs doktorunuzla da artı ve eksileri konuşun

hani kilo bitip diyabet ilaçlarını kullanmayı bıraksanız da tiroid sizinle birlikte olacak o durumda kiloyu kontrol altında tutma durumı nasıl olur?

ilaçlar yeterli olur mu? Bunlar şuan daha önemli bence

aaa çocuğunuz da varmış enerji isteyen bir yaştaymış e onun da peşinden koşmak gerek

özellikle ama sizin psikolojinizi düzeltmeniz gerek bence

18 yaşında tip 2 diyabet teşhisi konuldu dimi?

Çok çok geçmiş olsun. Evet aslında hemen hemen aynı konudan bahsetmişiz...beyinde bitmesi gerekli bu bağımlılığın. Belki de ameliyat ateşleyici bir etken oluyor psikolojik olarak. Çok sevindim adınıza. Çok zor bir süreç kilo verme süreci. Adanmak gerekiyor bazen de dediginiz gibi kilo fazlaysa çok yorucu oluyor psikolojik olarak. O zaman da ameliyat giriyor devreye.

Çok kısa cevap vereyim...sinirlisiniz.
1. 40 gün boyunca yediğiniz oranın 1/3unu yerseniz mideniz küçülür.
2. Midenizin 1/3ü su, 1/3ü besin, 1/3ü boş kalacak. Bu beslenme türü midenizi küçültecek.
3. Travma ve duygu boşluklarını ameliyat çözmez.
4. Şeker hastalığı metabolik bir hastalıktır, obezite psikolojik kaynakli metabolik rahatsızlıktır. Psikolojik durum tamamen yeme içme durumuna yansıyor ve metabolizma bozuluyor. Tersi blumia, anoreksia vb.
5. Ki...hiç aynı değil benim için. Kalp hastalığıyla bir tutun bari.
6. Ameliyat kilo verme sürecinde ateşleyici bir rol üstleniyor. Ameliyat oldum yememeliyim düşüncesi oluşuyor. Ameliyattan sonra bir süre sıvı beslenmeye dayanabilen sonrasinda sağlıklı beslenmeye geçen insan ameliyat olmadan niye dayanamasın? Çünkü ameliyat ateşleyici güç.
5. 25 kg vermiş biri olarak yazıyorum. Fazlam o kadardı. Bu 35te olabilirdi.

Doktorunuz tavsiye etmiş ve siz bunun sizin için ne kadar gerekli olduğunun farkındasınız. Aileniz endişeli oldukları için karşılar anladığım kadarıyla. Siz ameliyatınızı olun güzel sonuçlar alın onlar da ne kadar isabetli karar verdiğinizi anlayacaklar.

Umarım yargılanmadan dalga geçmeden birileri beni anlar burada

Şunu yazmanıza üzüldüm.

Ameliyat için eşiniz destek veriyorsa başka kimseye söylemeden gidip olabilirsiniz.
Bir tanıdığım aynen bu şekilde oldu kimsenin lafını çekmemek için.
Çocuk olmasa hiç sorun değil küçük çocuk var hastane sürecinde biri lazım ilgilenicek yakın bi arkadaş bi kuzen olabilir.

Şunuda söylim bu boy ve kilodan çok fazla olup verenleri gördüm burda. Çevremde de duydum kendimden de biliyorum.

Psikolojik kısmı şu an sizi sarmış durumda bunu çok iyi anlıyorum. Önce bu tarafı güçlendirmek lazım biraz vermek için istek heves gelsin.
Zaten verdikçe bozulan pskoloji düzelicek.

çok yakın arkadaşım oldu 24 yaşındayken. obeziteden ötürü başka hastalıkları çıkmıştı. hepsinden kurtuldu. ama cok sıkı şekilde diyete sadık kalmanız gerekiyor. bir de vücut deformasyonlarınız için ufak estetik dokunuşlar ve kesinlikle spor.

Bu amelyati geçiren biri olarak diyorum. Amelyat fazla yemeni engelliyor. Istesende yiyemiyorsun. Zaten ilk bir kaç hafta sivi beslenme (zaten miden baska seyi almiyor). Ondan sonrasi az yiyorsun. Cok yagli yada sekerli yiyemiyorsun çünkü "dumping" denilen sey oluyor. Birden ter basiyor, kendini çok kötü his ediyorsun. Ve bunu yasadiktan sonrada pavlovun köpegi gibi, o çok yagli yada sekerli besinleri daha az tüketiyorsun.

Yani ne oluyor?
1. Daha az yiyorsun
2. Farkli yemeye basliyorsun çünkü fazla yagli yada sekerli seylere tahamül edemiyorsun
3. Kilolar gittikçe sporda kolaylasiyor.
4. Iraden yükselseliyor çünkü kilolar daha hizli bir sekilde gidiyor.
5. Dedigin gibi psikolojik kaynakli metabolik rahatsizlik. Insanin psikolojisi artik belli bir diyet denemelere ve baskiya karsi gelebilir.

Ve 25 kilo ile 50 kilo vermenin arasinda daglar kadar fark var. Tipki cocuklugundan beri bu savaslari veren ile, yetiskinlikte kötü bir yildan sonra kilo vermeye çalisan gibi. Ve diyorsun ya "niye amelyat olmadan saglikli beslenemiyor, niye ille gerekiyor" diye. Alçi olmadanda insan kirik ayagina dikkat edebilir degilmi? Ama yinede alçi gerekli oluyor, o ayagi sabit tutmak için. Bu amelyatin görevide böyle bisey.

Ha demiyorum ki 5 kilo fazlaligi olan birisi hemen amelyat olsun. Yada diyetler hiç uygulanmasin diye. Ama o kadar çok denemelerden sonra niye insan kendini daha fazla yipratsin? Millet büyük gögüs için amelyat olurken (ki asla kinamiyorum, gayet normal bir istek), niye hayatini saglikli geçirme, kendini iyi his etme adina amelyat olmasin? Kilo verme sekli niye tabu oluyor?

ben bilmiyorum hayatım boyunca kilo problemi çekmediğim için mi, ama asla yaptırmazdım Allah korusun.
diyetle, sporla, gerekirse yan ilaçlarla takviyelerle kilo vermeye çalışırdım.
seren serengil'i göruyorsunuz keşke 100 kilo olsaydım da yaptırmasaydım demiş.
bilmiyorum, hakkınızda hayırlısı olsun ama kardeşim yaptırıcam derse kesinlikle istemezdim ve elimden geleni yapardım olmaması için.
bozulmayan bir şeyi tamir etmeye çalışmamak gerekir.
tabii bu benim fikrim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…