*9 Mart - 1 Haziran Arası Kilo Verme Yarışması*

evet sonunda eve gelebildimm kilo bildirimi yapamayacgım evde tartımız yok cunku uygun bır zamanda eczaneye gıdıp tartılacagım
sabah sade turk kahvesı ıctım buyuk fıncanda
öğle 200 gr haşlanmış but bol salata
aksam 2 haslanmıs yumurta bol salata
vee tabii ki 3 lt su içecegim Allahın izniyle yürüyüşde akşama doğru yapacağım

selam kızlar
dün akşam 3 köfte bir dilim kepek ekmek ve 4 kaşık pırasa yedim ara öğünde de kahveli kakaolu süt içtim
bu sabah yine fix kahvaltım domates peynir zeytin ekmek ara öğünde 5 çiğ badem
öğle tavuk sote domates salatalık

kızlar merhaba

3 gündür hastanedeyim o yüzden bildirim yapamadım. 2 ünite kan ve 1 serum sonrası bu sabah ki kilom 86,80
2 ileri 1 geri oldu yine. bir süre sıkı diyet yasak ama tamamen bırakmıyacağım. elimden geldiğince yazmaya devam edicem beni böyle idare ederseniz cok sevinirim. doktor çok hızlı kg vermişsin biraz yavaşla deyince çok üzüldüm ama önce sağlık napalım. :110:
Geçmiş olsun saglık herşeyden önemli toparla önce kendini strese sokma.

Allah tüm hastalara acil şifalar versin...

Bugün yoğunluktan dengesiz oldu öğle akşam karıştı ama bugünlük böyle:
Kahvaltı:
2 kk kadar ezine peynir
2 dilim sucukla 2 yumurta
Yeşillik
Domates,salatalık
2 küçük dilim köy ekmeği
5 zeytin
1 bardak süt

Öğle:
3 parça bitter çikolata
Sade kahve

Akşam:
Enginar dolması
Yoğurt
Mor lahana salatası
İki kivi

Bugün depoyu komple elden geçirdim çok yoruldum ekstra hareket yok yarın artık

Hasta olan ve hastasi olan arkadaslara geçmiş olsun Allah acil şifalar versin canlar..
Bugünkü menü
Sabah peynirli omlet bir tatli kaşığı iki dilim kepekli ek.
Ö gle bir avuç kuru üzüm iki ceviz 3-4 findik yedim bir saat sonra iki bardak civikti ayran ictim iki saat sonra iki galeta bir bardak ayran içtim bugün zor zapdettim kendimi regl denmi ne surekli tatli tuzlu birseyler istedi.
Akşam nohut yemeği iki kasik pilav yedim bir bardak ayran ictim .bugun 2.5 lt su içtim yatana kadarda yarim litre daha su cay içerim.

Kahvalti 2 haşlanmış yumurta
Az peynir 2 zeytin
Öğlen 2 Anamur muz 4 fındık
Aksam sulu kofte nin köfteleri bir tabak
2 ceri domates 1 dilim ekmek bu günkü menum bu bayanlar.aksam biraz fazla geldi.
Kizimla parka çıktık yürüdük biraz

Bu arada hesaplamalarima göre yarismanin bitmesine 8 hafta var
Yani az kaldi
Biraz daha hirslanmaliyiz
Su nisan ayi boyunca cok dikkat edelim mayista ince kiyafetler cikacak zaman daraliyor
Herkese mutlu hafta sonlari diliyorum.
Buradan kopmayalim

dün sabah az yağlı omlet,küçük bir parça ekmek,domates,salatalık,çay
öğlen yağsız bol yeşillikli kısır ayran
ara yarm elma 1 salatalık
akşam ıspanak yemeği,4 yk makarna ayran ve salata
gece acıkınca 2 tane salatalık

3 haftadır sizlerleyim, durmadan tebrik ediyor, azmimi kutluyorsunuz. Bu da beni motive ediyor, yılmamamı sağlıyordu. Ta ki düne kadar. Dün işten çıkana kadar her şey normaldi. Akşama doğru resmen bünyem delirdi! Pizza, hamburger, makarna, dondurma, çikolata, düşündüğüm tek şey bunlardı! Ailem de şehir dışına çıktı, evde yalnızdım. Dominos'u mu arasam, Burger kinge mi baksam derken, Dukan yaptığımı ve 3 buçuk haftada 9 kilo verdiğimi hala şişman olduğumu, vermem gereken en az 12 kilo olduğunu kendime hatırlattım ama nafile! Resmen zararlı yiyecekler aşeriyordum. Kendime hakim olmaya çalışarak doğru migrosa gittim. Kepekli makarna, şekersiz çikolata, activia aldım eve geldim. Sarımsaklı yoğurt ve salça soslu koca bir tabak kepekli makarna pişirdim, bol sumak naneli, yanına da turşu. Tabağın yarısını yedim. ( Tabak dediysem de, salata tabağı, kocaman!) yanına bir kaç turşu, üstüne sade türk kahvesi ve yanına şekersiz 2 çikolata! Çok pişmandım, dukan diyetine ne tersse, hepsini yapmıştım, ama bir yandan da kepekli yedim makarnayı, çikolata da şekersizdi, en azından dominos yemedim diye sakinleştirdim ve uyuyakalmışım. Sabah uyandım, tartıldım ve günlerdir gram gram verdiğim 1 kilodan fazla üstüme yapışmıştı. İnanamadım, tekrar tartıldım. 81,8 ile kapattığım haftayı, cumartesi sabah 83 ile mahvettim. Hemen kahvemi yaptım, içtim, spor ayakkabımı giydim ve koşu bandında 45 dk hızlı tempoda yürüdüm. Akşam tekrar yürüyeceğim 45 dk daha. Biraz da eliptik. Kendime ceza verdim anlayacağınız.

Ama şimdi bakıyorum, eski ben olsam, 2 tane orta boy pizzayı yanında mayonezli colslaw salatayla yerdim, ketçap mayonezi de cabası. Şimdi de kaçamağım bile normal diyetlerde olabilen ama dukanda olmaması gereken şeyler. 1 ayın sonunda bu kaçamaklar normal geldi ve sadece biraz ceza ile kapatıyorum dünü.

Yani, demem o ki, hepimiz insanız. Hepimizin nefsi bazen kazanıyor, yenik düşürüyor bizi. Ama önemli olan devam etmek, nasılsa bozdum bu haftasonu abartayım , pazartesi başlarım dememek. Biliyorum ki pazartesi sabah uyandığımda yine 81'lerde olacağım, bu sadece dün yediklerimden ötürü - ve wcye çıkmadığımdan ötürü - bir şişkinlikti, geçti.

Durmayalım, yılmayalım, gidecek bu kilolar kızlarrr...

Merhabalar kızlar bugünkü menumu solimmmm
Sabah elma sirkesi kur ictim
Öğle patates kizarttiydim cocuklara 4 catal batirdim yidim bir haşlanmış yumurta zeytin peynir bir tutam moydonoz iki dilim tam b.ekmek 3 büyük bardak sekersiz cay
Yarim saat sonra 1 lt suyu tukettim
1 saat sonra 35 dk parkta yürüyüş yapabildim misafir geldi sonra 1 lt hafif elma sirkeli su ictim
Aksam bamya va patates yemeği yaninada yogurdum salatam ne olur
21:00 cayim meyvam olur suyumuda 3 lt tamamlarim.
Hadi baaammmm kizlar sizleride gorelim burda cicislerim siz yazin benim misafirlerim gelecek opuyoyummm

X